Stockholms Dartförbund (StDF) 2018/2019
Division 4FM - Omgång 22 - 190402



Tabell Division 4FM

Omg. 22
190402
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V OV OF F
1 Järfälla 20 9 6 1 4 +27 +60 40
2 Tyresö 20 9 4 4 3 +14 +28 39
3 DVAI 20 10 1 6 3 +11 +24 38
4 TTVH Dartclub 20 9 4 1 6 +11 +33 36
5 ACDC 20 7 4 5 4 +19 +15 34
6 Plupp 20 8 3 3 6 +6 +12 33
7 Bålsta 20 6 3 6 5 -3 -3 30
8 Stockholm Dartklubb 20 4 6 4 6 -2 +13 28
9 Faster Annas 20 4 4 4 8 -12 -7 24
10 Nacka Wermdö 20 4 2 3 11 -25 -62 19
11 Tungsten 20 2 1 1 16 -46 -113 9
 
Lagmatch - Omg. 22 - 190402 Match Set Poäng
Bålsta - ACDC 4-3 15-13 2-1
Tungsten - Ledig      
Järfälla - Stockholm Dartklubb 4-2 15-8 3-0
Nacka Wermdö - Faster Annas 3-4 13-16 1-2
DVAI - TTVH Dartclub 0-6 7-18 0-3
Tyresö - Plupp 3-4 13-16 1-2
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Klubb  Ton  180  Utgång  Kort Set  Pilsnitt        180 Totalt      Lag Totalt      Topp 20 Totalt      Omgångens 10 bästa
Pilsnitt: Singel  Match  Raka set      Utgång: Singel  Dubbel      Kort Set: Singel  Dubbel      Hög Utgång
Outstanding Player Poäng: Singel  Dubbel  Totalt  Alla Spelare (Singel)      Poängsnitt: Singel  Dubbel  Totalt      Avgörande Dubbel
Match/Set: Singel  Dubbel  Totalt
Division 4FM omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22
Spelschema: Division 4FM  Korsreferens  Klubb/Lag      Jämför lag      Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag  Historik


Bålsta - ACDC   4 - 3   (15 - 13)

Omg. 22
190402
Bålsta Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång ACDC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Joakim Rehn  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Tommy Holmberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Anna Nahlén         Mikael Roos         0.96 - 0.24
S1 Anna Nahlén 33
48
36
38
42
54
 
 
 
 
1         Tommy Holmberg 33
0
38
0
41
0
 
 
 
 
          0 - 3 12.28 - 13.42 0 - 0.96
S2 Joakim Rehn 30
34
45
16
31
0
30
94
 
 
1         Mikael Roos 33
0
45
2
33
153
29
0
 
 
          1 - 3 13.68 - 13.21 0.12 - 0.96
D2 Christer Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jan Svensson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1   0.96 - 0.12
Mikael Granath         Ida Garamvölgyi         0.96 - 0.12
S3 Christer Andersson 39
0
42
0
45
2
35
0
 
 
2         Jan Svensson 39
3
39
85
45
4
33
157
 
 
1         3 - 1 12.43 - 11.25 0.96 - 0.12
S4 Mikael Granath 27
0
33
40
33
44
45
12
33
14
2         Ida Garamvölgyi 24
249
36
0
31
0
45
8
33
0
2         2 - 3 14.01 - 13.3 0.24 - 0.96
AD Christer Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Mikael Roos  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0    
Mikael Granath         Ida Garamvölgyi          
      6         3     4 - 3
(15 - 13)
13.16 - 12.75 5.16 - 3.72


Järfälla - Stockholm Dartklubb   4 - 2   (15 - 8)

Omg. 22
190402
Järfälla Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Stockholm Dartklubb Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Lena Velander  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          John Niemi  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Per Orlebäck         Ellinor Brenning         0.24 - 0.96
S1 Lena Velander 29
0
41
0
28
0
 
 
 
 
2 1       John Niemi 27
18
42
2
27
104
 
 
 
 
2         3 - 0 15.34 - 14.36 1.06 - 0
S2 Per Orlebäck 39
0
45
9
33
0
 
 
 
 
2         Ellinor Brenning 39
8
45
18
33
68
 
 
 
 
          3 - 0 12.77 - 12.04 0.96 - 0
D2 Mats Westberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Peter Sjöblom  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Lars Jansson         Mattias Källgren         0.96 - 0
S3 Mats Westberg 31
0
27
142
27
106
30
40
 
 
1         Peter Sjöblom 33
4
25
0
30
0
30
0
 
 
1         1 - 3 14.92 - 16.95 0.12 - 0.96
S4 Lars Jansson 45
14
27
68
43
0
42
0
38
0
3         Mattias Källgren 45
20
28
0
42
43
42
130
36
8
          3 - 2 12.43 - 11.94 0.96 - 0.24
      8 1       3     4 - 2
(15 - 8)
13.59 - 13.53 5.5 - 3.12


Nacka Wermdö - Faster Annas   3 - 4   (13 - 16)

Omg. 22
190402
Nacka Wermdö Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Faster Annas Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Johan Björn  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Therese Lundroth Wahlgren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Christoffer Hemlin         Mona Skoglund         0.96 - 0.24
S1 Johan Björn 42
0
30
110
45
10
31
0
 
 
1         Therese Lundroth Wahlgren 39
32
32
0
45
10
33
32
 
 
3         3 - 1 12.73 - 12.95 0.96 - 0.12
S2 Christoffer Hemlin 39
0
45
20
45
6
45
9
 
 
          Mona Skoglund 39
8
45
4
45
13
45
15
 
 
          3 - 1 11.32 - 11.29 0.96 - 0.12
D2 Daniel Dahlkvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Mats Appelqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Michaela Räisänen         Veronica Glöckner         0 - 0.96
S3 Daniel Dahlkvist 35
0
45
5
27
176
36
58
 
 
          Mats Appelqvist 36
22
44
0
28
0
34
0
 
 
4         1 - 3 12.34 - 13.96 0.12 - 0.96
S4 Michaela Räisänen 45
11
33
0
27
206
33
150
 
 
          Veronica Glöckner 43
0
33
46
26
0
35
0
 
 
2         1 - 3 11.86 - 14.29 0.12 - 0.96
AD Johan Björn  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Mats Appelqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3    
Daniel Dahlkvist         Veronica Glöckner          
      1         9     3 - 4
(13 - 16)
12.03 - 13.01 4.08 - 4.56


DVAI - TTVH Dartclub   0 - 6   (7 - 18)

Omg. 22
190402
DVAI Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång TTVH Dartclub Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Pierre Nyburg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Kjell Kings  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Martin Nieminen         Tom Norrman         0.12 - 0.96
S1 Lars Erik Enman 45
41
30
19
45
22
33
19
 
 
2         Kjell Kings 45
36
32
0
45
27
35
0
 
 
3         1 - 3 12.44 - 12.36 0.12 - 0.96
S2 Micael Sjöbeck 43
0
36
0
45
50
36
48
30
30
          Tom Norrman 45
6
33
16
45
55
36
0
31
0
1         2 - 3 12.51 - 12.78 0.24 - 0.96
D2 Lars Erik Enman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Dustin Salonen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Henrik Walters         Torbjörn Höijer         0 - 0.96
S3 Henrik Walters 30
62
41
0
33
80
45
30
 
 
2         Dustin Salonen 31
0
39
86
35
0
45
69
 
 
          1 - 3 12.3 - 12.33 0.12 - 0.96
S4 Benny Hejdenberg 24
0
39
4
45
5
45
83
36
73
1         Torbjörn Höijer 21
127
42
0
45
16
45
80
36
0
3         2 - 3 12.38 - 12.07 0.24 - 0.96
      5         7     0 - 6
(7 - 18)
12.41 - 12.39 0.96 - 7.68


Tyresö - Plupp   3 - 4   (13 - 16)

Omg. 22
190402
Tyresö Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Plupp Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Christer Gustafsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Hans Christer Brandholdt Pedersen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Thomas Edmark         Claes Fredrik Lavesson         0 - 0.96
S1 Christer Gustafsson 45
20
24
102
37
0
39
41
 
 
          Hans Christer Brandholdt Pedersen 45
10
27
0
36
4
40
0
 
 
3         1 - 3 12.7 - 13.45 0.12 - 0.96
S2 Thomas Edmark 36
34
27
91
45
7
34
0
37
0
          Claes Fredrik Lavesson 37
0
25
0
45
2
33
10
39
32
3         3 - 2 13.26 - 13.75 0.96 - 0.24
D2 Robert Telkert  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jan Zwierzak  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Marie Edmark         Peter Udvardy         0.96 - 0.24
S3 Roland Borgman 30
0
39
25
45
9
36
6
42
13
2         Jan Zwierzak 30
16
39
0
45
4
35
0
44
0
          2 - 3 12.77 - 12.88 0.24 - 0.96
S4 Robert Telkert 45
9
32
0
27
0
 
 
 
 
5         Peter Udvardy 45
19
33
173
24
152
 
 
 
 
          3 - 0 14.37 - 11.36 0.96 - 0
AD Robert Telkert  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jan Zwierzak  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3    
Marie Edmark         Claes Fredrik Lavesson          
      7         6     3 - 4
(13 - 16)
13.16 - 13.01 4.2 - 4.56


Pilsnitt Singel

Omg. 22
190402
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Tomi Ilonen ACDC 1 1 0 3 3 0 1         23 19.03 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
2 Nicolina Borg TTVH Dartclub 2 2 0 6 6 0 7       1 21 17.79 1.02 2.04 1.17 1.6 3.21
3 Tobias Sandström DVAI 1 1 0 3 3 0 2         27 17.28 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
4 Robert Szuta ACDC 1 1 0 3 3 0 3         24 16.34 0.96 0.96 1 1.96 1.96
5 Hannes Lundström Tyresö 1 1 0 4 3 1 4       1 21 16.16 1.08 1.08 1 2.08 2.08
6 Peter Fredriksson DVAI 1 1 0 3 3 0 2         30 15.99 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
7 Mats Appelqvist Faster Annas 20 15 5 71 50 21 58 1 1 150 2 18 15.54 0.79 15.77 0.82 0.83 16.59
8 Anders Olofsson Tyresö 1 0 1 3 0 3             15.52 0 0 0 0 0
9 Claes Hansson TTVH Dartclub 5 5 0 18 15 3 13   1 114 1 21 15.48 1.01 5.07 0.72 1.16 5.79
10 Jonas Forsström Tyresö 1 1 0 3 3 0 3         22 15.34 0.96 0.96 1 1.96 1.96
11 Henrik Karlsson Järfälla 6 5 1 22 16 6 14         22 15.24 0.82 4.92 0.64 0.93 5.56
12 Jonas Lindhagen Faster Annas 2 1 1 8 3 5 7       1 18 15.21 0.55 1.11 0.88 0.99 1.98
13 Katia Åström Faster Annas 1 1 0 3 3 0           32 15.18 0.96 0.96 0 0.96 0.96
14 Fredrik Kasström Tyresö 6 5 1 21 16 5 12         22 15.17 0.82 4.92 0.57 0.92 5.49
15 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub 3 2 1 14 8 6 5       1 20 15.13 0.76 2.28 0.36 0.88 2.64
16 Bo Jansson Bålsta 1 1 0 3 3 0 4         22 15.01 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
17 Andreas Andersson Kraft Tyresö 6 6 0 22 18 4 10         24 14.91 0.96 5.76 0.45 1.04 6.21
18 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 1 1 0 3 3 0           31 14.88 0.96 0.96 0 0.96 0.96
19 Claes Fredrik Lavesson Plupp 11 6 5 46 25 21 19         24 14.61 0.6 6.6 0.41 0.64 7.01
20 Kjell Kings TTVH Dartclub 6 6 0 24 18 6 24         22 14.53 0.96 5.76 1 1.13 6.76
21 Johan Björn Nacka Wermdö 19 14 5 72 46 26 39         22 14.51 0.73 13.92 0.54 0.76 14.46
22 Elin Velander Järfälla 3 3 0 12 9 3 7         27 14.42 0.96 2.88 0.58 1.15 3.46
23 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp 14 9 5 54 33 21 42       1 20 14.35 0.68 9.48 0.78 0.73 10.26
24 Lars Andersson Nacka Wermdö 1 1 0 3 3 0 1         34 14.31 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
25 Mikael Nordin Järfälla 1 1 0 3 3 0 1         28 14.28 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
26 Tommy Bäckman ACDC 4 1 3 15 6 9 6         26 14.2 0.33 1.32 0.4 0.43 1.72
27 Tommie Svensson ACDC 6 6 0 23 18 5 14       1 21 14.12 0.98 5.88 0.61 1.08 6.49
28 Susanne Edne Tyresö 1 1 0 3 3 0           32 14.05 0.96 0.96 0 0.96 0.96
29 Robert Telkert Tyresö 18 11 7 70 43 27 39         24 13.99 0.65 11.76 0.56 0.68 12.32
30 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb 13 8 5 53 31 22 30   1 116   22 13.99 0.67 8.67 0.57 0.71 9.24
31 Roger Centerström ACDC 5 5 0 17 12 5 12         24 13.97 0.89 4.44 0.71 1.03 5.15
32 Rose-Marie Åleberg Nacka Wermdö 2 1 1 8 4 4 3         26 13.91 0.54 1.08 0.38 0.73 1.46
33 Jan Zwierzak Plupp 20 14 6 87 49 38 51       1 21 13.77 0.72 14.4 0.59 0.75 14.99
34 Daniel Zysk TTVH Dartclub 2 2 0 8 6 2 3         28 13.74 0.96 1.92 0.38 1.15 2.29
35 Christer Andersson Tungsten 4 3 1 17 11 6 10         24 13.63 0.78 3.12 0.59 0.93 3.71
36 John Niemi Stockholm Dartklubb 19 12 7 69 42 27 42         27 13.58 0.64 12.24 0.61 0.68 12.85
37 Per Malmsten Plupp 4 1 3 16 7 9 8         24 13.57 0.36 1.44 0.5 0.48 1.94
38 Magnus Björklund Bålsta 1 1 0 3 3 0           34 13.54 0.96 0.96 0 0.96 0.96
39 Mats Westberg Järfälla 20 14 6 82 48 34 38   1 144 1 21 13.5 0.73 14.68 0.46 0.76 15.14
40 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb 8 4 4 28 13 15 11         23 13.44 0.49 3.96 0.39 0.54 4.35
41 Lena Nahlén Bålsta 16 11 5 58 36 22 20         27 13.43 0.68 10.92 0.34 0.7 11.26
42 Per Orlebäck Järfälla 18 13 5 67 43 24 31         26 13.41 0.72 12.96 0.46 0.75 13.42
43 Åke Sunding Tungsten 1 0 1 3 0 3             13.4 0 0 0 0 0
44 Lars Erik Enman DVAI 18 13 5 70 42 28 31       1 21 13.39 0.72 12.96 0.44 0.74 13.4
45 Robin Robin Tungsten 9 5 4 39 22 17 15       1 20 13.37 0.64 5.76 0.38 0.68 6.14
46 Mats Lidström Plupp 10 4 6 38 16 22 17 1       25 13.26 0.44 4.42 0.45 0.49 4.87
47 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb 3 2 1 13 7 6 5 1       23 13.23 0.71 2.14 0.38 0.84 2.52
48 Leif Juutilainen DVAI 3 0 3 12 3 9 1         27 13.22 0.12 0.36 0.08 0.15 0.44
49 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö 1 0 1 5 2 3 2         26 13.2 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
50 Bo Rydén ACDC 3 2 1 12 8 4 4         28 13.17 0.72 2.16 0.33 0.83 2.49
51 Roger Andersson ACDC 5 2 3 16 5 11 3         23 13.15 0.36 1.8 0.19 0.4 1.99
52 Micael Sjöbeck DVAI 9 6 3 36 23 13 18         28 13.09 0.71 6.36 0.5 0.76 6.86
53 Veronica Glöckner Faster Annas 13 7 6 50 25 25 15         26 13.04 0.55 7.2 0.3 0.58 7.5
54 Henrik Walters DVAI 7 6 1 27 19 8 11       1 21 12.98 0.86 6 0.41 0.92 6.41
55 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb 1 1 0 3 3 0 1         34 12.96 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
56 Tommy Holmberg ACDC 6 4 2 22 13 9 2         32 12.95 0.66 3.96 0.09 0.68 4.05
57 Hans Fredriksson DVAI 6 1 5 23 6 17 4         31 12.9 0.22 1.32 0.17 0.25 1.49
58 Leif Dahlqvist DVAI 8 4 4 34 15 19 14       1 21 12.9 0.54 4.32 0.41 0.59 4.73
59 Christer Andersson Bålsta 16 13 3 61 39 22 26         24 12.89 0.78 12.48 0.43 0.81 12.91
60 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas 11 3 8 44 18 26 6         28 12.87 0.36 3.96 0.14 0.37 4.1
61 Jan Sundberg TTVH Dartclub 3 1 2 12 5 7 2         35 12.83 0.4 1.2 0.17 0.46 1.37
62 Margaretha Helgöstam Faster Annas 11 6 5 46 26 20 16         28 12.82 0.61 6.72 0.35 0.64 7.07
63 Lena Edehag Järfälla 4 2 2 16 7 9 4         26 12.81 0.51 2.04 0.25 0.57 2.29
64 Joakim Rehn Bålsta 18 9 9 69 37 32 22         29 12.79 0.55 9.84 0.32 0.56 10.16
65 Mikael Roos ACDC 17 8 9 66 29 37 16         22 12.79 0.49 8.28 0.24 0.5 8.52
66 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub 2 2 0 7 6 1 3         30 12.74 0.96 1.92 0.43 1.17 2.35
67 Christer Gustafsson Tyresö 6 3 3 26 13 13 7         24 12.6 0.56 3.36 0.27 0.6 3.63
68 Seht Andersson Bålsta 5 1 4 20 8 12 8         23 12.58 0.31 1.56 0.4 0.39 1.96
69 Roland Borgman Tyresö 12 3 9 49 18 31 13         28 12.56 0.33 3.96 0.27 0.35 4.23
70 Vincent Gustavsson Tungsten 2 1 1 7 3 4 1         38 12.53 0.48 0.96 0.14 0.55 1.1
71 Pierre Nyburg DVAI 9 2 7 40 16 24 12         25 12.52 0.35 3.12 0.3 0.38 3.42
72 Lena Velander Järfälla 11 8 3 47 27 20 19 1       26 12.5 0.74 8.14 0.4 0.78 8.54
73 Per Österberg ACDC 1 1 0 4 3 1           37 12.48 0.96 0.96 0 0.96 0.96
74 Mikael Granath Bålsta 16 5 11 65 26 39 22         26 12.47 0.38 6.12 0.34 0.4 6.46
75 Mats Hassbring TTVH Dartclub 11 3 8 41 14 27 16 1       30 12.47 0.33 3.58 0.39 0.36 3.97
76 Marie Edmark Tyresö 16 5 11 62 21 41 12         32 12.44 0.35 5.52 0.19 0.36 5.71
77 Ida Garamvölgyi ACDC 14 11 3 51 33 18 22         30 12.41 0.75 10.56 0.43 0.79 10.99
78 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub 7 4 3 27 13 14 10         26 12.41 0.57 3.96 0.37 0.62 4.33
79 Benny Hejdenberg DVAI 8 3 5 34 17 17 7         24 12.4 0.48 3.84 0.21 0.51 4.05
80 Thomas Edmark Tyresö 11 6 5 45 22 23 13         29 12.39 0.57 6.24 0.29 0.59 6.53
81 Niklas Lindqvist Tungsten 17 6 11 69 28 41 25         23 12.37 0.41 6.96 0.36 0.43 7.32
82 Lars Jansson Järfälla 4 3 1 17 10 7 6         29 12.34 0.75 3 0.35 0.84 3.35
83 Ronny Starkenberg Tyresö 1 1 0 3 3 0 1         39 12.32 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
84 Anna Nahlén Bålsta 7 2 5 25 9 16 4         34 12.3 0.33 2.28 0.16 0.35 2.44
85 Erik Åström Faster Annas 4 1 3 15 6 9 3         29 12.29 0.33 1.32 0.2 0.38 1.52
86 Peter Axi DVAI 3 2 1 13 8 5 1         34 12.28 0.72 2.16 0.08 0.75 2.24
87 Anders Mårtensson Plupp 6 1 5 21 6 15 5 1       33 12.26 0.24 1.42 0.24 0.28 1.66
88 Seppo Parviainen Järfälla 2 0 2 10 4 6 3         26 12.24 0.24 0.48 0.3 0.39 0.78
89 Martin Nieminen DVAI 6 1 5 21 6 15 3         31 12.23 0.22 1.32 0.14 0.24 1.46
90 Magnus Svedlund Tungsten 12 2 10 46 16 30 6 1       26 12.23 0.27 3.22 0.13 0.28 3.35
91 Tom Norrman TTVH Dartclub 17 8 9 72 36 36 23 1       25 12.22 0.54 9.22 0.32 0.56 9.54
92 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb 13 6 7 56 27 29 20       1 20 12.2 0.54 6.96 0.36 0.56 7.32
93 Christer Svensson ACDC 1 0 1 4 1 3 2           12.19 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
94 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö 16 5 11 58 21 37 14         29 12.18 0.35 5.52 0.24 0.36 5.76
95 Peter Udvardy Plupp 15 3 12 55 17 38 18         24 12.15 0.26 3.84 0.33 0.28 4.17
96 Jessica Österberg TTVH Dartclub 3 1 2 9 3 6           39 12.14 0.32 0.96 0 0.32 0.96
97 Nils Jernsäter Tungsten 10 3 7 36 12 24 5         32 12.13 0.32 3.24 0.14 0.34 3.38
98 Jan Svensson ACDC 16 9 7 52 24 28 16         26 12.11 0.52 8.28 0.31 0.54 8.59
99 Niclas Räisänen Nacka Wermdö 17 6 11 64 25 39 14         27 12.09 0.39 6.6 0.22 0.4 6.82
100 Dustin Salonen TTVH Dartclub 14 5 9 53 22 31 12         24 12.09 0.4 5.64 0.23 0.42 5.87
101 Martin Ljungdahl DVAI 1 0 1 3 0 3 1           11.94 0 0 0.33 0.33 0.33
102 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb 10 3 7 40 13 27 4         37 11.83 0.34 3.36 0.1 0.35 3.46
103 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb 9 3 6 37 17 20 7         28 11.83 0.43 3.84 0.19 0.45 4.03
104 Linda Brattfalk Järfälla 3 2 1 11 7 4           32 11.75 0.68 2.04 0 0.68 2.04
105 Alexander Håkansson Tungsten 17 7 10 68 27 41 13         27 11.73 0.44 7.44 0.19 0.45 7.63
106 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö 4 1 3 15 5 10 2         31 11.66 0.3 1.2 0.13 0.33 1.33
107 Marcus Bäckelin Tungsten 8 0 8 28 4 24 4         28 11.55 0.06 0.48 0.14 0.08 0.62
108 Alexandra Vilén Järfälla 6 0 6 24 6 18 1         40 11.54 0.12 0.72 0.04 0.13 0.76
109 Mona Skoglund Faster Annas 2 0 2 7 1 6             11.4 0.06 0.12 0 0.06 0.12
110 Michaela Räisänen Nacka Wermdö 5 1 4 14 2 12 1         33 11.34 0.17 0.84 0.07 0.18 0.91
111 Louisa Egelin Faster Annas 16 1 15 65 18 47 9         36 11.29 0.17 2.76 0.14 0.18 2.9
112 Gary Walker Nacka Wermdö 14 1 13 52 12 40 10         30 11.21 0.15 2.04 0.19 0.16 2.23
113 Katja Johansson Järfälla 1 1 0 4 3 1           43 11.15 0.96 0.96 0 0.96 0.96


Pilsnitt Match

Omg. 22
190402
Spelare Lag 20.0- 19.0- 18.0- 17.0- 16.0- 15.0- 14.0- 13.0- 12.0- 11.0- 10.0- 9.0- Pilsnitt Match
Högst   Snitt   Median Lägst
1 Nicolina Borg TTVH Dartclub 1         1             20.88 18.18 18.18 15.49
2 Mats Westberg Järfälla 1         2 4 4 8 1     20.31 13.83 13.24 11.7
3 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp   1       3 4 5 1       19.88 14.5 14.23 12.32
4 Tomi Ilonen ACDC   1                     19.03 19.03 19.03 19.03
5 Mats Appelqvist Faster Annas     3 5 1 3 3 3 2       18.92 15.83 15.59 12.36
6 Claes Hansson TTVH Dartclub     2     1   2         18.79 16.08 15.66 13.9
7 Christer Andersson Bålsta       1 1     4 7 2     17.68 13.13 12.64 11.17
8 Tommie Svensson ACDC       1 1   1 1 1 1     17.58 14.36 13.99 11.84
9 Henrik Karlsson Järfälla       1 2   2 1         17.52 15.4 15.39 13.45
10 Roger Centerström ACDC       1       1 2       17.29 14.23 13.38 12.86
11 Tobias Sandström DVAI       1                 17.28 17.28 17.28 17.28
12 Dustin Salonen TTVH Dartclub       1       1 3 9     17.08 12.3 11.83 11.07
13 Robin Robin Tungsten       1   1 1 4   2     17.08 13.78 13.26 11.53
14 Johan Björn Nacka Wermdö       1 2 4 4 4 3       17.07 14.61 14.88 12.21
15 Andreas Andersson Kraft Tyresö       1 1 1 1 1 1       17.02 14.98 14.82 12.66
16 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb         1   1 2 2 2     16.95 13.38 13 11.77
17 Fredrik Kasström Tyresö         3 1 1 1         16.7 15.47 15.83 13.38
18 John Niemi Stockholm Dartklubb         2 5 2 4 3 3     16.7 13.85 13.5 11.45
19 Claes Fredrik Lavesson Plupp         2 3 2 4         16.7 14.81 14.31 13.04
20 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub         1   1 1         16.47 15.11 14.9 13.96
21 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb         1 2 3 4 3       16.4 14.13 13.99 12.3
22 Lars Erik Enman DVAI         1 2 5 3 5 2     16.35 13.6 13.62 11.46
23 Robert Szuta ACDC         1               16.34 16.34 16.34 16.34
24 Hannes Lundström Tyresö         1               16.16 16.16 16.16 16.16
25 Per Malmsten Plupp         1 1   1 1       16.16 14.13 14.12 12.12
26 Jan Zwierzak Plupp         2 3 5 4 4 2     16.14 14 14.07 11.67
27 Peter Fredriksson DVAI           1             15.99 15.99 15.99 15.99
28 Tom Norrman TTVH Dartclub           1   1 11 3 1   15.99 12.4 12.25 10.62
29 Robert Telkert Tyresö           4 5 5 3 1     15.9 14.05 14.18 11.1
30 Per Orlebäck Järfälla           3 2 8 2 3     15.82 13.59 13.73 11.07
31 Lena Nahlén Bålsta           1 5 3 7       15.72 13.49 13.1 12.04
32 Kjell Kings TTVH Dartclub           3 2   1       15.66 14.64 14.96 12.36
33 Anders Olofsson Tyresö           1             15.52 15.52 15.52 15.52
34 Jonas Lindhagen Faster Annas           1 1           15.41 15.14 15.14 14.86
35 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb           1   1     1   15.4 13.3 13.88 10.63
36 Micael Sjöbeck DVAI           1 2 1 4 1     15.39 13.21 12.58 11.94
37 Mikael Roos ACDC           1 1 4 7 4     15.39 12.85 12.68 11.4
38 Jonas Forsström Tyresö           1             15.34 15.34 15.34 15.34
39 Lena Velander Järfälla           1 1 2 4 2 1   15.34 12.69 12.31 10.8
40 Tommy Bäckman ACDC           1 2 1         15.34 14.3 14.11 13.65
41 Katia Åström Faster Annas           1             15.18 15.18 15.18 15.18
42 Veronica Glöckner Faster Annas           1 2 2 5 3     15.18 13.05 12.7 11.67
43 Joakim Rehn Bålsta           1 1 5 7 3 1   15.14 12.79 12.79 10.48
44 Roger Andersson ACDC           1   2   1     15.04 13.33 13.4 11.51
45 Bo Jansson Bålsta           1             15.01 15.01 15.01 15.01
46 Henrik Walters DVAI             2 1 3     1 14.93 13.03 12.94 9.91
47 Marie Edmark Tyresö             1 3 5 7     14.9 12.5 12.23 11.15
48 Elin Velander Järfälla             2 1         14.9 14.46 14.88 13.61
49 Margaretha Helgöstam Faster Annas             2 2 5 1 1   14.89 12.93 12.9 10.98
50 Mats Lidström Plupp             3 3 4       14.88 13.37 13.48 12.3
51 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö             1           14.88 14.88 14.88 14.88
52 Thomas Edmark Tyresö             1 2 2 6     14.87 12.45 11.95 11.07
53 Tommy Holmberg ACDC             1 2 2 1     14.73 13.12 13.13 11.46
54 Bo Rydén ACDC             1 1 1       14.66 13.34 13.35 12.01
55 Leif Dahlqvist DVAI             2 2 3 1     14.6 13.05 12.93 11.1
56 Daniel Zysk TTVH Dartclub             1 1         14.57 13.82 13.82 13.07
57 Niklas Lindqvist Tungsten             3 3 6 2 3   14.48 12.5 12.42 10.33
58 Ida Garamvölgyi ACDC             1 4 3 5     14.4 12.43 12.3 11.19
59 Mikael Granath Bålsta             2 3 6 4 1   14.4 12.51 12.48 10.43
60 Christer Andersson Tungsten             2   2       14.38 13.55 13.5 12.81
61 Anna Nahlén Bålsta             1 1 3 2     14.36 12.35 12.18 11.23
62 Hans Fredriksson DVAI             1 2 2 1     14.35 13.01 12.85 11.67
63 Lars Andersson Nacka Wermdö             1           14.31 14.31 14.31 14.31
64 Mikael Nordin Järfälla             1           14.28 14.28 14.28 14.28
65 Pierre Nyburg DVAI             1 2 5 1     14.2 12.63 12.49 11.46
66 Leif Juutilainen DVAI             1 1   1     14.17 13.27 13.87 11.78
67 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö             1 3 5 6     14.12 12.31 12.33 11.07
68 Nils Jernsäter Tungsten             1 1 2 6     14.11 12.18 11.94 11.16
69 Rose-Marie Åleberg Nacka Wermdö             1 1         14.05 13.89 13.89 13.74
70 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas             1 3 6 1     14.05 12.9 12.83 11.98
71 Susanne Edne Tyresö             1           14.05 14.05 14.05 14.05
72 Jan Sundberg TTVH Dartclub             1   1 1     14.03 12.72 12.27 11.85
73 Magnus Svedlund Tungsten             2   5 5     14.03 12.33 12.34 11.07
74 Roland Borgman Tyresö               3 6 3     13.98 12.56 12.53 11.58
75 Mats Hassbring TTVH Dartclub               4 4 3     13.94 12.59 12.52 11.35
76 Niclas Räisänen Nacka Wermdö               3 6 4 3   13.83 12.2 12.25 10.55
77 Jan Svensson ACDC               4 3 5 2   13.75 12.19 12.08 10.66
78 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub               2 2 3     13.73 12.3 12.07 11.09
79 Anders Mårtensson Plupp               1 3 2     13.61 12.38 12.63 11.21
80 Christer Gustafsson Tyresö               2 3 1     13.59 12.66 12.67 11.57
81 Seht Andersson Bålsta               2 2 1     13.55 12.62 12.54 11.48
82 Magnus Björklund Bålsta               1         13.54 13.54 13.54 13.54
83 Peter Axi DVAI               1 1 1     13.49 12.38 12.31 11.33
84 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö               1   2 1   13.47 11.81 11.46 10.85
85 Lena Edehag Järfälla               2 2       13.45 12.87 12.89 12.24
86 Alexander Håkansson Tungsten               1 5 7 4   13.44 11.74 11.75 10.26
87 Martin Nieminen DVAI               1 3 2     13.41 12.33 12.2 11.77
88 Åke Sunding Tungsten               1         13.4 13.4 13.4 13.4
89 Marcus Bäckelin Tungsten               2   4 2   13.4 11.61 11.22 10.25
90 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb               3 5 5     13.3 12.21 12.42 11.1
91 Jessica Österberg TTVH Dartclub               1   2     13.25 12.16 11.8 11.44
92 Peter Udvardy Plupp               1 7 7     13.21 12.16 12.13 11.25
93 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö               1         13.2 13.2 13.2 13.2
94 Lars Jansson Järfälla               1 1 2     13.2 12.26 12.18 11.47
95 Erik Åström Faster Annas               1 2 1     13.15 12.19 12.25 11.1
96 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub               1 1       13.07 12.77 12.77 12.47
97 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb                 1       12.96 12.96 12.96 12.96
98 Benny Hejdenberg DVAI                 7 1     12.9 12.39 12.35 11.92
99 Vincent Gustavsson Tungsten                 2       12.88 12.49 12.49 12.09
100 Alexandra Vilén Järfälla                 2 2 2   12.86 11.56 11.51 10.67
101 Seppo Parviainen Järfälla                 1 1     12.69 12.25 12.25 11.8
102 Louisa Egelin Faster Annas                 5 5 6   12.69 11.37 11.21 10.18
103 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb                 7 2 1   12.64 11.91 12.08 10.89
104 Per Österberg ACDC                 1       12.48 12.48 12.48 12.48
105 Linda Brattfalk Järfälla                 1 2     12.47 11.78 11.85 11.01
106 Gary Walker Nacka Wermdö                 3 5 4 2 12.4 11.24 11.05 9.77
107 Ronny Starkenberg Tyresö                 1       12.32 12.32 12.32 12.32
108 Christer Svensson ACDC                 1       12.19 12.19 12.19 12.19
109 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb                 3 6     12.09 11.83 11.8 11.43
110 Martin Ljungdahl DVAI                   1     11.94 11.94 11.94 11.94
111 Michaela Räisänen Nacka Wermdö                   3 1   11.86 11.32 11.52 10.37
112 Mona Skoglund Faster Annas                   2     11.59 11.44 11.44 11.29
113 Katja Johansson Järfälla                   1     11.15 11.15 11.15 11.15


Utgång Antal Pil Singel

Omg. 22
190402
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pil
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Mats Appelqvist Faster Annas                   1 1       2 1   6 1 7 8 4 4   1 3 1 1 2   3     1   1   2/6 18 30.1 29 44
2 Jonas Lindhagen Faster Annas                   1                         1                             1/1 18 24.5 24.5 31
3 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp                       1     1 2 2 1 2 1 3 2 2   1   3   3 1   1 1     1   5/8 20 31.07 30 44
4 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb                       1     1   1   1           1 1     1 2   1 1 1 1 1   13/20 20 34.64 37.5 44
5 Robin Robin Tungsten                       1     1     1 2     2   1   1 1 2   1 1 1 2         5/8 20 32.65 34 41
6 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub                       1                   2 1           1   1 1 1           20 33.5 34 41
7 Jan Zwierzak Plupp                         1 1 1 4 1 2     2 2 1 4 4 3 3 2 2   2 1 2 3 1 2   5/12 21 33.14 33 44
8 Lars Erik Enman DVAI                         1   1     2 1 2 1 2 2 3 4 2 1 1 1 1 1   1 1 2 2 1 9/14 21 33.73 33 45
9 Mats Westberg Järfälla                         1     2   2   3 1 4 2 2 3 1 1 4 2 2 1 3 1 2   4 3 4/12 21 34.93 35.5 45
10 Claes Hansson TTVH Dartclub                         1       1 3 1 1     2   2 1     2     1           0/2 21 30.33 31 40
11 Nicolina Borg TTVH Dartclub                         1       1 1 1           1       1                   21 28.17 26.5 37
12 Leif Dahlqvist DVAI                         1       1       1         1   1 1 1   1   2 1   1 3/7 21 36 37.5 45
13 Tommie Svensson ACDC                         1           1 1 1 1 1   2 1 1 1   1 1 1 1 1       2/3 21 33.56 33.5 42
14 Henrik Walters DVAI                         1           1 1 1 1     1 1 1 2   2   1 1 1       4/7 21 33.87 35 42
15 Hannes Lundström Tyresö                         1                           1   1                   21 31 35 37
16 Johan Björn Nacka Wermdö                           2 1   3   1 4 3 3 3 3 3 1 2 1 4 2 1   1 1 2 1   4/5 22 32.43 32 44
17 Henrik Karlsson Järfälla                           1   1   1 2     1   1 2   3     2               2/2 22 31.07 32.5 38
18 Fredrik Kasström Tyresö                           1   1       2 1 1 1 2   1 1 1 2   2             0/1 22 32.06 32 39
19 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb                           1     1   1   4 2 2 3 2 2 1 1   2   1   3 1     4/8 22 33.26 32 43
20 Kjell Kings TTVH Dartclub                           1     1         2 2 1 4 2 2       1         1   1/2 22 32.59 33 44
21 Mikael Roos ACDC                           1       1     1   2   4   1 5 1 2 1   1 1 1 1   6/15 22 35.13 36 44
22 Jonas Forsström Tyresö                           1                     1                   1       22 32.67 33 43
23 Bo Jansson Bålsta                           1                     1                         1/1 22 27.5 27.5 33
24 Roger Andersson ACDC                             1 1                               1   1       1/3 23 32.25 32 42
25 Niklas Lindqvist Tungsten                             1   1   1   2     2 2   2 1 1 1 2   1 1   1 2 7/17 23 35.19 35 45
26 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb                             1   1         2 2             1     2       1 3/5 23 33.5 31 45
27 Tomi Ilonen ACDC                             1       1   1                                   23 26.33 27 29
28 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb                             1                 1   1 1   2                 1/2 23 33 34.5 37
29 Seht Andersson Bålsta                             1                       1   2 1         1 1   1/4 23 36.71 37 44
30 Christer Andersson Bålsta                               2 1 1   2 1     1   4 2 2 1 2 3 4 3 2 1   3 4/13 24 36.26 38 45
31 Claes Fredrik Lavesson Plupp                               1 4   2 1   2 1 4   1 3 1 1   1   1         2/5 24 31.17 32 41
32 Robert Telkert Tyresö                               1 1 1 4 3   2 4 2 2 1 1 1 4 3 1   1 1 3     7/12 24 33.31 32.5 43
33 Roger Centerström ACDC                               1 1 1 1       1   1 1     1     1     1     2/3 24 32 32 43
34 Andreas Andersson Kraft Tyresö                               1   1 1   4 2   1 2   1 1 1     1       1   1/2 24 31.94 30 44
35 Christer Andersson Tungsten                               1   1 1     1   1         1     1           4/4 24 30.86 30 40
36 Peter Udvardy Plupp                               1   1       1 1   1     1     1 2 1   1     6/16 24 34.82 36 43
37 Dustin Salonen TTVH Dartclub                               1       1   1 2   1 1 1 1     1 1 1 1 1   1 7/12 24 35.47 35 45
38 Per Malmsten Plupp                               1         1 1       1           1           2/3 24 31.4 30 40
39 Benny Hejdenberg DVAI                               1           1 1       2     2   1 2 1     1 5/11 24 36.67 38 45
40 Robert Szuta ACDC                               1               1       1                     24 30.67 32 36
41 Christer Gustafsson Tyresö                               1                 2     2 1 1 1 1   1     2 1/7 24 37.33 37.5 45
42 Tom Norrman TTVH Dartclub                                 1     1     1 1 1   2 4 4   1 6 2 1 1     10/22 25 36.81 37 43
43 Mats Lidström Plupp                                 1         3   2 2   1   1   1 2       1   2/4 25 34.29 33 44
44 Pierre Nyburg DVAI                                 1                 2 3 1       2 1   1 1 1 3/10 25 37.46 36 45
45 Veronica Glöckner Faster Annas                                   2   1 1   1   1 1 1 2 2 2 2   2 1 1 2   3/6 26 36.23 37 44
46 Lena Edehag Järfälla                                   2           1       1             1     2/4 26 32.6 32 43
47 Mikael Granath Bålsta                                   1 1   1 1   1 3 2 3 2   2 1   1       1 6/15 26 34.45 34.5 45
48 Lena Velander Järfälla                                   1   2 2   1 1       3     1 3 2 1   3 1 6/11 26 36.71 39 45
49 Per Orlebäck Järfälla                                   1   1 3 1 5 2 6 1 1 2 4 2 2   1 1       10/15 26 33.76 33 42
50 Tommy Bäckman ACDC                                   1   1   1 1 1               1           0/1 26 31.17 30.5 40
51 Rose-Marie Åleberg Nacka Wermdö                                   1     1 1                     1         0/1 26 31.5 29.5 41
52 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub                                   1     1     1 1     1   1       1       6/9 26 33.71 33 42
53 Magnus Svedlund Tungsten                                   1     1           1 2 1   1 1   2   1 1 4/11 26 37.58 38 45
54 Jan Svensson ACDC                                   1       2 1       1     2   2   1 1 2   11/16 26 37 38 44
55 Seppo Parviainen Järfälla                                   1                             1         2/3 26 33.5 33.5 41
56 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö                                   1                             1         0/1 26 33.5 33.5 41
57 John Niemi Stockholm Dartklubb                                     3   1 3 2 1 6 1 2 1 3 1 2 4   2       10/11 27 34.47 33.5 42
58 Niclas Räisänen Nacka Wermdö                                     2 1     1     1     2   2 2 1 2     1 10/19 27 36.6 39 45
59 Lena Nahlén Bålsta                                     1   1 3 4 1 2 1 5 3 2 4   4   2     1 2/7 27 35.29 35 45
60 Elin Velander Järfälla                                     1   1   2 1     1     2     1           27 33.56 32 41
61 Tobias Sandström DVAI                                     1     2                                 27 29 30 30
62 Alexander Håkansson Tungsten                                     1       1   1 1       4 1   1 1 1   1 14/26 27 37.46 38 45
63 Leif Juutilainen DVAI                                     1                           1 1       0/2 27 36.67 41 42
64 Roland Borgman Tyresö                                       2   1   2 1 2   1 1   1     1       6/11 28 33.75 33.5 42
65 Margaretha Helgöstam Faster Annas                                       2     4     2   1   2 2 1 1   1     10/13 28 35.13 35 43
66 Daniel Zysk TTVH Dartclub                                       2         1 1         1             1/2 28 32.4 33 39
67 Bo Rydén ACDC                                       1 1   1 1     1     1               2/3 28 32.17 31.5 38
68 Micael Sjöbeck DVAI                                       1   2   4 1 1   2 3   1       2     6/9 28 34.76 34 43
69 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas                                       1       4 1 1 1 1 2 1 2 1     1 1   1/6 28 35.94 36 44
70 Mikael Nordin Järfälla                                       1       1                           1/1 28 30 30 32
71 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb                                       1               3     2 1     1 2 1 6/12 28 39.09 39 45
72 Marcus Bäckelin Tungsten                                       1                         1   1     1/8 28 37.33 41 43
73 Thomas Edmark Tyresö                                         1 2     2 1 1   2     1 2   1 1 1 7/11 29 36.8 37 45
74 Joakim Rehn Bålsta                                         1   3   3 4 4 2 1 1 1 2 1 2 2     8/17 29 36.07 35 43
75 Lars Jansson Järfälla                                         1   1 1           2       1 3   1 0/5 29 38.4 40 45
76 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö                                         1   1   1   2 1     1 1 2 1   2   8/13 29 37.69 39 44
77 Erik Åström Faster Annas                                         1       1             1     1     2/4 29 36.25 36.5 43
78 Ida Garamvölgyi ACDC                                           1 3   4     3   3 2 2   3 2 1 1 8/16 30 37.44 38 45
79 Mats Hassbring TTVH Dartclub                                           1 2       1 2       1     1     6/11 30 35.25 35.5 43
80 Peter Fredriksson DVAI                                           1   2                             30 31.33 32 32
81 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub                                           1               2 1         1   1/1 30 37.8 38 44
82 Gary Walker Nacka Wermdö                                           1                   1   1     2 7/16 30 40.4 42 45
83 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö                                             1   1       1                   31 33.67 33 37
84 Hans Fredriksson DVAI                                             1     1         1         1   2/4 31 37 36.5 44
85 Martin Nieminen DVAI                                             1           1     1       1   2/5 31 38 38.5 44
86 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö                                             1               1             3/7 31 35 35 39
87 Marie Edmark Tyresö                                               3 1 2 1   3 1 2 2         2 4/14 32 37 37 45
88 Tommy Holmberg ACDC                                               2 1   1     3     1       1 4/5 32 36.89 38 45
89 Katia Åström Faster Annas                                               2     1                       32 33 32 35
90 Nils Jernsäter Tungsten                                               1 2 1         1 1     1     5/12 32 36.29 34 43
91 Susanne Edne Tyresö                                               1         1 1                 32 35.67 37 38
92 Linda Brattfalk Järfälla                                               1           1         1     4/6 32 37.67 38 43
93 Anders Mårtensson Plupp                                                 2           1             3/7 33 35 33 39
94 Michaela Räisänen Nacka Wermdö                                                 1                         1/2 33 33 33 33
95 Lars Andersson Nacka Wermdö                                                   1 1 1                     34 35 35 36
96 Anna Nahlén Bålsta                                                   1   1       1   2       4/6 34 38.8 40 42
97 Peter Axi DVAI                                                   1     2 1   1     1     2/3 34 38.17 37.5 43
98 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb                                                   1     1               1   34 38.67 37 45
99 Magnus Björklund Bålsta                                                   1       1 1               34 37 38 39
100 Jan Sundberg TTVH Dartclub                                                     1 1   1     1 1       0/2 35 38.4 38 42
101 Louisa Egelin Faster Annas                                                       2         1 1   1 1 12/26 36 40.67 41.5 45
102 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb                                                         1 2   1 1   1     7/13 37 39.5 39 43
103 Per Österberg ACDC                                                         1         1       1/1 37 39.5 39.5 42
104 Vincent Gustavsson Tungsten                                                           1   1           1/2 38 39 39 40
105 Ronny Starkenberg Tyresö                                                             1 1     1       39 40.67 40 43
106 Jessica Österberg TTVH Dartclub                                                             1       1     1/1 39 41 41 43
107 Alexandra Vilén Järfälla                                                               1       1   4/9 40 42 42 44
108 Katja Johansson Järfälla                                                                     1     2/3 43 43 43 43
109 Christer Svensson ACDC                                                                           1/2        
110 Mona Skoglund Faster Annas                                                                           1/4        
111 Martin Ljungdahl DVAI                                                                           0/1        
112 Åke Sunding Tungsten                                                                           0/1        


Utgång Antal Pil Dubbel

Omg. 22
190402
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Mats Westberg Järfälla                       1  
2 Alexandra Vilén Järfälla                       1  
3 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb                         1
4 Claes Hansson TTVH Dartclub                         1
5 Tom Norrman TTVH Dartclub                         1
6 John Niemi Stockholm Dartklubb                         1
7 Lars Erik Enman DVAI                         1
8 Henrik Walters DVAI                         1


Outstanding Player Singel

Omg. 22
190402
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Mats Appelqvist Faster Annas 20 15 5 71 50 21 58 1 1 150 2 18 15.54 0.79 15.77 0.82 0.83 16.59
2 Mats Westberg Järfälla 20 14 6 82 48 34 38   1 144 1 21 13.5 0.73 14.68 0.46 0.76 15.14
3 Jan Zwierzak Plupp 20 14 6 87 49 38 51       1 21 13.77 0.72 14.4 0.59 0.75 14.99
4 Johan Björn Nacka Wermdö 19 14 5 72 46 26 39         22 14.51 0.73 13.92 0.54 0.76 14.46
5 Per Orlebäck Järfälla 18 13 5 67 43 24 31         26 13.41 0.72 12.96 0.46 0.75 13.42
6 Lars Erik Enman DVAI 18 13 5 70 42 28 31       1 21 13.39 0.72 12.96 0.44 0.74 13.4
7 Christer Andersson Bålsta 16 13 3 61 39 22 26         24 12.89 0.78 12.48 0.43 0.81 12.91
8 John Niemi Stockholm Dartklubb 19 12 7 69 42 27 42         27 13.58 0.64 12.24 0.61 0.68 12.85
9 Robert Telkert Tyresö 18 11 7 70 43 27 39         24 13.99 0.65 11.76 0.56 0.68 12.32
10 Lena Nahlén Bålsta 16 11 5 58 36 22 20         27 13.43 0.68 10.92 0.34 0.7 11.26
11 Ida Garamvölgyi ACDC 14 11 3 51 33 18 22         30 12.41 0.75 10.56 0.43 0.79 10.99
12 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp 14 9 5 54 33 21 42       1 20 14.35 0.68 9.48 0.78 0.73 10.26
13 Joakim Rehn Bålsta 18 9 9 69 37 32 22         29 12.79 0.55 9.84 0.32 0.56 10.16
14 Tom Norrman TTVH Dartclub 17 8 9 72 36 36 23 1       25 12.22 0.54 9.22 0.32 0.56 9.54
15 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb 13 8 5 53 31 22 30   1 116   22 13.99 0.67 8.67 0.57 0.71 9.24
16 Jan Svensson ACDC 16 9 7 52 24 28 16         26 12.11 0.52 8.28 0.31 0.54 8.59
17 Lena Velander Järfälla 11 8 3 47 27 20 19 1       26 12.5 0.74 8.14 0.4 0.78 8.54
18 Mikael Roos ACDC 17 8 9 66 29 37 16         22 12.79 0.49 8.28 0.24 0.5 8.52
19 Alexander Håkansson Tungsten 17 7 10 68 27 41 13         27 11.73 0.44 7.44 0.19 0.45 7.63
20 Veronica Glöckner Faster Annas 13 7 6 50 25 25 15         26 13.04 0.55 7.2 0.3 0.58 7.5
21 Niklas Lindqvist Tungsten 17 6 11 69 28 41 25         23 12.37 0.41 6.96 0.36 0.43 7.32
22 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb 13 6 7 56 27 29 20       1 20 12.2 0.54 6.96 0.36 0.56 7.32
23 Margaretha Helgöstam Faster Annas 11 6 5 46 26 20 16         28 12.82 0.61 6.72 0.35 0.64 7.07
24 Claes Fredrik Lavesson Plupp 11 6 5 46 25 21 19         24 14.61 0.6 6.6 0.41 0.64 7.01
25 Micael Sjöbeck DVAI 9 6 3 36 23 13 18         28 13.09 0.71 6.36 0.5 0.76 6.86
26 Niclas Räisänen Nacka Wermdö 17 6 11 64 25 39 14         27 12.09 0.39 6.6 0.22 0.4 6.82
27 Kjell Kings TTVH Dartclub 6 6 0 24 18 6 24         22 14.53 0.96 5.76 1 1.13 6.76
28 Thomas Edmark Tyresö 11 6 5 45 22 23 13         29 12.39 0.57 6.24 0.29 0.59 6.53
29 Tommie Svensson ACDC 6 6 0 23 18 5 14       1 21 14.12 0.98 5.88 0.61 1.08 6.49
30 Mikael Granath Bålsta 16 5 11 65 26 39 22         26 12.47 0.38 6.12 0.34 0.4 6.46
31 Henrik Walters DVAI 7 6 1 27 19 8 11       1 21 12.98 0.86 6 0.41 0.92 6.41
32 Andreas Andersson Kraft Tyresö 6 6 0 22 18 4 10         24 14.91 0.96 5.76 0.45 1.04 6.21
33 Robin Robin Tungsten 9 5 4 39 22 17 15       1 20 13.37 0.64 5.76 0.38 0.68 6.14
34 Dustin Salonen TTVH Dartclub 14 5 9 53 22 31 12         24 12.09 0.4 5.64 0.23 0.42 5.87
35 Claes Hansson TTVH Dartclub 5 5 0 18 15 3 13   1 114 1 21 15.48 1.01 5.07 0.72 1.16 5.79
36 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö 16 5 11 58 21 37 14         29 12.18 0.35 5.52 0.24 0.36 5.76
37 Marie Edmark Tyresö 16 5 11 62 21 41 12         32 12.44 0.35 5.52 0.19 0.36 5.71
38 Henrik Karlsson Järfälla 6 5 1 22 16 6 14         22 15.24 0.82 4.92 0.64 0.93 5.56
39 Fredrik Kasström Tyresö 6 5 1 21 16 5 12         22 15.17 0.82 4.92 0.57 0.92 5.49
40 Roger Centerström ACDC 5 5 0 17 12 5 12         24 13.97 0.89 4.44 0.71 1.03 5.15
41 Mats Lidström Plupp 10 4 6 38 16 22 17 1       25 13.26 0.44 4.42 0.45 0.49 4.87
42 Leif Dahlqvist DVAI 8 4 4 34 15 19 14       1 21 12.9 0.54 4.32 0.41 0.59 4.73
43 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb 8 4 4 28 13 15 11         23 13.44 0.49 3.96 0.39 0.54 4.35
44 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub 7 4 3 27 13 14 10         26 12.41 0.57 3.96 0.37 0.62 4.33
45 Roland Borgman Tyresö 12 3 9 49 18 31 13         28 12.56 0.33 3.96 0.27 0.35 4.23
46 Peter Udvardy Plupp 15 3 12 55 17 38 18         24 12.15 0.26 3.84 0.33 0.28 4.17
47 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas 11 3 8 44 18 26 6         28 12.87 0.36 3.96 0.14 0.37 4.1
48 Tommy Holmberg ACDC 6 4 2 22 13 9 2         32 12.95 0.66 3.96 0.09 0.68 4.05
49 Benny Hejdenberg DVAI 8 3 5 34 17 17 7         24 12.4 0.48 3.84 0.21 0.51 4.05
50 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb 9 3 6 37 17 20 7         28 11.83 0.43 3.84 0.19 0.45 4.03
51 Mats Hassbring TTVH Dartclub 11 3 8 41 14 27 16 1       30 12.47 0.33 3.58 0.39 0.36 3.97
52 Christer Andersson Tungsten 4 3 1 17 11 6 10         24 13.63 0.78 3.12 0.59 0.93 3.71
53 Christer Gustafsson Tyresö 6 3 3 26 13 13 7         24 12.6 0.56 3.36 0.27 0.6 3.63
54 Elin Velander Järfälla 3 3 0 12 9 3 7         27 14.42 0.96 2.88 0.58 1.15 3.46
55 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb 10 3 7 40 13 27 4         37 11.83 0.34 3.36 0.1 0.35 3.46
56 Pierre Nyburg DVAI 9 2 7 40 16 24 12         25 12.52 0.35 3.12 0.3 0.38 3.42
57 Nils Jernsäter Tungsten 10 3 7 36 12 24 5         32 12.13 0.32 3.24 0.14 0.34 3.38
58 Lars Jansson Järfälla 4 3 1 17 10 7 6         29 12.34 0.75 3 0.35 0.84 3.35
59 Magnus Svedlund Tungsten 12 2 10 46 16 30 6 1       26 12.23 0.27 3.22 0.13 0.28 3.35
60 Nicolina Borg TTVH Dartclub 2 2 0 6 6 0 7       1 21 17.79 1.02 2.04 1.17 1.6 3.21
61 Louisa Egelin Faster Annas 16 1 15 65 18 47 9         36 11.29 0.17 2.76 0.14 0.18 2.9
62 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub 3 2 1 14 8 6 5       1 20 15.13 0.76 2.28 0.36 0.88 2.64
63 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb 3 2 1 13 7 6 5 1       23 13.23 0.71 2.14 0.38 0.84 2.52
64 Bo Rydén ACDC 3 2 1 12 8 4 4         28 13.17 0.72 2.16 0.33 0.83 2.49
65 Anna Nahlén Bålsta 7 2 5 25 9 16 4         34 12.3 0.33 2.28 0.16 0.35 2.44
66 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub 2 2 0 7 6 1 3         30 12.74 0.96 1.92 0.43 1.17 2.35
67 Daniel Zysk TTVH Dartclub 2 2 0 8 6 2 3         28 13.74 0.96 1.92 0.38 1.15 2.29
68 Bo Jansson Bålsta 1 1 0 3 3 0 4         22 15.01 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
69 Lena Edehag Järfälla 4 2 2 16 7 9 4         26 12.81 0.51 2.04 0.25 0.57 2.29
70 Peter Axi DVAI 3 2 1 13 8 5 1         34 12.28 0.72 2.16 0.08 0.75 2.24
71 Gary Walker Nacka Wermdö 14 1 13 52 12 40 10         30 11.21 0.15 2.04 0.19 0.16 2.23
72 Hannes Lundström Tyresö 1 1 0 4 3 1 4       1 21 16.16 1.08 1.08 1 2.08 2.08
73 Linda Brattfalk Järfälla 3 2 1 11 7 4           32 11.75 0.68 2.04 0 0.68 2.04
74 Roger Andersson ACDC 5 2 3 16 5 11 3         23 13.15 0.36 1.8 0.19 0.4 1.99
75 Jonas Lindhagen Faster Annas 2 1 1 8 3 5 7       1 18 15.21 0.55 1.11 0.88 0.99 1.98
76 Jonas Forsström Tyresö 1 1 0 3 3 0 3         22 15.34 0.96 0.96 1 1.96 1.96
77 Seht Andersson Bålsta 5 1 4 20 8 12 8         23 12.58 0.31 1.56 0.4 0.39 1.96
78 Robert Szuta ACDC 1 1 0 3 3 0 3         24 16.34 0.96 0.96 1 1.96 1.96
79 Per Malmsten Plupp 4 1 3 16 7 9 8         24 13.57 0.36 1.44 0.5 0.48 1.94
80 Tommy Bäckman ACDC 4 1 3 15 6 9 6         26 14.2 0.33 1.32 0.4 0.43 1.72
81 Anders Mårtensson Plupp 6 1 5 21 6 15 5 1       33 12.26 0.24 1.42 0.24 0.28 1.66
82 Peter Fredriksson DVAI 1 1 0 3 3 0 2         30 15.99 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
83 Tobias Sandström DVAI 1 1 0 3 3 0 2         27 17.28 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
84 Erik Åström Faster Annas 4 1 3 15 6 9 3         29 12.29 0.33 1.32 0.2 0.38 1.52
85 Hans Fredriksson DVAI 6 1 5 23 6 17 4         31 12.9 0.22 1.32 0.17 0.25 1.49
86 Martin Nieminen DVAI 6 1 5 21 6 15 3         31 12.23 0.22 1.32 0.14 0.24 1.46
87 Rose-Marie Åleberg Nacka Wermdö 2 1 1 8 4 4 3         26 13.91 0.54 1.08 0.38 0.73 1.46
88 Jan Sundberg TTVH Dartclub 3 1 2 12 5 7 2         35 12.83 0.4 1.2 0.17 0.46 1.37
89 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö 4 1 3 15 5 10 2         31 11.66 0.3 1.2 0.13 0.33 1.33
90 Mikael Nordin Järfälla 1 1 0 3 3 0 1         28 14.28 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
91 Ronny Starkenberg Tyresö 1 1 0 3 3 0 1         39 12.32 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
92 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb 1 1 0 3 3 0 1         34 12.96 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
93 Tomi Ilonen ACDC 1 1 0 3 3 0 1         23 19.03 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
94 Lars Andersson Nacka Wermdö 1 1 0 3 3 0 1         34 14.31 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
95 Vincent Gustavsson Tungsten 2 1 1 7 3 4 1         38 12.53 0.48 0.96 0.14 0.55 1.1
96 Katia Åström Faster Annas 1 1 0 3 3 0           32 15.18 0.96 0.96 0 0.96 0.96
97 Katja Johansson Järfälla 1 1 0 4 3 1           43 11.15 0.96 0.96 0 0.96 0.96
98 Susanne Edne Tyresö 1 1 0 3 3 0           32 14.05 0.96 0.96 0 0.96 0.96
99 Magnus Björklund Bålsta 1 1 0 3 3 0           34 13.54 0.96 0.96 0 0.96 0.96
100 Per Österberg ACDC 1 1 0 4 3 1           37 12.48 0.96 0.96 0 0.96 0.96
101 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 1 1 0 3 3 0           31 14.88 0.96 0.96 0 0.96 0.96
102 Jessica Österberg TTVH Dartclub 3 1 2 9 3 6           39 12.14 0.32 0.96 0 0.32 0.96
103 Michaela Räisänen Nacka Wermdö 5 1 4 14 2 12 1         33 11.34 0.17 0.84 0.07 0.18 0.91
104 Seppo Parviainen Järfälla 2 0 2 10 4 6 3         26 12.24 0.24 0.48 0.3 0.39 0.78
105 Alexandra Vilén Järfälla 6 0 6 24 6 18 1         40 11.54 0.12 0.72 0.04 0.13 0.76
106 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö 1 0 1 5 2 3 2         26 13.2 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
107 Marcus Bäckelin Tungsten 8 0 8 28 4 24 4         28 11.55 0.06 0.48 0.14 0.08 0.62
108 Christer Svensson ACDC 1 0 1 4 1 3 2           12.19 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
109 Leif Juutilainen DVAI 3 0 3 12 3 9 1         27 13.22 0.12 0.36 0.08 0.15 0.44
110 Martin Ljungdahl DVAI 1 0 1 3 0 3 1           11.94 0 0 0.33 0.33 0.33
111 Mona Skoglund Faster Annas 2 0 2 7 1 6             11.4 0.06 0.12 0 0.06 0.12
112 Anders Olofsson Tyresö 1 0 1 3 0 3             15.52 0 0 0 0 0
113 Åke Sunding Tungsten 1 0 1 3 0 3             13.4 0 0 0 0 0


Outstanding Player Dubbel

Omg. 22
190402
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 John Niemi Stockholm Dartklubb 19 13 6 78 45 33       1 21 0.7 13.32
2 Lars Erik Enman DVAI 17 13 4 74 42 32       1 21 0.76 12.96
3 Mats Appelqvist Faster Annas 19 12 7 67 41 26           0.64 12.12
4 Marie Edmark Tyresö 16 12 4 68 41 27           0.76 12.12
5 Robert Telkert Tyresö 17 12 5 64 37 27 1         0.69 11.74
6 Jan Zwierzak Plupp 18 11 7 75 42 33           0.65 11.64
7 Peter Udvardy Plupp 16 11 5 68 41 27           0.72 11.52
8 Tom Norrman TTVH Dartclub 17 11 6 71 39 32       1 21 0.67 11.4
9 Mats Westberg Järfälla 20 9 11 83 40 43       1 20 0.52 10.32
10 Johan Björn Nacka Wermdö 19 9 10 73 38 35           0.52 9.96
11 Per Orlebäck Järfälla 18 9 9 71 36 35           0.54 9.72
12 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp 15 9 6 60 34 26           0.63 9.48
13 Joakim Rehn Bålsta 18 9 9 69 31 38           0.51 9.12
14 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö 16 9 7 57 29 28           0.55 8.88
15 Ida Garamvölgyi ACDC 14 8 6 52 27 25           0.57 8.04
16 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb 14 7 7 55 31 24           0.57 7.92
17 Margaretha Helgöstam Faster Annas 11 8 3 42 26 16           0.72 7.92
18 Dustin Salonen TTVH Dartclub 13 7 6 54 30 24           0.6 7.8
19 Christer Andersson Bålsta 16 6 10 70 32 38 1         0.47 7.54
20 Mats Lidström Plupp 10 7 3 40 26 14           0.73 7.32
21 Veronica Glöckner Faster Annas 13 7 6 49 26 23           0.56 7.32
22 Jan Svensson ACDC 17 7 10 59 24 35           0.42 7.08
23 Mikael Roos ACDC 17 6 11 69 28 41           0.41 6.96
24 Niclas Räisänen Nacka Wermdö 17 6 11 66 27 39           0.4 6.84
25 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb 11 6 5 46 27 19           0.62 6.84
26 Mats Hassbring TTVH Dartclub 11 6 5 49 25 24           0.6 6.6
27 Lena Nahlén Bålsta 16 5 11 71 30 41           0.41 6.6
28 Mikael Granath Bålsta 16 6 10 63 24 39           0.41 6.48
29 Andreas Andersson Kraft Tyresö 7 6 1 27 20 7 1         0.87 6.1
30 Henrik Walters DVAI 7 6 1 28 18 10       1 21 0.84 5.88
31 Fredrik Kasström Tyresö 6 6 0 25 18 7           0.96 5.76
32 Kjell Kings TTVH Dartclub 6 6 0 23 18 5           0.96 5.76
33 Louisa Egelin Faster Annas 16 5 11 59 23 36           0.36 5.76
34 Claes Fredrik Lavesson Plupp 11 5 6 44 22 22           0.51 5.64
35 Micael Sjöbeck DVAI 8 5 3 35 20 15           0.68 5.4
36 Anna Nahlén Bålsta 7 5 2 27 17 10           0.72 5.04
37 Hans Fredriksson DVAI 7 5 2 28 17 11           0.72 5.04
38 Benny Hejdenberg DVAI 7 5 2 27 17 10           0.72 5.04
39 Pierre Nyburg DVAI 9 5 4 33 16 17           0.55 4.92
40 Lena Velander Järfälla 11 4 7 47 21 26           0.45 4.92
41 Claes Hansson TTVH Dartclub 5 5 0 17 15 2       1 21 0.98 4.92
42 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb 11 4 7 41 20 21           0.44 4.8
43 Gary Walker Nacka Wermdö 14 4 10 55 20 35           0.34 4.8
44 Alexander Håkansson Tungsten 16 4 12 58 19 39           0.29 4.68
45 Robin Robin Tungsten 9 4 5 36 17 19 1         0.5 4.54
46 Anders Mårtensson Plupp 6 4 2 25 15 10           0.7 4.2
47 Henrik Karlsson Järfälla 6 4 2 25 15 10           0.7 4.2
48 Peter Axi DVAI 5 4 1 21 14 7           0.82 4.08
49 Thomas Edmark Tyresö 12 3 9 47 18 29           0.33 3.96
50 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas 12 3 9 47 17 30           0.32 3.84
51 Leif Juutilainen DVAI 4 4 0 17 12 5           0.96 3.84
52 Roger Andersson ACDC 5 4 1 14 11 3           0.74 3.72
53 Magnus Svedlund Tungsten 12 3 9 46 16 30           0.31 3.72
54 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb 8 3 5 34 15 19           0.45 3.6
55 Nils Jernsäter Tungsten 9 3 6 35 15 20           0.4 3.6
56 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb 9 3 6 35 13 22           0.37 3.36
57 Christer Gustafsson Tyresö 7 3 4 25 13 12           0.48 3.36
58 Martin Nieminen DVAI 7 3 4 26 13 13           0.48 3.36
59 Roland Borgman Tyresö 10 3 7 37 12 25           0.32 3.24
60 Tommie Svensson ACDC 5 3 2 19 12 7           0.65 3.24
61 Leif Dahlqvist DVAI 6 3 3 24 12 12           0.54 3.24
62 Niklas Lindqvist Tungsten 18 2 16 68 17 51           0.18 3.24
63 Per Malmsten Plupp 4 3 1 16 10 6           0.75 3
64 Seppo Parviainen Järfälla 3 3 0 10 9 1           0.96 2.88
65 Elin Velander Järfälla 3 3 0 14 9 5           0.96 2.88
66 Bo Rydén ACDC 3 3 0 11 9 2           0.96 2.88
67 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub 3 3 0 13 9 4           0.96 2.88
68 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub 7 3 4 24 9 15           0.41 2.88
69 Michaela Räisänen Nacka Wermdö 5 3 2 15 8 7           0.55 2.76
70 Marcus Bäckelin Tungsten 8 2 6 30 10 20           0.3 2.4
71 Lars Jansson Järfälla 4 2 2 16 8 8           0.54 2.16
72 Erik Åström Faster Annas 4 2 2 15 8 7           0.54 2.16
73 Tommy Holmberg ACDC 6 2 4 23 8 15           0.36 2.16
74 Jan Sundberg TTVH Dartclub 3 2 1 14 8 6           0.72 2.16
75 Christer Andersson Tungsten 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
76 Tommy Bäckman ACDC 4 2 2 15 7 8           0.51 2.04
77 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö 4 2 2 15 7 8           0.51 2.04
78 Alexandra Vilén Järfälla 6 1 5 25 10 15       1 20 0.32 1.92
79 Roger Centerström ACDC 5 2 3 14 5 9           0.36 1.8
80 Lena Edehag Järfälla 4 1 3 16 6 10           0.33 1.32
81 Seht Andersson Bålsta 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
82 Jessica Österberg TTVH Dartclub 3 1 2 13 6 7           0.44 1.32
83 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub 2 1 1 8 4 4 1         0.59 1.18
84 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb 1 1 0 5 3 2       1 21 1.08 1.08
85 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb 3 1 2 12 4 8           0.36 1.08
86 Mikael Nordin Järfälla 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
87 Katia Åström Faster Annas 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
88 Katja Johansson Järfälla 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
89 Jonas Forsström Tyresö 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
90 Susanne Edne Tyresö 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
91 Nicolina Borg TTVH Dartclub 2 1 1 8 3 5           0.48 0.96
92 Bo Jansson Bålsta 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
93 Magnus Björklund Bålsta 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
94 Anders Olofsson Tyresö 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
95 Peter Fredriksson DVAI 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
96 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
97 Martin Ljungdahl DVAI 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
98 Robert Szuta ACDC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
99 Tobias Sandström DVAI 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
100 Mona Skoglund Faster Annas 2 0 2 10 4 6           0.24 0.48
101 Rose-Marie Åleberg Nacka Wermdö 2 0 2 9 3 6           0.18 0.36
102 Per Österberg ACDC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
103 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
104 Vincent Gustavsson Tungsten 2 0 2 8 2 6           0.12 0.24
105 Linda Brattfalk Järfälla 3 0 3 11 2 9           0.08 0.24
106 Daniel Zysk TTVH Dartclub 2 0 2 8 2 6           0.12 0.24
107 Jonas Lindhagen Faster Annas 2 0 2 8 2 6           0.12 0.24
108 Lars Andersson Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
109 Åke Sunding Tungsten 2 0 2 7 1 6           0.06 0.12
110 Ronny Starkenberg Tyresö 1 0 1 3 0 3           0 0
111 Christer Svensson ACDC 1 0 1 3 0 3           0 0
112 Tomi Ilonen ACDC 1 0 1 3 0 3           0 0
113 Hannes Lundström Tyresö 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 22
190402
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 John Niemi Stockholm Dartklubb 6 5 1 26 17 9
2 Henrik Karlsson Järfälla 3 3 0 11 9 2
3 Robert Telkert Tyresö 6 4 2 25 15 10
4 Per Orlebäck Järfälla 4 3 1 18 11 7
5 Mats Appelqvist Faster Annas 4 3 1 16 10 6
6 Mats Westberg Järfälla 4 3 1 19 11 8
7 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub 2 2 0 9 6 3
8 Tom Norrman TTVH Dartclub 2 2 0 9 6 3
9 Dustin Salonen TTVH Dartclub 2 2 0 10 6 4
10 Johan Björn Nacka Wermdö 3 2 1 12 8 4
11 Christer Gustafsson Tyresö 1 1 0 3 3 0
12 Elin Velander Järfälla 1 1 0 3 3 0
13 Tommie Svensson ACDC 3 2 1 13 8 5
14 Lars Andersson Nacka Wermdö 1 1 0 3 3 0
15 Tommy Bäckman ACDC 3 2 1 13 8 5
16 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb 1 1 0 4 3 1
17 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb 1 1 0 4 3 1
18 Alexander Håkansson Tungsten 1 1 0 4 3 1
19 Lena Velander Järfälla 1 1 0 4 3 1
20 Fredrik Kasström Tyresö 1 1 0 4 3 1
21 Erik Åström Faster Annas 1 1 0 4 3 1
22 Claes Fredrik Lavesson Plupp 3 2 1 14 8 6
23 Niklas Lindqvist Tungsten 1 1 0 4 3 1
24 Michaela Räisänen Nacka Wermdö 1 1 0 4 3 1
25 Mikael Nordin Järfälla 1 1 0 5 3 2
26 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp 1 1 0 5 3 2
27 Roger Andersson ACDC 1 1 0 5 3 2
28 Claes Hansson TTVH Dartclub 1 1 0 5 3 2
29 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub 1 1 0 5 3 2
30 Veronica Glöckner Faster Annas 4 2 2 17 9 8
31 Mikael Granath Bålsta 2 1 1 7 4 3
32 Micael Sjöbeck DVAI 2 1 1 6 3 3
33 Andreas Andersson Kraft Tyresö 2 1 1 10 5 5
34 Jan Zwierzak Plupp 4 2 2 17 8 9
35 Roger Centerström ACDC 2 1 1 8 3 5
36 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb 4 2 2 16 7 9
37 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb 4 2 2 16 6 10
38 Louisa Egelin Faster Annas 3 1 2 12 6 6
39 Tomi Ilonen ACDC 1 0 1 5 2 3
40 Nils Jernsäter Tungsten 1 0 1 5 2 3
41 Lena Nahlén Bålsta 5 2 3 21 10 11
42 Margaretha Helgöstam Faster Annas 3 1 2 11 5 6
43 Robin Robin Tungsten 1 0 1 5 2 3
44 Henrik Walters DVAI 1 0 1 5 2 3
45 Anna Nahlén Bålsta 1 0 1 4 1 3
46 Ida Garamvölgyi ACDC 3 1 2 12 5 7
47 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas 1 0 1 4 1 3
48 Nicolina Borg TTVH Dartclub 1 0 1 4 1 3
49 Hans Fredriksson DVAI 1 0 1 4 1 3
50 Leif Dahlqvist DVAI 1 0 1 4 1 3
51 Benny Hejdenberg DVAI 1 0 1 4 1 3
52 Daniel Zysk TTVH Dartclub 1 0 1 4 1 3
53 Niclas Räisänen Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3
54 Gary Walker Nacka Wermdö 1 0 1 4 1 3
55 Bo Rydén ACDC 1 0 1 3 0 3
56 Roland Borgman Tyresö 1 0 1 3 0 3
57 Per Österberg ACDC 1 0 1 3 0 3
58 Leif Juutilainen DVAI 1 0 1 3 0 3
59 Peter Udvardy Plupp 1 0 1 3 0 3
60 Hannes Lundström Tyresö 1 0 1 3 0 3
61 Mikael Roos ACDC 3 1 2 10 3 7
62 Mats Lidström Plupp 3 1 2 11 3 8
63 Pierre Nyburg DVAI 2 0 2 10 4 6
64 Marie Edmark Tyresö 4 1 3 18 8 10
65 Joakim Rehn Bålsta 4 1 3 15 6 9
66 Christer Andersson Bålsta 6 2 4 25 11 14
67 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb 4 1 3 16 6 10
68 Lars Erik Enman DVAI 5 1 4 22 10 12
69 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö 3 0 3 13 4 9


Outstanding Player Totalt

Omg. 22
190402
Spelare Lag Singel Dubbel Summa Ranking Poäng
Rank Poäng Rank Poäng Snitt Totalt
1 Mats Appelqvist Faster Annas 1 16.59 3 12.12 1.44 28.71
2 Jan Zwierzak Plupp 3 14.99 6 11.64 1.33 26.63
3 Lars Erik Enman DVAI 6 13.4 2 12.96 1.46 26.36
4 John Niemi Stockholm Dartklubb 8 12.85 1 13.32 1.38 26.17
5 Mats Westberg Järfälla 2 15.14 9 10.32 1.27 25.46
6 Johan Björn Nacka Wermdö 4 14.46 10 9.96 1.29 24.42
7 Robert Telkert Tyresö 9 12.32 5 11.74 1.34 24.06
8 Per Orlebäck Järfälla 5 13.42 11 9.72 1.29 23.14
9 Tom Norrman TTVH Dartclub 14 9.54 8 11.4 1.23 20.94
10 Christer Andersson Bålsta 7 12.91 19 7.54 1.28 20.45
11 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp 12 10.26 12 9.48 1.32 19.74
12 Joakim Rehn Bålsta 13 10.16 13 9.12 1.07 19.28
13 Ida Garamvölgyi ACDC 11 10.99 15 8.04 1.36 19.03
14 Lena Nahlén Bålsta 10 11.26 27 6.6 1.12 17.86
15 Marie Edmark Tyresö 37 5.71 4 12.12 1.05 17.83
16 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb 15 9.24 16 7.92 1.23 17.16
17 Peter Udvardy Plupp 46 4.17 7 11.52 0.98 15.69
18 Jan Svensson ACDC 16 8.59 22 7.08 0.92 15.67
19 Mikael Roos ACDC 18 8.52 23 6.96 0.91 15.48
20 Margaretha Helgöstam Faster Annas 23 7.07 17 7.92 1.36 14.99
21 Veronica Glöckner Faster Annas 20 7.5 21 7.32 1.14 14.82
22 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö 36 5.76 14 8.88 0.92 14.64
23 Dustin Salonen TTVH Dartclub 34 5.87 18 7.8 0.98 13.67
24 Niclas Räisänen Nacka Wermdö 26 6.82 24 6.84 0.8 13.66
25 Lena Velander Järfälla 17 8.54 40 4.92 1.22 13.46
26 Mikael Granath Bålsta 30 6.46 28 6.48 0.81 12.94
27 Claes Fredrik Lavesson Plupp 24 7.01 34 5.64 1.15 12.65
28 Kjell Kings TTVH Dartclub 27 6.76 32 5.76 2.09 12.52
29 Andreas Andersson Kraft Tyresö 32 6.21 29 6.1 1.76 12.31
30 Alexander Håkansson Tungsten 19 7.63 44 4.68 0.68 12.31
31 Henrik Walters DVAI 31 6.41 30 5.88 1.76 12.29
32 Micael Sjöbeck DVAI 25 6.86 35 5.4 1.36 12.26
33 Mats Lidström Plupp 41 4.87 20 7.32 1.22 12.19
34 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb 22 7.32 42 4.8 0.81 12.12
35 Fredrik Kasström Tyresö 39 5.49 31 5.76 1.88 11.25
36 Claes Hansson TTVH Dartclub 35 5.79 41 4.92 2.14 10.71
37 Robin Robin Tungsten 33 6.14 45 4.54 1.19 10.68
38 Mats Hassbring TTVH Dartclub 51 3.97 26 6.6 0.96 10.57
39 Niklas Lindqvist Tungsten 21 7.32 62 3.24 0.59 10.56
40 Thomas Edmark Tyresö 28 6.53 49 3.96 0.87 10.49
41 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb 55 3.46 25 6.84 0.94 10.3
42 Henrik Karlsson Järfälla 38 5.56 47 4.2 1.63 9.76
43 Tommie Svensson ACDC 29 6.49 60 3.24 1.62 9.73
44 Benny Hejdenberg DVAI 49 4.05 38 5.04 1.14 9.09
45 Louisa Egelin Faster Annas 61 2.9 33 5.76 0.54 8.66
46 Pierre Nyburg DVAI 56 3.42 39 4.92 0.83 8.34
47 Leif Dahlqvist DVAI 42 4.73 61 3.24 1 7.97
48 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb 43 4.35 54 3.6 0.99 7.95
49 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas 47 4.1 50 3.84 0.66 7.94
50 Anna Nahlén Bålsta 65 2.44 36 5.04 1.07 7.48
51 Roland Borgman Tyresö 45 4.23 59 3.24 0.62 7.47
52 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb 50 4.03 56 3.36 0.67 7.39
53 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub 44 4.33 68 2.88 1.03 7.21
54 Magnus Svedlund Tungsten 59 3.35 53 3.72 0.59 7.07
55 Gary Walker Nacka Wermdö 71 2.23 43 4.8 0.5 7.03
56 Christer Gustafsson Tyresö 53 3.63 57 3.36 1 6.99
57 Nils Jernsäter Tungsten 57 3.38 55 3.6 0.7 6.98
58 Roger Centerström ACDC 40 5.15 79 1.8 1.39 6.95
59 Hans Fredriksson DVAI 85 1.49 37 5.04 0.82 6.53
60 Elin Velander Järfälla 54 3.46 65 2.88 2.11 6.34
61 Peter Axi DVAI 70 2.24 48 4.08 1.26 6.32
62 Tommy Holmberg ACDC 48 4.05 73 2.16 1.04 6.21
63 Anders Mårtensson Plupp 81 1.66 46 4.2 0.98 5.86
64 Christer Andersson Tungsten 52 3.71 75 2.04 1.44 5.75
65 Roger Andersson ACDC 74 1.99 52 3.72 1.14 5.71
66 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub 62 2.64 67 2.88 1.84 5.52
67 Lars Jansson Järfälla 58 3.35 71 2.16 1.38 5.51
68 Bo Rydén ACDC 64 2.49 66 2.88 1.79 5.37
69 Per Malmsten Plupp 79 1.94 63 3 1.23 4.94
70 Martin Nieminen DVAI 86 1.46 58 3.36 0.69 4.82
71 Leif Juutilainen DVAI 109 0.44 51 3.84 1.07 4.28
72 Nicolina Borg TTVH Dartclub 60 3.21 91 0.96 2.08 4.17
73 Tommy Bäckman ACDC 80 1.72 76 2.04 0.94 3.76
74 Erik Åström Faster Annas 84 1.52 72 2.16 0.92 3.68
75 Michaela Räisänen Nacka Wermdö 103 0.91 69 2.76 0.73 3.67
76 Seppo Parviainen Järfälla 104 0.78 64 2.88 1.22 3.66
77 Lena Edehag Järfälla 69 2.29 80 1.32 0.9 3.61
78 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb 63 2.52 85 1.08 1.2 3.6
79 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub 66 2.35 83 1.18 1.76 3.53
80 Jan Sundberg TTVH Dartclub 88 1.37 74 2.16 1.18 3.53
81 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö 89 1.33 77 2.04 0.84 3.37
82 Seht Andersson Bålsta 77 1.96 81 1.32 0.66 3.28
83 Bo Jansson Bålsta 68 2.29 92 0.96 3.25 3.25
84 Marcus Bäckelin Tungsten 107 0.62 70 2.4 0.38 3.02
85 Jonas Forsström Tyresö 76 1.96 89 0.96 2.92 2.92
86 Robert Szuta ACDC 78 1.96 98 0.96 2.92 2.92
87 Alexandra Vilén Järfälla 105 0.76 78 1.92 0.45 2.68
88 Peter Fredriksson DVAI 82 1.63 95 0.96 2.59 2.59
89 Tobias Sandström DVAI 83 1.63 99 0.96 2.59 2.59
90 Daniel Zysk TTVH Dartclub 67 2.29 106 0.24 1.27 2.54
91 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb 92 1.29 84 1.08 2.37 2.37
92 Jessica Österberg TTVH Dartclub 102 0.96 82 1.32 0.76 2.28
93 Linda Brattfalk Järfälla 73 2.04 105 0.24 0.76 2.28
94 Mikael Nordin Järfälla 90 1.29 86 0.96 2.25 2.25
95 Jonas Lindhagen Faster Annas 75 1.98 107 0.24 1.11 2.22
96 Hannes Lundström Tyresö 72 2.08 113 0 2.08 2.08
97 Katia Åström Faster Annas 96 0.96 87 0.96 1.92 1.92
98 Katja Johansson Järfälla 97 0.96 88 0.96 1.92 1.92
99 Susanne Edne Tyresö 98 0.96 90 0.96 1.92 1.92
100 Magnus Björklund Bålsta 99 0.96 93 0.96 1.92 1.92
101 Rose-Marie Åleberg Nacka Wermdö 87 1.46 101 0.36 0.91 1.81
102 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö 106 0.64 96 0.96 1.6 1.6
103 Lars Andersson Nacka Wermdö 94 1.29 108 0.12 1.41 1.41
104 Vincent Gustavsson Tungsten 95 1.1 104 0.24 0.67 1.34
105 Ronny Starkenberg Tyresö 91 1.29 110 0 1.29 1.29
106 Tomi Ilonen ACDC 93 1.29 112 0 1.29 1.29
107 Martin Ljungdahl DVAI 110 0.33 97 0.96 1.29 1.29
108 Per Österberg ACDC 100 0.96 102 0.24 1.2 1.2
109 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 101 0.96 103 0.24 1.2 1.2
110 Anders Olofsson Tyresö 112 0 94 0.96 0.96 0.96
111 Christer Svensson ACDC 108 0.62 111 0 0.62 0.62
112 Mona Skoglund Faster Annas 111 0.12 100 0.48 0.3 0.6
113 Åke Sunding Tungsten 113 0 109 0.12 0.06 0.12


Match/Set Singel

Omg. 22
190402
Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Tonsnitt
S V F % S V F % Antal Högsta Antal Kortast
1 Mats Appelqvist Faster Annas 20 15 5 75 71 50 21 70.42 3.55 58 1 1 150 2 18 15.54 0.82
2 Johan Björn Nacka Wermdö 19 14 5 73.68 72 46 26 63.89 3.79 39         22 14.51 0.54
3 Jan Zwierzak Plupp 20 14 6 70 87 49 38 56.32 4.35 51       1 21 13.77 0.59
4 Mats Westberg Järfälla 20 14 6 70 82 48 34 58.54 4.1 38   1 144 1 21 13.5 0.46
5 Christer Andersson Bålsta 16 13 3 81.25 61 39 22 63.93 3.81 26         24 12.89 0.43
6 Per Orlebäck Järfälla 18 13 5 72.22 67 43 24 64.18 3.72 31         26 13.41 0.46
7 Lars Erik Enman DVAI 18 13 5 72.22 70 42 28 60 3.89 31       1 21 13.39 0.44
8 John Niemi Stockholm Dartklubb 19 12 7 63.16 69 42 27 60.87 3.63 42         27 13.58 0.61
9 Ida Garamvölgyi ACDC 14 11 3 78.57 51 33 18 64.71 3.64 22         30 12.41 0.43
10 Lena Nahlén Bålsta 16 11 5 68.75 58 36 22 62.07 3.63 20         27 13.43 0.34
11 Robert Telkert Tyresö 18 11 7 61.11 70 43 27 61.43 3.89 39         24 13.99 0.56
12 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp 14 9 5 64.29 54 33 21 61.11 3.86 42       1 20 14.35 0.78
13 Jan Svensson ACDC 16 9 7 56.25 52 24 28 46.15 3.25 16         26 12.11 0.31
14 Joakim Rehn Bålsta 18 9 9 50 69 37 32 53.62 3.83 22         29 12.79 0.32
15 Lena Velander Järfälla 11 8 3 72.73 47 27 20 57.45 4.27 19 1       26 12.5 0.4
16 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb 13 8 5 61.54 53 31 22 58.49 4.08 30   1 116   22 13.99 0.57
17 Tom Norrman TTVH Dartclub 17 8 9 47.06 72 36 36 50 4.24 23 1       25 12.22 0.32
18 Mikael Roos ACDC 17 8 9 47.06 66 29 37 43.94 3.88 16         22 12.79 0.24
19 Veronica Glöckner Faster Annas 13 7 6 53.85 50 25 25 50 3.85 15         26 13.04 0.3
20 Alexander Håkansson Tungsten 17 7 10 41.18 68 27 41 39.71 4 13         27 11.73 0.19
21 Andreas Andersson Kraft Tyresö 6 6 0 100 22 18 4 81.82 3.67 10         24 14.91 0.45
22 Tommie Svensson ACDC 6 6 0 100 23 18 5 78.26 3.83 14       1 21 14.12 0.61
23 Kjell Kings TTVH Dartclub 6 6 0 100 24 18 6 75 4 24         22 14.53 1
24 Henrik Walters DVAI 7 6 1 85.71 27 19 8 70.37 3.86 11       1 21 12.98 0.41
25 Micael Sjöbeck DVAI 9 6 3 66.67 36 23 13 63.89 4 18         28 13.09 0.5
26 Margaretha Helgöstam Faster Annas 11 6 5 54.55 46 26 20 56.52 4.18 16         28 12.82 0.35
27 Claes Fredrik Lavesson Plupp 11 6 5 54.55 46 25 21 54.35 4.18 19         24 14.61 0.41
28 Thomas Edmark Tyresö 11 6 5 54.55 45 22 23 48.89 4.09 13         29 12.39 0.29
29 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb 13 6 7 46.15 56 27 29 48.21 4.31 20       1 20 12.2 0.36
30 Niklas Lindqvist Tungsten 17 6 11 35.29 69 28 41 40.58 4.06 25         23 12.37 0.36
31 Niclas Räisänen Nacka Wermdö 17 6 11 35.29 64 25 39 39.06 3.76 14         27 12.09 0.22
32 Claes Hansson TTVH Dartclub 5 5 0 100 18 15 3 83.33 3.6 13   1 114 1 21 15.48 0.72
33 Roger Centerström ACDC 5 5 0 100 17 12 5 70.59 3.4 12         24 13.97 0.71
34 Fredrik Kasström Tyresö 6 5 1 83.33 21 16 5 76.19 3.5 12         22 15.17 0.57
35 Henrik Karlsson Järfälla 6 5 1 83.33 22 16 6 72.73 3.67 14         22 15.24 0.64
36 Robin Robin Tungsten 9 5 4 55.56 39 22 17 56.41 4.33 15       1 20 13.37 0.38
37 Dustin Salonen TTVH Dartclub 14 5 9 35.71 53 22 31 41.51 3.79 12         24 12.09 0.23
38 Mikael Granath Bålsta 16 5 11 31.25 65 26 39 40 4.06 22         26 12.47 0.34
39 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö 16 5 11 31.25 58 21 37 36.21 3.63 14         29 12.18 0.24
40 Marie Edmark Tyresö 16 5 11 31.25 62 21 41 33.87 3.88 12         32 12.44 0.19
41 Tommy Holmberg ACDC 6 4 2 66.67 22 13 9 59.09 3.67 2         32 12.95 0.09
42 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub 7 4 3 57.14 27 13 14 48.15 3.86 10         26 12.41 0.37
43 Leif Dahlqvist DVAI 8 4 4 50 34 15 19 44.12 4.25 14       1 21 12.9 0.41
44 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb 8 4 4 50 28 13 15 46.43 3.5 11         23 13.44 0.39
45 Mats Lidström Plupp 10 4 6 40 38 16 22 42.11 3.8 17 1       25 13.26 0.45
46 Elin Velander Järfälla 3 3 0 100 12 9 3 75 4 7         27 14.42 0.58
47 Christer Andersson Tungsten 4 3 1 75 17 11 6 64.71 4.25 10         24 13.63 0.59
48 Lars Jansson Järfälla 4 3 1 75 17 10 7 58.82 4.25 6         29 12.34 0.35
49 Christer Gustafsson Tyresö 6 3 3 50 26 13 13 50 4.33 7         24 12.6 0.27
50 Benny Hejdenberg DVAI 8 3 5 37.5 34 17 17 50 4.25 7         24 12.4 0.21
51 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb 9 3 6 33.33 37 17 20 45.95 4.11 7         28 11.83 0.19
52 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb 10 3 7 30 40 13 27 32.5 4 4         37 11.83 0.1
53 Nils Jernsäter Tungsten 10 3 7 30 36 12 24 33.33 3.6 5         32 12.13 0.14
54 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas 11 3 8 27.27 44 18 26 40.91 4 6         28 12.87 0.14
55 Mats Hassbring TTVH Dartclub 11 3 8 27.27 41 14 27 34.15 3.73 16 1       30 12.47 0.39
56 Roland Borgman Tyresö 12 3 9 25 49 18 31 36.73 4.08 13         28 12.56 0.27
57 Peter Udvardy Plupp 15 3 12 20 55 17 38 30.91 3.67 18         24 12.15 0.33
58 Nicolina Borg TTVH Dartclub 2 2 0 100 6 6 0 100 3 7       1 21 17.79 1.17
59 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub 2 2 0 100 7 6 1 85.71 3.5 3         30 12.74 0.43
60 Daniel Zysk TTVH Dartclub 2 2 0 100 8 6 2 75 4 3         28 13.74 0.38
61 Bo Rydén ACDC 3 2 1 66.67 12 8 4 66.67 4 4         28 13.17 0.33
62 Peter Axi DVAI 3 2 1 66.67 13 8 5 61.54 4.33 1         34 12.28 0.08
63 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub 3 2 1 66.67 14 8 6 57.14 4.67 5       1 20 15.13 0.36
64 Linda Brattfalk Järfälla 3 2 1 66.67 11 7 4 63.64 3.67           32 11.75 0
65 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb 3 2 1 66.67 13 7 6 53.85 4.33 5 1       23 13.23 0.38
66 Lena Edehag Järfälla 4 2 2 50 16 7 9 43.75 4 4         26 12.81 0.25
67 Roger Andersson ACDC 5 2 3 40 16 5 11 31.25 3.2 3         23 13.15 0.19
68 Anna Nahlén Bålsta 7 2 5 28.57 25 9 16 36 3.57 4         34 12.3 0.16
69 Pierre Nyburg DVAI 9 2 7 22.22 40 16 24 40 4.44 12         25 12.52 0.3
70 Magnus Svedlund Tungsten 12 2 10 16.67 46 16 30 34.78 3.83 6 1       26 12.23 0.13
71 Mikael Nordin Järfälla 1 1 0 100 3 3 0 100 3 1         28 14.28 0.33
72 Ronny Starkenberg Tyresö 1 1 0 100 3 3 0 100 3 1         39 12.32 0.33
73 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb 1 1 0 100 3 3 0 100 3 1         34 12.96 0.33
74 Katia Åström Faster Annas 1 1 0 100 3 3 0 100 3           32 15.18 0
75 Jonas Forsström Tyresö 1 1 0 100 3 3 0 100 3 3         22 15.34 1
76 Susanne Edne Tyresö 1 1 0 100 3 3 0 100 3           32 14.05 0
77 Bo Jansson Bålsta 1 1 0 100 3 3 0 100 3 4         22 15.01 1.33
78 Magnus Björklund Bålsta 1 1 0 100 3 3 0 100 3           34 13.54 0
79 Tomi Ilonen ACDC 1 1 0 100 3 3 0 100 3 1         23 19.03 0.33
80 Sirpa Levänen-Artemov Nacka Wermdö 1 1 0 100 3 3 0 100 3           31 14.88 0
81 Peter Fredriksson DVAI 1 1 0 100 3 3 0 100 3 2         30 15.99 0.67
82 Lars Andersson Nacka Wermdö 1 1 0 100 3 3 0 100 3 1         34 14.31 0.33
83 Robert Szuta ACDC 1 1 0 100 3 3 0 100 3 3         24 16.34 1
84 Tobias Sandström DVAI 1 1 0 100 3 3 0 100 3 2         27 17.28 0.67
85 Katja Johansson Järfälla 1 1 0 100 4 3 1 75 4           43 11.15 0
86 Per Österberg ACDC 1 1 0 100 4 3 1 75 4           37 12.48 0
87 Hannes Lundström Tyresö 1 1 0 100 4 3 1 75 4 4       1 21 16.16 1
88 Rose-Marie Åleberg Nacka Wermdö 2 1 1 50 8 4 4 50 4 3         26 13.91 0.38
89 Vincent Gustavsson Tungsten 2 1 1 50 7 3 4 42.86 3.5 1         38 12.53 0.14
90 Jonas Lindhagen Faster Annas 2 1 1 50 8 3 5 37.5 4 7       1 18 15.21 0.88
91 Jan Sundberg TTVH Dartclub 3 1 2 33.33 12 5 7 41.67 4 2         35 12.83 0.17
92 Jessica Österberg TTVH Dartclub 3 1 2 33.33 9 3 6 33.33 3           39 12.14 0
93 Per Malmsten Plupp 4 1 3 25 16 7 9 43.75 4 8         24 13.57 0.5
94 Erik Åström Faster Annas 4 1 3 25 15 6 9 40 3.75 3         29 12.29 0.2
95 Tommy Bäckman ACDC 4 1 3 25 15 6 9 40 3.75 6         26 14.2 0.4
96 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö 4 1 3 25 15 5 10 33.33 3.75 2         31 11.66 0.13
97 Seht Andersson Bålsta 5 1 4 20 20 8 12 40 4 8         23 12.58 0.4
98 Michaela Räisänen Nacka Wermdö 5 1 4 20 14 2 12 14.29 2.8 1         33 11.34 0.07
99 Martin Nieminen DVAI 6 1 5 16.67 21 6 15 28.57 3.5 3         31 12.23 0.14
100 Anders Mårtensson Plupp 6 1 5 16.67 21 6 15 28.57 3.5 5 1       33 12.26 0.24
101 Hans Fredriksson DVAI 6 1 5 16.67 23 6 17 26.09 3.83 4         31 12.9 0.17
102 Gary Walker Nacka Wermdö 14 1 13 7.14 52 12 40 23.08 3.71 10         30 11.21 0.19
103 Louisa Egelin Faster Annas 16 1 15 6.25 65 18 47 27.69 4.06 9         36 11.29 0.14
104 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö 1 0 1 0 5 2 3 40 5 2         26 13.2 0.4
105 Christer Svensson ACDC 1 0 1 0 4 1 3 25 4 2           12.19 0.5
106 Anders Olofsson Tyresö 1 0 1 0 3 0 3 0 3             15.52 0
107 Martin Ljungdahl DVAI 1 0 1 0 3 0 3 0 3 1           11.94 0.33
108 Åke Sunding Tungsten 1 0 1 0 3 0 3 0 3             13.4 0
109 Seppo Parviainen Järfälla 2 0 2 0 10 4 6 40 5 3         26 12.24 0.3
110 Mona Skoglund Faster Annas 2 0 2 0 7 1 6 14.29 3.5             11.4 0
111 Leif Juutilainen DVAI 3 0 3 0 12 3 9 25 4 1         27 13.22 0.08
112 Alexandra Vilén Järfälla 6 0 6 0 24 6 18 25 4 1         40 11.54 0.04
113 Marcus Bäckelin Tungsten 8 0 8 0 28 4 24 14.29 3.5 4         28 11.55 0.14


Match/Set Dubbel

Omg. 22
190402
Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
180 Hög Utgång Kort Set
S V F % S V F % Antal Högsta Antal Kortast
1 Lars Erik Enman DVAI 17 13 4 76.47 74 42 32 56.76 4.35       1 21
2 John Niemi Stockholm Dartklubb 19 13 6 68.42 78 45 33 57.69 4.11       1 21
3 Marie Edmark Tyresö 16 12 4 75 68 41 27 60.29 4.25          
4 Robert Telkert Tyresö 17 12 5 70.59 64 37 27 57.81 3.76 1        
5 Mats Appelqvist Faster Annas 19 12 7 63.16 67 41 26 61.19 3.53          
6 Peter Udvardy Plupp 16 11 5 68.75 68 41 27 60.29 4.25          
7 Tom Norrman TTVH Dartclub 17 11 6 64.71 71 39 32 54.93 4.18       1 21
8 Jan Zwierzak Plupp 18 11 7 61.11 75 42 33 56 4.17          
9 Hans Christer Brandholdt Pedersen Plupp 15 9 6 60 60 34 26 56.67 4          
10 Daniel Dahlkvist Nacka Wermdö 16 9 7 56.25 57 29 28 50.88 3.56          
11 Per Orlebäck Järfälla 18 9 9 50 71 36 35 50.7 3.94          
12 Joakim Rehn Bålsta 18 9 9 50 69 31 38 44.93 3.83          
13 Johan Björn Nacka Wermdö 19 9 10 47.37 73 38 35 52.05 3.84          
14 Mats Westberg Järfälla 20 9 11 45 83 40 43 48.19 4.15       1 20
15 Margaretha Helgöstam Faster Annas 11 8 3 72.73 42 26 16 61.9 3.82          
16 Ida Garamvölgyi ACDC 14 8 6 57.14 52 27 25 51.92 3.71          
17 Mats Lidström Plupp 10 7 3 70 40 26 14 65 4          
18 Dustin Salonen TTVH Dartclub 13 7 6 53.85 54 30 24 55.56 4.15          
19 Veronica Glöckner Faster Annas 13 7 6 53.85 49 26 23 53.06 3.77          
20 Johannes Brenning Stockholm Dartklubb 14 7 7 50 55 31 24 56.36 3.93          
21 Jan Svensson ACDC 17 7 10 41.18 59 24 35 40.68 3.47          
22 Kjell Kings TTVH Dartclub 6 6 0 100 23 18 5 78.26 3.83          
23 Fredrik Kasström Tyresö 6 6 0 100 25 18 7 72 4.17          
24 Andreas Andersson Kraft Tyresö 7 6 1 85.71 27 20 7 74.07 3.86 1        
25 Henrik Walters DVAI 7 6 1 85.71 28 18 10 64.29 4       1 21
26 Ellinor Brenning Stockholm Dartklubb 11 6 5 54.55 46 27 19 58.7 4.18          
27 Mats Hassbring TTVH Dartclub 11 6 5 54.55 49 25 24 51.02 4.45          
28 Christer Andersson Bålsta 16 6 10 37.5 70 32 38 45.71 4.38 1        
29 Mikael Granath Bålsta 16 6 10 37.5 63 24 39 38.1 3.94          
30 Mikael Roos ACDC 17 6 11 35.29 69 28 41 40.58 4.06          
31 Niclas Räisänen Nacka Wermdö 17 6 11 35.29 66 27 39 40.91 3.88          
32 Claes Hansson TTVH Dartclub 5 5 0 100 17 15 2 88.24 3.4       1 21
33 Anna Nahlén Bålsta 7 5 2 71.43 27 17 10 62.96 3.86          
34 Benny Hejdenberg DVAI 7 5 2 71.43 27 17 10 62.96 3.86          
35 Hans Fredriksson DVAI 7 5 2 71.43 28 17 11 60.71 4          
36 Micael Sjöbeck DVAI 8 5 3 62.5 35 20 15 57.14 4.38          
37 Pierre Nyburg DVAI 9 5 4 55.56 33 16 17 48.48 3.67          
38 Claes Fredrik Lavesson Plupp 11 5 6 45.45 44 22 22 50 4          
39 Lena Nahlén Bålsta 16 5 11 31.25 71 30 41 42.25 4.44          
40 Louisa Egelin Faster Annas 16 5 11 31.25 59 23 36 38.98 3.69          
41 Leif Juutilainen DVAI 4 4 0 100 17 12 5 70.59 4.25          
42 Peter Axi DVAI 5 4 1 80 21 14 7 66.67 4.2          
43 Roger Andersson ACDC 5 4 1 80 14 11 3 78.57 2.8          
44 Anders Mårtensson Plupp 6 4 2 66.67 25 15 10 60 4.17          
45 Henrik Karlsson Järfälla 6 4 2 66.67 25 15 10 60 4.17          
46 Robin Robin Tungsten 9 4 5 44.44 36 17 19 47.22 4 1        
47 Lena Velander Järfälla 11 4 7 36.36 47 21 26 44.68 4.27          
48 Anna Frykblom Stockholm Dartklubb 11 4 7 36.36 41 20 21 48.78 3.73          
49 Gary Walker Nacka Wermdö 14 4 10 28.57 55 20 35 36.36 3.93          
50 Alexander Håkansson Tungsten 16 4 12 25 58 19 39 32.76 3.63          
51 Seppo Parviainen Järfälla 3 3 0 100 10 9 1 90 3.33          
52 Bo Rydén ACDC 3 3 0 100 11 9 2 81.82 3.67          
53 Ljubi´sa Demic TTVH Dartclub 3 3 0 100 13 9 4 69.23 4.33          
54 Elin Velander Järfälla 3 3 0 100 14 9 5 64.29 4.67          
55 Per Malmsten Plupp 4 3 1 75 16 10 6 62.5 4          
56 Tommie Svensson ACDC 5 3 2 60 19 12 7 63.16 3.8          
57 Michaela Räisänen Nacka Wermdö 5 3 2 60 15 8 7 53.33 3          
58 Leif Dahlqvist DVAI 6 3 3 50 24 12 12 50 4          
59 Christer Gustafsson Tyresö 7 3 4 42.86 25 13 12 52 3.57          
60 Martin Nieminen DVAI 7 3 4 42.86 26 13 13 50 3.71          
61 Torbjörn Höijer TTVH Dartclub 7 3 4 42.86 24 9 15 37.5 3.43          
62 Peter Sjöblom Stockholm Dartklubb 8 3 5 37.5 34 15 19 44.12 4.25          
63 Nils Jernsäter Tungsten 9 3 6 33.33 35 15 20 42.86 3.89          
64 Mattias Källgren Stockholm Dartklubb 9 3 6 33.33 35 13 22 37.14 3.89          
65 Roland Borgman Tyresö 10 3 7 30 37 12 25 32.43 3.7          
66 Thomas Edmark Tyresö 12 3 9 25 47 18 29 38.3 3.92          
67 Therese Lundroth Wahlgren Faster Annas 12 3 9 25 47 17 30 36.17 3.92          
68 Magnus Svedlund Tungsten 12 3 9 25 46 16 30 34.78 3.83          
69 Jan Sundberg TTVH Dartclub 3 2 1 66.67 14 8 6 57.14 4.67          
70 Erik Åström Faster Annas 4 2 2 50 15 8 7 53.33 3.75          
71 Lars Jansson Järfälla 4 2 2 50 16 8 8 50 4          
72 Christer Andersson Tungsten 4 2 2 50 14 7 7 50 3.5          
73 Tommy Bäckman ACDC 4 2 2 50 15 7 8 46.67 3.75          
74 Christoffer Hemlin Nacka Wermdö 4 2 2 50 15 7 8 46.67 3.75          
75 Roger Centerström ACDC 5 2 3 40 14 5 9 35.71 2.8          
76 Tommy Holmberg ACDC 6 2 4 33.33 23 8 15 34.78 3.83          
77 Marcus Bäckelin Tungsten 8 2 6 25 30 10 20 33.33 3.75          
78 Niklas Lindqvist Tungsten 18 2 16 11.11 68 17 51 25 3.78          
79 Katia Åström Faster Annas 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
80 Bo Jansson Bålsta 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
81 Magnus Björklund Bålsta 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
82 Peter Fredriksson DVAI 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
83 Robert Szuta ACDC 1 1 0 100 3 3 0 100 3          
84 Mikael Nordin Järfälla 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
85 Katja Johansson Järfälla 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
86 Susanne Edne Tyresö 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
87 Anders Olofsson Tyresö 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
88 Martin Ljungdahl DVAI 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
89 Tobias Sandström DVAI 1 1 0 100 4 3 1 75 4          
90 Thomas Johansson Stockholm Dartklubb 1 1 0 100 5 3 2 60 5       1 21
91 Jonas Forsström Tyresö 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
92 Jan-Mikael van der Veen Nacka Wermdö 1 1 0 100 5 3 2 60 5          
93 Mari-Louise Fridberg TTVH Dartclub 2 1 1 50 8 4 4 50 4 1        
94 Nicolina Borg TTVH Dartclub 2 1 1 50 8 3 5 37.5 4          
95 Jessica Österberg TTVH Dartclub 3 1 2 33.33 13 6 7 46.15 4.33          
96 Karl Jonsson Stockholm Dartklubb 3 1 2 33.33 12 4<