Stockholms Dartförbund (StDF) 2022/2023
Division 2FA - Omgång 1 - 220920



Tabell Division 2FA

Omg. 1 Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V OV OF F
1 East Enders 1 1 0 0 0 +4 +10 3
2 Pewter Tankard 1 1 0 0 0 +2 +4 3
3 Cobra DC 1 1 0 0 0 +2 +1 3
4 Sweden Capital 1 0 1 0 0 +1 +3 2
5 Lärkan 1 0 1 0 0 +1 +2 2
6 AC DC 1 0 1 0 0 +1 -3 2
7 Solna AIK 1 0 0 1 0 -1 +3 1
8 Stockholm Bullseye 1 0 0 1 0 -1 -2 1
9 Väsby 1 0 0 1 0 -1 -3 1
10 Tungsten 1 0 0 0 1 -2 -1 0
11 Backen 1 0 0 0 1 -2 -4 0
12 Bålsta 1 0 0 0 1 -4 -10 0
 
Lagmatch - Omg. 1 Match Set Poäng
220920 Backen - Pewter Tankard 2-4 12-16 0-3
220920 Tungsten - Cobra DC 2-4 12-13 0-3
220920 Bålsta - East Enders 1-5 6-16 0-3
220920 Sweden Capital - Väsby 4-3 15-12 2-1
220920 Solna AIK - AC DC 3-4 17-14 1-2
220920 Stockholm Bullseye - Lärkan 3-4 13-15 1-2
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Klubb  Ton  180  Utgång  Kort Set  Pilsnitt        180 Totalt      Lag Totalt      Topp 20 Totalt      Omgångens 10 bästa
Pilsnitt: Singel  Match  Raka set      Utgång: Singel  Dubbel      Kort Set: Singel  Dubbel      Hög Utgång
Outstanding Player Poäng: Singel  Dubbel  Totalt  Alla Spelare (Singel)      Poängsnitt: Singel  Dubbel  Totalt      Avgörande Dubbel
Match/Set: Singel  Dubbel  Totalt
Division 2FA omg:  01  02  03  04  05  06  07  08  09  Nästa
Spelschema: Division 2FA  Korsreferens  Klubb/Lag      Jämför lag      Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag  Historik


Backen - Pewter Tankard   2 - 4   (12 - 16)

Omg. 1 Backen Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Pewter Tankard Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Robert Carlströmer  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Pelle Zettervall  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Per Danielsson         Cecilia Karlström         0.96 - 0.24
S1 Robert Carlströmer 41
0
21
123
35
0
33
8
36
35
2         Pelle Zettervall 39
6
24
0
33
16
34
0
35
0
2         2 - 3 14.09 - 15.05 0.24 - 0.96
S2 Per Danielsson 30
0
27
40
31
0
33
10
34
0
1         Cecilia Karlström 30
14
25
0
33
9
31
0
36
32
2         3 - 2 15.84 - 15.81 0.96 - 0.24
D2 Matz Åhlström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Robert Norrgård  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Ahmed Hamdi         Rob Miller         0.24 - 0.96
S3 Matz Åhlström 27
201
33
0
27
142
36
156
 
 
          Robert Norrgård 28
0
30
8
29
0
35
0
 
 
1         1 - 3 12.24 - 16.36 0.12 - 0.96
S4 Ahmed Hamdi 20
0
18
282
33
6
21
86
 
 
2         Rob Miller 18
191
20
0
32
0
24
0
 
 
3         1 - 3 17.72 - 19.29 0.24 - 1.08
    1 5       1 8     2 - 4
(12 - 16)
14.79 - 16.31 3.96 - 5.64


Tungsten - Cobra DC   2 - 4   (12 - 13)

Omg. 1 Tungsten Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Cobra DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Niklas Törnström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Lars Flod  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Johnny Hamilton         Stefan Billerstam         0.24 - 0.96
S1 Niklas Törnström 33
0
29
0
30
0
 
 
 
 
2         Stefan Billerstam 30
92
30
74
27
80
 
 
 
 
1         3 - 0 16.34 - 14.45 0.96 - 0
S2 Johnny Hamilton 45
6
33
32
27
40
42
12
 
 
1         Lars Flod 45
4
31
0
30
0
40
0
 
 
2         1 - 3 13.02 - 13.7 0.12 - 0.96
D2 Christer Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Patrik Häggqvist Steen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Mats Stenlund         Mikael Westander         0.12 - 0.96
S3 Christer Andersson 24
191
29
0
22
0
30
116
27
42
6 1       Mikael Westander 26
0
27
38
24
12
28
0
28
0
3         2 - 3 16.33 - 18.46 0.34 - 0.96
S4 Mats Stenlund 30
239
23
0
36
0
25
0
 
 
5         Patrik Häggqvist Steen 30
0
24
64
33
36
27
2
 
 
7         3 - 1 15.48 - 16.68 0.96 - 0.12
      14 1       13     2 - 4
(12 - 13)
15.13 - 15.86 3.1 - 5.88


Bålsta - East Enders   1 - 5   (6 - 16)

Omg. 1 Bålsta Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång East Enders Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Christer Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Mikael Loholm  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Leif Charlie Eriksson         Tomas Falerot         0 - 0.96
S1 Christer Andersson 24
126
24
141
15
126
 
 
 
 
1         Mikael Loholm 23
0
25
0
14
0
 
 
 
 
5 1       0 - 3 17.62 - 24.24 0 - 1.33
S2 Leif Charlie Eriksson 36
4
26
0
41
0
41
0
 
 
2         Tomas Falerot 39
0
24
106
42
2
39
2
 
 
1         3 - 1 13.89 - 13.15 0.96 - 0.12
D2 Åke Holm  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Niklas Jansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Christopher Björklund         Stefan Sundberg         0.24 - 0.96
S3 Åke Holm 27
40
33
2
30
20
 
 
 
 
1 1       Niklas Jansson 29
0
32
0
32
0
 
 
 
 
3 1       0 - 3 16.01 - 16.16 0.1 - 1.06
S4 Christopher Björklund 24
76
23
0
36
11
27
40
 
 
2         Stefan Sundberg 22
0
24
136
35
0
29
0
 
 
2         1 - 3 17.06 - 16.98 0.12 - 0.96
      6 1     1 11 2   1 - 5
(6 - 16)
15.79 - 16.55 1.66 - 7.31


Sweden Capital - Väsby   4 - 3   (15 - 12)

Omg. 1 Sweden Capital Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Väsby Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Erik Bernsmed  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Joakim Granberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Johan Wiss         Greger Andersson         0.12 - 0.96
S1 Erik Bernsmed 27
60
33
6
24
137
 
 
 
 
1         Greger Andersson 27
0
36
0
24
0
 
 
 
 
2         0 - 3 15.48 - 17.28 0 - 0.96
S2 Johan Wiss 41
0
39
0
39
8
36
0
 
 
1         Joakim Granberg 42
14
36
6
40
0
33
10
 
 
1         3 - 1 12.88 - 13.07 0.96 - 0.12
D2 Charlie Lexelius  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Camilla Ström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Patrik Bylund         Carina Koskela         0.24 - 0.96
S3 Charlie Lexelius 34
0
28
0
24
60
28
0
 
 
          Carina Koskela 36
8
27
147
26
0
27
68
 
 
1         3 - 1 17.05 - 15.35 0.96 - 0.12
S4 Patrik Bylund 29
0
29
0
24
92
32
0
 
 
3         Camilla Ström 27
8
30
52
22
0
33
88
 
 
4         3 - 1 16.77 - 16.57 0.96 - 0.12
AD Charlie Lexelius  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Greger Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0    
Patrik Bylund         Carina Koskela          
      5         8     4 - 3
(15 - 12)
15.31 - 15.27 3.6 - 5.16


Solna AIK - AC DC   3 - 4   (17 - 14)

Omg. 1 Solna AIK Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång AC DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Stefan Flood  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Henrik Walters  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1   0.96 - 0.12
Per-Ola Karlsson         Fredrik Vikner         0.96 - 0.12
S1 Per-Ola Karlsson 23
0
24
0
39
2
30
0
 
 
4         Henrik Walters 21
225
24
160
38
0
30
106
 
 
          3 - 1 17.26 - 13.39 0.96 - 0.12
S2 Stefan Flood 24
158
29
0
30
20
45
2
36
6
3         Fredrik Vikner 25
0
27
83
31
0
45
5
37
0
3         2 - 3 14.14 - 14.65 0.24 - 0.96
D2 Amanda Ross-Langley  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Tommy Bäckman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Benjamin Helén         Robert Axelsson         0.96 - 0
S3 Benjamin Helén 34
0
42
6
33
147
35
0
33
2
          Tommy Bäckman 36
112
42
0
35
0
33
111
35
0
1         2 - 3 13.28 - 12.61 0.24 - 0.96
S4 Amanda Ross-Langley 38
0
33
131
36
0
27
34
24
9
2         Robert Axelsson 36
16
36
0
33
11
28
0
24
0
1         2 - 3 14.75 - 15.78 0.24 - 0.96
AD Per-Ola Karlsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Henrik Walters  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3    
Benjamin Helén         Robert Axelsson          
      9         5     3 - 4
(17 - 14)
14.64 - 14.11 5.52 - 3.24


Stockholm Bullseye - Lärkan   3 - 4   (13 - 15)

Omg. 1 Stockholm Bullseye Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Lärkan Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Peder Liljemon  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jan Elb  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Ingela Riihonen         Peter Palm         0.12 - 0.96
S1 Peder Liljemon 29
0
24
159
24
173
24
95
 
 
3         Jan Elb 27
98
25
0
24
0
27
0
 
 
3         1 - 3 15.61 - 18.5 0.12 - 0.96
S2 Ingela Riihonen 36
28
42
36
45
13
45
20
45
2
2         Ulf Bergqvist 39
0
41
0
45
2
45
40
45
4
2         2 - 3 11.3 - 11.44 0.24 - 0.96
D2 Pär Riihonen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  1       Richard Nyqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1   1.06 - 0.12
Christoffer Wikstrand         Annette Nyqvist         0.96 - 0.12
S3 Pär Riihonen 21
64
25
0
30
0
23
0
 
 
9         Richard Nyqvist 23
0
24
10
30
14
21
87
 
 
1         3 - 1 19.6 - 19.32 0.96 - 0.12
S4 Christoffer Wikstrand 30
11
39
0
45
4
29
0
 
 
1         Annette Nyqvist 30
0
39
10
45
43
30
63
 
 
3         3 - 1 13.91 - 13.11 0.96 - 0.12
AD Pär Riihonen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Richard Nyqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3    
Peder Liljemon         Ulf Bergqvist          
      15 1       9     3 - 4
(13 - 15)
14.23 - 14.55 4.54 - 4.32


Pilsnitt Singel

Omg. 1 Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Mikael Loholm East Enders 1 1 0 3 3 0 5 1     1 14 24.24 1.33 1.33 1.67 3 3
2 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 1 1 0 4 3 1 9         23 19.6 0.96 0.96 2.25 3.21 3.21
3 Richard Nyqvist Lärkan 1 0 1 4 1 3 1         23 19.32 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
4 Rob Miller Pewter Tankard 1 1 0 4 3 1 3       1 20 19.29 1.08 1.08 0.75 1.83 1.83
5 Jan Elb Lärkan 1 1 0 4 3 1 3         24 18.5 0.96 0.96 0.75 1.71 1.71
6 Mikael Westander Cobra DC 1 1 0 5 3 2 3         26 18.46 0.96 0.96 0.6 1.56 1.56
7 Ahmed Hamdi Backen 1 0 1 4 1 3 2       1 20 17.72 0.24 0.24 0.5 0.74 0.74
8 Christer Andersson Bålsta 1 0 1 3 0 3 1           17.62 0 0 0.33 0.33 0.33
9 Greger Andersson Väsby 1 1 0 3 3 0 2         24 17.28 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
10 Per-Ola Karlsson Solna AIK 1 1 0 4 3 1 4         23 17.26 0.96 0.96 1 1.96 1.96
11 Christopher Björklund Bålsta 1 0 1 4 1 3 2         23 17.06 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
12 Charlie Lexelius Sweden Capital 1 1 0 4 3 1           28 17.05 0.96 0.96 0 0.96 0.96
13 Stefan Sundberg East Enders 1 1 0 4 3 1 2         22 16.98 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
14 Patrik Bylund Sweden Capital 1 1 0 4 3 1 3         29 16.77 0.96 0.96 0.75 1.71 1.71
15 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC 1 0 1 4 1 3 7         30 16.68 0.12 0.12 1.75 1.87 1.87
16 Camilla Ström Väsby 1 0 1 4 1 3 4         22 16.57 0.12 0.12 1 1.12 1.12
17 Robert Norrgård Pewter Tankard 1 1 0 4 3 1 1         28 16.36 0.96 0.96 0.25 1.21 1.21
18 Niklas Törnström Tungsten 1 1 0 3 3 0 2         29 16.34 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
19 Christer Andersson Tungsten 1 0 1 5 2 3 6 1       22 16.33 0.34 0.34 1.2 1.54 1.54
20 Niklas Jansson East Enders 1 1 0 3 3 0 3 1       29 16.16 1.06 1.06 1 2.06 2.06
21 Åke Holm Bålsta 1 0 1 3 0 3 1 1         16.01 0.1 0.1 0.33 0.43 0.43
22 Per Danielsson Backen 1 1 0 5 3 2 1         30 15.84 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
23 Cecilia Karlström Pewter Tankard 1 0 1 5 2 3 2         25 15.81 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
24 Robert Axelsson AC DC 1 1 0 5 3 2 1         24 15.78 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
25 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 1 0 1 4 1 3 3         29 15.61 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
26 Mats Stenlund Tungsten 1 1 0 4 3 1 5         23 15.48 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
27 Erik Bernsmed Sweden Capital 1 0 1 3 0 3 1           15.48 0 0 0.33 0.33 0.33
28 Carina Koskela Väsby 1 0 1 4 1 3 1         26 15.35 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
29 Pelle Zettervall Pewter Tankard 1 1 0 5 3 2 2         24 15.05 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
30 Amanda Ross-Langley Solna AIK 1 0 1 5 2 3 2         36 14.75 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
31 Fredrik Vikner AC DC 1 1 0 5 3 2 3         25 14.65 0.96 0.96 0.6 1.56 1.56
32 Stefan Billerstam Cobra DC 1 0 1 3 0 3 1           14.45 0 0 0.33 0.33 0.33
33 Stefan Flood Solna AIK 1 0 1 5 2 3 3         29 14.14 0.24 0.24 0.6 0.84 0.84
34 Robert Carlströmer Backen 1 0 1 5 2 3 2         35 14.09 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
35 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye 1 1 0 4 3 1 1         29 13.91 0.96 0.96 0.25 1.21 1.21
36 Leif Charlie Eriksson Bålsta 1 1 0 4 3 1 2         26 13.89 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
37 Lars Flod Cobra DC 1 1 0 4 3 1 2         30 13.7 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
38 Henrik Walters AC DC 1 0 1 4 1 3           38 13.39 0.12 0.12 0 0.12 0.12
39 Benjamin Helén Solna AIK 1 0 1 5 2 3           34 13.28 0.24 0.24 0 0.24 0.24
40 Tomas Falerot East Enders 1 0 1 4 1 3 1         39 13.15 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
41 Annette Nyqvist Lärkan 1 0 1 4 1 3 3         30 13.11 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
42 Joakim Granberg Väsby 1 0 1 4 1 3 1         40 13.07 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
43 Johnny Hamilton Tungsten 1 0 1 4 1 3 1           13.02 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
44 Johan Wiss Sweden Capital 1 1 0 4 3 1 1         36 12.88 0.96 0.96 0.25 1.21 1.21
45 Tommy Bäckman AC DC 1 1 0 5 3 2 1         35 12.61 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
46 Matz Åhlström Backen 1 0 1 4 1 3           33 12.24 0.12 0.12 0 0.12 0.12
47 Ulf Bergqvist Lärkan 1 1 0 5 3 2 2         39 11.44 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
48 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye 1 0 1 5 2 3 2           11.3 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64


Pilsnitt Match

Omg. 1 Spelare Lag 29.0- 28.0- 27.0- 26.0- 25.0- 24.0- 23.0- 22.0- 21.0- 20.0- 19.0- 18.0- 17.0- 16.0- 15.0- 14.0- 13.0- 12.0- 11.0- 10.0- 9.0- Pilsnitt Match
Högst   Snitt   Median Lägst
1 Mikael Loholm East Enders           1                               24.24 24.24 24.24 24.24
2 Pär Riihonen Stockholm Bullseye                     1                     19.6 19.6 19.6 19.6
3 Richard Nyqvist Lärkan                     1                     19.32 19.32 19.32 19.32
4 Rob Miller Pewter Tankard                     1                     19.29 19.29 19.29 19.29
5 Jan Elb Lärkan                       1                   18.5 18.5 18.5 18.5
6 Mikael Westander Cobra DC                       1                   18.46 18.46 18.46 18.46
7 Ahmed Hamdi Backen                         1                 17.72 17.72 17.72 17.72
8 Christer Andersson Bålsta                         1                 17.62 17.62 17.62 17.62
9 Greger Andersson Väsby                         1                 17.28 17.28 17.28 17.28
10 Per-Ola Karlsson Solna AIK                         1                 17.26 17.26 17.26 17.26
11 Christopher Björklund Bålsta                         1                 17.06 17.06 17.06 17.06
12 Charlie Lexelius Sweden Capital                         1                 17.05 17.05 17.05 17.05
13 Stefan Sundberg East Enders                           1               16.98 16.98 16.98 16.98
14 Patrik Bylund Sweden Capital                           1               16.77 16.77 16.77 16.77
15 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC                           1               16.68 16.68 16.68 16.68
16 Camilla Ström Väsby                           1               16.57 16.57 16.57 16.57
17 Robert Norrgård Pewter Tankard                           1               16.36 16.36 16.36 16.36
18 Niklas Törnström Tungsten                           1               16.34 16.34 16.34 16.34
19 Christer Andersson Tungsten                           1               16.33 16.33 16.33 16.33
20 Niklas Jansson East Enders                           1               16.16 16.16 16.16 16.16
21 Åke Holm Bålsta                           1               16.01 16.01 16.01 16.01
22 Per Danielsson Backen                             1             15.84 15.84 15.84 15.84
23 Cecilia Karlström Pewter Tankard                             1             15.81 15.81 15.81 15.81
24 Robert Axelsson AC DC                             1             15.78 15.78 15.78 15.78
25 Peder Liljemon Stockholm Bullseye                             1             15.61 15.61 15.61 15.61
26 Mats Stenlund Tungsten                             1             15.48 15.48 15.48 15.48
27 Erik Bernsmed Sweden Capital                             1             15.48 15.48 15.48 15.48
28 Carina Koskela Väsby                             1             15.35 15.35 15.35 15.35
29 Pelle Zettervall Pewter Tankard                             1             15.05 15.05 15.05 15.05
30 Amanda Ross-Langley Solna AIK                               1           14.75 14.75 14.75 14.75
31 Fredrik Vikner AC DC                               1           14.65 14.65 14.65 14.65
32 Stefan Billerstam Cobra DC                               1           14.45 14.45 14.45 14.45
33 Stefan Flood Solna AIK                               1           14.14 14.14 14.14 14.14
34 Robert Carlströmer Backen                               1           14.09 14.09 14.09 14.09
35 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye                                 1         13.91 13.91 13.91 13.91
36 Leif Charlie Eriksson Bålsta                                 1         13.89 13.89 13.89 13.89
37 Lars Flod Cobra DC                                 1         13.7 13.7 13.7 13.7
38 Henrik Walters AC DC                                 1         13.39 13.39 13.39 13.39
39 Benjamin Helén Solna AIK                                 1         13.28 13.28 13.28 13.28
40 Tomas Falerot East Enders                                 1         13.15 13.15 13.15 13.15
41 Annette Nyqvist Lärkan                                 1         13.11 13.11 13.11 13.11
42 Joakim Granberg Väsby                                 1         13.07 13.07 13.07 13.07
43 Johnny Hamilton Tungsten                                 1         13.02 13.02 13.02 13.02
44 Johan Wiss Sweden Capital                                   1       12.88 12.88 12.88 12.88
45 Tommy Bäckman AC DC                                   1       12.61 12.61 12.61 12.61
46 Matz Åhlström Backen                                   1       12.24 12.24 12.24 12.24
47 Ulf Bergqvist Lärkan                                     1     11.44 11.44 11.44 11.44
48 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye                                     1     11.3 11.3 11.3 11.3


Utgång Antal Pil Singel

Omg. 1 Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pil
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Mikael Loholm East Enders           1                 1   1                                           14 20.67 23 25
2 Rob Miller Pewter Tankard                       1       1               1                             20 25.33 24 32
3 Ahmed Hamdi Backen                       1                                                     20 20 20 20
4 Stefan Sundberg East Enders                           1             1           1                       22 28.67 29 35
5 Christer Andersson Tungsten                           1             1                                   22 25.5 25.5 29
6 Camilla Ström Väsby                           1                                                 22 22 22 22
7 Per-Ola Karlsson Solna AIK                             1 1           1                                 23 25.67 24 30
8 Pär Riihonen Stockholm Bullseye                             1   1         1                                 23 26 25 30
9 Mats Stenlund Tungsten                             1   1                     1                     23 28 25 36
10 Christopher Björklund Bålsta                             1                                               23 23 23 23
11 Richard Nyqvist Lärkan                             1                                               23 23 23 23
12 Jan Elb Lärkan                               1 1   1                                       24 25.33 25 27
13 Greger Andersson Väsby                               1     1                 1                     24 29 27 36
14 Robert Axelsson AC DC                               1       1               1                     24 29.33 28 36
15 Pelle Zettervall Pewter Tankard                               1                   1 1                       24 31 34 35
16 Fredrik Vikner AC DC                                 1           1           1                 0/1 25 31 31 37
17 Cecilia Karlström Pewter Tankard                                 1           1                               25 28 28 31
18 Mikael Westander Cobra DC                                   1   2                                     26 27.33 28 28
19 Leif Charlie Eriksson Bålsta                                   1                             2           26 36 41 41
20 Carina Koskela Väsby                                   1                                         26 26 26 26
21 Charlie Lexelius Sweden Capital                                       2           1                         28 30 28 34
22 Robert Norrgård Pewter Tankard                                       1 1           1                       28 30.67 29 35
23 Patrik Bylund Sweden Capital                                         2     1                             29 30 29 32
24 Niklas Törnström Tungsten                                         1 1     1                           29 30.67 30 33
25 Niklas Jansson East Enders                                         1     2                             29 31 32 32
26 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye                                         1                   1             1/1 29 34 34 39
27 Peder Liljemon Stockholm Bullseye                                         1                                   29 29 29 29
28 Stefan Flood Solna AIK                                         1                                 1/1 29 29 29 29
29 Per Danielsson Backen                                           1 1     1                         30 31.67 31 34
30 Lars Flod Cobra DC                                           1 1                 1           0/1 30 33.67 31 40
31 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC                                           1                                 30 30 30 30
32 Annette Nyqvist Lärkan                                           1                               0/1 30 30 30 30
33 Matz Åhlström Backen                                                 1                           33 33 33 33
34 Benjamin Helén Solna AIK                                                   1 1                       34 34.5 34.5 35
35 Tommy Bäckman AC DC                                                     2             1         35 37.33 35 42
36 Robert Carlströmer Backen                                                     1           1           35 38 38 41
37 Amanda Ross-Langley Solna AIK                                                       1   1                 36 37 37 38
38 Johan Wiss Sweden Capital                                                       1     1   1           36 38.67 39 41
39 Henrik Walters AC DC                                                           1                 38 38 38 38
40 Ulf Bergqvist Lärkan                                                             1   1         1/3 39 40 40 41
41 Tomas Falerot East Enders                                                             1               39 39 39 39
42 Joakim Granberg Väsby                                                               1             40 40 40 40
43 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye                                                                           2/3        
44 Johnny Hamilton Tungsten                                                                           1/1        


Utgång Antal Pil Dubbel

Omg. 1 Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Outstanding Player Singel

Omg. 1 Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 1 1 0 4 3 1 9         23 19.6 0.96 0.96 2.25 3.21 3.21
2 Mikael Loholm East Enders 1 1 0 3 3 0 5 1     1 14 24.24 1.33 1.33 1.67 3 3
3 Mats Stenlund Tungsten 1 1 0 4 3 1 5         23 15.48 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
4 Niklas Jansson East Enders 1 1 0 3 3 0 3 1       29 16.16 1.06 1.06 1 2.06 2.06
5 Per-Ola Karlsson Solna AIK 1 1 0 4 3 1 4         23 17.26 0.96 0.96 1 1.96 1.96
6 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC 1 0 1 4 1 3 7         30 16.68 0.12 0.12 1.75 1.87 1.87
7 Rob Miller Pewter Tankard 1 1 0 4 3 1 3       1 20 19.29 1.08 1.08 0.75 1.83 1.83
8 Patrik Bylund Sweden Capital 1 1 0 4 3 1 3         29 16.77 0.96 0.96 0.75 1.71 1.71
9 Jan Elb Lärkan 1 1 0 4 3 1 3         24 18.5 0.96 0.96 0.75 1.71 1.71
10 Greger Andersson Väsby 1 1 0 3 3 0 2         24 17.28 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
11 Niklas Törnström Tungsten 1 1 0 3 3 0 2         29 16.34 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
12 Mikael Westander Cobra DC 1 1 0 5 3 2 3         26 18.46 0.96 0.96 0.6 1.56 1.56
13 Fredrik Vikner AC DC 1 1 0 5 3 2 3         25 14.65 0.96 0.96 0.6 1.56 1.56
14 Christer Andersson Tungsten 1 0 1 5 2 3 6 1       22 16.33 0.34 0.34 1.2 1.54 1.54
15 Lars Flod Cobra DC 1 1 0 4 3 1 2         30 13.7 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
16 Leif Charlie Eriksson Bålsta 1 1 0 4 3 1 2         26 13.89 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
17 Stefan Sundberg East Enders 1 1 0 4 3 1 2         22 16.98 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
18 Pelle Zettervall Pewter Tankard 1 1 0 5 3 2 2         24 15.05 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
19 Ulf Bergqvist Lärkan 1 1 0 5 3 2 2         39 11.44 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
20 Johan Wiss Sweden Capital 1 1 0 4 3 1 1         36 12.88 0.96 0.96 0.25 1.21 1.21
21 Robert Norrgård Pewter Tankard 1 1 0 4 3 1 1         28 16.36 0.96 0.96 0.25 1.21 1.21
22 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye 1 1 0 4 3 1 1         29 13.91 0.96 0.96 0.25 1.21 1.21
23 Per Danielsson Backen 1 1 0 5 3 2 1         30 15.84 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
24 Robert Axelsson AC DC 1 1 0 5 3 2 1         24 15.78 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
25 Tommy Bäckman AC DC 1 1 0 5 3 2 1         35 12.61 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
26 Camilla Ström Väsby 1 0 1 4 1 3 4         22 16.57 0.12 0.12 1 1.12 1.12
27 Charlie Lexelius Sweden Capital 1 1 0 4 3 1           28 17.05 0.96 0.96 0 0.96 0.96
28 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 1 0 1 4 1 3 3         29 15.61 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
29 Annette Nyqvist Lärkan 1 0 1 4 1 3 3         30 13.11 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
30 Stefan Flood Solna AIK 1 0 1 5 2 3 3         29 14.14 0.24 0.24 0.6 0.84 0.84
31 Ahmed Hamdi Backen 1 0 1 4 1 3 2       1 20 17.72 0.24 0.24 0.5 0.74 0.74
32 Robert Carlströmer Backen 1 0 1 5 2 3 2         35 14.09 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
33 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye 1 0 1 5 2 3 2           11.3 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
34 Amanda Ross-Langley Solna AIK 1 0 1 5 2 3 2         36 14.75 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
35 Cecilia Karlström Pewter Tankard 1 0 1 5 2 3 2         25 15.81 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
36 Christopher Björklund Bålsta 1 0 1 4 1 3 2         23 17.06 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
37 Åke Holm Bålsta 1 0 1 3 0 3 1 1         16.01 0.1 0.1 0.33 0.43 0.43
38 Richard Nyqvist Lärkan 1 0 1 4 1 3 1         23 19.32 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
39 Johnny Hamilton Tungsten 1 0 1 4 1 3 1           13.02 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
40 Tomas Falerot East Enders 1 0 1 4 1 3 1         39 13.15 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
41 Joakim Granberg Väsby 1 0 1 4 1 3 1         40 13.07 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
42 Carina Koskela Väsby 1 0 1 4 1 3 1         26 15.35 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
43 Stefan Billerstam Cobra DC 1 0 1 3 0 3 1           14.45 0 0 0.33 0.33 0.33
44 Christer Andersson Bålsta 1 0 1 3 0 3 1           17.62 0 0 0.33 0.33 0.33
45 Erik Bernsmed Sweden Capital 1 0 1 3 0 3 1           15.48 0 0 0.33 0.33 0.33
46 Benjamin Helén Solna AIK 1 0 1 5 2 3           34 13.28 0.24 0.24 0 0.24 0.24
47 Matz Åhlström Backen 1 0 1 4 1 3           33 12.24 0.12 0.12 0 0.12 0.12
48 Henrik Walters AC DC 1 0 1 4 1 3           38 13.39 0.12 0.12 0 0.12 0.12


Outstanding Player Dubbel

Omg. 1 Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 1 1 0 4 3 1 1         1.06 1.06
2 Lars Flod Cobra DC 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
3 Mikael Westander Cobra DC 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
4 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
5 Per Danielsson Backen 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
6 Stefan Flood Solna AIK 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
7 Robert Carlströmer Backen 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
8 Camilla Ström Väsby 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
9 Jan Elb Lärkan 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
10 Robert Norrgård Pewter Tankard 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
11 Tomas Falerot East Enders 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
12 Joakim Granberg Väsby 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
13 Benjamin Helén Solna AIK 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
14 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
15 Greger Andersson Väsby 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
16 Mikael Loholm East Enders 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
17 Niklas Jansson East Enders 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
18 Carina Koskela Väsby 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
19 Stefan Billerstam Cobra DC 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
20 Rob Miller Pewter Tankard 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
21 Stefan Sundberg East Enders 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
22 Per-Ola Karlsson Solna AIK 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
23 Amanda Ross-Langley Solna AIK 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
24 Peter Palm Lärkan 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
25 Patrik Bylund Sweden Capital 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
26 Christopher Björklund Bålsta 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
27 Matz Åhlström Backen 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
28 Charlie Lexelius Sweden Capital 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
29 Åke Holm Bålsta 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
30 Johnny Hamilton Tungsten 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
31 Pelle Zettervall Pewter Tankard 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
32 Ahmed Hamdi Backen 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
33 Cecilia Karlström Pewter Tankard 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
34 Niklas Törnström Tungsten 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
35 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
36 Johan Wiss Sweden Capital 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
37 Christer Andersson Tungsten 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
38 Mats Stenlund Tungsten 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
39 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
40 Richard Nyqvist Lärkan 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
41 Annette Nyqvist Lärkan 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
42 Fredrik Vikner AC DC 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
43 Henrik Walters AC DC 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
44 Erik Bernsmed Sweden Capital 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
45 Robert Axelsson AC DC 1 0 1 3 0 3           0 0
46 Leif Charlie Eriksson Bålsta 1 0 1 3 0 3           0 0
47 Tommy Bäckman AC DC 1 0 1 3 0 3           0 0
48 Christer Andersson Bålsta 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 1 Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Patrik Bylund Sweden Capital 1 1 0 3 3 0
2 Charlie Lexelius Sweden Capital 1 1 0 3 3 0
3 Richard Nyqvist Lärkan 1 1 0 3 3 0
4 Ulf Bergqvist Lärkan 1 1 0 3 3 0
5 Robert Axelsson AC DC 1 1 0 5 3 2
6 Henrik Walters AC DC 1 1 0 5 3 2
7 Benjamin Helén Solna AIK 1 0 1 5 2 3
8 Per-Ola Karlsson Solna AIK 1 0 1 5 2 3
9 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 1 0 1 3 0 3
10 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 1 0 1 3 0 3
11 Greger Andersson Väsby 1 0 1 3 0 3
12 Carina Koskela Väsby 1 0 1 3 0 3


Outstanding Player Totalt

Omg. 1 Spelare Lag Singel Dubbel Summa Ranking Poäng
Rank Poäng Rank Poäng Snitt Totalt
1 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 1 3.21 1 1.06 4.27 4.27
2 Mikael Loholm East Enders 2 3 16 0.96 3.96 3.96
3 Niklas Jansson East Enders 4 2.06 17 0.96 3.02 3.02
4 Per-Ola Karlsson Solna AIK 5 1.96 22 0.96 2.92 2.92
5 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC 6 1.87 4 0.96 2.83 2.83
6 Rob Miller Pewter Tankard 7 1.83 20 0.96 2.79 2.79
7 Jan Elb Lärkan 9 1.71 9 0.96 2.67 2.67
8 Greger Andersson Väsby 10 1.63 15 0.96 2.59 2.59
9 Mikael Westander Cobra DC 12 1.56 3 0.96 2.52 2.52
10 Lars Flod Cobra DC 15 1.46 2 0.96 2.42 2.42
11 Stefan Sundberg East Enders 17 1.46 21 0.96 2.42 2.42
12 Mats Stenlund Tungsten 3 2.21 38 0.12 2.33 2.33
13 Robert Norrgård Pewter Tankard 21 1.21 10 0.96 2.17 2.17
14 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye 22 1.21 14 0.96 2.17 2.17
15 Per Danielsson Backen 23 1.16 5 0.96 2.12 2.12
16 Camilla Ström Väsby 26 1.12 8 0.96 2.08 2.08
17 Patrik Bylund Sweden Capital 8 1.71 25 0.24 1.95 1.95
18 Niklas Törnström Tungsten 11 1.63 34 0.24 1.87 1.87
19 Stefan Flood Solna AIK 30 0.84 6 0.96 1.8 1.8
20 Fredrik Vikner AC DC 13 1.56 42 0.12 1.68 1.68
21 Christer Andersson Tungsten 14 1.54 37 0.12 1.66 1.66
22 Robert Carlströmer Backen 32 0.64 7 0.96 1.6 1.6
23 Pelle Zettervall Pewter Tankard 18 1.36 31 0.24 1.6 1.6
24 Amanda Ross-Langley Solna AIK 34 0.64 23 0.96 1.6 1.6
25 Leif Charlie Eriksson Bålsta 16 1.46 46 0 1.46 1.46
26 Ulf Bergqvist Lärkan 19 1.36     1.36 1.36
27 Johan Wiss Sweden Capital 20 1.21 36 0.12 1.33 1.33
28 Tomas Falerot East Enders 40 0.37 11 0.96 1.33 1.33
29 Joakim Granberg Väsby 41 0.37 12 0.96 1.33 1.33
30 Carina Koskela Väsby 42 0.37 18 0.96 1.33 1.33
31 Stefan Billerstam Cobra DC 43 0.33 19 0.96 1.29 1.29
32 Charlie Lexelius Sweden Capital 27 0.96 28 0.24 1.2 1.2
33 Benjamin Helén Solna AIK 46 0.24 13 0.96 1.2 1.2
34 Robert Axelsson AC DC 24 1.16 45 0 1.16 1.16
35 Tommy Bäckman AC DC 25 1.16 47 0 1.16 1.16
36 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 28 0.87 35 0.12 0.99 0.99
37 Annette Nyqvist Lärkan 29 0.87 41 0.12 0.99 0.99
38 Ahmed Hamdi Backen 31 0.74 32 0.24 0.98 0.98
39 Peter Palm Lärkan     24 0.96 0.96 0.96
40 Cecilia Karlström Pewter Tankard 35 0.64 33 0.24 0.88 0.88
41 Christopher Björklund Bålsta 36 0.62 26 0.24 0.86 0.86
42 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye 33 0.64 39 0.12 0.76 0.76
43 Åke Holm Bålsta 37 0.43 29 0.24 0.67 0.67
44 Johnny Hamilton Tungsten 39 0.37 30 0.24 0.61 0.61
45 Richard Nyqvist Lärkan 38 0.37 40 0.12 0.49 0.49
46 Erik Bernsmed Sweden Capital 45 0.33 44 0.12 0.45 0.45
47 Matz Åhlström Backen 47 0.12 27 0.24 0.36 0.36
48 Christer Andersson Bålsta 44 0.33 48 0 0.33 0.33
49 Henrik Walters AC DC 48 0.12 43 0.12 0.24 0.24


Match/Set Singel

Omg. 1 Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Tonsnitt
S V F % S V F % Antal Högsta Antal Kortast
1 Greger Andersson Väsby 1 1 0 100 3 3 0 100 3 2         24 17.28 0.67
2 Mikael Loholm East Enders 1 1 0 100 3 3 0 100 3 5 1     1 14 24.24 1.67
3 Niklas Jansson East Enders 1 1 0 100 3 3 0 100 3 3 1       29 16.16 1
4 Niklas Törnström Tungsten 1 1 0 100 3 3 0 100 3 2         29 16.34 0.67
5 Lars Flod Cobra DC 1 1 0 100 4 3 1 75 4 2         30 13.7 0.5
6 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 1 1 0 100 4 3 1 75 4 9         23 19.6 2.25
7 Johan Wiss Sweden Capital 1 1 0 100 4 3 1 75 4 1         36 12.88 0.25
8 Patrik Bylund Sweden Capital 1 1 0 100 4 3 1 75 4 3         29 16.77 0.75
9 Charlie Lexelius Sweden Capital 1 1 0 100 4 3 1 75 4           28 17.05 0
10 Mats Stenlund Tungsten 1 1 0 100 4 3 1 75 4 5         23 15.48 1.25
11 Jan Elb Lärkan 1 1 0 100 4 3 1 75 4 3         24 18.5 0.75
12 Robert Norrgård Pewter Tankard 1 1 0 100 4 3 1 75 4 1         28 16.36 0.25
13 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye 1 1 0 100 4 3 1 75 4 1         29 13.91 0.25
14 Leif Charlie Eriksson Bålsta 1 1 0 100 4 3 1 75 4 2         26 13.89 0.5
15 Rob Miller Pewter Tankard 1 1 0 100 4 3 1 75 4 3       1 20 19.29 0.75
16 Stefan Sundberg East Enders 1 1 0 100 4 3 1 75 4 2         22 16.98 0.5
17 Per-Ola Karlsson Solna AIK 1 1 0 100 4 3 1 75 4 4         23 17.26 1
18 Mikael Westander Cobra DC 1 1 0 100 5 3 2 60 5 3         26 18.46 0.6
19 Per Danielsson Backen 1 1 0 100 5 3 2 60 5 1         30 15.84 0.2
20 Pelle Zettervall Pewter Tankard 1 1 0 100 5 3 2 60 5 2         24 15.05 0.4
21 Robert Axelsson AC DC 1 1 0 100 5 3 2 60 5 1         24 15.78 0.2
22 Fredrik Vikner AC DC 1 1 0 100 5 3 2 60 5 3         25 14.65 0.6
23 Tommy Bäckman AC DC 1 1 0 100 5 3 2 60 5 1         35 12.61 0.2
24 Ulf Bergqvist Lärkan 1 1 0 100 5 3 2 60 5 2         39 11.44 0.4
25 Stefan Flood Solna AIK 1 0 1 0 5 2 3 40 5 3         29 14.14 0.6
26 Robert Carlströmer Backen 1 0 1 0 5 2 3 40 5 2         35 14.09 0.4
27 Christer Andersson Tungsten 1 0 1 0 5 2 3 40 5 6 1       22 16.33 1.2
28 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye 1 0 1 0 5 2 3 40 5 2           11.3 0.4
29 Benjamin Helén Solna AIK 1 0 1 0 5 2 3 40 5           34 13.28 0
30 Amanda Ross-Langley Solna AIK 1 0 1 0 5 2 3 40 5 2         36 14.75 0.4
31 Cecilia Karlström Pewter Tankard 1 0 1 0 5 2 3 40 5 2         25 15.81 0.4
32 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 1 0 1 0 4 1 3 25 4 3         29 15.61 0.75
33 Christopher Björklund Bålsta 1 0 1 0 4 1 3 25 4 2         23 17.06 0.5
34 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC 1 0 1 0 4 1 3 25 4 7         30 16.68 1.75
35 Matz Åhlström Backen 1 0 1 0 4 1 3 25 4           33 12.24 0
36 Camilla Ström Väsby 1 0 1 0 4 1 3 25 4 4         22 16.57 1
37 Richard Nyqvist Lärkan 1 0 1 0 4 1 3 25 4 1         23 19.32 0.25
38 Annette Nyqvist Lärkan 1 0 1 0 4 1 3 25 4 3         30 13.11 0.75
39 Johnny Hamilton Tungsten 1 0 1 0 4 1 3 25 4 1           13.02 0.25
40 Tomas Falerot East Enders 1 0 1 0 4 1 3 25 4 1         39 13.15 0.25
41 Joakim Granberg Väsby 1 0 1 0 4 1 3 25 4 1         40 13.07 0.25
42 Ahmed Hamdi Backen 1 0 1 0 4 1 3 25 4 2       1 20 17.72 0.5
43 Carina Koskela Väsby 1 0 1 0 4 1 3 25 4 1         26 15.35 0.25
44 Henrik Walters AC DC 1 0 1 0 4 1 3 25 4           38 13.39 0
45 Åke Holm Bålsta 1 0 1 0 3 0 3 0 3 1 1         16.01 0.33
46 Stefan Billerstam Cobra DC 1 0 1 0 3 0 3 0 3 1           14.45 0.33
47 Christer Andersson Bålsta 1 0 1 0 3 0 3 0 3 1           17.62 0.33
48 Erik Bernsmed Sweden Capital 1 0 1 0 3 0 3 0 3 1           15.48 0.33


Match/Set Dubbel

Omg. 1 Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
180 Hög Utgång Kort Set
S V F % S V F % Antal Högsta Antal Kortast
1 Tomas Falerot East Enders 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
2 Benjamin Helén Solna AIK 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
3 Mikael Loholm East Enders 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
4 Amanda Ross-Langley Solna AIK 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
5 Mikael Westander Cobra DC 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
6 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 1 1 0 100 4 3 1 75 4 1        
7 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
8 Stefan Flood Solna AIK 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
9 Jan Elb Lärkan 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
10 Joakim Granberg Väsby 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
11 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
12 Greger Andersson Väsby 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
13 Per-Ola Karlsson Solna AIK 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
14 Peter Palm Lärkan 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
15 Lars Flod Cobra DC 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
16 Per Danielsson Backen 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
17 Robert Carlströmer Backen 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
18 Camilla Ström Väsby 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
19 Robert Norrgård Pewter Tankard 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
20 Niklas Jansson East Enders 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
21 Carina Koskela Väsby 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
22 Stefan Billerstam Cobra DC 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
23 Rob Miller Pewter Tankard 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
24 Stefan Sundberg East Enders 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
25 Patrik Bylund Sweden Capital 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
26 Christopher Björklund Bålsta 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
27 Matz Åhlström Backen 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
28 Charlie Lexelius Sweden Capital 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
29 Åke Holm Bålsta 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
30 Johnny Hamilton Tungsten 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
31 Pelle Zettervall Pewter Tankard 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
32 Ahmed Hamdi Backen 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
33 Cecilia Karlström Pewter Tankard 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
34 Niklas Törnström Tungsten 1 0 1 0 5 2 3 40 5          
35 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
36 Johan Wiss Sweden Capital 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
37 Christer Andersson Tungsten 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
38 Mats Stenlund Tungsten 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
39 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
40 Richard Nyqvist Lärkan 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
41 Annette Nyqvist Lärkan 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
42 Fredrik Vikner AC DC 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
43 Henrik Walters AC DC 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
44 Erik Bernsmed Sweden Capital 1 0 1 0 4 1 3 25 4          
45 Robert Axelsson AC DC 1 0 1 0 3 0 3 0 3          
46 Leif Charlie Eriksson Bålsta 1 0 1 0 3 0 3 0 3          
47 Tommy Bäckman AC DC 1 0 1 0 3 0 3 0 3          
48 Christer Andersson Bålsta 1 0 1 0 3 0 3 0 3          


Match/Set Totalt

Omg. 1 Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
S V F % S V F %
1 Mikael Loholm East Enders 2 2 0 100 6 6 0 100 3
2 Greger Andersson Väsby 2 2 0 100 7 6 1 85.71 3.5
3 Pär Riihonen Stockholm Bullseye 2 2 0 100 8 6 2 75 4
4 Jan Elb Lärkan 2 2 0 100 8 6 2 75 4
5 Christoffer Wikstrand Stockholm Bullseye 2 2 0 100 8 6 2 75 4
6 Niklas Jansson East Enders 2 2 0 100 8 6 2 75 4
7 Per-Ola Karlsson Solna AIK 2 2 0 100 8 6 2 75 4
8 Lars Flod Cobra DC 2 2 0 100 9 6 3 66.67 4.5
9 Mikael Westander Cobra DC 2 2 0 100 9 6 3 66.67 4.5
10 Robert Norrgård Pewter Tankard 2 2 0 100 9 6 3 66.67 4.5
11 Rob Miller Pewter Tankard 2 2 0 100 9 6 3 66.67 4.5
12 Stefan Sundberg East Enders 2 2 0 100 9 6 3 66.67 4.5
13 Per Danielsson Backen 2 2 0 100 10 6 4 60 5
14 Peter Palm Lärkan 1 1 0 100 4 3 1 75 4
15 Ulf Bergqvist Lärkan 1 1 0 100 5 3 2 60 5
16 Benjamin Helén Solna AIK 2 1 1 50 8 5 3 62.5 4
17 Amanda Ross-Langley Solna AIK 2 1 1 50 8 5 3 62.5 4
18 Niklas Törnström Tungsten 2 1 1 50 8 5 3 62.5 4
19 Patrik Bylund Sweden Capital 2 1 1 50 9 5 4 55.56 4.5
20 Charlie Lexelius Sweden Capital 2 1 1 50 9 5 4 55.56 4.5
21 Stefan Flood Solna AIK 2 1 1 50 9 5 4 55.56 4.5
22 Robert Carlströmer Backen 2 1 1 50 10 5 5 50 5
23 Pelle Zettervall Pewter Tankard 2 1 1 50 10 5 5 50 5
24 Tomas Falerot East Enders 2 1 1 50 7 4 3 57.14 3.5
25 Johan Wiss Sweden Capital 2 1 1 50 8 4 4 50 4
26 Patrik Häggqvist Steen Cobra DC 2 1 1 50 8 4 4 50 4
27 Mats Stenlund Tungsten 2 1 1 50 8 4 4 50 4
28 Joakim Granberg Väsby 2 1 1 50 8 4 4 50 4
29 Camilla Ström Väsby 2 1 1 50 9 4 5 44.44 4.5
30 Carina Koskela Väsby 2 1 1 50 9 4 5 44.44 4.5
31 Fredrik Vikner AC DC 2 1 1 50 9 4 5 44.44 4.5
32 Leif Charlie Eriksson Bålsta 2 1 1 50 7 3 4 42.86 3.5
33 Robert Axelsson AC DC 2 1 1 50 8 3 5 37.5 4
34 Stefan Billerstam Cobra DC 2 1 1 50 8 3 5 37.5 4
35 Tommy Bäckman AC DC 2 1 1 50 8 3 5 37.5 4
36 Cecilia Karlström Pewter Tankard 2 0 2 0 10 4 6 40 5
37 Christopher Björklund Bålsta 2 0 2 0 9 3 6 33.33 4.5
38 Matz Åhlström Backen 2 0 2 0 9 3 6 33.33 4.5
39 Christer Andersson Tungsten 2 0 2 0 9 3 6 33.33 4.5
40 Ingela Riihonen Stockholm Bullseye 2 0 2 0 9 3 6 33.33 4.5
41 Johnny Hamilton Tungsten 2 0 2 0 9 3 6 33.33 4.5
42 Ahmed Hamdi Backen 2 0 2 0 9 3 6 33.33 4.5
43 Peder Liljemon Stockholm Bullseye 2 0 2 0 8 2 6 25 4
44 Richard Nyqvist Lärkan 2 0 2 0 8 2 6 25 4
45 Annette Nyqvist Lärkan 2 0 2 0 8 2 6 25 4
46 Åke Holm Bålsta 2 0 2 0 8 2 6 25 4
47 Henrik Walters AC DC 2 0 2 0 8 2 6 25 4
48 Erik Bernsmed Sweden Capital 2 0 2 0 7 1 6 14.29 3.5
49 Christer Andersson Bålsta 2 0 2 0 6 0 6 0 3




2022-11-26    dartstatistik.se