Stockholms Dartförbund (StDF) 2019/2020
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 2A - Omgång 19 - 200309
Tabell Division 2A
Omg. 19
200309
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Solna AIK
19
15
3
1
+83
+179
33
2
Steel Tons
19
14
2
3
+29
+50
30
3
Batalj
19
13
3
3
+59
+142
29
4
Märsta/Arlanda
19
10
1
8
+13
+11
21
5
Dartbiten
19
6
3
10
-22
-37
15
6
181 DC
19
5
3
11
-27
-44
13
7
Picasso
19
4
1
14
-46
-106
9
8
Stockholm Bullseye
19
1
0
18
-89
-195
2
Lagmatch - Omg. 19 - 200309
Match
Set
Poäng
181 DC
-
Dartbiten
7-2
22-15
2-0
Stockholm Bullseye
-
Steel Tons
2-7
12-15
0-2
Picasso
-
Märsta/Arlanda
3-6
17-22
0-2
Solna AIK
-
Batalj
7-2
23-11
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 2A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Spelschema:
Division 2A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 19
200309
Spelare
Lag
27.0-
26.0-
25.0-
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Stefan Appelbo
Batalj
1
1
1
2
3
1
1
27.33
21.18
21.02
16.89
2
Linus Persson
Solna AIK
1
1
2
2
2
26.84
22.54
22.04
19.27
3
Tommy Brage
Batalj
1
1
2
3
1
2
1
25.05
20.6
20.59
16.89
4
Elvis Smajic
Solna AIK
1
1
23.86
19.36
19.36
14.86
5
Anetté Tillbom
Solna AIK
1
1
1
23.12
19.94
19.03
17.68
6
Martin Kask
Steel Tons
1
1
23.12
20.2
20.2
17.28
7
Andreas Mokdasi
Steel Tons
1
1
1
1
1
22.77
19.8
20.04
16.89
8
Andreas Lissbol
Steel Tons
1
1
1
1
1
1
22.1
19.78
20.07
16.16
9
Anders Höglund
Dartbiten
1
1
21.78
18.53
18.53
15.29
10
Vesa Pihlajamäki
Märsta/Arlanda
1
2
2
21.47
18.68
19.27
16.52
11
Mattias Holm
Solna AIK
1
1
2
1
21.47
19.75
19.27
18.11
12
Niklas Jansson
Batalj
1
1
1
1
1
21.47
17.67
17.48
13.79
13
Ulf Samuelsson
Solna AIK
1
1
1
2
1
21.17
18.5
18.12
16.89
14
Åke Löving
Märsta/Arlanda
1
1
1
21.17
18.42
18.11
15.99
15
Martin Ross-Langley
Stockholm Bullseye
1
1
1
20.88
17.77
17.28
15.16
16
Johan Legerstam
181 DC
1
1
1
1
20.59
18.43
18.12
16.89
17
Anders Wiklund
181 DC
1
1
1
20.59
17.77
16.89
15.82
18
Christer Tvärnstedt
181 DC
1
1
1
1
20.59
17.56
17
15.66
19
Mikael Loholm
Batalj
1
1
20.59
17.66
17.66
14.74
20
Michael Broström
Märsta/Arlanda
1
20.31
20.31
20.31
20.31
21
Victor Sundberg
Stockholm Bullseye
1
1
20.04
16.91
16.91
13.79
22
Björn Flood
Solna AIK
1
1
1
20.04
19.45
19.52
18.79
23
Pierre Parbro
Picasso
1
1
1
1
20.04
18.18
19.04
14.59
24
Niclas Rolander
Steel Tons
2
1
2
1
19.78
18.1
18.22
15.66
25
Petri Markkanen
Picasso
1
1
19.52
17.06
17.06
14.59
26
Anders Johansson
181 DC
1
1
19.52
18.71
18.71
17.89
27
Hampus Broström Aronsson
Märsta/Arlanda
1
1
3
2
19.27
17.53
17.28
16.52
28
Robert Pettersson
Solna AIK
1
1
1
1
19.27
16.82
16.63
14.74
29
Rickard Berntsson
Picasso
1
18.79
18.79
18.79
18.79
30
Patrik Åbrink
Batalj
1
2
1
18.33
16.21
15.82
14.86
31
Sören Mellstrand
Dartbiten
1
1
1
1
1
18.11
16.51
16.34
14.74
32
Anders Björkman
Dartbiten
1
1
18.11
16.35
16.35
14.59
33
Mikael Kortesalmi
Steel Tons
1
18.11
18.11
18.11
18.11
34
Mattias Rodeblad
Steel Tons
1
1
18.11
16.8
16.8
15.49
35
Stefan Sandell
Picasso
1
1
17.89
16.17
16.17
14.45
36
Tomas Falerot
Steel Tons
1
17.28
17.28
17.28
17.28
37
Kadeem Kromodikoro
Dartbiten
1
2
17.28
15.2
14.29
14.03
38
Håkan Andersson
Picasso
1
1
16.7
15.86
15.86
15.03
39
Peter Johansson
Märsta/Arlanda
1
1
16.52
15.42
15.42
14.31
40
Ove Jäderland
Solna AIK
2
16.52
16.34
16.34
16.16
41
Anders Skånberg
181 DC
1
16.34
16.34
16.34
16.34
42
Matti Merisalo
Märsta/Arlanda
1
1
16.16
15.83
15.83
15.49
43
Roger Jonsson
Stockholm Bullseye
1
16.16
16.16
16.16
16.16
44
Lars Älgekrans
Märsta/Arlanda
2
15.82
15.82
15.82
15.82
45
Mats Pettersson
Märsta/Arlanda
1
15.82
15.82
15.82
15.82
46
Patrik Mattsson
Dartbiten
1
1
15.49
15.19
15.19
14.88
47
Patrik Edenbro
181 DC
1
1
15.03
13.02
13.02
11.01
48
Stefan Sundberg
Batalj
2
15.03
15.03
15.03
15.03
49
Göran Åberg
Dartbiten
1
14.27
14.27
14.27
14.27
50
Monica Fredriksson
Batalj
1
14
14
14
14
2020-05-30
dartstatistik.se
Kontakta SK