Stockholms Dartförbund (StDF) 2019/2020
Division 3B - Omgång 17 - 200220



Tabell Division 3B

Omg. 17
200220
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Solna AIK 15 14 1 0 +76 +170 29
2 Engelbrekt 15 9 4 2 +14 +29 22
3 Nacka Wermdö 15 7 4 4 +14 +20 18
4 Consign 15 7 3 5 +1 -7 17
5 Steel Tons 16 6 4 6 +3 +22 16
6 Hammarby 16 7 2 7 -3 -11 16
7 Bergsfolket 16 6 2 8 -3 +7 14
8 Västertorp 15 5 3 7 -9 -25 13
9 Mjölner 15 4 1 10 -25 -60 9
10 DVAI 16 4 1 11 -30 -72 9
11 ACDC 16 2 3 11 -38 -73 7
 
Lagmatch - Omg. 17 - 200220 Match Set Poäng
Ledig - Solna AIK      
ACDC - Nacka Wermdö 5-5 19-19 1-1
DVAI - Västertorp 5-5 13-18 1-1
Mjölner - Hammarby 1-8 10-25 0-2
Consign - Bergsfolket 3-6 13-22 0-2
Engelbrekt - Steel Tons 3-6 18-19 0-2
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Klubb  Ton  180  Utgång  Kort Set  Pilsnitt        180 Totalt      Lag Totalt      Topp 20 Totalt      Omgångens 10 bästa
Pilsnitt: Singel  Match  Raka set      Utgång: Singel  Dubbel      Kort Set: Singel  Dubbel      Hög Utgång
Outstanding Player Poäng: Singel  Dubbel  Totalt  Alla Spelare (Singel)      Poängsnitt: Singel  Dubbel  Totalt      Avgörande Dubbel
Match/Set: Singel  Dubbel  Totalt
Division 3B omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  Nästa
Spelschema: Division 3B  Korsreferens  Klubb/Lag      Jämför lag      Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag  Historik


ACDC - Nacka Wermdö   5 - 5   (19 - 19)

Omg. 17
200220
ACDC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Nacka Wermdö Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Christer Svensson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Anders Husberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Michael Lexborn         Nils Good         0.96 - 0
S1 Michael Lexborn 27
102
27
39
21
190
 
 
 
 
1         Anders Husberg 25
0
30
0
20
0
 
 
 
 
4         0 - 3 15.63 - 20.04 0 - 1.08
S2 Christer Svensson 36
4
45
4
42
14
 
 
 
 
1         Nils Good 38
0
45
7
44
0
 
 
 
 
          0 - 3 12.04 - 11.78 0 - 0.96
D2 Daniel Blom  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Håkan Eklund  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Dennis Eirand         Carina Lagerdahl         0.96 - 0.24
S3 Daniel Blom 45
2
38
0
45
4
45
2
18
245
1         Håkan Eklund 45
6
36
10
45
8
45
2
21
0
2 1       2 - 3 11.79 - 12.91 0.24 - 1.18
S4 Dennis Eirand 33
0
28
0
31
0
 
 
 
 
5         Carina Lagerdahl 30
149
30
4
30
35
 
 
 
 
2         3 - 0 16.34 - 14.61 0.96 - 0
D3 Tommy Bäckman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jimmy Nilsson 21  
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 1.08
Per Österberg         Niklas Dahlgren         0.12 - 1.08
S5 Per Österberg 42
48
21
186
32
0
30
152
 
 
2         Jimmy Nilsson 41
0
23
0
30
48
31
0
 
 
2         1 - 3 12.94 - 15.65 0.12 - 0.96
S6 Tommy Bäckman 30
123
43
0
23
0
27
0
 
 
4         Niklas Dahlgren 32
0
42
4
24
98
24
96
 
 
2         3 - 1 15.29 - 14.8 0.96 - 0.12
AD Tommy Bäckman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Anders Husberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1    
Dennis Eirand         Jimmy Nilsson          
      14       3 12 1   5 - 5
(19 - 19)
13.59 - 14.44 6.36 - 6.94


DVAI - Västertorp   5 - 5   (13 - 18)

Omg. 17
200220
DVAI Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Västertorp Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Lars Erik Enman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Lasse Strömberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Leif Juutilainen         Robert Klaman         0.12 - 0.96
S1 Lars Erik Enman 28
0
30
49
30
90
24
144
 
 
1         Lasse Strömberg 27
208
31
0
28
0
27
0
 
 
5         1 - 3 15.37 - 15.89 0.12 - 0.96
S2 Leif Juutilainen 21
200
24
78
27
40
 
 
 
 
          Robert Klaman 24
0
22
0
30
0
 
 
 
 
6 1       0 - 3 16.46 - 19.78 0 - 1.06
D2 Michael Billberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          W.O.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 0   0.6 - 0
Martin Ljungdahl         W.O.         0.6 - 0
S3 Martin Ljungdahl 31
0
27
0
33
0
 
 
 
 
1   127     Carola Storm 33
32
24
159
33
20
 
 
 
 
1         3 - 0 16.52 - 14.36 1.21 - 0
S4 Michael Billberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          W.O.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 0 0 - 0 0.6 - 0
D3 Tobias Sandström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Joanna Höök  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Henrik Walters         Jimmy Falk         0 - 0.96
S5 Tobias Sandström 45
2
36
8
38
0
27
40
33
0
1         Joanna Höök 45
10
38
0
36
35
28
0
30
162
          3 - 2 13.72 - 12.98 0.96 - 0.24
S6 Henrik Walters 30
107
23
0
25
0
29
0
 
 
2 1       Jimmy Falk 32
0
21
183
27
56
27
38
 
 
1         3 - 1 17.73 - 16.14 1.06 - 0.12
AD Michael Billberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Lasse Strömberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3    
Henrik Walters         Robert Klaman          
      5 1 1     13 1   5 - 5
(13 - 18)
15.62 - 15.3 5.39 - 6.22


Mjölner - Hammarby   1 - 8   (10 - 25)

Omg. 17
200220
Mjölner Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Hammarby Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Ronnie Fondin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Per Rotmark  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Lars Rosén         Jan Johansson         0 - 0.96
S1 Ronnie Fondin 33
20
24
87
21
229
 
 
 
 
          Per Rotmark 32
0
25
0
20
0
 
 
 
 
5         0 - 3 14.96 - 19.52 0 - 1.08
S2 Lars Rosén 45
13
42
2
45
30
33
146
42
20
          Jan Johansson 45
14
42
0
45
4
32
0
43
0
2         2 - 3 11.08 - 12.01 0.24 - 0.96
D2 Joel Settergren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Lennart Thorell  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Per Bexelius         Mikael Häll         0.12 - 0.96
S3 Joel Settergren 18
260
45
25
39
70
27
114
 
 
1         Lennart Thorell 20
0
45
4
41
0
26
0
 
 
5         1 - 3 11.9 - 15.15 0.12 - 1.08
S4 Per Bexelius 35
0
25
0
33
60
21
0
 
 
2         Mikael Häll 33
16
27
3
32
0
21
188
 
 
2         3 - 1 17.05 - 15.9 1.08 - 0.12
D3 Björn Adolfsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Tomas Rastemo  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Stig Kvarnehag         Denny Johansson         0.24 - 0.96
S5 Björn Adolfsson 42
7
27
129
45
8
 
 
 
 
2         Denny Johansson 40
0
29
0
45
14
 
 
 
 
2 1       0 - 3 11.92 - 13.06 0 - 1.06
S6 Stig Kvarnehag 39
0
36
20
24
96
33
20
 
 
3         Tomas Rastemo 39
40
34
0
26
0
32
0
 
 
1         1 - 3 14.15 - 14.99 0.12 - 0.96
    1 8       2 17 1   1 - 8
(10 - 25)
13.14 - 14.52 2.28 - 11.02


Consign - Bergsfolket   3 - 6   (13 - 22)

Omg. 17
200220
Consign Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Bergsfolket Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Hasse Karlsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Pär Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Tomi Häivälä         Niklas Thelander         0 - 0.96
S1 Hasse Karlsson 27
288
27
227
39
40
 
 
 
 
          Pär Andersson 27
0
30
0
39
0
 
 
 
 
3         0 - 3 10.19 - 15.66 0 - 0.96
S2 Tomi Häivälä 45
5
30
91
39
0
30
179
27
152
          Niklas Thelander 45
10
28
0
39
4
29
0
30
0
2         2 - 3 12.15 - 14.57 0.24 - 0.96
D2 Håkan Rahmqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Peter Johansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Pontus Plahn         Klas Hagberg         0.96 - 0.24
S3 Håkan Rahmqvist 27
20
21
191
37
0
24
0
24
0
6 1       Peter Johansson 30
0
21
0
39
2
21
77
24
177
5         3 - 2 17.25 - 16.66 1.06 - 0.36
S4 Pontus Plahn 27
92
45
2
33
8
 
 
 
 
1         Klas Hagberg 27
0
45
2
31
0
 
 
 
 
1         0 - 3 13.34 - 14.57 0 - 0.96
D3 Conny Larsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Kenneth Mossfeldt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Thomas Håkansson         Isak Engfeldt         0.96 - 0
S5 Conny Larsson 36
40
33
32
29
0
27
81
 
 
2         Kenneth Mossfeldt 35
0
35
0
27
25
29
0
 
 
4 1       1 - 3 14.81 - 15.71 0.12 - 1.06
S6 Thomas Håkansson 24
54
31
0
33
12
30
30
 
 
5         Isak Engfeldt 27
0
30
35
34
0
29
0
 
 
2         1 - 3 16.17 - 16.41 0.12 - 0.96
      14 1     1 17 1   3 - 6
(13 - 22)
14.07 - 15.57 5.38 - 7.66


Engelbrekt - Steel Tons   3 - 6   (18 - 19)

Omg. 17
200220
Engelbrekt Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Steel Tons Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Thomas Bergman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Raymond Hansson 20  
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 1.08
Kjell Andersson         Stefan Jonsson         0.24 - 1.08
S1 Thomas Bergman 25
0
30
33
42
2
27
0
27
80
6         Stefan Jonsson 24
110
33
0
42
0
27
32
27
0
5         2 - 3 15.83 - 15.44 0.24 - 0.96
S2 Kjell Andersson 35
0
31
0
31
0
 
 
 
 
3         Raymond Hansson 36
8
30
10
33
72
 
 
 
 
3         3 - 0 15.49 - 14.27 0.96 - 0
D2 Per-Erik Fagerberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Nils - Magnus Eriksson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Stefan Ställmark         Stellan Lindholm         0 - 0.96
S3 Per-Erik Fagerberg 27
120
24
179
37
0
38
0
24
155
          Nils - Magnus Eriksson 28
0
22
0
39
8
36
4
25
0
5         2 - 3 13.67 - 16.62 0.24 - 0.96
S4 Stefan Ställmark 40
0
24
226
39
0
34
0
 
 
2         Stellan Lindholm 39
6
27
0
36
6
36
20
 
 
4         3 - 1 12.98 - 14.29 0.96 - 0.12
D3 Heikki Helelä  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Viveka Träff  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Jörgen Hammerman         Göran Siegers         0.12 - 0.96
S5 Heikki Helelä 27
0
28
0
32
0
 
 
 
 
3         Viveka Träff 24
170
30
34
30
76
 
 
 
 
          3 - 0 17.28 - 14.56 0.96 - 0
S6 Jörgen Hammerman 21
216
24
39
24
0
35
0
21
126
2         Göran Siegers 24
0
23
0
24
74
33
8
22
0
4         2 - 3 16.99 - 19.23 0.24 - 0.96
      16       1 21     3 - 6
(18 - 19)
15.19 - 15.85 4.32 - 9


Pilsnitt Singel

Omg. 17
200220
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Elvis Smajic Solna AIK 13 11 2 50 36 14 36 2 1 148 7 14 18.13 0.97 12.63 0.72 1.03 13.35
2 Staffan Flink Steel Tons 4 4 0 14 12 2 16   1 116 4 15 17.63 1.16 4.62 1.14 1.44 5.76
3 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 11 0 43 33 10 35 2     1 17 17.51 0.99 10.91 0.81 1.07 11.72
4 Roger Pettersson Västertorp 2 2 0 9 6 3 8 2     1 15 17.34 1.19 2.39 0.89 1.64 3.28
5 Isak Engfeldt Bergsfolket 14 11 3 52 36 16 42 2     3 18 17.17 0.82 11.51 0.81 0.88 12.32
6 Ullis Bill Mjölner 6 6 0 22 18 4 19 2     3 17 17.16 1.06 6.35 0.86 1.2 7.21
7 Håkan Rahmqvist Consign 14 14 0 50 39 11 51 3 1 120 1 19 17.07 0.97 13.65 1.02 1.05 14.67
8 Peter Vahlner Solna AIK 8 6 2 34 21 13 19   1 115 6 18 16.99 0.88 7.02 0.56 0.95 7.58
9 Stefan Jonsson Steel Tons 14 9 5 54 34 20 52       2 19 16.96 0.69 9.72 0.96 0.76 10.68
10 Jörgen Hammerman Engelbrekt 15 11 4 60 38 22 44       1 20 16.96 0.75 11.28 0.73 0.8 12.01
11 Mikael Häll Hammarby 13 8 5 51 30 21 45       1 20 16.92 0.66 8.52 0.88 0.72 9.4
12 Adrian Kuhl Solna AIK 14 11 3 50 37 13 48 1     1 21 16.9 0.8 11.26 0.96 0.87 12.22
13 Per Rotmark Hammarby 10 7 3 44 27 17 45   1 114 2 18 16.89 0.79 7.86 1.02 0.89 8.88
14 John Vaittinen ACDC 1 1 0 4 3 1 2         24 16.71 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
15 Dennis Eirand ACDC 6 5 1 19 15 4 22 1     3 17 16.63 0.89 5.32 1.16 1.08 6.48
16 Henrik Walters DVAI 2 2 0 8 6 2 5 1       23 16.59 1.01 2.02 0.63 1.32 2.65
17 Ralf Björklund Steel Tons 1 1 0 4 3 1 5       1 21 16.55 1.08 1.08 1.25 2.33 2.33
18 Urban Wihlborg Solna AIK 12 9 3 44 28 16 30       3 19 16.48 0.76 9.12 0.68 0.82 9.8
19 Leif Åström Engelbrekt 12 7 5 46 27 19 38   1 112 1 20 16.38 0.64 7.71 0.83 0.71 8.54
20 Robert Klaman Västertorp 11 7 4 44 26 18 36 1     1 21 16.36 0.69 7.54 0.82 0.76 8.36
21 Jonny Kuhl Solna AIK 10 7 3 41 24 17 34       5 15 16.34 0.79 7.89 0.83 0.87 8.72
22 Milou Emriksdotter Steel Tons 2 0 2 8 2 6 8         27 16.23 0.12 0.24 1 0.62 1.24
23 Mattias Vikström ACDC 4 4 0 15 12 3 12         24 16.18 0.96 3.84 0.8 1.16 4.64
24 Jerry Varis ACDC 1 1 0 3 3 0 4         24 16.16 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
25 Anders Husberg Nacka Wermdö 14 10 4 50 33 17 41 1     2 20 16.11 0.74 10.3 0.82 0.79 11.12
26 Theodor Fredriksson DVAI 2 1 1 8 4 4 2         28 16.04 0.54 1.08 0.25 0.67 1.33
27 Viveka Träff Steel Tons 11 4 7 41 19 22 20 1       23 15.97 0.43 4.78 0.49 0.48 5.27
28 Micke Thålin Solna AIK 11 9 2 41 28 13 31       2 19 15.93 0.82 9 0.76 0.89 9.76
29 Pontus Plahn Consign 6 4 2 19 12 7 10         22 15.86 0.64 3.84 0.53 0.73 4.37
30 Johan Deckel Mjölner 3 3 0 13 9 4 6         25 15.81 0.96 2.88 0.46 1.11 3.34
31 Leo Blomberg Solna AIK 4 3 1 12 9 3 10       1 20 15.79 0.75 3 0.83 0.96 3.83
32 Thomas Bergman Engelbrekt 12 6 6 47 24 23 32 2     1 19 15.73 0.57 6.8 0.68 0.62 7.48
33 Conny Larsson Consign 15 11 4 61 40 21 44         22 15.72 0.76 11.4 0.72 0.81 12.12
34 Pär Andersson Bergsfolket 13 8 5 47 28 19 30 1       22 15.68 0.64 8.26 0.64 0.68 8.9
35 Jimmy Falk Västertorp 13 5 8 52 25 27 33       2 20 15.63 0.48 6.24 0.63 0.53 6.87
36 Martin Ljungdahl DVAI 6 2 4 23 9 14 19   1 127   25 15.48 0.42 2.53 0.83 0.56 3.36
37 Magnus Kihlberg Steel Tons 1 0 1 4 1 3 3         42 15.48 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
38 Lasse Strömberg Västertorp 14 10 4 50 33 17 36       1 21 15.46 0.72 10.08 0.72 0.77 10.8
39 Jesper Bäckström DVAI 5 5 0 20 15 5 16   1 114   24 15.38 0.99 4.95 0.8 1.15 5.75
40 Gavin Kilvington Mjölner 6 3 3 24 13 11 16       1 20 15.35 0.58 3.48 0.67 0.69 4.15
41 Stefan Ekström Solna AIK 6 5 1 24 15 9 9         25 15.28 0.8 4.8 0.38 0.86 5.17
42 Ingvar Jansson Engelbrekt 4 1 3 16 6 10 6         22 15.27 0.33 1.32 0.38 0.42 1.7
43 Lennart Thorell Hammarby 16 11 5 59 37 22 42   1 143 3 20 15.25 0.74 11.8 0.71 0.78 12.51
44 Peter Forstén Consign 12 8 4 47 28 19 18 2       23 15.2 0.7 8.36 0.38 0.73 8.74
45 Tobias Sandström DVAI 7 3 4 32 15 17 18         24 15.2 0.51 3.6 0.56 0.59 4.16
46 Klas Hagberg Bergsfolket 15 10 5 59 34 25 38       1 21 15.18 0.68 10.2 0.64 0.72 10.84
47 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö 9 6 3 34 18 16 21         22 15.12 0.64 5.76 0.62 0.71 6.38
48 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 14 8 6 60 33 27 49 2     2 19 15.11 0.66 9.2 0.82 0.72 10.02
49 Per Bexelius Mjölner 11 8 3 45 29 16 29       1 21 15.07 0.76 8.4 0.64 0.82 9.04
50 Peter Johansson Bergsfolket 13 8 5 55 30 25 39   1 111 1 21 15.07 0.67 8.67 0.71 0.72 9.38
51 Thomas Håkansson Consign 8 2 6 31 11 20 19 1       23 14.99 0.33 2.62 0.61 0.4 3.23
52 Göran Siegers Steel Tons 15 10 5 58 36 22 24         22 14.99 0.69 10.32 0.41 0.72 10.73
53 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö 3 2 1 13 8 5 4         23 14.98 0.72 2.16 0.31 0.82 2.47
54 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 4 2 2 16 9 7 6         23 14.93 0.57 2.28 0.38 0.66 2.66
55 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö 12 6 6 45 21 24 30         24 14.92 0.51 6.12 0.67 0.57 6.79
56 Lars Erik Enman DVAI 15 9 6 60 33 27 26         22 14.91 0.62 9.36 0.43 0.65 9.79
57 Leif Juutilainen DVAI 5 3 2 19 9 10 4         27 14.85 0.58 2.88 0.21 0.62 3.09
58 Mikael Karlsson Västertorp 8 4 4 33 17 16 16         23 14.85 0.56 4.44 0.48 0.62 4.92
59 Björn Lysell Solna AIK 6 3 3 28 13 15 17         23 14.84 0.56 3.36 0.61 0.66 3.97
60 Carola Storm Västertorp 12 7 5 45 23 22 31 1       22 14.8 0.59 7.06 0.69 0.65 7.75
61 Heikki Helelä Engelbrekt 13 8 5 49 28 21 35         23 14.8 0.63 8.16 0.71 0.68 8.87
62 Leif Rasmussen Nacka Wermdö 8 6 2 30 21 9 18         25 14.77 0.77 6.12 0.6 0.84 6.72
63 Tomas Rastemo Hammarby 16 9 7 62 34 28 32 1     1 19 14.76 0.61 9.7 0.52 0.64 10.22
64 Tomas Engström Nacka Wermdö 11 5 6 44 20 24 24       1 21 14.65 0.5 5.52 0.55 0.55 6.07
65 Niklas Thelander Bergsfolket 4 3 1 16 9 7 11         26 14.64 0.72 2.88 0.69 0.89 3.57
66 Göran Bohm Nacka Wermdö 2 2 0 8 6 2 9         25 14.63 0.96 1.92 1.13 1.52 3.04
67 Stig Kvarnehag Mjölner 14 2 12 50 11 39 23 1       27 14.57 0.19 2.62 0.46 0.22 3.08
68 Kjell Andersson Engelbrekt 8 7 1 30 21 9 19 1     1 21 14.44 0.87 6.94 0.63 0.95 7.57
69 Joakim Engwall Consign 14 4 10 52 16 36 27         26 14.44 0.31 4.32 0.52 0.35 4.84
70 Roger Centerström ACDC 8 4 4 34 19 15 17   1 130   24 14.41 0.62 4.93 0.5 0.68 5.43
71 Stellan Lindholm Steel Tons 12 6 6 49 25 24 22         25 14.41 0.55 6.6 0.45 0.59 7.05
72 Leif Nilsson Bergsfolket 8 2 6 37 16 21 22         24 14.39 0.39 3.12 0.59 0.46 3.71
73 Ulph Andersson DVAI 13 4 9 52 21 31 30 1     1 21 14.38 0.4 5.14 0.58 0.44 5.72
74 Rikard Berg Engelbrekt 6 3 3 22 12 10 8         22 14.36 0.54 3.24 0.36 0.6 3.6
75 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 2 1 1 8 4 4 2         26 14.23 0.54 1.08 0.25 0.67 1.33
76 Tommy Bäckman ACDC 13 6 7 52 25 27 29         23 14.2 0.51 6.6 0.56 0.55 7.16
77 Jan Rickardsson Bergsfolket 2 1 1 8 3 5 1         22 14.17 0.48 0.96 0.13 0.54 1.08
78 Håkan Eklund Nacka Wermdö 9 6 3 35 23 12 19 1 2 148 2 18 14.1 0.81 7.28 0.54 0.87 7.82
79 Michael Billberg DVAI 5 3 2 16 9 7 11         28 14.06 0.58 2.88 0.69 0.71 3.57
80 Denny Johansson Hammarby 16 7 9 63 29 34 25 2       27 14.06 0.49 7.88 0.4 0.52 8.28
81 Eva Nordlander Mjölner 4 2 2 14 7 7 6         25 14.04 0.51 2.04 0.43 0.62 2.47
82 Jan Johansson Hammarby 16 4 12 61 20 41 18       1 21 14.03 0.31 4.92 0.3 0.33 5.22
83 Kjell Hilmgård ACDC 1 0 1 3 0 3 1           14.02 0 0 0.33 0.33 0.33
84 Raymond Hansson Steel Tons 14 4 10 49 17 32 23 1       25 13.99 0.32 4.54 0.47 0.36 5.01
85 Tommie Svensson ACDC 9 2 7 36 12 24 12   1 126   27 13.97 0.32 2.89 0.33 0.36 3.22
86 Jörgen Minster Steel Tons 10 1 9 37 10 27 6         30 13.95 0.18 1.8 0.16 0.2 1.96
87 Göran Säflund ACDC 1 0 1 5 2 3 2         29 13.95 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
88 Hans Talso Bergsfolket 5 0 5 18 3 15 3         32 13.91 0.07 0.36 0.17 0.11 0.53
89 Daniel Blom ACDC 5 1 4 20 8 12 3         22 13.89 0.31 1.56 0.15 0.34 1.71
90 Leif Dahlqvist DVAI 6 1 5 23 8 15 4         24 13.88 0.26 1.56 0.17 0.29 1.73
91 Christer Svensson ACDC 14 4 10 54 20 34 25         24 13.87 0.34 4.8 0.46 0.38 5.26
92 Anne Rasmussen Nacka Wermdö 6 4 2 24 14 10 9         25 13.86 0.68 4.08 0.38 0.74 4.46
93 Erik Fellman ACDC 3 1 2 13 6 7 5       1 19 13.85 0.48 1.44 0.38 0.61 1.82
94 Anna Henriksson Västertorp 4 0 4 17 5 12 4         24 13.75 0.15 0.6 0.24 0.21 0.84
95 Joanna Höök Västertorp 7 3 4 31 15 16 7         27 13.71 0.51 3.6 0.23 0.55 3.83
96 Peter Axi DVAI 2 0 2 6 0 6             13.69 0 0 0 0 0
97 Tommy Holmberg ACDC 8 1 7 27 4 23 9         31 13.58 0.14 1.08 0.33 0.18 1.41
98 Michael Lexborn ACDC 16 1 15 62 15 47 15         26 13.55 0.15 2.4 0.24 0.17 2.64
99 Ronnie Fondin Mjölner 12 2 10 49 15 34 12       1 20 13.52 0.26 3.12 0.24 0.28 3.36
100 Benny Hejdenberg DVAI 10 3 7 39 14 25 15         23 13.52 0.35 3.48 0.38 0.39 3.86
101 Björn Adolfsson Mjölner 15 5 10 53 19 34 23 1       26 13.47 0.36 5.38 0.43 0.39 5.81
102 Nils Good Nacka Wermdö 12 3 9 43 14 29 10       1 21 13.43 0.3 3.6 0.23 0.32 3.83
103 Pierre Nyburg DVAI 7 1 6 24 6 18 7         24 13.4 0.19 1.32 0.29 0.23 1.61
104 Karl-Arne Bäckström Västertorp 10 1 9 36 8 28 9         32 13.33 0.16 1.56 0.25 0.18 1.81
105 Stefan Persson Bergsfolket 4 0 4 13 1 12 3         34 13.29 0.03 0.12 0.23 0.09 0.35
106 Stefan Ställmark Engelbrekt 7 4 3 27 13 14 9         25 13.21 0.57 3.96 0.33 0.61 4.29
107 Bo Rydén ACDC 2 0 2 8 2 6 1         34 13.2 0.12 0.24 0.13 0.18 0.36
108 Tomi Häivälä Consign 11 2 9 41 12 29 9         24 13.14 0.24 2.64 0.22 0.26 2.86
109 Jan Bosch Engelbrekt 2 0 2 8 2 6 4         38 13.09 0.12 0.24 0.5 0.37 0.74
110 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 11 4 7 47 19 28 11         26 13.09 0.43 4.68 0.23 0.45 4.91
111 Ove Fransson Västertorp 8 3 5 31 12 19 16         24 13.01 0.4 3.24 0.52 0.47 3.76
112 Pierre Lindgren DVAI 9 1 8 32 8 24 13         29 13 0.17 1.56 0.41 0.22 1.97
113 Hans Fredriksson DVAI 2 0 2 8 2 6 1         44 12.91 0.12 0.24 0.13 0.18 0.36
114 Stefan Kilman Hammarby 8 1 7 31 8 23 7         23 12.9 0.2 1.56 0.23 0.22 1.79
115 Joel Settergren Mjölner 6 1 5 24 7 17 6 1       30 12.86 0.26 1.54 0.25 0.3 1.79
116 Maria Weabråten Steel Tons 1 0 1 3 0 3             12.84 0 0 0 0 0
117 Hasse Karlsson Consign 10 2 8 36 10 26 15         28 12.83 0.24 2.4 0.42 0.28 2.82
118 Susanne Johansson Nacka Wermdö 1 0 1 3 0 3             12.79 0 0 0 0 0
119 Roger Svensson Solna AIK 6 2 4 24 9 15 5         32 12.73 0.38 2.28 0.21 0.41 2.49
120 Per Österberg ACDC 4 0 4 13 1 12 2         32 12.63 0.03 0.12 0.15 0.07 0.27
121 Anita Good Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3 3           12.38 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
122 Lars Rosén Mjölner 12 2 10 48 17 31 5         29 12.02 0.27 3.24 0.1 0.28 3.34


Pilsnitt Match

Omg. 17
200220
Spelare Lag 24.0- 23.0- 22.0- 21.0- 20.0- 19.0- 18.0- 17.0- 16.0- 15.0- 14.0- 13.0- 12.0- 11.0- 10.0- Pilsnitt Match
Högst   Snitt   Median Lägst
1 Peter Vahlner Solna AIK 1         1   2 1 2 1         24.24 17.5 16.91 14.73
2 Elvis Smajic Solna AIK     1   2 2 2 2 1 2 1         22.6 18.22 18.49 14.88
3 Dennis Eirand ACDC     1           2 3           22.43 16.93 16.12 15.18
4 Urban Wihlborg Solna AIK       1 1   1 1 3 3 1 1       21.78 16.8 16.3 13.25
5 Jonny Kuhl Solna AIK       1 1 1 1     3 2 1       21.14 16.87 15.9 13.51
6 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons         1 1 2 3 3 1           20.35 17.67 17.27 15.71
7 Roger Pettersson Västertorp         1         1           20.33 17.93 17.93 15.53
8 Lennart Thorell Hammarby         1 1   1 1 5 2 5       20.32 15.38 15.1 13.03
9 Per Rotmark Hammarby         1 1 1 1 3 3           20.2 17.15 16.71 15.26
10 Leif Åström Engelbrekt         1 1   4 2 1 1 1 1     20.09 16.64 17.13 12.43
11 Stefan Jonsson Steel Tons         1 1 2 3 3 3 1         20.04 17.22 17.18 14.59
12 Ullis Bill Mjölner         1 1 1 2       1       20.04 17.64 17.85 13.73
13 Anders Husberg Nacka Wermdö         1   2 2 2 3 3 1       20.04 16.43 16.08 13.82
14 Adrian Kuhl Solna AIK           4 2 1 2 3 2         19.78 17.15 16.72 14.13
15 Robert Klaman Västertorp           2   2 4   2   1     19.78 16.54 16.5 12.61
16 Lasse Strömberg Västertorp           1   2   6 2 2 1     19.77 15.48 15.26 12.45
17 Jimmy Falk Västertorp           1   1 3 3 5         19.64 15.81 15.77 14.06
18 Jörgen Hammerman Engelbrekt           2 4 3 3 1 1   1     19.63 17.19 17.42 12.62
19 Pär Andersson Bergsfolket           2 2   2 1 5 1       19.48 16 15.66 13.46
20 Göran Siegers Steel Tons           2   2   2 2 7       19.27 15.27 14.31 13.25
21 Pontus Plahn Consign           1 1   1   2 1       19.27 16.11 15.92 13.34
22 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket           1 2   2 3 2   3 1   19.25 15.35 15.65 11.7
23 Isak Engfeldt Bergsfolket           2 3 3 4   2         19.22 17.19 17.22 14.45
24 Håkan Rahmqvist Consign           1 1 3 7 1           19.17 17.05 16.85 15.82
25 Klas Hagberg Bergsfolket             1   1 7 5 1       18.94 15.24 15.34 13.66
26 Leo Blomberg Solna AIK             1 1 1       1     18.79 16.1 16.62 12.39
27 Mikael Häll Hammarby             1 6 4 1   1       18.76 16.94 17.1 13.75
28 Thomas Bergman Engelbrekt             2 1 1 5 2 1       18.69 15.97 15.71 13.61
29 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö             1 1 2 1 4 1   1   18.56 15.25 14.8 11.8
30 Peter Forstén Consign             2 1   5 1 2   1   18.56 15.36 15.33 11.56
31 Staffan Flink Steel Tons             2 1 1             18.45 17.73 18.11 16.24
32 Jesper Bäckström DVAI             1   1 1 1 1       18.37 15.53 15.22 13.52
33 Micke Thålin Solna AIK             1 3 1 4 1 1       18.17 15.98 15.87 13.17
34 Viveka Träff Steel Tons               4 2 3 1 1       17.89 16.13 16.21 13.57
35 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket               1     3         17.89 15.25 14.51 14.09
36 Mikael Karlsson Västertorp               1 1 1 2 3       17.89 14.95 14.69 13.1
37 Tommy Bäckman ACDC               2 2 1   4 4     17.85 14.45 13.77 12.05
38 Milou Emriksdotter Steel Tons               1     1         17.76 15.88 15.88 14.01
39 Henrik Walters DVAI               1   1           17.73 16.66 16.66 15.59
40 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö               2   1 4 2       17.69 15.06 14.61 13.18
41 Conny Larsson Consign               1 6 4 3 1       17.68 15.78 15.96 13.57
42 Lars Erik Enman DVAI               2 2 4 3 2 2     17.65 15.04 15.03 12.74
43 Tomas Rastemo Hammarby               3   6 3 2 1 1   17.61 15.03 15.11 11.77
44 Martin Ljungdahl DVAI               1 1 2 2         17.56 15.56 15.46 14.02
45 Michael Lexborn ACDC               1   2 2 6 5     17.46 13.72 13.28 12.01
46 Ulph Andersson DVAI               1 2 2 2 4 2     17.44 14.58 14.79 12.25
47 Theodor Fredriksson DVAI               1     1         17.4 16.11 16.11 14.82
48 Stefan Ekström Solna AIK               1 1 1 3         17.28 15.38 15.17 14.04
49 Heikki Helelä Engelbrekt               2 1 2 5 1 2     17.28 14.91 14.76 12.38
50 Carola Storm Västertorp               1   5 3 1 2     17.26 14.79 15.06 12.41
51 Stig Kvarnehag Mjölner               1 2 1 6 4       17.21 14.75 14.61 13.15
52 Daniel Blom ACDC               1 1     1   2   17.2 14.32 13.78 11.79
53 Roger Centerström ACDC               1 1 2 1 2   1   17.19 14.72 15.16 11.75
54 Mattias Vikström ACDC               1 1 2           17.11 16.22 16.13 15.52
55 Björn Lysell Solna AIK               1 2 1   1 1     17.07 15.13 15.67 12.34
56 Per Bexelius Mjölner               1 2 4 2 2       17.05 15.24 15.21 13.59
57 Stellan Lindholm Steel Tons               1 1 2 3 4 1     17.03 14.64 14.44 12.71
58 Tomas Engström Nacka Wermdö                 2 3 1 3 2     16.97 14.6 14.14 12.29
59 Peter Johansson Bergsfolket                 4 3 3 2 1     16.92 15.16 15.18 12.9
60 Tobias Sandström DVAI                 3 1 1 2       16.89 15.4 15.74 13.61
61 Rikard Berg Engelbrekt                 1 1 1 3       16.74 14.46 13.91 13.02
62 John Vaittinen ACDC                 1             16.71 16.71 16.71 16.71
63 Leif Rasmussen Nacka Wermdö                 1 2 4     1   16.7 14.88 14.97 11.68
64 Jörgen Minster Steel Tons                 1   3 6       16.57 13.99 13.79 13.07
65 Ralf Björklund Steel Tons                 1             16.55 16.55 16.55 16.55
66 Gavin Kilvington Mjölner                 2 2 2         16.52 15.5 15.47 14.26
67 Björn Adolfsson Mjölner                 1 1 3 5 3 2   16.49 13.57 13.12 11.92
68 Christer Svensson ACDC                 1 2 5 2 3 1   16.48 13.9 14.14 11.85
69 Leif Juutilainen DVAI                 1 1 2 1       16.46 14.96 14.59 13.99
70 Hasse Karlsson Consign                 1   2 2 2 2 1 16.39 12.96 12.91 10.19
71 Michael Billberg DVAI                 1 1 1     1   16.34 14.49 14.88 11.86
72 Nils Good Nacka Wermdö                 1 1 2 2 4 1 1 16.29 13.43 13.24 10.57
73 Jan Johansson Hammarby                 1 3 5 5 2     16.29 14.21 14.15 12.01
74 Joakim Engwall Consign                 2 3 5 1 3     16.27 14.45 14.65 12.03
75 Leif Nilsson Bergsfolket                 1 2 2 2 1     16.26 14.53 14.5 12.93
76 Kjell Andersson Engelbrekt                 1 2 2 1 2     16.2 14.52 14.73 12.57
77 Thomas Håkansson Consign                 2 3 1 2       16.17 15.06 15.29 13.81
78 Jerry Varis ACDC                 1             16.16 16.16 16.16 16.16
79 Tommy Holmberg ACDC                 1 1   4 1 1   16.06 13.78 13.56 11.97
80 Johan Deckel Mjölner                 1 2           16 15.81 15.82 15.62
81 Anne Rasmussen Nacka Wermdö                   2 1 2   1   15.99 14.15 14.23 11.79
82 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö                   2   1       15.91 15.01 15.65 13.48
83 Göran Bohm Nacka Wermdö                   1   1       15.89 14.72 14.72 13.55
84 Håkan Eklund Nacka Wermdö                   4 1   4     15.88 14.24 14.39 12.29
85 Eva Nordlander Mjölner                   1 1 2       15.82 14.19 13.96 13.02
86 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö                   1     1     15.76 14.29 14.29 12.83
87 Ingvar Jansson Engelbrekt                   3 1         15.74 15.34 15.35 14.92
88 Joanna Höök Västertorp                   1 2 1 3     15.69 13.83 13.16 12.81
89 Tomi Häivälä Consign                   1 3 1 6     15.62 13.35 12.99 12.09
90 Leif Dahlqvist DVAI                   1 1 2 1 1   15.61 13.66 13.88 11.75
91 Anna Henriksson Västertorp                   1 1   2     15.5 13.66 13.56 12.03
92 Magnus Kihlberg Steel Tons                   1           15.48 15.48 15.48 15.48
93 Stefan Kilman Hammarby                   1 2   2 2 1 15.4 12.88 12.16 10.96
94 Denny Johansson Hammarby                   3 6 5 2     15.38 14.15 14.31 12.57
95 Erik Fellman ACDC                   1 1   1     15.26 13.9 14.38 12.07
96 Benny Hejdenberg DVAI                   1 1 5 3     15.24 13.59 13.38 12.71
97 Tommie Svensson ACDC                   1 3 3 2     15.22 13.87 13.68 12.59
98 Raymond Hansson Steel Tons                   2 7 2 3     15.18 13.98 14.28 12.35
99 Joel Settergren Mjölner                   1   1 2 2   15.16 12.97 12.71 11.81
100 Niklas Thelander Bergsfolket                   1 3         15.13 14.7 14.65 14.38
101 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt                   1   7 2 1   15.11 13.16 13.39 11.41
102 Pierre Lindgren DVAI                   1 4   1 3   15.09 13.33 14.05 11.48
103 Ronnie Fondin Mjölner                   1 2 6 3     15.08 13.56 13.4 12.36
104 Jan Rickardsson Bergsfolket                   1     1     15.04 13.91 13.91 12.77
105 Pierre Nyburg DVAI                   1 1 3 1 1   15.03 13.38 13.45 11.16
106 Karl-Arne Bäckström Västertorp                     3 3 4     14.94 13.44 13.34 12.33
107 Stefan Persson Bergsfolket                     1 1 2     14.89 13.25 13.02 12.07
108 Ove Fransson Västertorp                     2 1 3 2   14.81 12.85 12.55 11.62
109 Hans Talso Bergsfolket                     4   1     14.73 14.05 14.35 12.51
110 Stefan Ställmark Engelbrekt                     2 2 2 1   14.65 13.2 13.12 11.52
111 Roger Svensson Solna AIK                     1 1 2 2   14.46 12.88 12.93 11.52
112 Peter Axi DVAI                     1 1       14.15 13.68 13.68 13.21
113 Hans Fredriksson DVAI                     1   1     14.11 13.21 13.21 12.31
114 Kjell Hilmgård ACDC                     1         14.02 14.02 14.02 14.02
115 Göran Säflund ACDC                       1       13.95 13.95 13.95 13.95
116 Bo Rydén ACDC                       1 1     13.82 13.21 13.21 12.6
117 Lars Rosén Mjölner                       1 6 5   13.53 12.11 12.13 11.08
118 Jan Bosch Engelbrekt                       1 1     13.5 12.95 12.95 12.39
119 Per Österberg ACDC                       1 2 1   13.32 12.54 12.48 11.88
120 Maria Weabråten Steel Tons                         1     12.84 12.84 12.84 12.84
121 Susanne Johansson Nacka Wermdö                         1     12.79 12.79 12.79 12.79
122 Anita Good Nacka Wermdö                         1     12.38 12.38 12.38 12.38


Utgång Antal Pil Singel

Omg. 17
200220
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pil
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Elvis Smajic Solna AIK           1       4   1 1 1 1 1 1 1 3 1 6 2 5 1 3 1 1     1                 14 27.31 29 38
2 Jonny Kuhl Solna AIK             1   1 1   2   1 1 1   1   4 2 3     2   2       2             0/4 15 27.46 28 39
3 Staffan Flink Steel Tons             1         3     1       1   1   1     1 1     1 1               15 27.58 28 39
4 Roger Pettersson Västertorp             1                 1   1   1 1   1                               15 25.5 27 31
5 Dennis Eirand ACDC                 2     1             1 1 2 1 1   3 1 1                     1/1 17 28.29 29.5 35
6 Ullis Bill Mjölner                 1     1 1     1 1 3 2 2   1 1 2       1                   1/1 17 26.82 27 36
7 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons                 1         2 3 2 4 3 1 3 2 2 4 3 1 2                         17 27.45 28 34
8 Peter Vahlner Solna AIK                   1   1 4   1   1 1 2 1 2 2   1     1 2         1           18 27.43 27 41
9 Isak Engfeldt Bergsfolket                   1   1 1 1 3 1 2 6 5 2 3 1 1   2 1   1       1 1       1 1/1 18 28.03 27 45
10 Per Rotmark Hammarby                   1   1   1 2 3 4 2 1 3 1 1   1   1 1   2       2         0/1 18 28.04 26 41
11 Håkan Eklund Nacka Wermdö                   1     1     1       1 2     1 3   3 2     2         1 1 4/6 18 32.84 33 45
12 Stefan Jonsson Steel Tons                     2     4 2   4 1 4 3 1 2   1 1 2 2 1 1     1   2         19 28.79 27.5 42
13 Urban Wihlborg Solna AIK                     1 2   1 1 1 4 1 1 3 2 3 1       1   2 2       1   1   0/1 19 29.11 28 44
14 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket                     1 1     1 3   2 2 4 2 2 1 1 1   4 1   2 1         2 1 1/3 19 30.94 29.5 45
15 Micke Thålin Solna AIK                     1   1     3 2     3 3 1 2 3   2 2 1 1       1         2/3 19 29.73 29.5 41
16 Håkan Rahmqvist Consign                     1       4 6 2 2 5   5 6   1   1 2   2   1           1   19 28.49 27 45
17 Thomas Bergman Engelbrekt                     1       1 1 2 1 3 1 2 1 3   1 1 1   1 3 1               19 30.17 29.5 39
18 Tomas Rastemo Hammarby                     1       1   1 1 2 1 2 2 1 4 3 4 1 3 1 1 2     1       2/4 19 32.03 32.5 42
19 Erik Fellman ACDC                     1         1                             1 1 1         1/2 19 32.6 39 41
20 Lennart Thorell Hammarby                       2 1   1 4   3 2 1 2 1 1 1 3 4   2 2   1 1 1 1 1     2/5 20 30.77 31 43
21 Jimmy Falk Västertorp                       2     1   1 2 3 1 2     1 1 2   3 1 1   1 1   1 1     20 31.64 32 44
22 Anders Husberg Nacka Wermdö                       1 1   1 1 3   2 2 4 3 2 2 1   2 3 1   1 1     1     1/1 20 30.47 30 43
23 Leif Åström Engelbrekt                       1   2 2 5 1   2 2 3   2 1 1   1 1   1 1     1         20 28.48 28 42
24 Jörgen Hammerman Engelbrekt                       1   2   4 3 4 4 5 3 1 1 1 1 1 1   1 2       1   1   1/1 20 28.86 28 44
25 Mikael Häll Hammarby                       1   1 1 3 1 2 4 3 2 4 2 2 2   2                     0/1 20 28.2 28 35
26 Ronnie Fondin Mjölner                       1       1   2     1 1 1 1     1 1 1 1           1   2/5 20 31.38 31 44
27 Gavin Kilvington Mjölner                       1         1   1   1   1   1 2 1 1     1 1         1   20 32.92 34 45
28 Leo Blomberg Solna AIK                       1               2   3 1 2                             20 29 30 32
29 Robert Klaman Västertorp                         1 1 2 3   2 2 1 1 4 1   1 3 1     1   1           1/1 21 28.92 29 40
30 Adrian Kuhl Solna AIK                         1 1 1 5   6 5 1 1 4 1   3   1 2 1 1   1           2/2 21 28.74 27 40
31 Tomas Engström Nacka Wermdö                         1 1   2   1   1 1 1     1 3 1   1   1 1     1 1   2/3 21 32.06 33.5 44
32 Lasse Strömberg Västertorp                         1   1 2 2 3 1 5   4 2 1   2 1   2 1 3 1       1   0/1 21 30.82 30 44
33 Peter Johansson Bergsfolket                         1     3   2 1 5 4 1 1   2 1 1 1 2     1 1 1 1 1   0/1 21 31.47 29 44
34 Klas Hagberg Bergsfolket                         1     2 3   3 2 2 2 3 1 1   5 1 2 1   1 2       1 1/2 21 31.73 31 45
35 Nils Good Nacka Wermdö                         1     1   1     3 1               1           2   4/7 21 31.4 29 44
36 Ulph Andersson DVAI                         1     1     2 1 2 3     3   1   1 2 1     2       1/2 21 32.25 31.5 42
37 Per Bexelius Mjölner                         1       3 2 2 3 1 1 5 1 1   1 1 1 1   2 2 1       0/1 21 31.55 31 42
38 Kjell Andersson Engelbrekt                         1       1 1 1 1 1 1 3   2   2     2     1     1   3/3 21 32 31 44
39 Jan Johansson Hammarby                         1           1     2 2 2 2 1 2   3   1     2 1     0/4 21 34.05 33.5 43
40 Ralf Björklund Steel Tons                         1             1   1                                 21 26.33 28 30
41 Conny Larsson Consign                           3 1 3   4 4 1 4 2 2 2 5 1 1 1 1 1   2         2   22 30.45 29.5 45
42 Göran Siegers Steel Tons                           1 2 2   4   3 4 2 1   2 1 5   2 2   1 1 1 1 1   0/1 22 31.83 30.5 44
43 Pontus Plahn Consign                           1 1 1 1 1 1 1   1 1     1     2                 0/1 22 28.67 27.5 37
44 Lars Erik Enman DVAI                           1 1     2 3 4 4   1   4   2   4 1 1     1     1 3/3 22 31.7 30 45
45 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö                           1   2 2 1 1 1 2 1 1 1       1     1       1     2/2 22 29.38 28.5 43
46 Carola Storm Västertorp                           1   1 2   1 1 2     2 3   4 2 1   1 1         1 0/2 22 32.39 33 45
47 Pär Andersson Bergsfolket                           1     1 1 3 1 2 4 3 2 2   2       1   3     1   1/1 22 31.81 31 44
48 Daniel Blom ACDC                           1           1               1 1 1           1   2/4 22 34.17 36.5 44
49 Ingvar Jansson Engelbrekt                           1                 1   1 1 1   1                   22 32 33.5 37
50 Rikard Berg Engelbrekt                           1                   3     2 1 2     1           2/2 22 33.8 35 40
51 Jan Rickardsson Bergsfolket                           1                       1   1                     22 30.67 34 36
52 Peter Forstén Consign                             2 1 2   5 1   2 3 2 1 2 1 2 1 1 1             1/2 23 30.44 31 39
53 Mikael Karlsson Västertorp                             1 1   1 1 2 1   1 3 1     1 1 1         1     1/3 23 31.19 31.5 43
54 Viveka Träff Steel Tons                             1   3 3 1 1 2 1 2   2     2                   1/1 23 28.83 28.5 36
55 Tommy Bäckman ACDC                             1   2 2 2 2 2 1   1     3 1   1 1 2     2     2/5 23 32.13 30 43
56 Heikki Helelä Engelbrekt                             1   1 1 3 1 4   2 2 1 2 1   3 2 2             2/4 23 31.77 31.5 39
57 Björn Lysell Solna AIK                             1   1 1     1   2 1 1       1       1 1   1   1/2 23 32.83 31.5 44
58 Thomas Håkansson Consign                             1   1   1   1 1 1 1     2     1 1               23 31.27 31 39
59 Henrik Walters DVAI                             1   1       1 1   1               1             23 29.83 29.5 40
60 Stefan Kilman Hammarby                             1     1             1   1       2             2/4 23 32.5 34 39
61 Benny Hejdenberg DVAI                             1         2 1 1   1     1 1   1   1 1         3/5 23 32.73 32 41
62 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö                             1             2 1     2             1         1/1 23 31.86 31 41
63 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket                             1             1 1 1   2 2               1       23 33 34 43
64 Jesper Bäckström DVAI                               4 2     1       1   1 1 1     1   1         2/2 24 30.08 28 41
65 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö                               2 1   2 1 2 1 3 2     1 1 1 1 1 2           0/1 24 31.67 31 40
66 Mattias Vikström ACDC                               2   2 1     1 2       1 1       2             24 30.83 30.5 40
67 Tobias Sandström DVAI                               1 1   2   2 1     3         1   1 1   1     1/1 24 32.29 31.5 43
68 Roger Centerström ACDC                               1 1       1   3 4 1 2         1   1   1   1 2/4 24 33.41 32 45
69 Anna Henriksson Västertorp                               1 1         1 1         1                   0/2 24 29.2 30 36
70 Pierre Nyburg DVAI                               1 1                 1       1     1     1   0/1 24 34.33 36 44
71 Leif Nilsson Bergsfolket                               1   1 1 1 3 2     2 1 1         1         1 1/3 24 31.47 30 45
72 Christer Svensson ACDC                               1   1 1 1   3   1 2 2   1 1   1   1   1 1   2/5 24 33.39 33 44
73 Ove Fransson Västertorp                               1     1       1 1 1   2 1     1             3/5 24 32.44 33 39
74 John Vaittinen ACDC                               1     1         1                             24 27.67 27 32
75 Jerry Varis ACDC                               1     1                             1         24 31 27 42
76 Leif Dahlqvist DVAI                               1           1   1   1 1   1               1 1/3 24 33.86 34 45
77 Tomi Häivälä Consign                               1                   1 2 1 3   2           1 1/3 24 36.18 37 45
78 Johan Deckel Mjölner                                 2 1   1 1 1     1       1   1               25 30.22 29 39
79 Stefan Ekström Solna AIK                                 1 2 1 1 2       2 2   1 1     1           1/1 25 31.21 31 40
80 Leif Rasmussen Nacka Wermdö                                 1 2   3 2 1 2   1 1     2 1           1   4/4 25 31.41 30 44
81 Stellan Lindholm Steel Tons                                 1 1 2 1   1 6   1 1 4   2 1 1 1   2       0/1 25 33.24 33 42
82 Anne Rasmussen Nacka Wermdö                                 1 1   2 1     2       1   2 1 1           2/2 25 32.58 32 40
83 Martin Ljungdahl DVAI                                 1   2     1 1 1 1     1                   1/1 25 30.13 30.5 36
84 Raymond Hansson Steel Tons                                 1   2       1 1 2 2 1   1 1     2       1 2/3 25 34.2 34 45
85 Stefan Ställmark Engelbrekt                                 1   1     1       1 2 2   1 1 1     1   1 0/3 25 35.62 36 45
86 Göran Bohm Nacka Wermdö                                 1     1         1 1   1                   1/1 25 31.2 33 36
87 Eva Nordlander Mjölner                                 1             1 1   2   1 1                 25 33.57 35 38
88 Joakim Engwall Consign                                   2 1 2   1 2 3   1     2       1     1   0/1 26 32.25 31.5 44
89 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt                                   1 1 1 2 1       3     3 1 1 3         1 1/6 26 34.67 35.5 45
90 Björn Adolfsson Mjölner                                   1   3 1       2 3   1 1       3 1       3/6 26 34.06 34 42
91 Niklas Thelander Bergsfolket                                   1   1 1 1   1   1         1     1   1   0/1 26 33.78 32 44
92 Michael Lexborn ACDC                                   1         2     1 2   1 2   1     1 1 1 2/5 26 36.69 37 45
93 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö                                   1         1         1     1               26 33 33.5 39
94 Joanna Höök Västertorp                                     1 2     2 1       1 2 3       1 1     1/2 27 34.71 36.5 43
95 Tommie Svensson ACDC                                     1 1 1     1 2 2   1   1 1       1       27 33.83 33.5 43
96 Denny Johansson Hammarby                                     1   1 2   3 2 2 1 4 2   2 2 3 1     1 2/3 27 35.81 36 45
97 Leif Juutilainen DVAI                                     1   1   1 2   1   1       1 1           27 33.56 32 41
98 Stig Kvarnehag Mjölner                                     1     1   2     3   1   1             2/3 27 33.56 35 39
99 Milou Emriksdotter Steel Tons                                     1     1                                 27 28.5 28.5 30
100 Theodor Fredriksson DVAI                                       4                                     28 28 28 28
101 Michael Billberg DVAI                                       2 1 3       1                   1   1/1 28 31.63 30 44
102 Hasse Karlsson Consign                                       1       1 1 1       1 1       1     3/6 28 35.29 34 43
103 Pierre Lindgren DVAI                                         2     1     1               1 1   2/6 29 35.33 33.5 44
104 Lars Rosén Mjölner                                         2         1 1     1 1 1   1 2   1 6/14 29 37.91 39 45
105 Göran Säflund ACDC                                         1     1                           0/1 29 30.5 30.5 32
106 Jörgen Minster Steel Tons                                           1   1 1 2 2     1 1     1       0/1 30 35.2 34.5 42
107 Joel Settergren Mjölner                                           1           2           1       3/4 30 36 36 42
108 Tommy Holmberg ACDC                                             1           2                 1/2 31 35 37 37
109 Roger Svensson Solna AIK                                               1   2 1 1       1           3/6 32 35.17 34.5 40
110 Karl-Arne Bäckström Västertorp                                               1   1     1 1       2       2/3 32 37.5 37.5 42
111 Hans Talso Bergsfolket                                               1         1                 1/2 32 34.5 34.5 37
112 Per Österberg ACDC                                               1                             32 32 32 32
113 Bo Rydén ACDC                                                   1     1                   34 35.5 35.5 37
114 Stefan Persson Bergsfolket                                                   1                         34 34 34 34
115 Jan Bosch Engelbrekt                                                           1               1/1 38 38 38 38
116 Magnus Kihlberg Steel Tons                                                                   1         42 42 42 42
117 Hans Fredriksson DVAI                                                                       2     44 44 44 44
118 Anita Good Nacka Wermdö                                                                           1/1        
119 Kjell Hilmgård ACDC                                                                           0/1        


Utgång Antal Pil Dubbel

Omg. 17
200220
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Jörgen Hammerman Engelbrekt                   2     1
2 Leif Åström Engelbrekt                   2     1
3 Joakim Engwall Consign                   1 1    
4 Håkan Rahmqvist Consign                   1 1    
5 Stefan Jonsson Steel Tons                   1   2  
6 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons                   1      
7 Peter Johansson Bergsfolket                   1      
8 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket                   1      
9 Christer Svensson ACDC                     1    
10 Tommie Svensson ACDC                     1    
11 Raymond Hansson Steel Tons                       1 1
12 Ralf Björklund Steel Tons                       1  
13 Mikael Häll Hammarby                         1
14 Jan Johansson Hammarby                         1
15 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö                         1
16 Staffan Flink Steel Tons                         1
17 Micke Thålin Solna AIK                         1
18 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö                         1
19 Elvis Smajic Solna AIK                         1


Outstanding Player Singel

Omg. 17
200220
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Håkan Rahmqvist Consign 14 14 0 50 39 11 51 3 1 120 1 19 17.07 0.97 13.65 1.02 1.05 14.67
2 Elvis Smajic Solna AIK 13 11 2 50 36 14 36 2 1 148 7 14 18.13 0.97 12.63 0.72 1.03 13.35
3 Lennart Thorell Hammarby 16 11 5 59 37 22 42   1 143 3 20 15.25 0.74 11.8 0.71 0.78 12.51
4 Isak Engfeldt Bergsfolket 14 11 3 52 36 16 42 2     3 18 17.17 0.82 11.51 0.81 0.88 12.32
5 Adrian Kuhl Solna AIK 14 11 3 50 37 13 48 1     1 21 16.9 0.8 11.26 0.96 0.87 12.22
6 Conny Larsson Consign 15 11 4 61 40 21 44         22 15.72 0.76 11.4 0.72 0.81 12.12
7 Jörgen Hammerman Engelbrekt 15 11 4 60 38 22 44       1 20 16.96 0.75 11.28 0.73 0.8 12.01
8 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 11 0 43 33 10 35 2     1 17 17.51 0.99 10.91 0.81 1.07 11.72
9 Anders Husberg Nacka Wermdö 14 10 4 50 33 17 41 1     2 20 16.11 0.74 10.3 0.82 0.79 11.12
10 Klas Hagberg Bergsfolket 15 10 5 59 34 25 38       1 21 15.18 0.68 10.2 0.64 0.72 10.84
11 Lasse Strömberg Västertorp 14 10 4 50 33 17 36       1 21 15.46 0.72 10.08 0.72 0.77 10.8
12 Göran Siegers Steel Tons 15 10 5 58 36 22 24         22 14.99 0.69 10.32 0.41 0.72 10.73
13 Stefan Jonsson Steel Tons 14 9 5 54 34 20 52       2 19 16.96 0.69 9.72 0.96 0.76 10.68
14 Tomas Rastemo Hammarby 16 9 7 62 34 28 32 1     1 19 14.76 0.61 9.7 0.52 0.64 10.22
15 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 14 8 6 60 33 27 49 2     2 19 15.11 0.66 9.2 0.82 0.72 10.02
16 Urban Wihlborg Solna AIK 12 9 3 44 28 16 30       3 19 16.48 0.76 9.12 0.68 0.82 9.8
17 Lars Erik Enman DVAI 15 9 6 60 33 27 26         22 14.91 0.62 9.36 0.43 0.65 9.79
18 Micke Thålin Solna AIK 11 9 2 41 28 13 31       2 19 15.93 0.82 9 0.76 0.89 9.76
19 Mikael Häll Hammarby 13 8 5 51 30 21 45       1 20 16.92 0.66 8.52 0.88 0.72 9.4
20 Peter Johansson Bergsfolket 13 8 5 55 30 25 39   1 111 1 21 15.07 0.67 8.67 0.71 0.72 9.38
21 Per Bexelius Mjölner 11 8 3 45 29 16 29       1 21 15.07 0.76 8.4 0.64 0.82 9.04
22 Pär Andersson Bergsfolket 13 8 5 47 28 19 30 1       22 15.68 0.64 8.26 0.64 0.68 8.9
23 Per Rotmark Hammarby 10 7 3 44 27 17 45   1 114 2 18 16.89 0.79 7.86 1.02 0.89 8.88
24 Heikki Helelä Engelbrekt 13 8 5 49 28 21 35         23 14.8 0.63 8.16 0.71 0.68 8.87
25 Peter Forstén Consign 12 8 4 47 28 19 18 2       23 15.2 0.7 8.36 0.38 0.73 8.74
26 Jonny Kuhl Solna AIK 10 7 3 41 24 17 34       5 15 16.34 0.79 7.89 0.83 0.87 8.72
27 Leif Åström Engelbrekt 12 7 5 46 27 19 38   1 112 1 20 16.38 0.64 7.71 0.83 0.71 8.54
28 Robert Klaman Västertorp 11 7 4 44 26 18 36 1     1 21 16.36 0.69 7.54 0.82 0.76 8.36
29 Denny Johansson Hammarby 16 7 9 63 29 34 25 2       27 14.06 0.49 7.88 0.4 0.52 8.28
30 Håkan Eklund Nacka Wermdö 9 6 3 35 23 12 19 1 2 148 2 18 14.1 0.81 7.28 0.54 0.87 7.82
31 Carola Storm Västertorp 12 7 5 45 23 22 31 1       22 14.8 0.59 7.06 0.69 0.65 7.75
32 Peter Vahlner Solna AIK 8 6 2 34 21 13 19   1 115 6 18 16.99 0.88 7.02 0.56 0.95 7.58
33 Kjell Andersson Engelbrekt 8 7 1 30 21 9 19 1     1 21 14.44 0.87 6.94 0.63 0.95 7.57
34 Thomas Bergman Engelbrekt 12 6 6 47 24 23 32 2     1 19 15.73 0.57 6.8 0.68 0.62 7.48
35 Ullis Bill Mjölner 6 6 0 22 18 4 19 2     3 17 17.16 1.06 6.35 0.86 1.2 7.21
36 Tommy Bäckman ACDC 13 6 7 52 25 27 29         23 14.2 0.51 6.6 0.56 0.55 7.16
37 Stellan Lindholm Steel Tons 12 6 6 49 25 24 22         25 14.41 0.55 6.6 0.45 0.59 7.05
38 Jimmy Falk Västertorp 13 5 8 52 25 27 33       2 20 15.63 0.48 6.24 0.63 0.53 6.87
39 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö 12 6 6 45 21 24 30         24 14.92 0.51 6.12 0.67 0.57 6.79
40 Leif Rasmussen Nacka Wermdö 8 6 2 30 21 9 18         25 14.77 0.77 6.12 0.6 0.84 6.72
41 Dennis Eirand ACDC 6 5 1 19 15 4 22 1     3 17 16.63 0.89 5.32 1.16 1.08 6.48
42 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö 9 6 3 34 18 16 21         22 15.12 0.64 5.76 0.62 0.71 6.38
43 Tomas Engström Nacka Wermdö 11 5 6 44 20 24 24       1 21 14.65 0.5 5.52 0.55 0.55 6.07
44 Björn Adolfsson Mjölner 15 5 10 53 19 34 23 1       26 13.47 0.36 5.38 0.43 0.39 5.81
45 Staffan Flink Steel Tons 4 4 0 14 12 2 16   1 116 4 15 17.63 1.16 4.62 1.14 1.44 5.76
46 Jesper Bäckström DVAI 5 5 0 20 15 5 16   1 114   24 15.38 0.99 4.95 0.8 1.15 5.75
47 Ulph Andersson DVAI 13 4 9 52 21 31 30 1     1 21 14.38 0.4 5.14 0.58 0.44 5.72
48 Roger Centerström ACDC 8 4 4 34 19 15 17   1 130   24 14.41 0.62 4.93 0.5 0.68 5.43
49 Viveka Träff Steel Tons 11 4 7 41 19 22 20 1       23 15.97 0.43 4.78 0.49 0.48 5.27
50 Christer Svensson ACDC 14 4 10 54 20 34 25         24 13.87 0.34 4.8 0.46 0.38 5.26
51 Jan Johansson Hammarby 16 4 12 61 20 41 18       1 21 14.03 0.31 4.92 0.3 0.33 5.22
52 Stefan Ekström Solna AIK 6 5 1 24 15 9 9         25 15.28 0.8 4.8 0.38 0.86 5.17
53 Raymond Hansson Steel Tons 14 4 10 49 17 32 23 1       25 13.99 0.32 4.54 0.47 0.36 5.01
54 Mikael Karlsson Västertorp 8 4 4 33 17 16 16         23 14.85 0.56 4.44 0.48 0.62 4.92
55 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 11 4 7 47 19 28 11         26 13.09 0.43 4.68 0.23 0.45 4.91
56 Joakim Engwall Consign 14 4 10 52 16 36 27         26 14.44 0.31 4.32 0.52 0.35 4.84
57 Mattias Vikström ACDC 4 4 0 15 12 3 12         24 16.18 0.96 3.84 0.8 1.16 4.64
58 Anne Rasmussen Nacka Wermdö 6 4 2 24 14 10 9         25 13.86 0.68 4.08 0.38 0.74 4.46
59 Pontus Plahn Consign 6 4 2 19 12 7 10         22 15.86 0.64 3.84 0.53 0.73 4.37
60 Stefan Ställmark Engelbrekt 7 4 3 27 13 14 9         25 13.21 0.57 3.96 0.33 0.61 4.29
61 Tobias Sandström DVAI 7 3 4 32 15 17 18         24 15.2 0.51 3.6 0.56 0.59 4.16
62 Gavin Kilvington Mjölner 6 3 3 24 13 11 16       1 20 15.35 0.58 3.48 0.67 0.69 4.15
63 Björn Lysell Solna AIK 6 3 3 28 13 15 17         23 14.84 0.56 3.36 0.61 0.66 3.97
64 Benny Hejdenberg DVAI 10 3 7 39 14 25 15         23 13.52 0.35 3.48 0.38 0.39 3.86
65 Leo Blomberg Solna AIK 4 3 1 12 9 3 10       1 20 15.79 0.75 3 0.83 0.96 3.83
66 Nils Good Nacka Wermdö 12 3 9 43 14 29 10       1 21 13.43 0.3 3.6 0.23 0.32 3.83
67 Joanna Höök Västertorp 7 3 4 31 15 16 7         27 13.71 0.51 3.6 0.23 0.55 3.83
68 Ove Fransson Västertorp 8 3 5 31 12 19 16         24 13.01 0.4 3.24 0.52 0.47 3.76
69 Leif Nilsson Bergsfolket 8 2 6 37 16 21 22         24 14.39 0.39 3.12 0.59 0.46 3.71
70 Rikard Berg Engelbrekt 6 3 3 22 12 10 8         22 14.36 0.54 3.24 0.36 0.6 3.6
71 Niklas Thelander Bergsfolket 4 3 1 16 9 7 11         26 14.64 0.72 2.88 0.69 0.89 3.57
72 Michael Billberg DVAI 5 3 2 16 9 7 11         28 14.06 0.58 2.88 0.69 0.71 3.57
73 Ronnie Fondin Mjölner 12 2 10 49 15 34 12       1 20 13.52 0.26 3.12 0.24 0.28 3.36
74 Martin Ljungdahl DVAI 6 2 4 23 9 14 19   1 127   25 15.48 0.42 2.53 0.83 0.56 3.36
75 Lars Rosén Mjölner 12 2 10 48 17 31 5         29 12.02 0.27 3.24 0.1 0.28 3.34
76 Johan Deckel Mjölner 3 3 0 13 9 4 6         25 15.81 0.96 2.88 0.46 1.11 3.34
77 Roger Pettersson Västertorp 2 2 0 9 6 3 8 2     1 15 17.34 1.19 2.39 0.89 1.64 3.28
78 Thomas Håkansson Consign 8 2 6 31 11 20 19 1       23 14.99 0.33 2.62 0.61 0.4 3.23
79 Tommie Svensson ACDC 9 2 7 36 12 24 12   1 126   27 13.97 0.32 2.89 0.33 0.36 3.22
80 Leif Juutilainen DVAI 5 3 2 19 9 10 4         27 14.85 0.58 2.88 0.21 0.62 3.09
81 Stig Kvarnehag Mjölner 14 2 12 50 11 39 23 1       27 14.57 0.19 2.62 0.46 0.22 3.08
82 Göran Bohm Nacka Wermdö 2 2 0 8 6 2 9         25 14.63 0.96 1.92 1.13 1.52 3.04
83 Tomi Häivälä Consign 11 2 9 41 12 29 9         24 13.14 0.24 2.64 0.22 0.26 2.86
84 Hasse Karlsson Consign 10 2 8 36 10 26 15         28 12.83 0.24 2.4 0.42 0.28 2.82
85 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 4 2 2 16 9 7 6         23 14.93 0.57 2.28 0.38 0.66 2.66
86 Henrik Walters DVAI 2 2 0 8 6 2 5 1       23 16.59 1.01 2.02 0.63 1.32 2.65
87 Michael Lexborn ACDC 16 1 15 62 15 47 15         26 13.55 0.15 2.4 0.24 0.17 2.64
88 Roger Svensson Solna AIK 6 2 4 24 9 15 5         32 12.73 0.38 2.28 0.21 0.41 2.49
89 Eva Nordlander Mjölner 4 2 2 14 7 7 6         25 14.04 0.51 2.04 0.43 0.62 2.47
90 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö 3 2 1 13 8 5 4         23 14.98 0.72 2.16 0.31 0.82 2.47
91 Ralf Björklund Steel Tons 1 1 0 4 3 1 5       1 21 16.55 1.08 1.08 1.25 2.33 2.33
92 Jerry Varis ACDC 1 1 0 3 3 0 4         24 16.16 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
93 Pierre Lindgren DVAI 9 1 8 32 8 24 13         29 13 0.17 1.56 0.41 0.22 1.97
94 Jörgen Minster Steel Tons 10 1 9 37 10 27 6         30 13.95 0.18 1.8 0.16 0.2 1.96
95 Erik Fellman ACDC 3 1 2 13 6 7 5       1 19 13.85 0.48 1.44 0.38 0.61 1.82
96 Karl-Arne Bäckström Västertorp 10 1 9 36 8 28 9         32 13.33 0.16 1.56 0.25 0.18 1.81
97 Joel Settergren Mjölner 6 1 5 24 7 17 6 1       30 12.86 0.26 1.54 0.25 0.3 1.79
98 Stefan Kilman Hammarby 8 1 7 31 8 23 7         23 12.9 0.2 1.56 0.23 0.22 1.79
99 Leif Dahlqvist DVAI 6 1 5 23 8 15 4         24 13.88 0.26 1.56 0.17 0.29 1.73
100 Daniel Blom ACDC 5 1 4 20 8 12 3         22 13.89 0.31 1.56 0.15 0.34 1.71
101 Ingvar Jansson Engelbrekt 4 1 3 16 6 10 6         22 15.27 0.33 1.32 0.38 0.42 1.7
102 Pierre Nyburg DVAI 7 1 6 24 6 18 7         24 13.4 0.19 1.32 0.29 0.23 1.61
103 John Vaittinen ACDC 1 1 0 4 3 1 2         24 16.71 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
104 Tommy Holmberg ACDC 8 1 7 27 4 23 9         31 13.58 0.14 1.08 0.33 0.18 1.41
105 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 2 1 1 8 4 4 2         26 14.23 0.54 1.08 0.25 0.67 1.33
106 Theodor Fredriksson DVAI 2 1 1 8 4 4 2         28 16.04 0.54 1.08 0.25 0.67 1.33
107 Milou Emriksdotter Steel Tons 2 0 2 8 2 6 8         27 16.23 0.12 0.24 1 0.62 1.24
108 Jan Rickardsson Bergsfolket 2 1 1 8 3 5 1         22 14.17 0.48 0.96 0.13 0.54 1.08
109 Anita Good Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3 3           12.38 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
110 Magnus Kihlberg Steel Tons 1 0 1 4 1 3 3         42 15.48 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
111 Anna Henriksson Västertorp 4 0 4 17 5 12 4         24 13.75 0.15 0.6 0.24 0.21 0.84
112 Jan Bosch Engelbrekt 2 0 2 8 2 6 4         38 13.09 0.12 0.24 0.5 0.37 0.74
113 Göran Säflund ACDC 1 0 1 5 2 3 2         29 13.95 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
114 Hans Talso Bergsfolket 5 0 5 18 3 15 3         32 13.91 0.07 0.36 0.17 0.11 0.53
115 Bo Rydén ACDC 2 0 2 8 2 6 1         34 13.2 0.12 0.24 0.13 0.18 0.36
116 Hans Fredriksson DVAI 2 0 2 8 2 6 1         44 12.91 0.12 0.24 0.13 0.18 0.36
117 Stefan Persson Bergsfolket 4 0 4 13 1 12 3         34 13.29 0.03 0.12 0.23 0.09 0.35
118 Kjell Hilmgård ACDC 1 0 1 3 0 3 1           14.02 0 0 0.33 0.33 0.33
119 Per Österberg ACDC 4 0 4 13 1 12 2         32 12.63 0.03 0.12 0.15 0.07 0.27
120 Maria Weabråten Steel Tons 1 0 1 3 0 3             12.84 0 0 0 0 0
121 Peter Axi DVAI 2 0 2 6 0 6             13.69 0 0 0 0 0
122 Susanne Johansson Nacka Wermdö 1 0 1 3 0 3             12.79 0 0 0 0 0


Outstanding Player Dubbel

Omg. 17
200220
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Adrian Kuhl Solna AIK 14 13 1 56 41 15           0.91 12.72
2 Jörgen Hammerman Engelbrekt 15 11 4 62 39 23       3 18 0.78 11.7
3 Elvis Smajic Solna AIK 13 12 1 48 36 12       1 21 0.9 11.64
4 Urban Wihlborg Solna AIK 12 11 1 46 35 11 1         0.91 10.9
5 Björn Adolfsson Mjölner 15 10 5 59 37 22           0.7 10.44
6 Leif Åström Engelbrekt 12 9 3 49 32 17 1 1 118 3 18 0.83 9.91
7 Tomas Rastemo Hammarby 16 9 7 67 35 32           0.6 9.6
8 Denny Johansson Hammarby 16 9 7 67 35 32           0.6 9.6
9 Conny Larsson Consign 15 9 6 59 32 27           0.62 9.24
10 Tommy Bäckman ACDC 13 9 4 54 32 22           0.71 9.24
11 Anders Husberg Nacka Wermdö 14 9 5 59 31 28           0.65 9.12
12 Lennart Thorell Hammarby 16 9 7 62 30 32 1         0.57 9.1
13 Micke Thålin Solna AIK 11 9 2 42 29 13       1 21 0.82 9
14 Carola Storm Västertorp 11 9 2 43 29 14           0.81 8.88
15 Göran Siegers Steel Tons 15 8 7 66 34 32           0.59 8.88
16 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö 12 9 3 48 27 21       1 21 0.73 8.76
17 Håkan Rahmqvist Consign 14 8 6 52 28 24 1 1 113 2 18 0.62 8.68
18 Stefan Jonsson Steel Tons 14 7 7 59 31 28 1 1 140 3 18 0.62 8.66
19 Jan Johansson Hammarby 16 8 8 63 29 34       1 21 0.53 8.4
20 Jonny Kuhl Solna AIK 10 8 2 42 28 14           0.82 8.16
21 Raymond Hansson Steel Tons 14 7 7 61 30 31       2 20 0.57 8.04
22 Lars Erik Enman DVAI 15 7 8 61 31 30           0.53 7.92
23 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 7 4 45 28 17       1 18 0.7 7.71
24 Stellan Lindholm Steel Tons 12 7 5 51 28 23           0.63 7.56
25 Robert Klaman Västertorp 11 7 4 47 25 22           0.65 7.2
26 Isak Engfeldt Bergsfolket 14 7 7 50 25 25           0.51 7.2
27 Peter Johansson Bergsfolket 12 6 6 48 27 21       1 18 0.58 6.99
28 Peter Vahlner Solna AIK 8 7 1 32 23 9           0.87 6.96
29 Joakim Engwall Consign 14 6 8 55 25 30       2 18 0.49 6.87
30 Ulph Andersson DVAI 13 6 7 51 26 25           0.52 6.72
31 Mikael Häll Hammarby 13 6 7 52 24 28 1     1 21 0.52 6.7
32 Tomas Engström Nacka Wermdö 11 7 4 38 20 18           0.6 6.6
33 Lasse Strömberg Västertorp 14 6 8 54 24 30           0.46 6.48
34 Per Bexelius Mjölner 11 6 5 46 23 23 1         0.59 6.46
35 Klas Hagberg Bergsfolket 15 5 10 62 28 34           0.42 6.36
36 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 14 5 9 57 26 31           0.44 6.12
37 Heikki Helelä Engelbrekt 11 6 5 39 21 18           0.56 6.12
38 Lars Rosén Mjölner 11 6 5 47 21 26           0.56 6.12
39 Stefan Ekström Solna AIK 6 6 0 20 18 2   1 130     1 6.01
40 Thomas Håkansson Consign 8 6 2 32 20 12           0.75 6
41 Dennis Eirand ACDC 6 6 0 24 18 6 1         0.98 5.86
42 Per Rotmark Hammarby 10 5 5 43 21 22           0.55 5.52
43 Ronnie Fondin Mjölner 12 5 7 47 21 26           0.46 5.52
44 Viveka Träff Steel Tons 11 4 7 47 23 24 1 1 114     0.49 5.41
45 Håkan Eklund Nacka Wermdö 9 5 4 36 19 17           0.59 5.28
46 Pär Andersson Bergsfolket 12 5 7 44 19 25           0.44 5.28
47 Christer Svensson ACDC 14 4 10 54 23 31       1 19 0.38 5.28
48 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö 9 5 4 37 19 18           0.59 5.28
49 Mikael Karlsson Västertorp 8 5 3 34 18 16           0.64 5.16
50 Jimmy Falk Västertorp 12 5 7 43 18 25           0.43 5.16
51 Tomi Häivälä Consign 14 4 10 58 23 35           0.37 5.16
52 Leif Rasmussen Nacka Wermdö 8 5 3 32 16 16           0.61 4.92
53 Tommie Svensson ACDC 9 4 5 38 20 18       1 19 0.55 4.92
54 Stig Kvarnehag Mjölner 14 4 10 56 21 35           0.35 4.92
55 Nils Good Nacka Wermdö 12 4 8 49 19 30   1 115     0.4 4.83
56 Jörgen Minster Steel Tons 10 4 6 39 18 21           0.46 4.56
57 Pierre Lindgren DVAI 11 4 7 42 18 24           0.41 4.56
58 Karl-Arne Bäckström Västertorp 11 4 7 44 17 27           0.4 4.44
59 Thomas Bergman Engelbrekt 13 4 9 45 17 28           0.34 4.44
60 Benny Hejdenberg DVAI 10 4 6 39 16 23           0.43 4.32
61 Michael Lexborn ACDC 16 3 13 62 20 42           0.26 4.2
62 Gavin Kilvington Mjölner 6 4 2 25 15 10           0.7 4.2
63 Stefan Kilman Hammarby 7 4 3 28 14 14           0.58 4.08
64 Pontus Plahn Consign 6 4 2 24 13 11           0.66 3.96
65 Niklas Thelander Bergsfolket 4 4 0 12 12 0           0.96 3.84
66 Leo Blomberg Solna AIK 4 4 0 15 12 3           0.96 3.84
67 Peter Forstén Consign 11 3 8 45 16 29 1         0.35 3.82
68 Martin Ljungdahl DVAI 6 4 2 18 10 8 1         0.62 3.7
69 Roger Centerström ACDC 8 3 5 33 15 18           0.45 3.6
70 Björn Lysell Solna AIK 6 3 3 26 13 13           0.56 3.36
71 Roger Svensson Solna AIK 6 3 3 25 13 12           0.56 3.36
72 Kjell Andersson Engelbrekt 8 3 5 31 13 18           0.42 3.36
73 Ove Fransson Västertorp 8 3 5 30 12 18           0.41 3.24
74 Ullis Bill Mjölner 6 3 3 22 11 11           0.52 3.12
75 Jesper Bäckström DVAI 5 3 2 20 11 9           0.62 3.12
76 Daniel Blom ACDC 5 3 2 20 11 9           0.62 3.12
77 Pierre Nyburg DVAI 5 3 2 19 9 10           0.58 2.88
78 Michael Billberg DVAI 5 3 2 17 9 8           0.58 2.88
79 Anne Rasmussen Nacka Wermdö 6 2 4 27 12 15           0.44 2.64
80 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 4 2 2 17 10 7       1 18 0.64 2.55
81 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 8 2 6 33 11 22           0.32 2.52
82 Tobias Sandström DVAI 7 2 5 27 11 16           0.36 2.52
83 Ingvar Jansson Engelbrekt 6 2 4 25 10 15           0.4 2.4
84 Leif Juutilainen DVAI 5 2 3 22 10 12           0.48 2.4
85 Joel Settergren Mjölner 6 2 4 24 10 14           0.4 2.4
86 Staffan Flink Steel Tons 4 2 2 17 8 9       1 21 0.57 2.28
87 Hasse Karlsson Consign 8 2 6 29 9 20           0.29 2.28
88 Rikard Berg Engelbrekt 10 1 9 42 14 28           0.23 2.28
89 Mattias Vikström ACDC 4 2 2 18 8 10           0.54 2.16
90 Joanna Höök Västertorp 7 2 5 24 8 16           0.31 2.16
91 Erik Fellman ACDC 3 2 1 11 8 3           0.72 2.16
92 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö 3 2 1 11 6 5       1 21 0.68 2.04
93 Göran Bohm Nacka Wermdö 2 2 0 10 6 4           0.96 1.92
94 Johan Deckel Mjölner 3 2 1 9 6 3           0.64 1.92
95 Milou Emriksdotter Steel Tons 2 2 0 8 6 2           0.96 1.92
96 Stefan Ställmark Engelbrekt 5 2 3 17 6 11           0.38 1.92
97 Leif Dahlqvist DVAI 6 1 5 26 10 16           0.3 1.8
98 Leif Nilsson Bergsfolket 6 1 5 24 9 15           0.28 1.68
99 Hans Talso Bergsfolket 8 1 7 31 8 23           0.19 1.56
100 Jan Rickardsson Bergsfolket 3 1 2 14 6 8           0.44 1.32
101 Tommy Holmberg ACDC 8 0 8 35 11 24           0.16 1.32
102 Per Österberg ACDC 4 1 3 14 5 9           0.3 1.2
103 Theodor Fredriksson DVAI 2 1 1 8 5 3           0.6 1.2
104 Roger Pettersson Västertorp 2 1 1 8 4 4 1         0.59 1.18
105 Ralf Björklund Steel Tons 1 1 0 5 3 2       1 20 1.08 1.08
106 Jan Johansson Bergsfolket 2 1 1 9 4 5           0.54 1.08
107 Jerry Varis ACDC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
108 Bo Rydén ACDC 2 1 1 6 3 3           0.48 0.96
109 John Vaittinen ACDC 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
110 Magnus Kihlberg Steel Tons 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
111 Eva Nordlander Mjölner 4 0 4 17 5 12           0.15 0.6
112 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 2 0 2 10 4 6           0.24 0.48
113 Anna Henriksson Västertorp 4 0 4 15 3 12           0.09 0.36
114 Maria Weabråten Steel Tons 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
115 Kjell Hilmgård ACDC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
116 Hans Fredriksson DVAI 2 0 2 8 2 6           0.12 0.24
117 Peter Axi DVAI 2 0 2 8 2 6           0.12 0.24
118 Susanne Johansson Nacka Wermdö 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
119 Henrik Walters DVAI 2 0 2 8 2 6           0.12 0.24
120 Göran Säflund ACDC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
121 Anita Good Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
122 Jan Bosch Engelbrekt 2 0 2 7 1 6           0.06 0.12
123 Stefan Persson Bergsfolket 2 0 2 6 0 6           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 17
200220
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Jörgen Hammerman Engelbrekt 8 8 0 34 24 10
2 Leif Åström Engelbrekt 7 7 0 29 21 8
3 Dennis Eirand ACDC 3 3 0 11 9 2
4 Elvis Smajic Solna AIK 3 3 0 12 9 3
5 Lasse Strömberg Västertorp 3 3 0 15 9 6
6 Håkan Eklund Nacka Wermdö 1 1 0 3 3 0
7 Roger Centerström ACDC 1 1 0 3 3 0
8 Urban Wihlborg Solna AIK 1 1 0 3 3 0
9 Jerry Varis ACDC 1 1 0 3 3 0
10 Viveka Träff Steel Tons 3 2 1 11 7 4
11 John Vaittinen ACDC 1 1 0 3 3 0
12 Pontus Plahn Consign 1 1 0 3 3 0
13 Tommy Bäckman ACDC 3 2 1 13 8 5
14 Adrian Kuhl Solna AIK 1 1 0 4 3 1
15 Jesper Bäckström DVAI 1 1 0 4 3 1
16 Pierre Lindgren DVAI 1 1 0 5 3 2
17 Peter Vahlner Solna AIK 1 1 0 5 3 2
18 Mattias Vikström ACDC 1 1 0 5 3 2
19 Kjell Andersson Engelbrekt 1 1 0 5 3 2
20 Tommie Svensson ACDC 1 1 0 5 3 2
21 Joakim Engwall Consign 1 1 0 5 3 2
22 Stig Kvarnehag Mjölner 1 1 0 5 3 2
23 Björn Adolfsson Mjölner 7 4 3 32 16 16
24 Håkan Rahmqvist Consign 8 4 4 33 18 15
25 Tomas Engström Nacka Wermdö 2 1 1 7 4 3
26 Leif Juutilainen DVAI 2 1 1 9 5 4
27 Peter Johansson Bergsfolket 2 1 1 10 5 5
28 Robert Klaman Västertorp 2 1 1 10 5 5
29 Klas Hagberg Bergsfolket 2 1 1 10 5 5
30 Per Bexelius Mjölner 4 2 2 18 8 10
31 Lars Erik Enman DVAI 2 1 1 8 3 5
32 Carola Storm Västertorp 4 2 2 16 6 10
33 Conny Larsson Consign 7 3 4 28 15 13
34 Peter Forstén Consign 3 1 2 13 7 6
35 Jan Rickardsson Bergsfolket 1 0 1 5 2 3
36 Pär Andersson Bergsfolket 1 0 1 5 2 3
37 Mikael Karlsson Västertorp 1 0 1 5 2 3
38 Michael Billberg DVAI 1 0 1 5 2 3
39 Johan Deckel Mjölner 3 1 2 13 6 7
40 Michael Lexborn ACDC 1 0 1 5 2 3
41 Martin Ljungdahl DVAI 1 0 1 5 2 3
42 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö 1 0 1 5 2 3
43 Henrik Walters DVAI 1 0 1 5 2 3
44 Anne Rasmussen Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3
45 Denny Johansson Hammarby 1 0 1 4 1 3
46 Raymond Hansson Steel Tons 1 0 1 4 1 3
47 Thomas Bergman Engelbrekt 1 0 1 4 1 3
48 Heikki Helelä Engelbrekt 1 0 1 4 1 3
49 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3
50 Lars Rosén Mjölner 1 0 1 4 1 3
51 Staffan Flink Steel Tons 1 0 1 3 0 3
52 Milou Emriksdotter Steel Tons 1 0 1 3 0 3
53 Göran Siegers Steel Tons 1 0 1 3 0 3
54 Tobias Sandström DVAI 1 0 1 3 0 3
55 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 4 1 3 18 8 10
56 Isak Engfeldt Bergsfolket 4 1 3 18 8 10
57 Lennart Thorell Hammarby 4 1 3 17 6 11
58 Ulph Andersson DVAI 2 0 2 6 0 6
59 Jimmy Falk Västertorp 2 0 2 6 0 6
60 Tomas Rastemo Hammarby 5 1 4 21 7 14
61 Stefan Jonsson Steel Tons 7 2 5 24 8 16
62 Anders Husberg Nacka Wermdö 4 0 4 17 5 12


Outstanding Player Totalt

Omg. 17
200220
Spelare Lag Singel Dubbel Summa Ranking Poäng
Rank Poäng Rank Poäng Snitt Totalt
1 Elvis Smajic Solna AIK 2 13.35 3 11.64 1.92 24.99
2 Adrian Kuhl Solna AIK 5 12.22 1 12.72 1.78 24.94
3 Jörgen Hammerman Engelbrekt 7 12.01 2 11.7 1.58 23.71
4 Håkan Rahmqvist Consign 1 14.67 17 8.68 1.67 23.35
5 Lennart Thorell Hammarby 3 12.51 12 9.1 1.35 21.61
6 Conny Larsson Consign 6 12.12 9 9.24 1.42 21.36
7 Urban Wihlborg Solna AIK 16 9.8 4 10.9 1.73 20.7
8 Anders Husberg Nacka Wermdö 9 11.12 11 9.12 1.45 20.24
9 Tomas Rastemo Hammarby 14 10.22 7 9.6 1.24 19.82
10 Göran Siegers Steel Tons 12 10.73 15 8.88 1.31 19.61
11 Isak Engfeldt Bergsfolket 4 12.32 26 7.2 1.39 19.52
12 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 8 11.72 23 7.71 1.77 19.43
13 Stefan Jonsson Steel Tons 13 10.68 18 8.66 1.38 19.34
14 Micke Thålin Solna AIK 18 9.76 13 9 1.71 18.76
15 Leif Åström Engelbrekt 27 8.54 6 9.91 1.54 18.45
16 Denny Johansson Hammarby 29 8.28 8 9.6 1.12 17.88
17 Lars Erik Enman DVAI 17 9.79 22 7.92 1.18 17.71
18 Lasse Strömberg Västertorp 11 10.8 33 6.48 1.23 17.28
19 Klas Hagberg Bergsfolket 10 10.84 35 6.36 1.15 17.2
20 Jonny Kuhl Solna AIK 26 8.72 20 8.16 1.69 16.88
21 Carola Storm Västertorp 31 7.75 14 8.88 1.39 16.63
22 Tommy Bäckman ACDC 36 7.16 10 9.24 1.26 16.4
23 Peter Johansson Bergsfolket 20 9.38 27 6.99 1.26 16.37
24 Björn Adolfsson Mjölner 44 5.81 5 10.44 1.08 16.25
25 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 15 10.02 36 6.12 1.15 16.14
26 Mikael Häll Hammarby 19 9.4 31 6.7 1.24 16.1
27 Robert Klaman Västertorp 28 8.36 25 7.2 1.41 15.56
28 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö 39 6.79 16 8.76 1.3 15.55
29 Per Bexelius Mjölner 21 9.04 34 6.46 1.41 15.5
30 Heikki Helelä Engelbrekt 24 8.87 37 6.12 1.15 14.99
31 Stellan Lindholm Steel Tons 37 7.05 24 7.56 1.22 14.61
32 Peter Vahlner Solna AIK 32 7.58 28 6.96 1.82 14.54
33 Per Rotmark Hammarby 23 8.88 42 5.52 1.44 14.4
34 Pär Andersson Bergsfolket 22 8.9 46 5.28 1.09 14.18
35 Jan Johansson Hammarby 51 5.22 19 8.4 0.85 13.62
36 Håkan Eklund Nacka Wermdö 30 7.82 45 5.28 1.46 13.1
37 Raymond Hansson Steel Tons 53 5.01 21 8.04 0.93 13.05
38 Tomas Engström Nacka Wermdö 43 6.07 32 6.6 1.15 12.67
39 Peter Forstén Consign 25 8.74 67 3.82 1.05 12.56
40 Ulph Andersson DVAI 47 5.72 30 6.72 0.96 12.44
41 Dennis Eirand ACDC 41 6.48 41 5.86 2.06 12.34
42 Jimmy Falk Västertorp 38 6.87 50 5.16 0.93 12.03
43 Thomas Bergman Engelbrekt 34 7.48 59 4.44 0.92 11.92
44 Joakim Engwall Consign 56 4.84 29 6.87 0.84 11.71
45 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö 42 6.38 48 5.28 1.3 11.66
46 Leif Rasmussen Nacka Wermdö 40 6.72 52 4.92 1.46 11.64
47 Stefan Ekström Solna AIK 52 5.17 39 6.01 1.86 11.18
48 Kjell Andersson Engelbrekt 33 7.57 72 3.36 1.37 10.93
49 Viveka Träff Steel Tons 49 5.27 44 5.41 0.97 10.68
50 Christer Svensson ACDC 50 5.26 47 5.28 0.75 10.54
51 Ullis Bill Mjölner 35 7.21 74 3.12 1.72 10.33
52 Mikael Karlsson Västertorp 54 4.92 49 5.16 1.26 10.08
53 Lars Rosén Mjölner 75 3.34 38 6.12 0.79 9.46
54 Thomas Håkansson Consign 78 3.23 40 6 1.15 9.23
55 Roger Centerström ACDC 48 5.43 69 3.6 1.13 9.03
56 Ronnie Fondin Mjölner 73 3.36 43 5.52 0.74 8.88
57 Jesper Bäckström DVAI 46 5.75 75 3.12 1.77 8.87
58 Nils Good Nacka Wermdö 66 3.83 55 4.83 0.72 8.66
59 Gavin Kilvington Mjölner 62 4.15 62 4.2 1.39 8.35
60 Pontus Plahn Consign 59 4.37 64 3.96 1.19 8.33
61 Benny Hejdenberg DVAI 64 3.86 60 4.32 0.82 8.18
62 Tommie Svensson ACDC 79 3.22 53 4.92 0.9 8.14
63 Staffan Flink Steel Tons 45 5.76 86 2.28 2.01 8.04
64 Tomi Häivälä Consign 83 2.86 51 5.16 0.53 8.02
65 Stig Kvarnehag Mjölner 81 3.08 54 4.92 0.57 8
66 Leo Blomberg Solna AIK 65 3.83 66 3.84 1.92 7.67
67 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 55 4.91 81 2.52 0.57 7.43
68 Niklas Thelander Bergsfolket 71 3.57 65 3.84 1.85 7.41
69 Björn Lysell Solna AIK 63 3.97 70 3.36 1.22 7.33
70 Anne Rasmussen Nacka Wermdö 58 4.46 79 2.64 1.18 7.1
71 Martin Ljungdahl DVAI 74 3.36 68 3.7 1.18 7.06
72 Ove Fransson Västertorp 68 3.76 73 3.24 0.87 7
73 Michael Lexborn ACDC 87 2.64 61 4.2 0.43 6.84
74 Mattias Vikström ACDC 57 4.64 89 2.16 1.7 6.8
75 Tobias Sandström DVAI 61 4.16 82 2.52 0.95 6.68
76 Pierre Lindgren DVAI 93 1.97 57 4.56 0.59 6.53
77 Jörgen Minster Steel Tons 94 1.96 56 4.56 0.65 6.52
78 Michael Billberg DVAI 72 3.57 78 2.88 1.29 6.45
79 Karl-Arne Bäckström Västertorp 96 1.81 58 4.44 0.57 6.25
80 Stefan Ställmark Engelbrekt 60 4.29 96 1.92 0.89 6.21
81 Joanna Höök Västertorp 67 3.83 90 2.16 0.86 5.99
82 Rikard Berg Engelbrekt 70 3.6 88 2.28 0.59 5.88
83 Stefan Kilman Hammarby 98 1.79 63 4.08 0.73 5.87
84 Roger Svensson Solna AIK 88 2.49 71 3.36 0.97 5.85
85 Leif Juutilainen DVAI 80 3.09 84 2.4 1.1 5.49
86 Leif Nilsson Bergsfolket 69 3.71 98 1.68 0.6 5.39
87 Johan Deckel Mjölner 76 3.34 94 1.92 1.75 5.26
88 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 85 2.66 80 2.55 1.3 5.21
89 Hasse Karlsson Consign 84 2.82 87 2.28 0.51 5.1
90 Göran Bohm Nacka Wermdö 82 3.04 93 1.92 2.48 4.96
91 Daniel Blom ACDC 100 1.71 76 3.12 0.97 4.83
92 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö 90 2.47 92 2.04 1.5 4.51
93 Pierre Nyburg DVAI 102 1.61 77 2.88 0.64 4.49
94 Roger Pettersson Västertorp 77 3.28 104 1.18 2.23 4.46
95 Joel Settergren Mjölner 97 1.79 85 2.4 0.7 4.19
96 Ingvar Jansson Engelbrekt 101 1.7 83 2.4 0.59 4.1
97 Erik Fellman ACDC 95 1.82 91 2.16 1.33 3.98
98 Leif Dahlqvist DVAI 99 1.73 97 1.8 0.59 3.53
99 Ralf Björklund Steel Tons 91 2.33 105 1.08 3.41 3.41
100 Jerry Varis ACDC 92 2.29 107 0.96 3.25 3.25
101 Milou Emriksdotter Steel Tons 107 1.24 95 1.92 1.58 3.16
102 Eva Nordlander Mjölner 89 2.47 111 0.6 0.77 3.07
103 Henrik Walters DVAI 86 2.65 119 0.24 1.44 2.88
104 Tommy Holmberg ACDC 104 1.41 101 1.32 0.34 2.73
105 Theodor Fredriksson DVAI 106 1.33 103 1.2 1.27 2.53
106 John Vaittinen ACDC 103 1.46 109 0.96 2.42 2.42
107 Jan Rickardsson Bergsfolket 108 1.08 100 1.32 0.8 2.41
108 Hans Talso Bergsfolket 114 0.53 99 1.56 0.23 2.09
109 Magnus Kihlberg Steel Tons 110 0.87 110 0.96 1.83 1.83
110 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 105 1.33 112 0.48 0.91 1.81
111 Per Österberg ACDC 119 0.27 102 1.2 0.37 1.47
112 Bo Rydén ACDC 115 0.36 108 0.96 0.66 1.32
113 Anna Henriksson Västertorp 111 0.84 113 0.36 0.3 1.2
114 Jan Johansson Bergsfolket     106 1.08 0.54 1.08
115 Anita Good Nacka Wermdö 109 0.87 121 0.12 0.99 0.99
116 Göran Säflund ACDC 113 0.64 120 0.24 0.88 0.88
117 Jan Bosch Engelbrekt 112 0.74 122 0.12 0.43 0.86
118 Hans Fredriksson DVAI 116 0.36 116 0.24 0.3 0.6
119 Kjell Hilmgård ACDC 118 0.33 115 0.24 0.57 0.57
120 Stefan Persson Bergsfolket 117 0.35 123 0 0.09 0.35
121 Maria Weabråten Steel Tons 120 0 114 0.24 0.24 0.24
122 Peter Axi DVAI 121 0 117 0.24 0.12 0.24
123 Susanne Johansson Nacka Wermdö 122 0 118 0.24 0.24 0.24


Match/Set Singel

Omg. 17
200220
Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Tonsnitt
S V F % S V F % Antal Högsta Antal Kortast
1 Håkan Rahmqvist Consign 14 14 0 100 50 39 11 78 3.57 51 3 1 120 1 19 17.07 1.02
2 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 11 0 100 43 33 10 76.74 3.91 35 2     1 17 17.51 0.81
3 Elvis Smajic Solna AIK 13 11 2 84.62 50 36 14 72 3.85 36 2 1 148 7 14 18.13 0.72
4 Adrian Kuhl Solna AIK 14 11 3 78.57 50 37 13 74 3.57 48 1     1 21 16.9 0.96
5 Isak Engfeldt Bergsfolket 14 11 3 78.57 52 36 16 69.23 3.71 42 2     3 18 17.17 0.81
6 Conny Larsson Consign 15 11 4 73.33 61 40 21 65.57 4.07 44         22 15.72 0.72
7 Jörgen Hammerman Engelbrekt 15 11 4 73.33 60 38 22 63.33 4 44       1 20 16.96 0.73
8 Lennart Thorell Hammarby 16 11 5 68.75 59 37 22 62.71 3.69 42   1 143 3 20 15.25 0.71
9 Anders Husberg Nacka Wermdö 14 10 4 71.43 50 33 17 66 3.57 41 1     2 20 16.11 0.82
10 Lasse Strömberg Västertorp 14 10 4 71.43 50 33 17 66 3.57 36       1 21 15.46 0.72
11 Göran Siegers Steel Tons 15 10 5 66.67 58 36 22 62.07 3.87 24         22 14.99 0.41
12 Klas Hagberg Bergsfolket 15 10 5 66.67 59 34 25 57.63 3.93 38       1 21 15.18 0.64
13 Micke Thålin Solna AIK 11 9 2 81.82 41 28 13 68.29 3.73 31       2 19 15.93 0.76
14 Urban Wihlborg Solna AIK 12 9 3 75 44 28 16 63.64 3.67 30       3 19 16.48 0.68
15 Stefan Jonsson Steel Tons 14 9 5 64.29 54 34 20 62.96 3.86 52       2 19 16.96 0.96
16 Lars Erik Enman DVAI 15 9 6 60 60 33 27 55 4 26         22 14.91 0.43
17 Tomas Rastemo Hammarby 16 9 7 56.25 62 34 28 54.84 3.88 32 1     1 19 14.76 0.52
18 Per Bexelius Mjölner 11 8 3 72.73 45 29 16 64.44 4.09 29       1 21 15.07 0.64
19 Peter Forstén Consign 12 8 4 66.67 47 28 19 59.57 3.92 18 2       23 15.2 0.38
20 Mikael Häll Hammarby 13 8 5 61.54 51 30 21 58.82 3.92 45       1 20 16.92 0.88
21 Peter Johansson Bergsfolket 13 8 5 61.54 55 30 25 54.55 4.23 39   1 111 1 21 15.07 0.71
22 Pär Andersson Bergsfolket 13 8 5 61.54 47 28 19 59.57 3.62 30 1       22 15.68 0.64
23 Heikki Helelä Engelbrekt 13 8 5 61.54 49 28 21 57.14 3.77 35         23 14.8 0.71
24 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 14 8 6 57.14 60 33 27 55 4.29 49 2     2 19 15.11 0.82
25 Kjell Andersson Engelbrekt 8 7 1 87.5 30 21 9 70 3.75 19 1     1 21 14.44 0.63
26 Per Rotmark Hammarby 10 7 3 70 44 27 17 61.36 4.4 45   1 114 2 18 16.89 1.02
27 Jonny Kuhl Solna AIK 10 7 3 70 41 24 17 58.54 4.1 34       5 15 16.34 0.83
28 Robert Klaman Västertorp 11 7 4 63.64 44 26 18 59.09 4 36 1     1 21 16.36 0.82
29 Leif Åström Engelbrekt 12 7 5 58.33 46 27 19 58.7 3.83 38   1 112 1 20 16.38 0.83
30 Carola Storm Västertorp 12 7 5 58.33 45 23 22 51.11 3.75 31 1       22 14.8 0.69
31 Denny Johansson Hammarby 16 7 9 43.75 63 29 34 46.03 3.94 25 2       27 14.06 0.4
32 Ullis Bill Mjölner 6 6 0 100 22 18 4 81.82 3.67 19 2     3 17 17.16 0.86
33 Leif Rasmussen Nacka Wermdö 8 6 2 75 30 21 9 70 3.75 18         25 14.77 0.6
34 Peter Vahlner Solna AIK 8 6 2 75 34 21 13 61.76 4.25 19   1 115 6 18 16.99 0.56
35 Håkan Eklund Nacka Wermdö 9 6 3 66.67 35 23 12 65.71 3.89 19 1 2 148 2 18 14.1 0.54
36 Carina Lagerdahl Nacka Wermdö 9 6 3 66.67 34 18 16 52.94 3.78 21         22 15.12 0.62
37 Stellan Lindholm Steel Tons 12 6 6 50 49 25 24 51.02 4.08 22         25 14.41 0.45
38 Thomas Bergman Engelbrekt 12 6 6 50 47 24 23 51.06 3.92 32 2     1 19 15.73 0.68
39 Niklas Dahlgren Nacka Wermdö 12 6 6 50 45 21 24 46.67 3.75 30         24 14.92 0.67
40 Tommy Bäckman ACDC 13 6 7 46.15 52 25 27 48.08 4 29         23 14.2 0.56
41 Jesper Bäckström DVAI 5 5 0 100 20 15 5 75 4 16   1 114   24 15.38 0.8
42 Dennis Eirand ACDC 6 5 1 83.33 19 15 4 78.95 3.17 22 1     3 17 16.63 1.16
43 Stefan Ekström Solna AIK 6 5 1 83.33 24 15 9 62.5 4 9         25 15.28 0.38
44 Tomas Engström Nacka Wermdö 11 5 6 45.45 44 20 24 45.45 4 24       1 21 14.65 0.55
45 Jimmy Falk Västertorp 13 5 8 38.46 52 25 27 48.08 4 33       2 20 15.63 0.63
46 Björn Adolfsson Mjölner 15 5 10 33.33 53 19 34 35.85 3.53 23 1       26 13.47 0.43
47 Staffan Flink Steel Tons 4 4 0 100 14 12 2 85.71 3.5 16   1 116 4 15 17.63 1.14
48 Mattias Vikström ACDC 4 4 0 100 15 12 3 80 3.75 12         24 16.18 0.8
49 Anne Rasmussen Nacka Wermdö 6 4 2 66.67 24 14 10 58.33 4 9         25 13.86 0.38
50 Pontus Plahn Consign 6 4 2 66.67 19 12 7 63.16 3.17 10         22 15.86 0.53
51 Stefan Ställmark Engelbrekt 7 4 3 57.14 27 13 14 48.15 3.86 9         25 13.21 0.33
52 Roger Centerström ACDC 8 4 4 50 34 19 15 55.88 4.25 17   1 130   24 14.41 0.5
53 Mikael Karlsson Västertorp 8 4 4 50 33 17 16 51.52 4.13 16         23 14.85 0.48
54 Viveka Träff Steel Tons 11 4 7 36.36 41 19 22 46.34 3.73 20 1       23 15.97 0.49
55 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 11 4 7 36.36 47 19 28 40.43 4.27 11         26 13.09 0.23
56 Ulph Andersson DVAI 13 4 9 30.77 52 21 31 40.38 4 30 1     1 21 14.38 0.58
57 Christer Svensson ACDC 14 4 10 28.57 54 20 34 37.04 3.86 25         24 13.87 0.46
58 Raymond Hansson Steel Tons 14 4 10 28.57 49 17 32 34.69 3.5 23 1       25 13.99 0.47
59 Joakim Engwall Consign 14 4 10 28.57 52 16 36 30.77 3.71 27         26 14.44 0.52
60 Jan Johansson Hammarby 16 4 12 25 61 20 41 32.79 3.81 18       1 21 14.03 0.3
61 Johan Deckel Mjölner 3 3 0 100 13 9 4 69.23 4.33 6         25 15.81 0.46
62 Leo Blomberg Solna AIK 4 3 1 75 12 9 3 75 3 10       1 20 15.79 0.83
63 Niklas Thelander Bergsfolket 4 3 1 75 16 9 7 56.25 4 11         26 14.64 0.69
64 Michael Billberg DVAI 5 3 2 60 16 9 7 56.25 3.2 11         28 14.06 0.69
65 Leif Juutilainen DVAI 5 3 2 60 19 9 10 47.37 3.8 4         27 14.85 0.21
66 Gavin Kilvington Mjölner 6 3 3 50 24 13 11 54.17 4 16       1 20 15.35 0.67
67 Björn Lysell Solna AIK 6 3 3 50 28 13 15 46.43 4.67 17         23 14.84 0.61
68 Rikard Berg Engelbrekt 6 3 3 50 22 12 10 54.55 3.67 8         22 14.36 0.36
69 Joanna Höök Västertorp 7 3 4 42.86 31 15 16 48.39 4.43 7         27 13.71 0.23
70 Tobias Sandström DVAI 7 3 4 42.86 32 15 17 46.88 4.57 18         24 15.2 0.56
71 Ove Fransson Västertorp 8 3 5 37.5 31 12 19 38.71 3.88 16         24 13.01 0.52
72 Benny Hejdenberg DVAI 10 3 7 30 39 14 25 35.9 3.9 15         23 13.52 0.38
73 Nils Good Nacka Wermdö 12 3 9 25 43 14 29 32.56 3.58 10       1 21 13.43 0.23
74 Göran Bohm Nacka Wermdö 2 2 0 100 8 6 2 75 4 9         25 14.63 1.13
75 Henrik Walters DVAI 2 2 0 100 8 6 2 75 4 5 1       23 16.59 0.63
76 Roger Pettersson Västertorp 2 2 0 100 9 6 3 66.67 4.5 8 2     1 15 17.34 0.89
77 Jimmy Nilsson Nacka Wermdö 3 2 1 66.67 13 8 5 61.54 4.33 4         23 14.98 0.31
78 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 4 2 2 50 16 9 7 56.25 4 6         23 14.93 0.38
79 Eva Nordlander Mjölner 4 2 2 50 14 7 7 50 3.5 6         25 14.04 0.43
80 Martin Ljungdahl DVAI 6 2 4 33.33 23 9 14 39.13 3.83 19   1 127   25 15.48 0.83
81 Roger Svensson Solna AIK 6 2 4 33.33 24 9 15 37.5 4 5         32 12.73 0.21
82 Leif Nilsson Bergsfolket 8 2 6 25 37 16 21 43.24 4.63 22         24 14.39 0.59
83 Thomas Håkansson Consign 8 2 6 25 31 11 20 35.48 3.88 19 1       23 14.99 0.61
84 Tommie Svensson ACDC 9 2 7 22.22 36 12 24 33.33 4 12   1 126   27 13.97 0.33
85 Hasse Karlsson Consign 10 2 8 20 36 10 26 27.78 3.6 15         28 12.83 0.42
86 Tomi Häivälä Consign 11 2 9 18.18 41 12 29 29.27 3.73 9         24 13.14 0.22
87 Lars Rosén Mjölner 12 2 10 16.67 48 17 31 35.42 4 5         29 12.02 0.1
88 Ronnie Fondin Mjölner 12 2 10 16.67 49 15 34 30.61 4.08 12       1 20 13.52 0.24
89 Stig Kvarnehag Mjölner 14 2 12 14.29 50 11 39 22 3.57 23 1       27 14.57 0.46
90 Jerry Varis ACDC 1 1 0 100 3 3 0 100 3 4         24 16.16 1.33
91 John Vaittinen ACDC 1 1 0 100 4