Stockholms Dartförbund (StDF) 2022/2023
Tabell



Tabell Stockholm Cup

Omg. 1 Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Batalj 3A 1 1 0 0 +16 0 2
2 Bålsta 3FA 1 1 0 0 +16 0 2
3 Dartanjang SL 1 1 0 0 +16 0 2
4 Gröna Lyktan 1FA 1 1 0 0 +16 0 2
5 Hammarby 3A 1 1 0 0 +16 0 2
6 Mitt i DC SL 1 1 0 0 +16 0 2
7 Pilsättarna 3FC 1 1 0 0 +16 0 2
8 Rockhangers 1FA 1 1 0 0 +16 0 2
9 Rockhangers 2A 1 1 0 0 +16 0 2
10 Rockhangers 3FB 1 1 0 0 +16 0 2
11 Rockhangers SE 1 1 0 0 +16 0 2
12 Solna AIK 3A 1 1 0 0 +16 0 2
13 SpikKastarna 3FC 1 1 0 0 +16 0 2
14 Steel Tons A DS 1 1 0 0 +16 0 2
15 Steel Tons B DS 1 1 0 0 +16 0 2
16 Sweden Capital 3FB 1 1 0 0 +16 0 2
17 TTVH Dartclub 1FB 1 1 0 0 +16 0 2
18 TYO DC 3FC 1 1 0 0 +16 0 2
19 Tyresö 3FD 1 1 0 0 +16 0 2
20 VH Sportbar 2FB 1 1 0 0 +16 0 2
21 Västertorp 3A 1 1 0 0 +16 0 2
22 SSDC SL 1 1 0 0 +12 +12 2
23 ACDC 1FB 1 1 0 0 +10 +10 2
24 Etanol 2A 1 1 0 0 +10 +10 2
25 Nynäshamn SE 1 1 0 0 +10 +10 2
26 Ösmo 2FB 1 1 0 0 +10 +10 2
27 Bramglaj 1A 1 1 0 0 +8 +8 2
28 Dartanjang 1FA 1 1 0 0 +8 +8 2
29 Mitt i DC SE 1 1 0 0 +8 +8 2
30 Oasen 1FB 1 1 0 0 +8 +8 2
31 SpikKastarna A DS 1 1 0 0 +8 +8 2
32 Nynäshamn 2FB 1 1 0 0 +7 +7 2
33 181 DC 2A 1 1 0 0 +6 +6 2
34 ACDC 3FD 1 1 0 0 +6 +6 2
35 Märsta/Arlanda 1FA 1 1 0 0 +6 +6 2
36 Pilo SE 1 1 0 0 +6 +6 2
37 Solna AIK SL 1 1 0 0 +6 +6 2
38 Steel Tons SE 1 1 0 0 +6 +6 2
39 Tyresö SE 1 1 0 0 +6 +6 2
40 Belkin Power SL 1 1 0 0 +4 +4 2
41 Dartbiten 2A 1 1 0 0 +4 +4 2
42 East Enders 1A 1 1 0 0 +4 +4 2
43 Elektroflyers 3A 1 1 0 0 +4 +4 2
44 Engelen SE 1 1 0 0 +4 +4 2
45 Faster Annas 3FA 1 1 0 0 +4 +4 2
46 Gröna Lyktan 3FB 1 1 0 0 +4 +4 2
47 Sweden Capital 1FA 1 1 0 0 +4 +4 2
48 Tungsten 2FA 1 1 0 0 +4 +4 2
49 Väsby 3FA 1 1 0 0 +4 +4 2
50 181 DC 3FA 1 1 0 0 +4 0 2
51 SSDC 1A 1 1 0 0 +3 +3 2
52 Väsby 1FA 1 1 0 0 +2 +6 2
53 Botvid 1A 1 1 0 0 +2 +2 2
54 Bålsta 3FB 1 1 0 0 +2 +2 2
55 Bålsta SL 1 1 0 0 +2 +2 2
56 Dartanjang 3FB 1 1 0 0 +2 +2 2
57 Gröna Lyktan 3FC 1 1 0 0 +2 +2 2
58 Norrtälje  Spartans 3FA 1 1 0 0 +2 +2 2
59 Nynäshamn 1FB 1 1 0 0 +2 +2 2
60 Oilers 3FC 1 1 0 0 +2 +2 2
61 Solna AIK 2FA 1 1 0 0 +2 +2 2
62 SpikKastarna 3FB 1 1 0 0 +2 +2 2
63 Steel Tons 3A 1 1 0 0 +2 +2 2
64 Tyresö 1FB 1 1 0 0 +2 +2 2
65 Ösmo 1FB 1 1 0 0 +2 +2 2
66 ACDC 2FA 1 1 0 0 +1 +1 2
67 Engelbrekt 2A 1 1 0 0 +1 +1 2
68 Mjölner 2FB 1 1 0 0 +1 +1 2
69 Nynäshamn 3FD 1 1 0 0 +1 +1 2
70 Nacka Wermdö 2FB 1 0 0 1 -1 -1 0
71 Nacka Wermdö DS 1 0 0 1 -1 -1 0
72 Pewter Tankard 2FA 1 0 0 1 -1 -1 0
73 Solna AIK 3FA 1 0 0 1 -1 -1 0
74 Cobra 2FA 1 0 0 1 -2 -2 0
75 Dart Dogs 3FA 1 0 0 1 -2 -2 0
76 HMT Dart 2FB 1 0 0 1 -2 -2 0
77 HMT Dart 3FD 1 0 0 1 -2 -2 0
78 La Gamba 3FD 1 0 0 1 -2 -2 0
79 Nacka Wermdö SL 1 0 0 1 -2 -2 0
80 Oasen 3FD 1 0 0 1 -2 -2 0
81 Pilo 3FD 1 0 0 1 -2 -2 0
82 Pix DK 3FC 1 0 0 1 -2 -2 0
83 SpikKastarna 1A 1 0 0 1 -2 -2 0
84 SpikKastarna 1FB 1 0 0 1 -2 -2 0
85 VH Sportbar 3FD 1 0 0 1 -2 -2 0
86 Väsby 2FA 1 0 0 1 -2 -2 0
87 Cobra 3A 1 0 0 1 -2 -6 0
88 La Gamba 3FC 1 0 0 1 -3 -3 0
89 Oilers DS 1 0 0 1 -4 0 0
90 ACDC 3FB 1 0 0 1 -4 -4 0
91 Bålsta 2FA 1 0 0 1 -4 -4 0
92 Engelen 3FB 1 0 0 1 -4 -4 0
93 Järfälla 1A 1 0 0 1 -4 -4 0
94 Knivderby 3A 1 0 0 1 -4 -4 0
95 Mjölner 3A 1 0 0 1 -4 -4 0
96 Nacka Wermdö 3FB 1 0 0 1 -4 -4 0
97 Oilers 3FD 1 0 0 1 -4 -4 0
98 Oilers SE 1 0 0 1 -4 -4 0
99 Stockholm Bullseye 2FA 1 0 0 1 -4 -4 0
100 Backen 2FB 1 0 0 1 -6 -6 0
101 Bergsfolket 2FB 1 0 0 1 -6 -6 0
102 Järfälla 2A 1 0 0 1 -6 -6 0
103 Järfälla 3A 1 0 0 1 -6 -6 0
104 Järfälla 3FA 1 0 0 1 -6 -6 0
105 Steel Tons 3FB 1 0 0 1 -6 -6 0
106 Ösmo 3FD 1 0 0 1 -6 -6 0
107 Snösätra 1FA 1 0 0 1 -7 -7 0
108 ACDC 3FC 1 0 0 1 -8 -8 0
109 East Enders 2FA 1 0 0 1 -8 -8 0
110 La Gamba DS 1 0 0 1 -8 -8 0
111 Nacka Wermdö 3FC 1 0 0 1 -8 -8 0
112 Oilers 1FB 1 0 0 1 -8 -8 0
113 Bergsfolket 3FC 1 0 0 1 -10 -10 0
114 Old Bowler 2FB 1 0 0 1 -10 -10 0
115 Södra Dart Sällskapet 3FD 1 0 0 1 -10 -10 0
116 TTVH Dartclub 3FD 1 0 0 1 -10 -10 0
117 Solna AIK DS 1 0 0 1 -12 -12 0
118 Backen 2FA 1 0 0 1 -16 0 0
119 Backen 3FA 1 0 0 1 -16 0 0
120 Döden Dart Stockholm 3FC 1 0 0 1 -16 0 0
121 East Enders 3A 1 0 0 1 -16 0 0
122 Lärkan 2FA 1 0 0 1 -16 0 0
123 Mjölner SE 1 0 0 1 -16 0 0
124 Märsta/Arlanda 3FA 1 0 0 1 -16 0 0
125 Nacka Wermdö 1FA 1 0 0 1 -16 0 0
126 Pewter Tankard 3FA 1 0 0 1 -16 0 0
127 Pilo 3FC 1 0 0 1 -16 0 0
128 Solna AIK 3FB 1 0 0 1 -16 0 0
129 Solna AIK SE 1 0 0 1 -16 0 0
130 SpikKastarna B DS 1 0 0 1 -16 0 0
131 SpikKastarna SL 1 0 0 1 -16 0 0
132 Sweden Capital 2FA 1 0 0 1 -16 0 0
133 TTVH Dartclub 2FB 1 0 0 1 -16 0 0
134 TTVH Dartclub SE 1 0 0 1 -16 0 0
135 TYO DC 2FB 1 0 0 1 -16 0 0
136 TYO DC DS 1 0 0 1 -16 0 0
137 TYO DC SE 1 0 0 1 -16 0 0
138 Tungsten 3FB 1 0 0 1 -16 0 0
 
Lagmatch - Omg. 1 Match Set Poäng
221101 Bergsfolket 2FB - Steel Tons SE 5-11   0-2
221101 Rockhangers 2A - East Enders 3A 16-0 0-0 2-0
221101 Bålsta SL - Cobra 2FA 9-7   2-0
221101 Sweden Capital 2FA - Rockhangers SE 0-16 0-0 0-2
221101 Stockholm Bullseye 2FA - Belkin Power SL 6-10   0-2
221101 Pewter Tankard 2FA - Mjölner 2FB 8-9   0-2
221101 Mitt i DC SL - Backen 2FA 16-0 0-0 2-0
221101 Dartbiten 2A - Bålsta 2FA 10-6   2-0
221101 HMT Dart 2FB - Nynäshamn 1FB 7-9   0-2
221101 East Enders 2FA - Bramglaj 1A 4-12   0-2
221101 Etanol 2A - Bergsfolket 3FC 13-3   2-0
221101 Väsby 2FA - Norrtälje  Spartans 3FA 7-9   0-2
221101 Nacka Wermdö SL - Oilers 3FC 7-9   0-2
221101 Lärkan 2FA - Bålsta 3FA 0-16 0-0 0-2
221101 Järfälla 2A - Solna AIK SL 5-11   0-2
221101 181 DC 2A - Järfälla 3FA 11-5   2-0
221101 VH Sportbar 2FB - TYO DC SE 16-0 0-0 2-0
221102 Nacka Wermdö DS - Engelbrekt 2A 8-9   0-2
221102 SpikKastarna 1A - Dartanjang 3FB 7-9   0-2
221102 Oilers DS - 181 DC 3FA 6-10 6-6 0-2
221102 ACDC 1FB - Old Bowler 2FB 13-3   2-0
221102 Steel Tons B DS - Solna AIK 3FB 16-0 0-0 2-0
221102 TTVH Dartclub SE - Tyresö 3FD 0-16 0-0 0-2
221102 TYO DC DS - Västertorp 3A 0-16 0-0 0-2
221102 Oilers SE - Gröna Lyktan 3FB 6-10   0-2
221102 Botvid 1A - Pix DK 3FC 9-7   2-0
221102 Nynäshamn SE - TTVH Dartclub 3FD 13-3   2-0
221102 Solna AIK DS - SSDC SL 2-14   0-2
221102 Ösmo 1FB - VH Sportbar 3FD 9-7   2-0
221102 Snösätra 1FA - Nynäshamn 2FB 2-9   0-2
221102 Tyresö 1FB - HMT Dart 3FD 9-7   2-0
221102 Sweden Capital 1FA - ACDC 3FB 10-6   2-0
221102 SpikKastarna B DS - Rockhangers 1FA 0-16 0-0 0-2
221102 SSDC 1A - La Gamba 3FC 9-6   2-0
221102 TTVH Dartclub 1FB - Pilo 3FC 16-0 0-0 2-0
221102 Gröna Lyktan 1FA - Mjölner SE 16-0 0-0 2-0
221102 Solna AIK SE - SpikKastarna 3FC 0-16 0-0 0-2
221102 Dartanjang 1FA - Oilers 1FB 12-4   2-0
221102 SpikKastarna A DS - ACDC 3FC 9-1   2-0
221102 Pilo SE - Steel Tons 3FB 9-3   2-0
221102 La Gamba DS - Mitt i DC SE 1-9   0-2
221103 Väsby 3FA - Järfälla 1A 10-6   2-0
221103 Södra Dart Sällskapet 3FD - Ösmo 2FB 3-13   0-2
221103 Järfälla 3A - Märsta/Arlanda 1FA 5-11   0-2
221103 Sweden Capital 3FB - SpikKastarna SL 16-0 0-0 2-0
221103 Solna AIK 3FA - ACDC 2FA 8-9   0-2
221103 SpikKastarna 3FB - Pilo 3FD 9-7   2-0
221103 Nacka Wermdö 3FC - Oasen 1FB 4-12   0-2
221103 Pilsättarna 3FC - TYO DC 2FB 16-0 0-0 2-0
221103 Elektroflyers 3A - Nacka Wermdö 3FB 10-6   2-0
221103 Mjölner 3A - Tungsten 2FA 6-10   0-2
221103 Oilers 3FD - Engelen SE 6-10   0-2
221103 La Gamba 3FD - Solna AIK 2FA 7-9   0-2
221103 Backen 3FA - Dartanjang SL 0-16 0-0 0-2
221103 Döden Dart Stockholm 3FC - Steel Tons A DS 0-16 0-0 0-2
221103 Rockhangers 3FB - Pewter Tankard 3FA 16-0 0-0 2-0
221103 TYO DC 3FC - TTVH Dartclub 2FB 16-0 0-0 2-0
221103 Steel Tons 3A - SpikKastarna 1FB 9-7   2-0
221103 Knivderby 3A - Faster Annas 3FA 6-10   0-2
221103 Oasen 3FD - Gröna Lyktan 3FC 7-9   0-2
221103 Engelen 3FB - East Enders 1A 6-10   0-2
221103 ACDC 3FD - Backen 2FB 11-5   2-0
221103 Ösmo 3FD - Tyresö SE 5-11   0-2
221103 Nynäshamn 3FD - Nacka Wermdö 2FB 9-8   2-0
221103 Tungsten 3FB - Hammarby 3A 0-16 0-0 0-2
221103 Märsta/Arlanda 3FA - Solna AIK 3A 0-16 0-0 0-2
221103 Batalj 3A - Nacka Wermdö 1FA 16-0 0-0 2-0
221103 Cobra 3A - Väsby 1FA 7-9 3-9 0-2
221103 Bålsta 3FB - Dart Dogs 3FA 9-7   2-0
Nästa Lagmatch - Omg. 2
221213 Rockhangers 2A - Dartanjang 3FB    
221213 Belkin Power SL - Ösmo 2FB    
221213 Mitt i DC SL - Märsta/Arlanda 1FA    
221213 SSDC SL - Pilsättarna 3FC    
221213 Tungsten 2FA - Dartbiten 2A    
221213 Solna AIK 2FA - Nynäshamn 2FB    
221213 Dartanjang SL - Steel Tons A DS    
221213 Solna AIK SL - SSDC 1A    
221214 Steel Tons SE - Engelbrekt 2A    
221214 ACDC 1FB - Väsby 3FA    
221214 Steel Tons B DS - Rockhangers SE    
221214 Botvid 1A - Nynäshamn SE    
221214 Nynäshamn 1FB - Engelen SE    
221214 Bramglaj 1A - Etanol 2A    
221214 Tyresö 1FB - Rockhangers 3FB    
221214 Sweden Capital 1FA - Norrtälje  Spartans 3FA    
221214 TTVH Dartclub 1FB - ACDC 3FD    
221214 Gröna Lyktan 1FA - Tyresö SE    
221214 Dartanjang 1FA - VH Sportbar 2FB    
221214 Pilo SE - Bålsta 3FB    
221214 Mitt i DC SE - ACDC 2FB    
221215 181 DC 3FA - Bålsta SL    
221215 Tyresö 3FD - Mjölner 2FB    
221215 Sweden Capital 3FB - Västertorp 3A    
221215 Gröna Lyktan 3FB - ACDC 2FA    
221215 SpikKastarna 3FB - Oasen 1FB    
221215 Elektroflyers 3A - Ösmo 1FB    
221215 Oilers 3FC - TYO DC 3FC    
221215 Bålsta 3FA - Rockhangers 1FA    
221215 Steel Tons 3A - Faster Annas 3FA    
221215 Gröna Lyktan 3FC - East Enders 1A    
221215 Nynäshamn 3FD - 181 DC 2A    
221215 SpikKastarna 3FC - Hammarby 3A    
221215 Solna AIK 3A - SpikKastarna A DS    
221215 Batalj 3A - Väsby 1FA    
 
Statistik
Alla Spelare: Namn      
Stockholm Cup omg:  01
Spelschema: Stockholm Cup  Korsreferens  Klubb/Lag      Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag  Historik




2022-11-26    dartstatistik.se