Stockholms Dartförbund (StDF) 2022/2023
Topp 20 Totalt - Division 2FA - Omgång 14 - 230124
Tabell Division 2FA
Omg. 14
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
OV
OF
F
1
Stockholm Bullseye
14
11
0
1
2
+35
+100
34
2
East Enders
14
7
3
2
2
+15
+38
29
3
Sweden Capital
14
7
2
3
2
+5
+13
28
4
Pewter Tankard
14
5
4
2
3
+10
+38
25
5
Cobra DC
14
6
3
1
4
+6
0
25
6
Tungsten
14
7
1
1
5
+10
+26
24
7
Lärkan
14
2
5
4
3
-5
-14
20
8
Väsby
14
4
1
2
7
-1
-19
16
9
AC DC
14
4
1
1
8
-16
-27
15
10
Solna AIK
14
4
0
2
8
-14
-33
14
11
Bålsta
14
3
1
2
8
-9
-35
13
12
Backen
14
1
2
2
9
-36
-87
9
Lagmatch - Omg. 14
Match
Set
Poäng
230124
Sweden Capital
-
Backen
5-1
17-4
3-0
230124
Bålsta
-
Pewter Tankard
2-4
6-14
0-3
230124
Tungsten
-
AC DC
2-4
10-15
0-3
230124
Lärkan
-
Väsby
4-3
15-10
2-1
230124
Cobra DC
-
East Enders
3-4
12-15
1-2
230124
Solna AIK
-
Stockholm Bullseye
0-6
2-18
0-3
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 2FA omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Topp 20 Totalt omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 2FA
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Singel (spelat minst 50% av matcherna)
Spelare
Lag
Pilsnitt
4
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
19.99
10
Mats Stenlund
Tungsten
18.49
11
Stefan Sundberg
East Enders
18.12
12
Cary Axelsson
Stockholm Bullseye
18.05
14
Per-Ola Karlsson
Solna AIK
17.69
15
Richard Nyqvist
Lärkan
17.31
19
Bernt Ekberg
Lärkan
17.06
20
Patrik Häggqvist Steen
Cobra DC
17.05
24
Rob Miller
Pewter Tankard
16.87
25
Mattias Vikström
AC DC
16.87
27
Jan Elb
Lärkan
16.69
30
Robert Norrgård
Pewter Tankard
16.41
31
Patrik Bylund
Sweden Capital
16.38
33
Joakim Granberg
Väsby
16.22
34
Lars Gustavsson
Tungsten
16.15
35
Henrik Walters
AC DC
16.13
36
Charlie Lexelius
Sweden Capital
16.05
38
Peder Liljemon
Stockholm Bullseye
15.97
39
Per Danielsson
Backen
15.81
40
Eric Gustavsson
East Enders
15.81
Kort Set Singel
Spelare
Lag
Kort Set
Antal
Kortast
1
Per-Ola Karlsson
Solna AIK
14
16
21
3
14
2
Mikael Loholm
East Enders
14
21
2
14
3
Richard Nyqvist
Lärkan
14
1
14
4
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
15
16
17
18
19x3
20x2
21
10
15
5
Björn Lejon
Bålsta
15
17
19
3
15
6
Rickard Eirand
Stockholm Bullseye
15
21x2
3
15
7
Eric Gustavsson
East Enders
15
1
15
8
Mats Stenlund
Tungsten
17x2
18
19
20x2
21x2
8
17
9
Jan Elb
Lärkan
17
21
2
17
10
Lars Flod
Cobra DC
17
1
17
Niklas Landelius
AC DC
17
1
17
12
Mattias Vikström
AC DC
18
19
20
3
18
13
Cary Axelsson
Stockholm Bullseye
18
20x2
3
18
14
Mikael Andersson
Bålsta
18
20
2
18
15
Robert Norrgård
Pewter Tankard
18
21x2
3
18
16
Per Danielsson
Backen
18
21
2
18
17
Stefan Appelbo
East Enders
18
1
18
18
Stefan Sundberg
East Enders
19x3
20
21
5
19
19
Cecilia Karlström
Pewter Tankard
19x2
2
19
20
Joakim Granberg
Väsby
19
21x3
4
19
Outstanding Player Totalt
Spelare
Lag
Ranking
Poäng
1
Mats Stenlund
Tungsten
24.77
2
Rob Miller
Pewter Tankard
22.17
3
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
22.07
4
Cary Axelsson
Stockholm Bullseye
21.84
5
Robert Norrgård
Pewter Tankard
21.79
6
Patrik Bylund
Sweden Capital
19.7
7
Stefan Sundberg
East Enders
18.85
8
Lars Flod
Cobra DC
17.23
9
Camilla Ström
Väsby
16.61
10
Charlie Lexelius
Sweden Capital
16.04
11
Pelle Zettervall
Pewter Tankard
16.01
12
Mikael Westander
Cobra DC
15.36
13
Carina Koskela
Väsby
15.01
14
Jan Elb
Lärkan
14.53
15
Joakim Granberg
Väsby
14.04
16
Stefan Billerstam
Cobra DC
13.95
17
Tomas Falerot
East Enders
13.87
18
Patrik Häggqvist Steen
Cobra DC
13.65
19
Bernt Ekberg
Lärkan
13.33
20
Peder Liljemon
Stockholm Bullseye
13.21
Hög Utgång
Spelare
Lag
Hög Utgång
Antal
Högsta
1
Stefan Sundberg
East Enders
150
123
2
150
2
Mattias Vikström
AC DC
142
1
142
3
Rickard Eirand
Stockholm Bullseye
136
1
136
4
Bernt Ekberg
Lärkan
124
1
124
5
Rob Miller
Pewter Tankard
121
1
121
6
Monica Fredriksson
East Enders
120
1
120
7
Mats Stenlund
Tungsten
115
1
115
Per-Ola Karlsson
Solna AIK
115
1
115
Robert Norrgård
Pewter Tankard
115
1
115
10
Lars Gustavsson
Tungsten
113
1
113
Outstanding Player Singel
Spelare
Lag
Ranking
Poäng
1
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
13.57
2
Mats Stenlund
Tungsten
13.22
3
Cary Axelsson
Stockholm Bullseye
12
4
Rob Miller
Pewter Tankard
10.54
5
Robert Norrgård
Pewter Tankard
10.53
6
Patrik Bylund
Sweden Capital
9.88
7
Stefan Sundberg
East Enders
9.85
8
Pelle Zettervall
Pewter Tankard
9.17
9
Lars Flod
Cobra DC
8.95
10
Jan Elb
Lärkan
8.65
11
Bernt Ekberg
Lärkan
8.43
12
Mikael Westander
Cobra DC
8.37
13
Carina Koskela
Väsby
8.29
14
Stefan Billerstam
Cobra DC
8.19
15
Lars Gustavsson
Tungsten
7.94
16
Richard Nyqvist
Lärkan
7.62
17
Patrik Häggqvist Steen
Cobra DC
7.41
18
Charlie Lexelius
Sweden Capital
7.4
19
Fredrik Vikner
AC DC
7.28
20
Tomas Falerot
East Enders
7.17
Outstanding Player Dubbel
Spelare
Lag
Ranking
Poäng
1
Rob Miller
Pewter Tankard
11.63
2
Mats Stenlund
Tungsten
11.55
3
Robert Norrgård
Pewter Tankard
11.26
4
Camilla Ström
Väsby
10.08
5
Cary Axelsson
Stockholm Bullseye
9.84
6
Patrik Bylund
Sweden Capital
9.82
7
Stefan Sundberg
East Enders
9
8
Charlie Lexelius
Sweden Capital
8.64
9
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
8.5
10
Lars Flod
Cobra DC
8.28
11
Joakim Granberg
Väsby
7.28
12
Sören Strömberg
Tungsten
7.08
13
Mikael Westander
Cobra DC
6.99
14
Eric Gustavsson
East Enders
6.87
15
Pelle Zettervall
Pewter Tankard
6.84
16
Peder Liljemon
Stockholm Bullseye
6.72
17
Carina Koskela
Väsby
6.72
18
Tomas Falerot
East Enders
6.7
19
Per-Ola Karlsson
Solna AIK
6.27
20
Patrik Häggqvist Steen
Cobra DC
6.24
2023-07-07
dartstatistik.se