Svenska Dartförbundet (SvDF) 2018/2019
Swedish Open 2018 (24-26 augusti 2018)

  Lic.nr Spelare Land (Klubb) Herrar
Dubbel
LDO
Damer
Singel
Damer
Singel
Herrar
Singel
Trippel
Mixed
Damer
Dubbel
Gents
Classic
1 - Corrine Hammond Australia   33-64 33-64     3-4  
2 - Jeffrey Van Egdom Belgium       17-32     9-16
3 - Allan Rask Denmark       33-64     17-32
4 - Andreas Toft Denmark       65-128     33-64
5 - Bent Lambertsen Denmark       65-128      
6 - Bjorn Refsgaard Denmark       65-128     33-64
7 - Brian Buur Denmark       129-256      
8 - Brian C Christiansen Denmark       129-256     129-256
9 - Brian Lokken Denmark       17-32     17-32
10 - Brian S Andersen Denmark       65-128     65-128
11 - Claus Rasmussen Denmark       65-128     65-128
12 - Daniel Drue Denmark       129-256     33-64
13 - Daniel Jensen Denmark 5-8     33-64     65-128
14 - Elin Mortensen Denmark   17-32 65-128        
15 - Fie Nielsen Denmark     33-64        
16 - Flemming Hansen Denmark       65-128     65-128
17 - Gitte Banke Denmark   33-64 17-32        
18 - Glenn Honoré Denmark       33-64     17-32
19 - Hanne Johnsen Denmark   33-64 65-128        
20 - Henriette Honore Denmark   9-16 33-64     5-8  
21 - Ivan Springborg Poulsen Denmark       65-128     9-16
22 - Jan Erik Rasmussen Denmark       65-128      
23 - Jan Møller Denmark       65-128      
24 - Janni Larsen Denmark   33-64 17-32     5-8  
25 - Jesper Skovgaard Denmark       129-256     65-128
26 - Jimmy Poulsen Denmark       129-256     65-128
27 - Kirsten Byo Denmark   33-64 33-64     5-8  
28 - Klaus Rejnhold Denmark       65-128     65-128
29 - Lars Boysen Denmark       65-128     33-64
30 - Lars Helsinghof Denmark       129-256     17-32
31 - Lars Sorensen Denmark       129-256      
32 - Lukas Jackson Denmark       129-256     129-256
33 - Marlene Nielsen Denmark              
34 - Martin Kriz Denmark       65-128     129-256
35 - Martin Lober Denmark       129-256      
36 - Michael Seemann Denmark       129-256     65-128
37 - Mogens Christensen Denmark       33-64     33-64
38 - Morten Paulsen Denmark       33-64     65-128
39 - Nicolai Olsen Denmark 5-8     17-32     33-64
40 - Nicolai Rasmussen Denmark       65-128     9-16
41 - Niels Jorgen Hansen Denmark       33-64     65-128
42 - Ole Jorgensen Denmark       65-128      
43 - Peter Andersen Denmark       129-256     65-128
44 - Rene Johansen Denmark       65-128      
45 - Renee Bested Denmark   17-32          
46 - Sandra Rasmussen Denmark   9-16 65-128     5-8  
47 - Soren Christensen Denmark       33-64     65-128
48 - Soren Vittarp Denmark       65-128      
49 - Steffen Olling Denmark       65-128     9-16
50 - Thomas Olesen Denmark       129-256     65-128
51 - Thomas Schmidt Denmark       33-64     33-64
52 - Tina Ehlers Denmark   33-64 65-128        
53 - Tom Veje Kristensen Denmark       17-32      
54 - Trine Byo Denmark     17-32        
55 - Wanja With Denmark     17-32        
56 - Winni Kuchel Denmark       33-64      
57 - Aaron Turner England       129-256     65-128
58 - Andrew Beeton England       129-256     65-128
59 - Andy Hamilton England 2     9-16 3-4   33-64
60 - Carl Dennel England       9-16     65-128
61 - Casey Gallagher England     33-64        
62 - Craig Venman England       65-128     9-16
63 - Dan Nicholls England         1    
64 - Daniel Day England       1      
65 - Daniel Nicholls England       33-64     5-8
66 - Daniel Ovens England              
67 - Dave Parletti England       9-16     9-16
68 - Dave Tebbutt England       129-256     65-128
69 - David Atkinson England       65-128     33-64
70 - Dean Moss England       129-256     65-128
71 - Dean Winstanley England 2     17-32     65-128
72 - Denis Ovens England       129-256     17-32
73 - Deta Hedman England   3-4 33-64   3-4    
74 - Fallon Sherrock England   5-8 5-8   5-8    
75 - Gary Robson England       9-16     2
76 - Gary Stafford England       65-128 2   3-4
77 - Glen Durrant England       3-4 1   9-16
78 - Gordon Lambie England       129-256      
79 - James Hurrell England       65-128     65-128
80 - Jo Rolls England   17-32 17-32   2    
81 - Joe Singleton England       17-32     33-64
82 - John Alott England       33-64     65-128
83 - Julie Lambie England   33-64 33-64        
84 - Julie Thompson England   17-32 33-64        
85 - Keith Wetton England       65-128     65-128
86 - Kirsty Hutchinson England     17-32        
87 - Laura Turner England   17-32 3-4     2  
88 - Lisa Ashton England   1 3-4   1 2  
89 - Lorraine Winstanley England   5-8 1     3-4  
90 - Maria Obrien England   33-64 17-32        
91 - Mark Mcgeeney England 3-4     5-8 3-4   5-8
92 - Martin C Atkins England       9-16     33-64
93 - Mick Connerton England       129-256     17-32
94 - Nick Rolls England              
95 - Paula Jacklin England   9-16 5-8     5-8  
96 - Peter Frewer England       129-256     33-64
97 - Richie Cooper England       129-256     129-256
98 - Roz Bulmer England     9-16        
99 - Sandra Page England     33-64        
100 - Scott Mitchell England       17-32     5-8
101 - Shane Lowe England       33-64     33-64
102 - Shane Tyler England       129-256     129-256
103 - Tony Oshea England       65-128 2   17-32
104 - Tricia Wright England   17-32 17-32        
105 - Trina Gulliver Mbe England   3-4 9-16     5-8  
106 - Wayne Willis England       17-32     33-64
107 - Wesley Newton England 3-4     9-16     5-8
108 - Kaisu Rekinen Finland   2 9-16        
109 - Maret Liiri Finland   17-32 33-64        
110 - Jesse Delorme France       33-64     65-128
111 - Daniella Schule Germany              
112 - Felix Zimmermann Germany       129-256      
113 - Michael Unterbuchner Germany       5-8      
114 - Nico Wagner Germany       129-256     33-64
115 - Nicole Grobelny Germany     65-128        
116 - Margeta Chatzi Greece   33-64 33-64        
117 - Petur Gudmundsson Iceland       65-128     33-64
118 - Francis Carragher Ireland       129-256     65-128
119 - Algina Juknaite Lithuania   9-16 33-64   3-4    
120 - Asta Juknienè Lithuania   9-16 9-16        
121 - Darius Labanauskas Lithuania 1     33-64 3-4   33-64
122 - Mindaugas Barauskas Lithuania 1     17-32     65-128
123 - Paul Brown N.Ireland       9-16 5-8   33-64
124 - Aileen de Graaf Netherlands   5-8 2        
125 - Jörgen Brouwer Netherlands       129-256      
126 - Priscilla Steenbergen Netherlands   33-64 17-32        
127 - Roemer Mooijman Netherlands       65-128     65-128
128 - Sharon Prins Netherlands     33-64        
129 - Silko Visser Netherlands       33-64     9-16
130 - Suzan Konings Netherlands   9-16 33-64        
131 - Willem Mandigers Netherlands 3-4     33-64     3-4
132 - Wouter Vaes Netherlands 3-4     65-128     65-128
133 - Cynthia Munezero Norway   17-32 33-64        
134 - Eirik Oen Norway       129-256     65-128
135 - Geir Alvheim Norway       129-256     65-128
136 - Håkon Helling Norway       65-128     65-128
137 - Jacques Langston Norway       33-64 5-8   33-64
138 - Jorn Monsen Norway       65-128     129-256
139 - Kari Malmstrom Norway     33-64        
140 - Leif Inge Oen Norway       129-256     65-128
141 - Marta Krol Norway     65-128        
142 - Mikael Lindstrom Norway       17-32      
143 - Piotr Krol Norway       65-128     65-128
144 - Roy Rustad Norway       33-64     65-128
145 - Thomas Eiesar Norway       129-256     65-128
146 - Vibeke Solvik Norway   33-64 17-32        
147 - Andreea Brad Romania   33-64 65-128        
148 - Jay Van Doormalen Romania       129-256     17-32
149 - Gary Wyllie Scotland       33-64     33-64
150 - Ross Montgomery Scotland       5-8      
151 2943995 Alexander Nilsson Sverige (Colosseum Dartklubb)       65-128      
152 4461204 Ammi Andersson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)   33-64 33-64        
153 3201807 Anders Ragnar Sverige (West Coast Dart Club)              
154 1549571 Andreas Bärlund Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)       129-256     129-256
155 1431137 Andreas Harrysson Sverige (Målilla Dart Club) 5-8     2     17-32
156 3642919 André Agosti Sverige (Colosseum Dartklubb)       65-128      
157 2244091 Andy Cook Sverige (DC Knivderby)       65-128      
158 1615650 Anette Richardson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)   33-64 33-64        
159 1537438 Anetté Tillbom Sverige (Spikkastarna Dartklubb)   9-16 65-128        
160 1421892 Angelica Strid Sverige (Målilla Dart Club)     33-64        
161 3630451 Ann-Linné Petersson Sverige (Joker Dart Club)   33-64 33-64        
162 1450340 Anna Berghult Sverige (Kungsbacka Dartklubb)              
163 1544357 Anna Forsmark Sverige (Doris Dartclub)     9-16     3-4  
164 1452230 Anna Hermansson Sverige (Warberg Dart Club)         5-8    
165 820518562 Annika Möller Sverige (-)              
166 1543527 Ari Nevalainen Sverige (The Young Ones Dart Club) 5-8     65-128     129-256
167 1653155 Beatrice Svedjekrans Sverige (Kungsbacka Dartklubb)              
168 1454694 Bengt-Åke Karlström Sverige (Bollsta Dart Society Klubb)       65-128     65-128
169 2460217 Benny Jönsson Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)              
170 143469 Birgitta Kopka Sverige (Joker Dart Club)     33-64        
171 757893 Björn Andersson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)       65-128     65-128
172 1421167 Björn Isacsson Sverige (Målilla Dart Club)       129-256      
173 1400695 Bo Karlsson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)       129-256     65-128
174 2207486 Camilla Winter Sverige (Målilla Dart Club)     33-64        
175 1790524 Cassandra Nilsson Sverige (Dragons Dart Club)   33-64          
176 1553312 Christer Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)       65-128     129-256
177 3655174 Christer Lindgren Sverige (Carlstad Dart Club)       65-128      
178 1711384 Christer Tegnér Sverige (Nya Pikado Dartförening)       33-64      
179 2907765 Christian Blychert Sverige (Målilla Dart Club) 5-8     33-64     33-64
180 1850652 Christian Johnsson Sverige (Kongens Dartklubb)              
181 279317 Claes Utberg Sverige (Warberg Dart Club)       33-64 5-8   65-128
182 715066 Daniel Johansson Sverige (Steel Tons Dart Club)       129-256     65-128
183 1937905 Daniel Larsson Sverige (Ösmo Dart Club)              
184 1542698 Daniel Larsson Sverige (Stockholm Super Dart Club) 5-8     65-128     1
185 1450887 Deana Rosenblom Sverige (Donald Dart Klubb)   17-32 9-16     5-8  
186 1555880 Edwin Torbjörnsson Sverige (Belkin Power Dart Club)       17-32     17-32
187 1562308 Emil Persson Sverige (Kongens Dartklubb)       129-256     65-128
188 1249034 Emilie Kjellberg Sverige (Doris Dartclub)   33-64 33-64        
189 3969766 Esa Korpi Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)       65-128     65-128
190 2868902 Eva Johansson Sverige (West Coast Dart Club)   17-32 33-64        
191 2897821 Freddie Svedjekrans Sverige (Kungsbacka Dartklubb)       65-128      
192 5145121 Fredrik Lingvall Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)       65-128     33-64
193 1528116 Gunilla Lindström Sverige (Spikkastarna Dartklubb)   33-64 65-128        
194 335401 Göran Eriksson Sverige (Målilla Dart Club)       65-128     129-256
195 1497268 Hampus Norrström Sverige (Målilla Dart Club)       65-128     129-256
196 2864805 Hans Norstedt Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)       129-256      
197 333315 Helena Matic Sverige (Simrishamns Dartförening)   33-64 33-64        
198 1528112 Helene Sundelin Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)   33-64 17-32        
199 165974 Henrik Klenfeldt Sverige (Varpaklubben Kulan)       33-64     65-128
200 1447299 Håkan Persson Sverige (Donald Dart Klubb)             65-128
201 1826500 Inger Salomonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)     33-64        
202 1203130 J Patrik Sjögren Sverige (Sola Dart Club)       129-256     33-64
203 131095 Jacob Bergqvist Sverige (Linköpings Dartklubb)       129-256     65-128
204 1544558 Jan Johansson Sverige (Kungsbacka Dartklubb)       129-256      
205 1201767 Jan-Erik Hermansson Sverige (Warberg Dart Club)       65-128 5-8   65-128
206 625919 Jan-Erik Lundbrant Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)       129-256      
207 887130 Jane Brandt Sverige (Nya Pikado Dartförening)     65-128        
208 2854373 Jeanette Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)   17-32 33-64        
209 3643644 Jeff Laursen Sverige (Flights Dalby Dartklubb)              
210 38368 Jennie Voittonen Sverige (Dartklubben Pilo)     65-128        
211 1437332 Jerker Svensson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)       129-256     65-128
212 4841323 Joakim Harström Sverige (Göteborgs Dartklubb)       65-128      
213 675450 Johan Bondesson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)       17-32     65-128
214 1544905 Johan Engström Sverige (Steel Tons Dart Club)              
215 1653179 Johan Furuskog Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)       129-256     65-128
216 1558693 Johan Lööf Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)       129-256      
217 65106 Jonas Fredriksson Sverige (Belkin Power Dart Club)       33-64     33-64
218 62127 Jonas Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)       129-256     65-128
219 2877147 Jonas Nilsson Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)       65-128     33-64
220 3642226 Jonas Samuelsson Sverige (Nya Pikado Dartförening)       33-64      
221 3868340 Jonas Sidneyson Sverige (Lindsdals DartGille)       33-64     17-32
222 1526130 Kajsa-Lena Fredriksson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)   33-64 65-128        
223 3359538 Kristina Hildingsson Sverige (Doris Dartclub)   17-32 17-32        
224 4894200 Lars Jonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)       129-256     33-64
225 1196488 Lars Malmborg Sverige (Målilla Dart Club)       65-128      
226 1520689 Lars Rondahl Sverige (Spikkastarna Dartklubb)       129-256      
227 1544256 Lea Bokdalen Sverige (Kungsbacka Dartklubb)   9-16 9-16        
228 3229965 Leif Andersson Sverige (Hallstaviks Dartklubb)              
229 1517664 Leif Serénus Sverige (Carlstad Dart Club)       129-256      
230 1473095 Linda Edensand Sverige (Lindsdals DartGille)              
231 1562318 Linda Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb)   33-64 17-32     5-8  
232 1845028 Magnus Gustafsson Sverige (Kongens Dartklubb)              
233 1700748 Malin Karlsson Sverige (Västerhaninge Sport Bar Dartklubb)              
234 1818686 Malin Karlström Sverige (Nynäshamns Dartförening)   33-64 17-32        
235 1544364 Maria Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)   17-32 33-64        
236 3630459 Marita Edenström Sverige (Joker Dart Club)   33-64 33-64        
237 71180 Martin Miccilia Sverige (Dragons Dart Club)       65-128     65-128
238 4621455 Martin Verboom Sverige (Kungsbacka Dartklubb)       129-256     129-256
239 1553063 Mathias Ahlberg Sverige (The Dart Club)       33-64      
240 1700324 Mats Andersson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)       65-128     129-256
241 1690625 Mattias Jönsson Sverige (Donald Dart Klubb)       129-256 5-8    
242 1558827 Maud Jansson Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)   33-64 33-64     1  
243 3629495 Mauri Tuutijärvi Sverige (The Young Ones Dart Club) 5-8     129-256     17-32
244 1587568 Mikael Taipale Sverige (Fagersta-Skinnsberg Dartclub)         3-4    
245 1456112 Mina Bredberg Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)     33-64        
246 1407195 Niklas Andersson Sverige (Donald Dart Klubb)       65-128     65-128
247 2065032 Niklas Dahlin Sverige (Linköpings Dartklubb)              
248 1896386 Ninna Borg Sverige (Donald Dart Klubb)         5-8    
249 1260398 Olle Förare Sverige (Linköpings Dartklubb)       65-128     17-32
250 1541562 Oskar Lukasiak Sverige (Belkin Power Dart Club)       33-64     17-32
251 1799905 Pajen Paajanen Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)              
252 2726179 Patrik (Tippen) Johansson Sverige (Mörbylånga Dartklubb)       33-64     65-128
253 2846533 Patrik Sjöstrand Sverige (Lindsdals DartGille)       129-256     65-128
254 5102949 Patrik Verting Sverige (Kongens Dartklubb)       129-256     129-256
255 405030 Pelle Hedberg Sverige (Målilla Dart Club)       129-256     129-256
256 54707 Pentti Markkanen Sverige (Målilla Dart Club)       65-128     65-128
257 162385 Per Andersson Sverige (Simrishamns Dartförening)              
258 625012 Per Knutsson Sverige (Målilla Dart Club)       65-128     65-128
259 1560582 Pernilla Brodin Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)              
260 1447304 Peter Alvesparr Sverige (Donald Dart Klubb)       129-256      
261 2854353 Peter Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)              
262 1515643 Peter Wigforss Sverige (Nya Pikado Dartförening)       65-128      
263 1426383 Petra Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club)   17-32 17-32        
264 1617454 Philip Blenk Sverige (Stockholm Super Dart Club)       65-128     33-64
265 1841935 Pierre Andersen Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)       33-64      
266 1447296 Pierre Lundkvist Sverige (Dragons Dart Club)       129-256     65-128
267 262907 Pär Riihonen Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)       65-128     129-256
268 67615 Rickard Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club) 5-8     65-128     33-64
269 1537262 Ricky Nauman Sverige (Stockholm Super Dart Club)       17-32     65-128
270 1850675 Rikard Ekström Sverige (Engelen Dart Club)       33-64      
271 3844334 Robert Fancsali Sverige (Engelen Dart Club)       65-128     65-128
272 4441275 Roger Tullgren Sverige (Dragons Dart Club)       65-128      
273 1535052 Roland Lenngren Sverige (Spikkastarna Dartklubb)       33-64     65-128
274 1562305 Roland Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb)             65-128
275 1278911 Sara Nilsson Lundström Sverige (Atlantis Dart Club)              
276 1450567 Snezana Veljkovic Sverige (Doris Dartclub)   17-32 9-16        
277 1576381 Stefan Borg Sverige (Donald Dart Klubb)       65-128 5-8    
278 1431123 Stefan Petersson Sverige (Mörbylånga Dartklubb)              
279 81236 Stefan Svensson Sverige (Varpaklubben Kulan)       129-256      
280 1539938 Susianne Hägvall Sverige (Steel Tons Dart Club)   17-32 33-64     3-4  
281 3019097 Thomas Lindblad Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)       65-128      
282 1544377 Thomas Nestling Sverige (Sola Dart Club)       129-256     65-128
283 3652238 Tim Gustafsson Sverige (Kungsbacka Dartklubb)       129-256      
284 1813483 Tobias Andersson Sverige (Göteborgs Dartklubb)       129-256      
285 1544367 Tobias Köhler Sverige (Kungsbacka Dartklubb)       17-32 5-8   33-64
286 452340 Tobias Tillberg Sverige (Donald Dart Klubb)       129-256     65-128
287 1544605 Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)       129-256     17-32
288 804824 Tony Edström Sverige (Mitt i DC DARTKLUBB)       129-256     65-128
289 1544382 Ulf Persson Sverige (West Coast Dart Club)       129-256     129-256
290 64058 Ulf Samuelsson Sverige (The Young Ones Dart Club)       129-256      
291 1452890 Veine Hagen Sverige (The Young Ones Dart Club)       17-32     17-32
292 3862051 Veronica Svensson Sverige (Målilla Dart Club)     65-128        
293 1707649 Vicky Pruim Sverige (Donald Dart Klubb)   5-8 5-8   5-8 1  
294 1696716 Victor Eirand Sverige (Steel Tons Dart Club)       65-128     65-128
295 1825664 Yvonne Van Dijk Sverige (Nya Pikado Dartförening)   33-64 65-128        
296 - Callum Goffin Wales       65-128     33-64
297 - Dean Reynolds Wales       5-8     33-64
298 - Heather Lodge Wales   33-64 17-32        
299 - Jim Williams Wales       9-16 5-8   33-64
300 - Nick Kenny Wales       65-128      
301 - Nikki Goldsmith Wales     5-8        
302 - Richie Edwards Wales       17-32      
303 - Wayne Warren Wales       3-4      



Herrar Dubbel - fredag 24 augusti 2018 (resultat)

# Spelare / Spelare Land (Klubb) Land (Klubb)
1 Darius Labanauskas / Mindaugas Barauskas Lithuania Lithuania
2 Andy Hamilton / Dean Winstanley England England
3-4 Willem Mandigers / Wouter Vaes Netherlands Netherlands
3-4 Mark Mcgeeney / Wesley Newton England England
5-8 Christian Blychert / Rickard Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
5-8 Andreas Harrysson / Daniel Larsson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Stockholm Super Dart Club)
5-8 Ari Nevalainen / Mauri Tuutijärvi Sverige (The Young Ones Dart Club) Sverige (The Young Ones Dart Club)
5-8 Daniel Jensen / Nicolai Olsen Denmark Denmark
  Allan Rask / Ivan Springborg Poulsen Denmark Denmark
  Anders Ragnar / Joakim Harström Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
  Andreas Bärlund / Jeff Laursen Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub) Sverige (Flights Dalby Dartklubb)
  Benny Jönsson / Jan-Erik Lundbrant Sverige (Asmundtorps Idrottsförening) Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)
  Björn Andersson / Johan Furuskog Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
  Bo Karlsson / Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
  Brian Buur / Jan Møller Denmark Denmark
  Callum Goffin / Joe Singleton Wales England
  Christer Bergendahl / Martin Verboom Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
  Christer Lindgren / Leif Serénus Sverige (Carlstad Dart Club) Sverige (Carlstad Dart Club)
  Christian Johnsson / Tobias Tillberg Sverige (Kongens Dartklubb) Sverige (Donald Dart Klubb)
  Claus Rasmussen / Nicolai Rasmussen Denmark Denmark
  Daniel Johansson / Philip Blenk Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Stockholm Super Dart Club)
  Daniel Ovens / Dave Tebbutt England England
  Dean Moss / Tobias Köhler England Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
  Dean Reynolds / James Hurrell Wales England
  Denis Ovens / Keith Wetton England England
  Edwin Torbjörnsson / Oskar Lukasiak Sverige (Belkin Power Dart Club) Sverige (Belkin Power Dart Club)
  Emil Persson / Per Andersson Sverige (Kongens Dartklubb) Sverige (Simrishamns Dartförening)
  Esa Korpi / Jonas Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan) Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
  Flemming Hansen / Gordon Lambie Denmark England
  Freddie Svedjekrans / Tim Gustafsson Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
  Fredrik Lingvall / Tony Edström Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club) Sverige (Mitt i DC DARTKLUBB)
  Geir Alvheim / Jorn Monsen Norway Norway
  Glen Durrant / Peter Frewer England England
  Glenn Honoré / Steffen Olling Denmark Denmark
  Hampus Norrström / Roland Lenngren Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
  Henrik Klenfeldt / Stefan Svensson Sverige (Varpaklubben Kulan) Sverige (Varpaklubben Kulan)
  Håkon Helling / Thomas Eiesar Norway Norway
  J Patrik Sjögren / Ulf Persson Sverige (Sola Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club)
  John Alott / Richie Cooper England England
  Jonas Fredriksson / Petur Gudmundsson Sverige (Belkin Power Dart Club) Iceland
  Jonas Nilsson / Peter Wigforss Sverige (Asmundtorps Idrottsförening) Sverige (Nya Pikado Dartförening)
  Jonas Sidneyson / Patrik Sjöstrand Sverige (Lindsdals DartGille) Sverige (Lindsdals DartGille)
  Jörgen Brouwer / Nick Rolls Netherlands England
  Lars Helsinghof / Mogens Christensen Denmark Denmark
  Magnus Gustafsson / Patrik Verting Sverige (Kongens Dartklubb) Sverige (Kongens Dartklubb)
  Martin C Atkins / Soren Christensen England Denmark
  Martin Miccilia / Pierre Lundkvist Sverige (Dragons Dart Club) Sverige (Dragons Dart Club)
  Mats Andersson / Morten Paulsen Sverige (Spikkastarna Dartklubb) Denmark
  Mattias Jönsson / Stefan Borg Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Donald Dart Klubb)
  Mick Connerton / Shane Lowe England England
  Nick Kenny / Wayne Warren Wales Wales
  Niklas Andersson / Rikard Ekström Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Engelen Dart Club)
  Patrik (Tippen) Johansson / Roger Tullgren Sverige (Mörbylånga Dartklubb) Sverige (Dragons Dart Club)
  Paul Brown / Richie Edwards N.Ireland Wales
  Pelle Hedberg / Pentti Markkanen Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
  Robert Fancsali / Ulf Samuelsson Sverige (Engelen Dart Club) Sverige (The Young Ones Dart Club)
  Roemer Mooijman / Silko Visser Netherlands Netherlands
  Thomas Nestling / Veine Hagen Sverige (Sola Dart Club) Sverige (The Young Ones Dart Club)
Antal start: 58



LDO Damer Singel - fredag 24 augusti 2018 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Lisa Ashton England
2 Kaisu Rekinen Finland
3-4 Deta Hedman England
3-4 Trina Gulliver Mbe England
5-8 Vicky Pruim Sverige (Donald Dart Klubb) 6
5-8 Aileen de Graaf Netherlands
5-8 Fallon Sherrock England
5-8 Lorraine Winstanley England
9-16 Anetté Tillbom Sverige (Spikkastarna Dartklubb) 4
9-16 Lea Bokdalen Sverige (Kungsbacka Dartklubb) 4
9-16 Algina Juknaite Lithuania
9-16 Asta Juknienè Lithuania
9-16 Henriette Honore Denmark
9-16 Paula Jacklin England
9-16 Sandra Rasmussen Denmark
9-16 Suzan Konings Netherlands
17-32 Deana Rosenblom Sverige (Donald Dart Klubb) 2
17-32 Eva Johansson Sverige (West Coast Dart Club) 2
17-32 Jeanette Sundvall Sverige (West Coast Dart Club) 2
17-32 Kristina Hildingsson Sverige (Doris Dartclub) 2
17-32 Maria Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club) 2
17-32 Petra Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club) 2
17-32 Snezana Veljkovic Sverige (Doris Dartclub) 2
17-32 Susianne Hägvall Sverige (Steel Tons Dart Club) 2
17-32 Cynthia Munezero Norway
17-32 Elin Mortensen Denmark
17-32 Jo Rolls England
17-32 Julie Thompson England
17-32 Laura Turner England
17-32 Maret Liiri Finland
17-32 Renee Bested Denmark
17-32 Tricia Wright England
33-64 Ammi Andersson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Andreea Brad Romania
33-64 Anette Richardson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Ann-Linné Petersson Sverige (Joker Dart Club)
33-64 Cassandra Nilsson Sverige (Dragons Dart Club)
33-64 Corrine Hammond Australia
33-64 Emilie Kjellberg Sverige (Doris Dartclub)
33-64 Gitte Banke Denmark
33-64 Gunilla Lindström Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Hanne Johnsen Denmark
33-64 Heather Lodge Wales
33-64 Helena Matic Sverige (Simrishamns Dartförening)
33-64 Helene Sundelin Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)
33-64 Janni Larsen Denmark
33-64 Julie Lambie England
33-64 Kajsa-Lena Fredriksson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Kirsten Byo Denmark
33-64 Linda Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb)
33-64 Malin Karlström Sverige (Nynäshamns Dartförening)
33-64 Margeta Chatzi Greece
33-64 Maria Obrien England
33-64 Marita Edenström Sverige (Joker Dart Club)
33-64 Maud Jansson Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)
33-64 Priscilla Steenbergen Netherlands
33-64 Tina Ehlers Denmark
33-64 Vibeke Solvik Norway
33-64 Yvonne Van Dijk Sverige (Nya Pikado Dartförening)
  Casey Gallagher England
  Jennie Voittonen Sverige (Dartklubben Pilo)
  Marta Krol Norway
  Nikki Goldsmith Wales
  Roz Bulmer England
  Sandra Page England
  Sharon Prins Netherlands
Antal start: 66



Damer Singel - lördag 25 augusti 2018 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Lorraine Winstanley England
2 Aileen de Graaf Netherlands
3-4 Laura Turner England
3-4 Lisa Ashton England
5-8 Paula Jacklin England
5-8 Nikki Goldsmith Wales
5-8 Fallon Sherrock England
5-8 Vicky Pruim Sverige (Donald Dart Klubb) 10
9-16 Anna Forsmark Sverige (Doris Dartclub) 6
9-16 Deana Rosenblom Sverige (Donald Dart Klubb) 6
9-16 Lea Bokdalen Sverige (Kungsbacka Dartklubb) 6
9-16 Kaisu Rekinen Finland
9-16 Roz Bulmer England
9-16 Asta Juknienè Lithuania
9-16 Trina Gulliver Mbe England
9-16 Snezana Veljkovic Sverige (Doris Dartclub) 6
17-32 Maria Obrien England
17-32 Janni Larsen Denmark
17-32 Malin Karlström Sverige (Nynäshamns Dartförening) 4
17-32 Priscilla Steenbergen Netherlands
17-32 Linda Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb) 4
17-32 Tricia Wright England
17-32 Heather Lodge Wales
17-32 Kirsty Hutchinson England
17-32 Gitte Banke Denmark
17-32 Helene Sundelin Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub) 4
17-32 Kristina Hildingsson Sverige (Doris Dartclub) 4
17-32 Wanja With Denmark
17-32 Petra Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club) 4
17-32 Jo Rolls England
17-32 Vibeke Solvik Norway
17-32 Trine Byo Denmark
33-64 Deta Hedman England
33-64 Marita Edenström Sverige (Joker Dart Club)
33-64 Anette Richardson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Casey Gallagher England
33-64 Maria Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Jeanette Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Susianne Hägvall Sverige (Steel Tons Dart Club)
33-64 Corrine Hammond Australia
33-64 Sharon Prins Netherlands
33-64 Kirsten Byo Denmark
33-64 Inger Salomonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
33-64 Mina Bredberg Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)
33-64 Angelica Strid Sverige (Målilla Dart Club)
33-64 Margeta Chatzi Greece
33-64 Suzan Konings Netherlands
33-64 Julie Thompson England
33-64 Sandra Page England
33-64 Helena Matic Sverige (Simrishamns Dartförening)
33-64 Cynthia Munezero Norway
33-64 Maud Jansson Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)
33-64 Camilla Winter Sverige (Målilla Dart Club)
33-64 Birgitta Kopka Sverige (Joker Dart Club)
33-64 Kari Malmstrom Norway
33-64 Henriette Honore Denmark
33-64 Emilie Kjellberg Sverige (Doris Dartclub)
33-64 Ammi Andersson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Julie Lambie England
33-64 Maret Liiri Finland
33-64 Eva Johansson Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Fie Nielsen Denmark
33-64 Ann-Linné Petersson Sverige (Joker Dart Club)
33-64 Algina Juknaite Lithuania
65-128 Andreea Brad Romania
65-128 Elin Mortensen Denmark
65-128 Hanne Johnsen Denmark
65-128 Tina Ehlers Denmark
65-128 Kajsa-Lena Fredriksson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
65-128 Jennie Voittonen Sverige (Dartklubben Pilo)
65-128 Sandra Rasmussen Denmark
65-128 Anetté Tillbom Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
65-128 Marta Krol Norway
65-128 Jane Brandt Sverige (Nya Pikado Dartförening)
65-128 Nicole Grobelny Germany
65-128 Yvonne Van Dijk Sverige (Nya Pikado Dartförening)
65-128 Veronica Svensson Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Gunilla Lindström Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
Antal start: 78



Herrar Singel - lördag 25 augusti 2018 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Daniel Day England
2 Andreas Harrysson Sverige (Målilla Dart Club) 32
3-4 Wayne Warren Wales
3-4 Glen Durrant England
5-8 Mark Mcgeeney England
5-8 Ross Montgomery Scotland
5-8 Dean Reynolds Wales
5-8 Michael Unterbuchner Germany
9-16 Paul Brown N.Ireland
9-16 Andy Hamilton England
9-16 Wesley Newton England
9-16 Jim Williams Wales
9-16 Martin C Atkins England
9-16 Gary Robson England
9-16 Dave Parletti England
9-16 Carl Dennel England
17-32 Brian Lokken Denmark
17-32 Richie Edwards Wales
17-32 Nicolai Olsen Denmark
17-32 Mikael Lindstrom Norway
17-32 Mindaugas Barauskas Lithuania
17-32 Veine Hagen Sverige (The Young Ones Dart Club) 6
17-32 Ricky Nauman Sverige (Stockholm Super Dart Club) 6
17-32 Tobias Köhler Sverige (Kungsbacka Dartklubb) 6
17-32 Scott Mitchell England
17-32 Edwin Torbjörnsson Sverige (Belkin Power Dart Club) 6
17-32 Wayne Willis England
17-32 Johan Bondesson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) 6
17-32 Joe Singleton England
17-32 Tom Veje Kristensen Denmark
17-32 Jeffrey Van Egdom Belgium
17-32 Dean Winstanley England
33-64 Oskar Lukasiak Sverige (Belkin Power Dart Club) 4
33-64 Henrik Klenfeldt Sverige (Varpaklubben Kulan) 4
33-64 Jonas Samuelsson Sverige (Nya Pikado Dartförening) 4
33-64 Jesse Delorme France
33-64 Mogens Christensen Denmark
33-64 Roy Rustad Norway
33-64 Thomas Schmidt Denmark
33-64 Willem Mandigers Netherlands
33-64 Morten Paulsen Denmark
33-64 Glenn Honoré Denmark
33-64 Niels Jorgen Hansen Denmark
33-64 Rikard Ekström Sverige (Engelen Dart Club) 4
33-64 Allan Rask Denmark
33-64 Jonas Sidneyson Sverige (Lindsdals DartGille) 4
33-64 Christian Blychert Sverige (Målilla Dart Club) 4
33-64 Daniel Nicholls England
33-64 Winni Kuchel Denmark
33-64 Jacques Langston Norway
33-64 Christer Tegnér Sverige (Nya Pikado Dartförening) 4
33-64 Darius Labanauskas Lithuania
33-64 Roland Lenngren Sverige (Spikkastarna Dartklubb) 4
33-64 John Alott England
33-64 Soren Christensen Denmark
33-64 Gary Wyllie Scotland
33-64 Silko Visser Netherlands
33-64 Claes Utberg Sverige (Warberg Dart Club) 4
33-64 Patrik (Tippen) Johansson Sverige (Mörbylånga Dartklubb) 4
33-64 Pierre Andersen Sverige (Asmundtorps Idrottsförening) 4
33-64 Jonas Fredriksson Sverige (Belkin Power Dart Club) 4
33-64 Daniel Jensen Denmark
33-64 Mathias Ahlberg Sverige (The Dart Club) 4
33-64 Shane Lowe England
65-128 Göran Eriksson Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Claus Rasmussen Denmark
65-128 Thomas Lindblad Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)
65-128 Olle Förare Sverige (Linköpings Dartklubb)
65-128 Klaus Rejnhold Denmark
65-128 Christer Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)
65-128 Philip Blenk Sverige (Stockholm Super Dart Club)
65-128 Bent Lambertsen Denmark
65-128 Roger Tullgren Sverige (Dragons Dart Club)
65-128 Brian S Andersen Denmark
65-128 Peter Wigforss Sverige (Nya Pikado Dartförening)
65-128 David Atkinson England
65-128 Soren Vittarp Denmark
65-128 Gary Stafford England
65-128 Stefan Borg Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Rene Johansen Denmark
65-128 Roemer Mooijman Netherlands
65-128 Nicolai Rasmussen Denmark
65-128 James Hurrell England
65-128 Andreas Toft Denmark
65-128 Joakim Harström Sverige (Göteborgs Dartklubb)
65-128 Lars Boysen Denmark
65-128 Pär Riihonen Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)
65-128 Tony Oshea England
65-128 Håkon Helling Norway
65-128 Lars Malmborg Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Bjorn Refsgaard Denmark
65-128 Björn Andersson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
65-128 Martin Kriz Denmark
65-128 Ole Jorgensen Denmark
65-128 Keith Wetton England
65-128 Martin Miccilia Sverige (Dragons Dart Club)
65-128 Wouter Vaes Netherlands
65-128 Craig Venman England
65-128 Steffen Olling Denmark
65-128 Daniel Larsson Sverige (Stockholm Super Dart Club)
65-128 Robert Fancsali Sverige (Engelen Dart Club)
65-128 Nick Kenny Wales
65-128 Alexander Nilsson Sverige (Colosseum Dartklubb)
65-128 Per Knutsson Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Rickard Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Jan Møller Denmark
65-128 Jonas Nilsson Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)
65-128 Jorn Monsen Norway
65-128 Victor Eirand Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Niklas Andersson Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Fredrik Lingvall Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)
65-128 Pentti Markkanen Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 André Agosti Sverige (Colosseum Dartklubb)
65-128 Christer Lindgren Sverige (Carlstad Dart Club)
65-128 Piotr Krol Norway
65-128 Ari Nevalainen Sverige (The Young Ones Dart Club)
65-128 Hampus Norrström Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Mats Andersson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
65-128 Esa Korpi Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
65-128 Flemming Hansen Denmark
65-128 Andy Cook Sverige (DC Knivderby)
65-128 Jan Erik Rasmussen Denmark
65-128 Jan-Erik Hermansson Sverige (Warberg Dart Club)
65-128 Freddie Svedjekrans Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
65-128 Ivan Springborg Poulsen Denmark
65-128 Bengt-Åke Karlström Sverige (Bollsta Dart Society Klubb)
65-128 Petur Gudmundsson Iceland
65-128 Callum Goffin Wales
129-256 Johan Lööf Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club)
129-256 Francis Carragher Ireland
129-256 Leif Inge Oen Norway
129-256 Aaron Turner England
129-256 Geir Alvheim Norway
129-256 Brian C Christiansen Denmark
129-256 Jonas Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
129-256 Ulf Persson Sverige (West Coast Dart Club)
129-256 Tobias Tillberg Sverige (Donald Dart Klubb)
129-256 Thomas Olesen Denmark
129-256 Shane Tyler England
129-256 Jerker Svensson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
129-256 Emil Persson Sverige (Kongens Dartklubb)
129-256 Pelle Hedberg Sverige (Målilla Dart Club)
129-256 Patrik Sjöstrand Sverige (Lindsdals DartGille)
129-256 J Patrik Sjögren Sverige (Sola Dart Club)
129-256 Thomas Nestling Sverige (Sola Dart Club)
129-256 Jörgen Brouwer Netherlands
129-256 Gordon Lambie England
129-256 Mauri Tuutijärvi Sverige (The Young Ones Dart Club)
129-256 Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
129-256 Denis Ovens England
129-256 Jacob Bergqvist Sverige (Linköpings Dartklubb)
129-256 Björn Isacsson Sverige (Målilla Dart Club)
129-256 Lars Jonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
129-256 Felix Zimmermann Germany
129-256 Stefan Svensson Sverige (Varpaklubben Kulan)
129-256 Andrew Beeton England
129-256 Jan Johansson Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Tony Edström Sverige (Mitt i DC DARTKLUBB)
129-256 Peter Andersen Denmark
129-256 Jesper Skovgaard Denmark
129-256 Dave Tebbutt England
129-256 Patrik Verting Sverige (Kongens Dartklubb)
129-256 Pierre Lundkvist Sverige (Dragons Dart Club)
129-256 Ulf Samuelsson Sverige (The Young Ones Dart Club)
129-256 Mick Connerton England
129-256 Daniel Drue Denmark
129-256 Lars Sorensen Denmark
129-256 Thomas Eiesar Norway
129-256 Tim Gustafsson Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Peter Alvesparr Sverige (Donald Dart Klubb)
129-256 Richie Cooper England
129-256 Jay Van Doormalen Romania
129-256 Andreas Bärlund Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)
129-256 Daniel Johansson Sverige (Steel Tons Dart Club)
129-256 Jimmy Poulsen Denmark
129-256 Martin Verboom Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Lukas Jackson Denmark
129-256 Nico Wagner Germany
129-256 Jan-Erik Lundbrant Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)
129-256 Eirik Oen Norway
129-256 Brian Buur Denmark
129-256 Lars Rondahl Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
129-256 Tobias Andersson Sverige (Göteborgs Dartklubb)
129-256 Michael Seemann Denmark
129-256 Dean Moss England
129-256 Mattias Jönsson Sverige (Donald Dart Klubb)
129-256 Peter Frewer England
129-256 Lars Helsinghof Denmark
129-256 Hans Norstedt Sverige (Asmundtorps Idrottsförening)
129-256 Martin Lober Denmark
129-256 Johan Furuskog Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
129-256 Bo Karlsson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
129-256 Leif Serénus Sverige (Carlstad Dart Club)
Antal start: 193



Trippel Mixed - lördag 25 augusti 2018 (resultat)

# Spelare / Spelare / Spelare Land (Klubb) Land (Klubb) Land (Klubb)
1 Lisa Ashton / Dan Nicholls / Glen Durrant England England England
2 Jo Rolls / Gary Stafford / Tony Oshea England England England
3-4 Deta Hedman / Andy Hamilton / Mark Mcgeeney England England England
3-4 Algina Juknaite / Darius Labanauskas / Mikael Taipale Lithuania Lithuania Sverige (Fagersta-Skinnsberg Dartclub)
5-8 Vicky Pruim / Jacques Langston / Tobias Köhler Sverige (Donald Dart Klubb) Norway Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
5-8 Fallon Sherrock / Jim Williams / Paul Brown England Wales N.Ireland
5-8 Anna Hermansson / Claes Utberg / Jan-Erik Hermansson Sverige (Warberg Dart Club) Sverige (Warberg Dart Club) Sverige (Warberg Dart Club)
5-8 Ninna Borg / Mattias Jönsson / Stefan Borg Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Donald Dart Klubb)
  Anna Berghult / Niklas Andersson / Rikard Ekström Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Engelen Dart Club)
  Anna Forsmark / Johan Engström / Martin C Atkins Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Steel Tons Dart Club) England
  Annika Möller / Jane Brandt / Jonas Sidneyson Sverige (-) Sverige (Nya Pikado Dartförening) Sverige (Lindsdals DartGille)
  Beatrice Svedjekrans / Freddie Svedjekrans / Tim Gustafsson Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
  Birgitta Kopka / Henrik Klenfeldt / Stefan Svensson Sverige (Joker Dart Club) Sverige (Varpaklubben Kulan) Sverige (Varpaklubben Kulan)
  Cynthia Munezero / Geir Alvheim / Jorn Monsen Norway Norway Norway
  Daniella Schule / Roz Bulmer / Michael Unterbuchner Germany England Germany
  Emilie Kjellberg / Edwin Torbjörnsson / Philip Blenk Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Belkin Power Dart Club) Sverige (Stockholm Super Dart Club)
  Eva Johansson / Martin Verboom / Patrik (Tippen) Johansson Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
  Fie Nielsen / Brian Lokken / Jesper Skovgaard Denmark Denmark Denmark
  Gitte Banke / Allan Rask / Ivan Springborg Poulsen Denmark Denmark Denmark
  Heather Lodge / Callum Goffin / Joe Singleton Wales Wales England
  Helene Sundelin / Hampus Norrström / Roland Lenngren Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub) Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
  Jennie Voittonen / Thomas Nestling / Veine Hagen Sverige (Dartklubben Pilo) Sverige (Sola Dart Club) Sverige (The Young Ones Dart Club)
  Kaisu Rekinen / Pelle Hedberg / Pentti Markkanen Finland Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
  Kari Malmstrom / Håkon Helling / Roy Rustad Norway Norway Norway
  Kirsty Hutchinson / Dave Parletti / Wayne Willis England England England
  Kristina Hildingsson / Anders Ragnar / Joakim Harström Sverige (Doris Dartclub) Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
  Laura Turner / Aaron Turner / Dean Reynolds England England Wales
  Lea Bokdalen / Dean Moss / J Patrik Sjögren Sverige (Kungsbacka Dartklubb) England Sverige (Sola Dart Club)
  Leif Andersson / Leif Inge Oen / Thomas Eiesar Sverige (Hallstaviks Dartklubb) Norway Norway
  Linda Edensand / Piotr Krol / Stefan Petersson Sverige (Lindsdals DartGille) Norway Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
  Lorraine Winstanley / Dean Winstanley / Wesley Newton England England England
  Malin Karlsson / Ari Nevalainen / Mauri Tuutijärvi Sverige (Västerhaninge Sport Bar Dartklubb) Sverige (The Young Ones Dart Club) Sverige (The Young Ones Dart Club)
  Maria Bergendahl / Christer Bergendahl / Peter Sundvall Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club)
  Maud Jansson / Gary Robson / Scott Mitchell Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club) England England
  Mina Bredberg / Johan Lööf / Niklas Dahlin Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub) Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club) Sverige (Linköpings Dartklubb)
  Nikki Goldsmith / David Atkinson / Mick Connerton Wales England England
  Pernilla Brodin / Fredrik Lingvall / Tony Edström Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club) Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club) Sverige (Mitt i DC DARTKLUBB)
  Petra Gustavsson / Andreas Harrysson / Daniel Larsson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Ösmo Dart Club)
  Sandra Page / Carl Dennel / Craig Venman England England England
  Sara Nilsson Lundström / Tobias Tillberg / Ulf Samuelsson Sverige (Atlantis Dart Club) Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (The Young Ones Dart Club)
  Snezana Veljkovic / Björn Andersson / Johan Furuskog Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
  Veronica Svensson / Björn Isacsson / Christian Blychert Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
  Yvonne Van Dijk / Christer Tegnér / Pajen Paajanen Sverige (Nya Pikado Dartförening) Sverige (Nya Pikado Dartförening) Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
Antal start: 43



Damer Dubbel - söndag 26 augusti 2018 (resultat)

# Spelare / Spelare Land (Klubb) Land (Klubb)
1 Maud Jansson / Vicky Pruim Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club) Sverige (Donald Dart Klubb)
2 Laura Turner / Lisa Ashton England England
3-4 Anna Forsmark / Susianne Hägvall Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Steel Tons Dart Club)
3-4 Corrine Hammond / Lorraine Winstanley Australia England
5-8 Paula Jacklin / Trina Gulliver Mbe England England
5-8 Deana Rosenblom / Linda Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Donald Dart Klubb)
5-8 Janni Larsen / Kirsten Byo Denmark Denmark
5-8 Henriette Honore / Sandra Rasmussen Denmark Denmark
  Algina Juknaite / Jo Rolls Lithuania England
  Andreea Brad / Fie Nielsen Romania Denmark
  Anette Richardson / Anetté Tillbom Sverige (Spikkastarna Dartklubb) Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
  Angelica Strid / Camilla Winter Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
  Anna Hermansson / Maret Liiri Sverige (Warberg Dart Club) Finland
  Cynthia Munezero / Kari Malmstrom Norway Norway
  Deta Hedman / Maria Obrien England England
  Emilie Kjellberg / Maria Bergendahl Sverige (Doris Dartclub) Sverige (West Coast Dart Club)
  Eva Johansson / Kristina Hildingsson Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (Doris Dartclub)
  Gitte Banke / Wanja With Denmark Denmark
  Gunilla Lindström / Kajsa-Lena Fredriksson Sverige (Spikkastarna Dartklubb) Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
  Heather Lodge / Snezana Veljkovic Wales Sverige (Doris Dartclub)
  Helene Sundelin / Malin Karlström Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub) Sverige (Nynäshamns Dartförening)
  Jane Brandt / Yvonne Van Dijk Sverige (Nya Pikado Dartförening) Sverige (Nya Pikado Dartförening)
  Julie Lambie / Vibeke Solvik England Norway
  Julie Thompson / Kirsty Hutchinson England England
  Marlene Nielsen / Trine Byo Denmark Denmark
  Nikki Goldsmith / Roz Bulmer Wales England
  Petra Gustavsson / Veronica Svensson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
  Sandra Page / Suzan Konings England Netherlands
Antal start: 28



Gents Classic - söndag 26 augusti 2018 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Daniel Larsson Sverige (Stockholm Super Dart Club) 32
2 Gary Robson England
3-4 Willem Mandigers Netherlands
3-4 Gary Stafford England
5-8 Mark Mcgeeney England
5-8 Wesley Newton England
5-8 Scott Mitchell England
5-8 Daniel Nicholls England
9-16 Craig Venman England
9-16 Dave Parletti England
9-16 Jeffrey Van Egdom Belgium
9-16 Nicolai Rasmussen Denmark
9-16 Steffen Olling Denmark
9-16 Ivan Springborg Poulsen Denmark
9-16 Silko Visser Netherlands
9-16 Glen Durrant England
17-32 Mauri Tuutijärvi Sverige (The Young Ones Dart Club) 4
17-32 Edwin Torbjörnsson Sverige (Belkin Power Dart Club) 4
17-32 Lars Helsinghof Denmark
17-32 Andreas Harrysson Sverige (Målilla Dart Club) 4
17-32 Denis Ovens England
17-32 Jonas Sidneyson Sverige (Lindsdals DartGille) 4
17-32 Jay Van Doormalen Romania
17-32 Brian Lokken Denmark
17-32 Glenn Honoré Denmark
17-32 Mick Connerton England
17-32 Veine Hagen Sverige (The Young Ones Dart Club) 4
17-32 Olle Förare Sverige (Linköpings Dartklubb) 4
17-32 Tony Oshea England
17-32 Allan Rask Denmark
17-32 Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) 4
17-32 Oskar Lukasiak Sverige (Belkin Power Dart Club) 4
33-64 Nico Wagner Germany
33-64 Gary Wyllie Scotland
33-64 Fredrik Lingvall Sverige (M/S Birger Jarl Dart Club) 2
33-64 Wayne Willis England
33-64 Darius Labanauskas Lithuania
33-64 Jacques Langston Norway
33-64 Peter Frewer England
33-64 Jonas Fredriksson Sverige (Belkin Power Dart Club) 2
33-64 Paul Brown N.Ireland
33-64 J Patrik Sjögren Sverige (Sola Dart Club) 2
33-64 Jonas Nilsson Sverige (Asmundtorps Idrottsförening) 2
33-64 Andreas Toft Denmark
33-64 Andy Hamilton England
33-64 Lars Boysen Denmark
33-64 Callum Goffin Wales
33-64 Jim Williams Wales
33-64 Martin C Atkins England
33-64 Tobias Köhler Sverige (Kungsbacka Dartklubb) 2
33-64 Shane Lowe England
33-64 Joe Singleton England
33-64 David Atkinson England
33-64 Bjorn Refsgaard Denmark
33-64 Lars Jonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) 2
33-64 Mogens Christensen Denmark
33-64 Christian Blychert Sverige (Målilla Dart Club) 2
33-64 Daniel Drue Denmark
33-64 Philip Blenk Sverige (Stockholm Super Dart Club) 2
33-64 Dean Reynolds Wales
33-64 Rickard Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club) 2
33-64 Thomas Schmidt Denmark
33-64 Petur Gudmundsson Iceland
33-64 Nicolai Olsen Denmark
65-128 Roland Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Dean Moss England
65-128 Pierre Lundkvist Sverige (Dragons Dart Club)
65-128 Eirik Oen Norway
65-128 Mindaugas Barauskas Lithuania
65-128 Thomas Olesen Denmark
65-128 Andrew Beeton England
65-128 Jan-Erik Hermansson Sverige (Warberg Dart Club)
65-128 Victor Eirand Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Peter Andersen Denmark
65-128 Patrik (Tippen) Johansson Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
65-128 Tony Edström Sverige (Mitt i DC DARTKLUBB)
65-128 Patrik Sjöstrand Sverige (Lindsdals DartGille)
65-128 Johan Furuskog Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
65-128 Håkan Persson Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Johan Bondesson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
65-128 Thomas Nestling Sverige (Sola Dart Club)
65-128 Per Knutsson Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Dave Tebbutt England
65-128 Jacob Bergqvist Sverige (Linköpings Dartklubb)
65-128 John Alott England
65-128 Tobias Tillberg Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Keith Wetton England
65-128 Leif Inge Oen Norway
65-128 Claes Utberg Sverige (Warberg Dart Club)
65-128 Carl Dennel England
65-128 Emil Persson Sverige (Kongens Dartklubb)
65-128 Michael Seemann Denmark
65-128 Pentti Markkanen Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Dean Winstanley England
65-128 Geir Alvheim Norway
65-128 Niels Jorgen Hansen Denmark
65-128 Claus Rasmussen Denmark
65-128 Bo Karlsson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
65-128 Morten Paulsen Denmark
65-128 Robert Fancsali Sverige (Engelen Dart Club)
65-128 Niklas Andersson Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Jesse Delorme France
65-128 Bengt-Åke Karlström Sverige (Bollsta Dart Society Klubb)
65-128 James Hurrell England
65-128 Wouter Vaes Netherlands
65-128 Jesper Skovgaard Denmark
65-128 Esa Korpi Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
65-128 Roemer Mooijman Netherlands
65-128 Piotr Krol Norway
65-128 Daniel Johansson Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Soren Christensen Denmark
65-128 Klaus Rejnhold Denmark
65-128 Flemming Hansen Denmark
65-128 Håkon Helling Norway
65-128 Henrik Klenfeldt Sverige (Varpaklubben Kulan)
65-128 Roy Rustad Norway
65-128 Björn Andersson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
65-128 Martin Miccilia Sverige (Dragons Dart Club)
65-128 Jimmy Poulsen Denmark
65-128 Daniel Jensen Denmark
65-128 Francis Carragher Ireland
65-128 Jonas Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
65-128 Aaron Turner England
65-128 Roland Lenngren Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
65-128 Jerker Svensson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
65-128 Brian S Andersen Denmark
65-128 Thomas Eiesar Norway
65-128 Ricky Nauman Sverige (Stockholm Super Dart Club)
129-256 Martin Verboom Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Göran Eriksson Sverige (Målilla Dart Club)
129-256 Hampus Norrström Sverige (Målilla Dart Club)
129-256 Patrik Verting Sverige (Kongens Dartklubb)
129-256 Pelle Hedberg Sverige (Målilla Dart Club)
129-256 Ulf Persson Sverige (West Coast Dart Club)
129-256 Brian C Christiansen Denmark
129-256 Jorn Monsen Norway
129-256 Christer Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)
129-256 Mats Andersson Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
129-256 Andreas Bärlund Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)
129-256 Pär Riihonen Sverige (Stockholm Bullseye Dartclub)
129-256 Martin Kriz Denmark
129-256 Richie Cooper England
129-256 Shane Tyler England
129-256 Ari Nevalainen Sverige (The Young Ones Dart Club)
129-256 Lukas Jackson Denmark
Antal start: 145




2018-11-08    dartstatistik.se