Stockholms Dartförbund (StDF) 2018/2019
Pilsnitt Match - Division 4B - Omgång 20 - 190319
Tabell Division 4B
Omg. 20
190319
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Nacka Wermdö
17
15
2
0
+66
+149
32
2
Nynäshamn
17
10
3
4
+28
+65
23
3
Svedmyra
17
8
3
6
+15
+33
19
4
Pilsättarna
18
6
4
8
-3
-19
16
5
FIGHT
17
3
5
9
-31
-97
11
6
Pilo
17
3
4
10
-35
-48
10
7
La Gamba
17
1
7
9
-40
-83
9
Lagmatch - Omg. 20 - 190319
Match
Set
Poäng
Nacka Wermdö
-
La Gamba
5-5
22-21
1-1
Nynäshamn
-
Pilsättarna
6-3
20-13
2-0
Svedmyra
-
Pilo
5-5
21-24
1-1
Ledig
-
FIGHT
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 4B omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division 4B
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 20
190319
Spelare
Lag
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Mikael Wetter
Nacka Wermdö
1
1
3
3
1
2
20.6
15.39
14.59
12.77
2
Jonas Olsson
Nynäshamn
1
1
1
3
3
3
4
20.59
13.72
13.23
11.15
3
Christoffer Grönlund
Nynäshamn
1
2
2
3
1
2
1
20.59
16.36
16.57
11.42
4
Anders Husberg
Nacka Wermdö
1
2
2
2
5
4
1
20.31
16.98
16.82
13.07
5
Abdullah Atilgan
Nacka Wermdö
1
2
4
5
2
1
1
20.04
14.73
14.68
11.21
6
Robert Axelsson
FIGHT
1
1
1
2
5
4
3
19.56
15.53
15.19
13.37
7
Christer Swanson
Pilsättarna
1
1
2
3
5
3
1
19.3
14.24
13.84
10.88
8
Weine Ekström
Nynäshamn
1
19.03
19.03
19.03
19.03
9
Per Bergsman
Svedmyra
1
1
1
3
5
3
2
19.03
15.7
15.6
12.6
10
Andreas Pärlerstrand
FIGHT
1
1
1
1
2
1
18.79
14.93
14.18
12.12
11
Martin Thybelius
La Gamba
1
1
18.56
17.65
17.65
16.75
12
Jens Löfgren
La Gamba
1
1
2
3
6
1
18.16
13.43
12.98
11.41
13
Stefan Thuresson
Pilsättarna
1
1
4
6
3
1
17.89
13.91
13.51
11.83
14
Jimmy Nilsson
Nacka Wermdö
2
1
4
5
1
17.7
14.7
14.04
12.74
15
Robin Nyman
Nynäshamn
1
1
1
1
1
17.48
14
13.8
11.8
16
Anders Johansson
Pilo
1
1
2
1
17.28
15.34
14.96
13.03
17
Peter Chef-Johansson
Svedmyra
1
1
3
3
3
1
17.27
13.9
13.49
11.71
18
Annette Klaesson
Svedmyra
1
5
4
1
1
17.08
14.08
14.08
11.23
19
Malin Karlström
Nynäshamn
1
1
16.76
15.91
15.91
15.05
20
Isabella Rydén
La Gamba
2
1
2
1
1
16.72
14.57
14.9
11.31
21
Anne Rasmussen
Nacka Wermdö
2
3
1
2
2
16.71
14.58
15.07
12.12
22
Therese Torpling
Pilo
1
5
5
3
1
1
16.58
14.48
14.36
11.89
23
Johanna Petersson
Nynäshamn
1
1
3
1
16.55
14.12
13.52
12.21
24
Erland Moberg
Svedmyra
1
7
5
3
16.47
13.83
13.82
12.26
25
Christer Lindblad
La Gamba
2
2
4
3
2
16.33
14.23
14.43
11.53
26
Björn Aggemyr
Pilo
2
3
2
5
3
16.31
13.39
12.78
11.26
27
Tomas Engström
Nacka Wermdö
1
1
1
3
1
16.26
13.42
12.82
10.56
28
Bert Blom
Svedmyra
1
3
2
3
1
16.14
12.74
12.41
10.98
29
Niklas Dahlgren
Nacka Wermdö
3
2
3
3
1
15.99
13.74
13.44
11.58
30
Mikael Eloranta
Pilo
1
1
3
4
2
15.86
13.21
12.92
11.54
31
Carl-Arne Nilsson
Pilsättarna
3
2
5
7
1
15.82
13.44
13.2
11.72
32
Anders Mähl
Pilo
2
2
5
4
1
15.68
13.41
13.2
11.92
33
Patrik Makris
Nynäshamn
1
4
3
1
15.46
14.1
14.45
12.72
34
Louise Berg
Nynäshamn
1
5
6
1
1
15.31
13.63
13.7
11.56
35
Roger Johansson
FIGHT
1
5
3
2
4
15.22
13.35
13.5
11.37
36
Christer Söderström
Nynäshamn
1
15.2
15.2
15.2
15.2
37
Rolf Sjölund
Svedmyra
1
3
5
4
4
15.18
13.21
13.3
11.29
38
Sofi Malmqvist
Nynäshamn
3
3
4
4
14.96
12.97
12.84
11.08
39
Conny Carlsson
La Gamba
1
14.94
14.94
14.94
14.94
40
Gunnar Karlsson
Nynäshamn
1
1
1
14.88
13.76
13.72
12.67
41
Bernt Haglund
Pilsättarna
4
6
5
3
14.88
13.13
13.14
11.03
42
Tommy Molina
FIGHT
2
1
3
1
14.71
12.68
11.98
10.84
43
Marianne Erixon
Pilsättarna
3
5
2
2
14.59
13.23
13.34
11.51
44
Benny Östlund
La Gamba
1
14.59
14.59
14.59
14.59
45
Sonja Lindqvist
Nynäshamn
2
2
1
2
14.59
13.08
13.28
11.78
46
Edward Fast
FIGHT
2
1
8
5
1
14.56
12.41
12.43
10.91
47
Curt Blom
Svedmyra
2
3
9
3
14.32
12.71
12.57
11.38
48
Arne Nordfjäll
La Gamba
2
3
1
2
14.31
13.1
13.2
11.34
49
Marlene Sundholm
La Gamba
1
2
9
4
1
14.29
12.21
12.11
10.91
50
Fred Jansson
Pilsättarna
1
3
4
5
14.22
12.37
12.33
11.02
51
Rose-Marie From
La Gamba
1
3
14.21
12.85
12.45
12.3
52
Jan Strömberg
FIGHT
1
4
3
2
14.15
12.78
12.88
11.35
53
Lisa Pettersson
Pilo
2
2
3
5
1
14.08
12.33
12.22
10.25
54
Dick Andersson
Pilo
1
6
5
3
14.04
12.83
12.89
11.56
55
Henrik Sundholm
La Gamba
1
13.71
13.71
13.71
13.71
56
Lillan Larsson
La Gamba
1
1
13.69
12.33
12.33
10.97
57
Kerstin Hultberg
Pilo
1
6
4
13.69
12.26
12.54
11.07
58
Annelie Kraft
La Gamba
2
4
6
4
1
13.62
11.62
11.37
9.91
59
Ronny Hägg
La Gamba
1
13.37
13.37
13.37
13.37
60
Magnus Qvarfordt
FIGHT
1
1
13.35
12.54
12.54
11.73
61
Dick Johansson
Nacka Wermdö
1
7
2
3
13.34
12.02
12.23
10.45
62
Johan Jonsson
Pilo
1
1
13.14
12.56
12.56
11.97
63
Stig Pettersson
La Gamba
1
1
2
13.01
12.08
11.95
11.42
64
Bernt Arne Rause
Nynäshamn
5
1
12.99
12.56
12.7
11.69
65
Rein Rauden
La Gamba
1
12.69
12.69
12.69
12.69
66
Folke Fördal
FIGHT
3
8
2
12.66
11.64
11.57
10.76
67
Niklas Österholm
FIGHT
1
12.35
12.35
12.35
12.35
68
Johanna Linder
FIGHT
1
7
5
12.32
11.11
11.21
10.28
69
Oscar Erixon
Pilsättarna
1
12.28
12.28
12.28
12.28
70
Leif Ulander
Pilsättarna
9
2
11.99
11.53
11.77
10.67
71
Charlotte Gullack
La Gamba
5
3
11.92
11.07
11.11
10.46
72
Christer Johansson
Nynäshamn
3
11.92
11.74
11.85
11.47
73
Tanja Veintie
La Gamba
1
11.71
11.71
11.71
11.71
74
Ritva Eskonniemi
Nacka Wermdö
1
1
11.64
11.15
11.15
10.66
75
Leif Erixon
Pilsättarna
2
11.58
11.33
11.33
11.09
76
Peter Lindström
Svedmyra
1
11.46
11.46
11.46
11.46
2019-06-17
dartstatistik.se
Kontakta SK