Stockholms Dartförbund (StDF) 2022/2023
Pilsnitt Match - Division SL - Omgång 17 - 230221
Tabell Division SL
Omg. 17
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
SSDC
17
17
0
0
+107
+325
34
2
Belkin Power
17
13
0
4
+61
+179
26
3
SpikKastarna
17
13
0
4
+53
+153
26
4
Bålsta
17
7
4
6
-5
-22
18
5
Mitt i DC
17
5
4
8
-20
-40
14
6
Nacka Wermdö
17
2
4
11
-41
-142
8
7
Dartanjang
17
3
1
13
-64
-173
7
8
Solna AIK
17
1
1
15
-91
-280
3
Lagmatch - Omg. 17
Match
Set
Poäng
230221
Nacka Wermdö
-
Mitt i DC
5-5
32-29
1-1
230221
SpikKastarna
-
Dartanjang
7-2
32-19
2-0
230221
Belkin Power
-
SSDC
2-7
17-29
0-2
230221
Solna AIK
-
Bålsta
3-6
22-28
0-2
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division SL omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division SL
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 17
Spelare
Lag
36.0-
35.0-
34.0-
33.0-
32.0-
31.0-
30.0-
29.0-
28.0-
27.0-
26.0-
25.0-
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Daniel Larsson
SSDC
1
4
2
1
2
2
3
36.44
28.6
28
25.01
2
Kevin Doets
Mitt i DC
2
1
2
1
2
1
1
35.79
28.94
28.63
23.61
3
Johan Engström
SSDC
1
3
3
4
2
1
32.85
27.65
27.57
24.56
4
Mats Andersson
SpikKastarna
1
1
2
4
4
2
31.81
23.02
22.37
20.24
5
Viktor Tingström
Belkin Power
1
2
1
2
3
2
4
2
31.31
26.46
26.37
23.09
6
Oskar Lukasiak
SSDC
1
1
1
4
3
1
2
2
30.83
26.73
26.88
23.51
7
Jeffrey de Graaf
SSDC
1
1
3
2
5
1
2
30.43
26.92
26.72
23.03
8
Rickard Tingvall
Belkin Power
1
2
1
3
3
3
4
30.36
25.6
25.36
22.43
9
Micael Löfgren
SpikKastarna
1
1
1
1
2
2
1
2
29.57
23.08
22.55
19.72
10
Anton Östlund
SpikKastarna
1
1
1
1
3
2
2
3
1
29.47
24.82
24.78
20.88
11
Marcus Elffors
SSDC
1
3
2
3
3
3
2
29.35
24.28
24.48
20.45
12
Björn Lejon
Bålsta
1
1
4
2
2
3
3
1
29.04
24.77
24.79
21.25
13
Edwin Torbjörnsson
Belkin Power
1
1
1
2
4
3
1
29.04
25.01
24.73
22.82
14
Tommy Pilblad
SSDC
2
1
3
3
5
1
28.63
25.11
24.55
21.43
15
Mats Jansson
SpikKastarna
1
1
3
3
5
1
1
1
28.12
24.11
24.03
20.54
16
Joacim Jonasson
Mitt i DC
2
1
1
1
3
3
1
27.83
22.72
21.72
19.75
17
Jonas Fredriksson
Belkin Power
1
1
2
2
4
4
1
27.61
23.88
23.5
20.15
18
Mikael Wetter
Nacka Wermdö
1
2
2
2
3
2
1
1
1
1
27.53
22.65
22.78
17.28
19
Roland Lenngren
SpikKastarna
3
1
2
1
3
1
4
1
27.36
23.98
23.79
20.91
20
Thobias Johnsson
SpikKastarna
4
3
2
1
4
26.98
24.66
25
22.23
21
Mats Andersson
SSDC
1
2
1
26.72
24.68
25.21
21.59
22
Miika Mustaniemi
Bålsta
1
1
3
4
2
2
2
1
26.72
22.86
23.11
18.07
23
Håkan Jansson
Mitt i DC
2
1
4
1
2
2
1
26.65
22.98
23.14
19.75
24
Krister Andersen
SpikKastarna
2
1
4
2
4
1
26.29
23.85
24.09
21.55
25
Magnus Åkerlund
Belkin Power
1
7
1
2
1
26.03
23.78
24.09
20.56
26
Martin Koverhult
Belkin Power
2
1
1
1
1
3
25.87
22.79
22.3
20.71
27
Linus Persson
Solna AIK
1
1
4
1
6
2
2
25.72
22.28
21.85
19.72
28
Guillermo Pomar Lopez
Bålsta
2
2
5
5
2
1
25.48
23.03
23.11
19.46
29
Tommy Jonsén
Belkin Power
2
3
1
1
25.32
22.86
23.3
19.51
30
John Vesterlund
Solna AIK
1
4
2
2
2
3
1
25.23
21.7
21.91
18.94
31
Yannick le Pauvre
Dartanjang
1
3
1
4
4
2
1
1
25.11
22.1
22.21
18.88
32
Tony Edström
Mitt i DC
1
1
2
3
2
1
25.1
20.72
20.63
16.54
33
Michael Oskarsson
Nacka Wermdö
1
1
3
5
1
2
2
25.07
22.27
22.8
19.2
34
Joakim Ekner
Mitt i DC
3
4
3
4
2
24.92
22.4
22.34
18.52
35
Joachim Tholf
Dartanjang
1
3
2
3
3
1
1
1
24.36
21.36
21.47
17.6
36
Mattias Holm
Solna AIK
1
1
5
3
3
3
1
24.33
20.34
20.11
17.06
37
Robert Goth
Mitt i DC
1
2
1
24.22
21.18
20.54
19.39
38
Andreas Lindström
Belkin Power
1
2
3
2
24.15
22.38
22.73
20.04
39
Mathias Westin
Dartanjang
1
1
1
24.08
21.1
22.77
16.44
40
Torbjörn Jansson
Solna AIK
1
1
4
5
4
1
1
24.07
20.44
20.15
17.83
41
Richard Johansson
Mitt i DC
4
2
2
2
1
23.99
21.86
22.77
18.18
42
Magnus Eriksson
Solna AIK
1
1
5
6
2
1
1
23.94
20.67
20.47
17.71
43
Johan Rosander
Belkin Power
1
2
1
23.88
20.39
19.69
18.31
44
Nils Rudwall
Dartanjang
4
2
2
1
1
23.84
21.43
21.67
16.23
45
Sebastian Caris
Mitt i DC
2
2
4
1
23.83
22.21
21.97
20.8
46
Joel Tiger
Dartanjang
1
1
1
23.67
21.8
21.02
20.7
47
Lars Sandblom
Mitt i DC
1
1
2
1
23.5
20.05
19.78
17.64
48
Robert Södervall
Bålsta
1
3
1
7
2
2
1
23.24
20.43
20.19
16.4
49
Oliver Alnehem
Solna AIK
1
1
1
1
23.2
20.39
21.02
16.34
50
Tomas Prag
Nacka Wermdö
1
2
3
2
3
2
2
1
23.16
19.7
20.05
13.88
51
Robert Brännström
Nacka Wermdö
3
5
2
4
3
22.94
20.55
20.76
18.05
52
Mats Tingström
Mitt i DC
1
1
1
22.79
19.49
18.5
17.16
53
Peter Aland
Dartanjang
1
1
1
1
22.79
20.88
21.13
18.46
54
Jocke Olsson
Dartanjang
3
4
4
3
1
2
22.78
20.32
20.58
16.29
55
Tony Åhman
Dartanjang
1
2
3
2
3
4
22.72
19.5
19.46
17.13
56
Peter Wahlsten
SSDC
1
22.11
22.11
22.11
22.11
57
Jarkko Pyykönen
Nacka Wermdö
2
4
2
1
3
3
1
22.11
19.77
19.76
16.98
58
Seved Rosén
SSDC
1
22.06
22.06
22.06
22.06
59
Jesper Bergström
Mitt i DC
1
2
1
2
22.02
19.53
20.25
16.3
60
Micael Sandell
Nacka Wermdö
2
3
1
1
2
1
22.02
20.39
21.04
17.9
61
Martin Norling
Nacka Wermdö
1
1
1
21.91
20.77
20.47
19.93
62
Mattias Englund Rehn
Bålsta
2
3
2
5
2
1
21.36
19.12
18.95
16.16
63
Filip Åhman
Dartanjang
3
2
1
1
1
20.92
19.15
19.35
16.56
64
Tommy Söderström
Mitt i DC
1
1
20.86
20.13
20.13
19.4
65
Mikael Andersson
Bålsta
2
3
2
1
20.8
19.24
19.24
17.63
66
Håkan Plars
SSDC
1
20.79
20.79
20.79
20.79
67
Richard Good
Nacka Wermdö
1
20.65
20.65
20.65
20.65
68
Niklas Wall
Dartanjang
1
3
1
1
20.09
19.22
19.33
17.87
69
Patrik Kuska
SSDC
1
19.96
19.96
19.96
19.96
70
Jouni Kekkonen
Nacka Wermdö
4
1
19.83
18.77
19.22
16
71
Jesper Rönnqvist
Nacka Wermdö
2
1
19.77
18.86
19.74
17.07
72
Marcus Gavander
Dartanjang
1
2
1
19.61
17.73
17.55
16.21
73
Robert Pettersson
Solna AIK
2
3
4
2
19.44
17.78
17.7
16.64
74
Jouni Mustaniemi
Bålsta
1
5
2
19.05
17.9
18.32
15.74
75
Lars Älgekrans
Solna AIK
1
1
19.01
17.56
17.56
16.11
76
Maud Jansson
Mitt i DC
1
18.65
18.65
18.65
18.65
77
Lars Andersson
Bålsta
3
18.57
18.2
18.02
18.01
78
Bernth Andersson
SpikKastarna
1
18.15
18.15
18.15
18.15
79
Philip Blenk
SSDC
2
17.89
17.69
17.69
17.5
80
Richard Hagel
SSDC
1
17.88
17.88
17.88
17.88
81
Nicolina Borg
SpikKastarna
1
17.69
17.69
17.69
17.69
82
Leo Blomberg
Solna AIK
1
1
17.24
16.7
16.7
16.16
83
Tom Palmgren
Bålsta
1
16.51
16.51
16.51
16.51
2023-07-07
dartstatistik.se