Stockholms Dartförbund (StDF) 2022/2023
Kort Set Dubbel - Division SL - Omgång 18 - 230307
Tabell Division SL
Omg. 18
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
SSDC
18
18
0
0
+116
+356
36
2
SpikKastarna
18
14
0
4
+58
+162
28
3
Belkin Power
18
13
1
4
+61
+176
27
4
Bålsta
18
7
5
6
-5
-19
19
5
Mitt i DC
18
5
4
9
-25
-49
14
6
Nacka Wermdö
18
3
4
11
-36
-133
10
7
Dartanjang
18
3
1
14
-69
-182
7
8
Solna AIK
18
1
1
16
-100
-311
3
Lagmatch - Omg. 18
Match
Set
Poäng
230307
Dartanjang
-
Nacka Wermdö
2-7
25-34
0-2
230307
Mitt i DC
-
SpikKastarna
2-7
21-30
0-2
230307
SSDC
-
Solna AIK
9-0
36-5
2-0
230307
Bålsta
-
Belkin Power
5-5
31-28
1-1
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division SL omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Kort Set Dubbel omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division SL
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Kort Set Dubbel
Omg. 18
Spelare
Lag
Kort Set
Antal
Kortast
1
Micael Löfgren
SpikKastarna
13x2
15x2
16
17
18
7
13
2
Krister Andersen
SpikKastarna
13x2
15
16x2
17x4
18x5
14
13
3
Daniel Larsson
SSDC
13
14x4
15x6
16x6
17x5
18x7
29
13
4
Jeffrey de Graaf
SSDC
13
14x4
15x6
16x5
17x5
18x7
28
13
5
Andreas Lindström
Belkin Power
13
14x3
15
16
17
18
8
13
6
Viktor Tingström
Belkin Power
13
14x2
15x3
16x3
17x9
18x2
20
13
7
Edwin Torbjörnsson
Belkin Power
13
14x2
15x2
16x5
17x5
18x4
19
13
8
Oskar Lukasiak
SSDC
13
14
15x5
16x7
17x5
18x6
25
13
9
Marcus Elffors
SSDC
13
14
15x5
16x4
17x6
18x5
22
13
10
Magnus Åkerlund
Belkin Power
13
14
15
16x4
17x2
18x2
11
13
11
Nils Rudwall
Dartanjang
13
14
15
17x3
6
13
12
Mats Andersson
SpikKastarna
13
14
15
17x2
18x4
9
13
13
Jonas Fredriksson
Belkin Power
13
15x3
16x4
17x4
18x4
16
13
14
Martin Koverhult
Belkin Power
13
15x2
16x4
17x3
18
11
13
15
Yannick le Pauvre
Dartanjang
13
15x2
16x2
17x4
18
10
13
16
Roland Lenngren
SpikKastarna
13
15
16x2
17x3
18x2
9
13
17
Lars Sandblom
Mitt i DC
13
18
2
13
18
Robert Goth
Mitt i DC
13
1
13
19
Tommy Pilblad
SSDC
14x3
15x6
16x5
17x4
18x6
24
14
20
Johan Engström
SSDC
14x3
15x5
16x5
17x10
18x4
27
14
21
Rickard Tingvall
Belkin Power
14x3
15x4
16x4
17x7
18
19
14
22
Joachim Tholf
Dartanjang
14
15
16
17x2
18
6
14
23
Johan Rosander
Belkin Power
14
15
16
3
14
24
Anton Östlund
SpikKastarna
14
16x3
17x4
18x10
18
14
25
Mikael Wetter
Nacka Wermdö
14
16x2
18
4
14
26
Jarkko Pyykönen
Nacka Wermdö
14
1
14
27
Björn Lejon
Bålsta
15x6
16x2
17x6
18x5
19
15
28
Guillermo Pomar Lopez
Bålsta
15x4
16x2
17x6
18x3
15
15
29
Kevin Doets
Mitt i DC
15x3
16
17x5
18x5
14
15
30
Sebastian Caris
Mitt i DC
15x2
16x2
17x4
18
9
15
31
Thobias Johnsson
SpikKastarna
15x2
16x2
17x3
18x4
11
15
32
Joakim Ekner
Mitt i DC
15x2
16x2
17x3
18
8
15
33
Miika Mustaniemi
Bålsta
15x2
17x2
18x4
8
15
34
Robert Södervall
Bålsta
15x2
18x2
4
15
35
Jocke Olsson
Dartanjang
15
16x2
17
18
5
15
Tommy Jonsén
Belkin Power
15
16x2
17
18
5
15
37
Håkan Jansson
Mitt i DC
15
16
17x2
18x5
9
15
38
Mats Jansson
SpikKastarna
15
16
17
18
4
15
39
John Vesterlund
Solna AIK
15
16
17
3
15
40
Seved Rosén
SSDC
15
16
18
3
15
41
Mattias Englund Rehn
Bålsta
15
17x2
18x2
5
15
42
Lars Andersson
Bålsta
15
17x2
3
15
43
Tony Åhman
Dartanjang
15
17
18
3
15
44
Magnus Eriksson
Solna AIK
15
17
2
15
45
Linus Persson
Solna AIK
16x2
17x3
5
16
46
Joacim Jonasson
Mitt i DC
16x2
17
18
4
16
47
Micael Sandell
Nacka Wermdö
16x2
18x2
4
16
48
Mats Andersson
SSDC
16
17
18x2
4
16
49
Filip Åhman
Dartanjang
16
17
2
16
Tommy Söderström
Mitt i DC
16
17
2
16
51
Richard Johansson
Mitt i DC
16
18x2
3
16
52
Bernth Andersson
SpikKastarna
16
18
2
16
53
Marcus Gavander
Dartanjang
16
1
16
Peter Aland
Dartanjang
16
1
16
Håkan Plars
SSDC
16
1
16
Robert Pettersson
Solna AIK
16
1
16
Philip Blenk
SSDC
16
1
16
58
Mattias Holm
Solna AIK
17x2
2
17
Torbjörn Jansson
Solna AIK
17x2
2
17
60
Michael Oskarsson
Nacka Wermdö
17
18x5
6
17
61
Tomas Prag
Nacka Wermdö
17
18x4
5
17
62
Oliver Alnehem
Solna AIK
17
1
17
63
Jesper Rönnqvist
Nacka Wermdö
18x2
2
18
Tony Edström
Mitt i DC
18x2
2
18
65
Mikael Andersson
Bålsta
18
1
18
Jouni Mustaniemi
Bålsta
18
1
18
2023-07-07
dartstatistik.se