Stockholms Dartförbund (StDF) 2019/2020
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 3A - Omgång 10 - 191128
Tabell Division 3A
Omg. 10
191128
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Backen
9
7
2
0
+34
+78
16
2
Tungsten
9
5
3
1
+24
+64
13
3
Bålsta
9
5
2
2
+9
+23
12
4
Faster Annas
9
4
2
3
+9
+19
10
5
Järfälla
9
3
4
2
+8
+5
10
6
Elektroflyers
10
3
4
3
0
+20
10
7
Väsby
9
4
1
4
+2
-12
9
8
Knivderby
9
3
1
5
-6
+2
7
9
Solna AIK
9
2
3
4
-11
-34
7
10
Pewter Tankard
9
2
2
5
-12
-30
6
11
Norrtelje
9
0
0
9
-57
-135
0
Lagmatch - Omg. 10 - 191128
Match
Set
Poäng
Norrtelje
-
Backen
1-8
9-26
0-2
Bålsta
-
Tungsten
7-2
23-15
2-0
Järfälla
-
Elektroflyers
2-7
8-22
0-2
Ledig
-
Pewter Tankard
Solna AIK
-
Faster Annas
0-9
6-27
0-2
Knivderby
-
Väsby
3-6
18-21
0-2
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Nästa
Spelschema:
Division 3A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 10
191128
Spelare
Lag
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Christer Renstorp
Tungsten
1
1
24.64
20.06
20.06
15.47
2
Christer Jansson
Väsby
1
21.78
21.78
21.78
21.78
3
Ahmed Hamdi
Backen
1
1
1
1
1
21.47
17.66
17.68
13.41
4
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
1
2
3
2
20.88
18.36
18.44
15.78
5
Åke Holm
Bålsta
1
1
2
20.31
17.38
16.94
15.34
6
Tobias Alsiö
Elektroflyers
1
2
1
20.04
18.09
17.89
16.52
7
Mikael Edberg
Backen
1
1
1
20.04
15.93
14.59
13.15
8
Andrew Lingard
Knivderby
1
1
19.78
18.53
18.53
17.28
9
Per Danielsson
Backen
1
1
2
1
19.52
15.75
14.88
13.42
10
Jonas Hellström
Solna AIK
1
19.52
19.52
19.52
19.52
11
Mats Stenlund
Tungsten
1
19.27
19.27
19.27
19.27
12
Peter Thompson
Knivderby
1
1
1
18.79
15.31
15.34
11.82
13
Kent Olani
Bålsta
2
1
1
2
1
18.79
16.65
16.7
14.88
14
Henrik Karlsson
Järfälla
1
1
18.56
17.03
17.03
15.49
15
Kaj Hänninen
Elektroflyers
1
18.33
18.33
18.33
18.33
16
Martin Hyrén
Tungsten
1
1
1
18.33
16.44
16.7
14.3
17
Stefan Flood
Solna AIK
1
1
1
18.11
17.36
17.08
16.89
18
Hans-Olov Nahlén
Bålsta
1
1
1
18.11
16.14
16.52
13.79
19
Per Eriksson
Väsby
1
17.89
17.89
17.89
17.89
20
Micael Niva
Solna AIK
1
17.68
17.68
17.68
17.68
21
Lars Gustavsson
Tungsten
2
1
1
17.48
15.37
15.98
12.02
22
Kim Pons
Pewter Tankard
1
1
17.48
15.7
15.7
13.92
23
Rickard Orrebrink
Järfälla
2
2
17.48
14.83
14.8
12.26
24
Oskar Andersson
Pewter Tankard
1
17.08
17.08
17.08
17.08
25
Jörgen Håkansson
Tungsten
1
16.89
16.89
16.89
16.89
26
Joakim Granberg
Väsby
1
16.89
16.89
16.89
16.89
27
Yousef Mortezazadeh-Daragheh
Knivderby
1
16.89
16.89
16.89
16.89
28
Gösta Lindkvist
Faster Annas
2
2
16.89
15.59
15.72
14.05
29
Mikael Lignelius
Faster Annas
1
1
16.7
15.58
15.58
14.45
30
Lars Johansson
Tungsten
1
16.7
16.7
16.7
16.7
31
Kenneth Hammarlund
Järfälla
1
16.34
16.34
16.34
16.34
32
Thomas Holmberg
Knivderby
1
1
2
16.16
14.62
14.52
13.28
33
Markus Karlsson
Knivderby
1
15.82
15.82
15.82
15.82
34
Jonas Linden
Elektroflyers
1
1
15.61
13.59
13.59
11.56
35
Tommy Hellström
Väsby
1
15.49
15.49
15.49
15.49
36
Mille Millqvist
Väsby
1
1
15.43
14.66
14.66
13.88
37
Matz Åhlström
Backen
1
1
15.34
14.96
14.96
14.59
38
Anders Lindberg
Backen
1
1
15.18
14.24
14.24
13.3
39
Jonas Lindhagen
Faster Annas
1
14.74
14.74
14.74
14.74
40
Johnny Hamilton
Tungsten
2
1
14.72
14.23
14.18
13.79
41
Patrik Jarleman
Solna AIK
1
14.59
14.59
14.59
14.59
42
Mikael Holm
Solna AIK
1
14.59
14.59
14.59
14.59
43
Gustav Åström
Faster Annas
1
14.45
14.45
14.45
14.45
44
Christer Andersson
Tungsten
1
2
14.4
13.87
13.92
13.3
45
Sören Strömberg
Tungsten
1
14.26
14.26
14.26
14.26
46
Erik Åström
Faster Annas
1
14.18
14.18
14.18
14.18
47
Christian Sundin
Pewter Tankard
1
14.05
14.05
14.05
14.05
48
Patricia Larsson
Väsby
1
14.05
14.05
14.05
14.05
49
Lars Fredriksson
Pewter Tankard
1
14.05
14.05
14.05
14.05
50
Björn Strålin
Norrtelje
1
14.01
14.01
14.01
14.01
51
Stefan Horn
Bålsta
2
13.92
13.65
13.65
13.38
52
Peter Vahlner
Solna AIK
1
13.9
13.9
13.9
13.9
53
Christer Johansson
Väsby
1
13.79
13.79
13.79
13.79
54
Dan Melander
Väsby
1
13.75
13.75
13.75
13.75
55
Pär Wilsson
Knivderby
1
13.57
13.57
13.57
13.57
56
Katja Johansson
Järfälla
1
1
13.39
13.17
13.17
12.96
57
Krister Mandahl
Elektroflyers
1
13.18
13.18
13.18
13.18
58
Adam Hasslert
Pewter Tankard
1
13.11
13.11
13.11
13.11
59
Bengt Falk
Faster Annas
1
12.74
12.74
12.74
12.74
60
Lena Edehag
Järfälla
1
12.67
12.67
12.67
12.67
61
Anders Anstrell
Knivderby
1
12.42
12.42
12.42
12.42
62
Per Orlebäck
Järfälla
1
12.09
12.09
12.09
12.09
63
Björn Nilcrants
Tungsten
1
11.71
11.71
11.71
11.71
64
Jan Edbom
Väsby
1
11.35
11.35
11.35
11.35
2020-05-30
dartstatistik.se
Kontakta SK