Västsvenska Dartförbundet (VDF) 2018/2019
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Div 1 - Omgång 3 - 181008
Tabell Div 1
Omg. 3
181008
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
OV
O
OF
F
1
Kållered
3
2
0
1
0
0
+12
+33
7
2
Kungsbacka C
2
2
0
0
0
0
+14
+32
6
3
Kråkmix
2
2
0
0
0
0
+4
+11
6
4
Kungsbacka B
3
1
0
1
0
1
+2
+7
4
5
Warberg Nord
2
1
0
1
0
0
+2
+5
4
6
West Coast 3
3
1
0
0
0
2
0
+2
3
7
Dartmoor
3
1
0
0
0
2
-4
-9
3
8
PilsnersMix
3
0
0
1
0
2
-12
-33
1
9
Sjugosexplus
3
0
0
0
0
3
-18
-48
0
Lagmatch - Omg. 3 - 181008
Match
Set
Poäng
Kungsbacka B
-
Sjugosexplus
8-2
28-12
3-0
Kållered
-
Dartmoor
8-2
27-11
3-0
Kungsbacka C
-
Ledig
PilsnersMix
-
Warberg Nord
5-5
18-21
1-1
Kråkmix
-
West Coast 3
6-4
21-18
3-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Div 1 omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
Nästa
Spelschema:
Div 1
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 3
181008
Spelare
Lag
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Johan Furuskog
West Coast 3
2
1
1
1
24.24
20.36
20.31
15.31
2
Thomas Andersson
Kållered
1
1
23.48
20
20
16.52
3
Roy Björkman
Kungsbacka C
1
21.47
21.47
21.47
21.47
4
Freddie Svedjekrans
Kungsbacka B
1
1
1
21.47
18.42
17.28
16.52
5
Colin Mitchell
Kållered
1
1
1
1
20.59
17.5
17.27
14.86
6
Karl Nordström
Dartmoor
1
1
20.31
18.59
18.59
16.87
7
Robert Sjöö
Warberg Nord
1
20.31
20.31
20.31
20.31
8
Ulf Stenström
Kungsbacka C
1
1
19.78
18.15
18.15
16.52
9
Kent Olsson
Kråkmix
1
1
19.27
17.2
17.2
15.12
10
Tomas Torell
Kungsbacka C
1
1
1
19.03
16.73
16.7
14.45
11
Thomas Bergendahl
West Coast 3
1
1
19.03
17.16
17.16
15.3
12
Thomas Hokkanen
Kållered
1
1
18.56
18.02
18.02
17.48
13
Joachim Sjölind
Kungsbacka B
1
1
18.33
17.9
17.9
17.48
14
Oliver Korpi
Warberg Nord
1
18.11
18.11
18.11
18.11
15
Jimmie Backberg
Kungsbacka B
1
16.34
16.34
16.34
16.34
16
Jonas Lingheden
Sjugosexplus
1
16.12
16.12
16.12
16.12
17
Patrik Johansson
Dartmoor
1
15.72
15.72
15.72
15.72
18
Per Netteberg
Dartmoor
1
15.34
15.34
15.34
15.34
19
Marita Edenström
Kållered
1
15.18
15.18
15.18
15.18
20
Kjell Zanders
PilsnersMix
1
14.95
14.95
14.95
14.95
21
Roger Karlsson
Kråkmix
2
14.77
14.68
14.68
14.59
22
Martin Verboom
Kungsbacka C
1
14.55
14.55
14.55
14.55
23
Edi Lika
Sjugosexplus
1
14.33
14.33
14.33
14.33
24
Gabriel Roos
Warberg Nord
1
14.31
14.31
14.31
14.31
25
Birgitta Träsk-Karlsson
Dartmoor
1
13.54
13.54
13.54
13.54
26
Thomas Brandt
Dartmoor
1
13.46
13.46
13.46
13.46
27
Emilie Kjellberg
Kungsbacka B
1
13.43
13.43
13.43
13.43
2019-05-28
dartstatistik.se
Kontakta SK