Stockholms Dartförbund (StDF) 2018/2019
Division 3B - Omgång 22 - 190404



Tabell Division 3B

Omg. 22
190404
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Steel Tons 20 13 5 2 +43 +116 31
2 Engelbrekt 20 14 2 4 +44 +97 30
3 DVAI 20 14 1 5 +60 +125 29
4 Gröna Lyktan 20 13 3 4 +40 +101 29
5 Bergsfolket 20 9 4 7 +13 +28 22
6 Hammarby 20 9 3 8 -6 +1 21
7 Västertorp 20 7 6 7 -5 -17 20
8 ACDC 20 7 2 11 -17 -48 16
9 Solna AIK 20 3 3 14 -54 -116 9
10 Ösmo 20 3 1 16 -56 -128 7
11 Etanol 20 2 2 16 -62 -159 6
 
Lagmatch - Omg. 22 - 190404 Match Set Poäng
Solna AIK - DVAI 1-8 10-25 0-2
Västertorp - Etanol 6-4 22-17 2-0
Hammarby - Ledig      
Steel Tons - Engelbrekt 7-2 24-11 2-0
ACDC - Bergsfolket 3-6 12-19 0-2
Ösmo - Gröna Lyktan 2-7 16-23 0-2
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Klubb  Ton  180  Utgång  Kort Set  Pilsnitt        180 Totalt      Lag Totalt      Topp 20 Totalt      Omgångens 10 bästa
Pilsnitt: Singel  Match  Raka set      Utgång: Singel  Dubbel      Kort Set: Singel  Dubbel      Hög Utgång
Outstanding Player Poäng: Singel  Dubbel  Totalt  Alla Spelare (Singel)      Poängsnitt: Singel  Dubbel  Totalt      Avgörande Dubbel
Match/Set: Singel  Dubbel  Totalt
Division 3B omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22
Spelschema: Division 3B  Korsreferens  Klubb/Lag      Jämför lag      Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag  Historik


Solna AIK - DVAI   1 - 8   (10 - 25)

Omg. 22
190404
Solna AIK Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång DVAI Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Ola Hesselvall  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jesper Bäckström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Patrik Skarnäs         Martin Ljungdahl         0 - 0.96
S1 Ola Hesselvall 36
40
39
0
38
0
24
71
39
2
2         Jesper Bäckström 35
0
39
4
36
2
26
0
39
0
3         2 - 3 13.59 - 14.28 0.24 - 0.96
S2 Patrik Skarnäs 30
175
45
7
27
140
30
146
 
 
          Martin Ljungdahl 32
0
45
2
29
0
28
0
 
 
4         1 - 3 11.64 - 14.94 0.12 - 0.96
D2 Roger Svensson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Tobias Sandström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Jonny Kuhl         Ulph Andersson         0.12 - 0.96
S3 Roger Svensson 30
0
30
72
24
51
24
32
 
 
1         Tobias Sandström 30
16
28
0
26
0
22
0
 
 
8         1 - 3 17.12 - 18.75 0.12 - 0.96
S4 Jonny Kuhl 31
0
27
160
30
0
20
0
 
 
1         Peter Fredriksson 30
20
28
0
27
131
21
32
 
 
2         3 - 1 17.07 - 17.18 1.08 - 0.12
D3 Annica Bernergård  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Theodor Fredriksson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  1       0 - 3   0 - 1.06
Micael Larsson         Michael Billberg         0 - 0.96
S5 Annica Bernergård 36
0
24
87
21
262
30
137
 
 
1         Theodor Fredriksson 33
10
26
0
21
0
31
0
 
 
4         1 - 3 13.68 - 17.96 0.12 - 1.08
S6 Micael Larsson 39
8
27
0
24
150
39
16
 
 
2         Michael Billberg 42
0
24
132
26
0
37
0
 
 
2         1 - 3 14.19 - 14.51 0.12 - 0.96
    1 7       1 23 1   1 - 8
(10 - 25)
14.36 - 16 2.04 - 10.9


Västertorp - Etanol   6 - 4   (22 - 17)

Omg. 22
190404
Västertorp Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Etanol Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Carola Storm  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Erik Spade  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Joanna Höök         Monica Lindström         0.96 - 0
S1 Carola Storm 30
0
28
0
45
45
42
5
36
16
1         Monica Lindström 27
158
30
80
45
14
44
0
36
0
          2 - 3 13.48 - 12.38 0.24 - 0.96
S2 Karl-Arne Bäckström 45
8
45
14
30
69
36
40
41
0
          Erik Spade 45
28
45
27
31
0
35
0
42
8
1         3 - 2 12.05 - 12.33 0.96 - 0.24
D2 Lasse Strömberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jukka Laitinen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Jimmy Falk         Maarit Fagerholm         0.96 - 0
S3 Pierre Lindgren 27
248
36
70
30
155
 
 
 
 
          Maarit Fagerholm 28
0
34
0
33
0
 
 
 
 
3         0 - 3 11.08 - 15.82 0 - 0.96
S4 Lasse Strömberg 23
0
33
73
44
0
30
0
 
 
2         Jukka Laitinen 21
208
36
0
42
4
30
46
 
 
1         3 - 1 14.85 - 13.53 0.96 - 0.12
D3 Anna Henriksson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Kentha Österberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Carina Hoffman         Ellinor Fagerholm         0.12 - 0.96
S5 Mikael Karlsson 42
0
45
81
45
2
27
0
 
 
3         Ellinor Fagerholm 39
8
45
4
44
0
27
144
 
 
2         3 - 1 12.08 - 11.92 0.96 - 0.12
S6 Jimmy Falk 24
169
30
0
30
20
33
84
 
 
1         Kentha Österberg 27
0
27
92
32
0
32
0
 
 
2         1 - 3 14.79 - 16.2 0.12 - 0.96
AD Carola Storm  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Maarit Fagerholm  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1    
Lasse Strömberg         Kentha Österberg          
      7         9     6 - 4
(22 - 17)
13.03 - 13.35 7.32 - 5.28


Steel Tons - Engelbrekt   7 - 2   (24 - 11)

Omg. 22
190404
Steel Tons Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Engelbrekt Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Anki Nilsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Leif Åström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Viveka Träff         Jörgen Hammerman         0.96 - 0
S1 Anki Nilsson 24
36
21
213
27
0
28
0
31
0
4         Leif Åström 23
0
22
0
24
40
30
32
30
20
6         3 - 2 17.22 - 18.71 0.96 - 0.24
S2 Viveka Träff 27
0
24
121
30
4
24
16
 
 
4 1       Jörgen Hammerman 27
16
23
0
33
0
23
0
 
 
5         1 - 3 17.74 - 18.75 0.22 - 0.96
D2 Nils - Magnus Eriksson 20 20  
 
 
 
 
 
          Per-Erik Fagerberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   1.2 - 0
Stefan Jonsson         Rikard Berg         1.2 - 0
S3 Stefan Jonsson 25
0
27
18
18
52
24
0
36
2
4   125     Heikki Helelä 27
20
25
0
21
0
21
187
38
0
6         2 - 3 18.72 - 17.41 0.49 - 1.08
S4 Nils - Magnus Eriksson 32
0
28
0
44
0
 
 
 
 
2         Rikard Berg 30
126
30
54
42
10
 
 
 
 
          3 - 0 14.45 - 12.87 0.96 - 0
D3 Richard Johansen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Thomas Bergman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Göran Siegers         Stefan Ställmark         0.96 - 0
S5 Richard Johansen 30
10
32
0
25
0
30
134
24
0
5         Thomas Bergman 30
0
33
10
24
73
31
0
21
140
2         3 - 2 16.74 - 16.42 0.96 - 0.24
S6 Göran Siegers 30
118
45
6
43
0
41
0
 
 
1         Stefan Ställmark 33
0
45
20
45
39
39
6
 
 
1         3 - 1 11.82 - 11.97 0.96 - 0.12
    2 20 1 1   1 20     7 - 2
(24 - 11)
15.97 - 15.89 10.79 - 2.64


ACDC - Bergsfolket   3 - 6   (12 - 19)

Omg. 22
190404
ACDC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Bergsfolket Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Michael Lexborn  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Kenneth Mossfeldt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Tommy Bäckman         Jan Johansson         0.12 - 0.96
S1 Michael Lexborn 44
0
45
8
41
0
 
 
 
 
1         Bo Hansson 42
12
45
10
39
8
 
 
 
 
          3 - 0 11.5 - 11.69 0.96 - 0
S2 Tommy Bäckman 24
155
39
39
24
86
 
 
 
 
          Bernt Halling 27
0
38
0
25
0
 
 
 
 
2         0 - 3 14.06 - 16.7 0 - 0.96
D2 Tomi Ilonen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Hans Talso  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Roger Andersson         Stefan Persson         0.96 - 0
S3 Tomi Ilonen 30
40
26
0
25
0
28
0
 
 
2         Hans Talso 33
0
24
103
27
159
27
90
 
 
1         3 - 1 18.02 - 14.88 0.96 - 0.12
S4 Roger Andersson 36
8
33
106
30
10
 
 
 
 
2         Kenneth Mossfeldt 34
0
36
0
29
0
 
 
 
 
1         0 - 3 13.93 - 15.18 0 - 0.96
D3 Christer Svensson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Klas Hagberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Per Österberg         Leif Nilsson         0.24 - 0.96
S5 Christer Svensson 36
14
27
72
36
56
 
 
 
 
2         Klas Hagberg 35
0
29
0
36
0
 
 
 
 
2         0 - 3 13.75 - 15.03 0 - 0.96
S6 Per Österberg 30
75
45
2
27
81
 
 
 
 
          Leif Nilsson 32
0
45
15
30
0
 
 
 
 
3         0 - 3 13.19 - 13.91 0 - 0.96
      7         9     3 - 6
(12 - 19)
14 - 14.41 4.56 - 7.8


Ösmo - Gröna Lyktan   2 - 7   (16 - 23)

Omg. 22
190404
Ösmo Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Gröna Lyktan Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Lillemor Norberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Per Höstner  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Ulrica Mattsson         Peter Johansson         0.12 - 0.96
S1 Lillemor Norberg 27
92
18
247
33
14
 
 
 
 
1         Per Höstner 27
0
20
0
33
0
 
 
 
 
4         0 - 3 14.74 - 18.79 0 - 1.08
S2 Ulrica Mattsson 41
0
45
37
21
96
33
70
 
 
2         Peter Johansson 42
2
45
10
24
0
31
0
 
 
          1 - 3 12.86 - 14.03 0.12 - 0.96
D2 Jörgen Lindgren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Pehr Nilsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Kjell Norberg         Håkan Lövgren         0.24 - 0.96
S3 Jörgen Lindgren 42
2
33
45
34
0
37
0
30
55
2         Pehr Nilsson 43
0
32
0
36
8
36
2
33
0
2         2 - 3 13.65 - 13.86 0.24 - 0.96
S4 Kjell Norberg 29
0
36
0
45
5
30
12
42
4
2         Håkan Lövgren 27
40
36
11
45
30
32
0
40
0
4         2 - 3 13.65 - 13.47 0.24 - 0.96
D3 Stefan Berg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Katarina Wiklund  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Joakim Skilberg         Kaj Hänninen         0.96 - 0.24
S5 Stefan Berg 29
0
33
0
45
0
 
 
 
 
3         Katarina Wiklund 27
74
33
20
42
9
 
 
 
 
1         3 - 0 14.05 - 13.73 0.96 - 0
S6 Joakim Skilberg 33
0
45
28
24
147
39
12
36
5
          Kaj Hänninen 33
40
45
8
27
0
39
0
37
0
3         2 - 3 13.07 - 13.57 0.24 - 0.96
      10       1 14     2 - 7
(16 - 23)
13.55 - 14.19 4.44 - 9.24


Pilsnitt Singel

Omg. 22
190404
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Tommy Lindström Steel Tons 1 1 0 3 3 0 7       2 14 22.43 1.35 1.35 2.33 3.68 3.68
2 Mats Andersson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 3       1 17 21.47 1.11 1.11 1 2.11 2.11
3 Kristin Bomander Steel Tons 1 1 0 4 3 1 6 1     1 20 20.04 1.18 1.18 1.5 2.68 2.68
4 Leif Säkkinen Etanol 2 2 0 8 6 2 9       2 19 18.08 1.08 2.16 1.13 1.64 3.29
5 Per Höstner Gröna Lyktan 16 12 4 55 40 15 60 2 1 114 6 16 18.01 0.82 13.13 1.09 0.89 14.22
6 Roland Hägg Hammarby 1 0 1 3 0 3 4           17.68 0 0 1.33 1.33 1.33
7 Stefan Jonsson Steel Tons 18 15 3 71 50 21 61 1 1 125 5 19 17.47 0.89 15.95 0.86 0.93 16.81
8 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 11 0 39 33 6 41 2 1 132 5 19 17.35 1.06 11.61 1.05 1.15 12.66
9 Anki Nilsson Steel Tons 4 4 0 17 12 5 20         22 17.17 0.96 3.84 1.18 1.25 5.02
10 Jonny Kuhl Solna AIK 1 1 0 4 3 1 1       1 20 17.07 1.08 1.08 0.25 1.33 1.33
11 Leif Åström Engelbrekt 15 10 5 60 36 24 61 2 1 131 3 13 17.02 0.75 11.31 1.02 0.82 12.33
12 Robert Olsson Ösmo 3 2 1 11 7 4 13   1 139   22 16.97 0.76 2.29 1.18 1.16 3.47
13 Theodor Fredriksson DVAI 10 8 2 38 26 12 36 1     3 16 16.95 0.84 8.41 0.95 0.94 9.36
14 Michael Oskarsson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 5         27 16.89 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
15 Lennart Thorell Hammarby 18 11 7 77 41 36 64       7 18 16.72 0.69 12.39 0.83 0.73 13.22
16 Jerry Varis ACDC 2 1 1 7 4 3 8         23 16.71 0.54 1.08 1.14 1.11 2.22
17 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 7 4 3 5       1 20 16.67 0.6 1.2 0.71 0.96 1.91
18 Ingo Schank ACDC 5 3 2 21 10 11 17 1 1 170 1 18 16.53 0.76 3.8 0.81 0.92 4.61
19 Jörgen Hammerman Engelbrekt 20 15 5 77 48 29 55   1 138 2 20 16.51 0.76 15.25 0.71 0.8 15.96
20 Tomi Ilonen ACDC 17 12 5 69 44 25 68 1     1 19 16.41 0.75 12.7 0.99 0.81 13.69
21 Tobias Sandström DVAI 17 11 6 72 41 31 52         22 16.4 0.68 11.52 0.72 0.72 12.24
22 Robert Szuta ACDC 10 5 5 40 20 20 25 1       22 16.29 0.55 5.5 0.63 0.61 6.13
23 Lasse Strömberg Västertorp 18 15 3 64 48 16 48       1 16 16.21 0.83 14.91 0.75 0.87 15.66
24 Heikki Helelä Engelbrekt 20 18 2 76 55 21 73 1     4 18 16.13 0.9 18.01 0.96 0.95 18.97
25 Jesper Bäckström DVAI 14 12 2 53 37 16 39 1       23 16.08 0.84 11.74 0.74 0.89 12.48
26 Peter Johansson Gröna Lyktan 19 14 5 77 51 26 60       5 19 16.05 0.8 15.12 0.78 0.84 15.9
27 Per Rotmark Hammarby 11 8 3 41 29 12 43 1 1 156 2 17 15.93 0.83 9.08 1.05 0.92 10.13
28 Maarit Fagerholm Etanol 7 2 5 27 11 16 16 1     1 21 15.86 0.39 2.74 0.59 0.48 3.33
29 Viveka Träff Steel Tons 17 9 8 63 36 27 42 2     3 20 15.8 0.6 10.28 0.67 0.64 10.95
30 Kjell Andersson Engelbrekt 13 8 5 47 28 19 31       3 18 15.65 0.66 8.55 0.66 0.71 9.21
31 John Vaittinen Etanol 1 1 0 5 3 2 2         25 15.65 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
32 Kentha Österberg Etanol 14 8 6 51 30 21 37       1 21 15.64 0.61 8.52 0.73 0.66 9.25
33 Thomas Bergman Engelbrekt 17 12 5 67 41 26 51 2 1 116 3 18 15.56 0.76 12.86 0.76 0.8 13.62
34 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 13 11 2 52 36 16 39       2 19 15.49 0.86 11.16 0.75 0.92 11.91
35 Mikael Häll Hammarby 13 5 8 54 24 30 34       1 21 15.46 0.46 6 0.63 0.51 6.63
36 Michael Billberg DVAI 14 10 4 56 34 22 49       1 20 15.45 0.73 10.2 0.88 0.79 11.07
37 Peter Johansson Bergsfolket 11 7 4 44 25 19 32         24 15.45 0.65 7.2 0.73 0.72 7.93
38 Peter Fredriksson DVAI 7 4 3 28 15 13 18 1       24 15.42 0.61 4.3 0.64 0.71 4.94
39 Daniel Larsson Ösmo 5 4 1 19 13 6 10         22 15.41 0.79 3.96 0.53 0.9 4.49
40 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 16 9 7 67 34 33 42 1     2 16 15.41 0.62 9.88 0.63 0.66 10.51
41 Roger Pettersson Västertorp 4 3 1 16 10 6 13 1     1 21 15.35 0.81 3.22 0.81 1.01 4.03
42 Jan Johansson Etanol 1 0 1 5 2 3 4         29 15.28 0.24 0.24 0.8 1.04 1.04
43 Tomas Rastemo Hammarby 19 10 9 76 40 36 40   2 170 4 14 15.25 0.64 12.13 0.53 0.67 12.66
44 Niklas Thelander Bergsfolket 4 3 1 13 10 3 9         23 15.24 0.75 3 0.69 0.92 3.69
45 Carola Storm Västertorp 16 6 10 66 33 33 41 1     1 20 15.23 0.49 7.78 0.62 0.53 8.4
46 Leif Nilsson Bergsfolket 16 6 10 68 30 38 42         23 15.18 0.45 7.2 0.62 0.49 7.82
47 Jimmy Falk Västertorp 17 8 9 66 33 33 45 2     1 21 15.16 0.53 9.08 0.68 0.57 9.76
48 Klas Hagberg Bergsfolket 19 15 4 75 50 25 45         22 15.15 0.79 15 0.6 0.82 15.6
49 Pär Andersson Bergsfolket 15 12 3 57 37 20 38       4 16 15.12 0.81 12.15 0.67 0.85 12.82
50 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 5 2 3 18 9 9 8         23 15.02 0.46 2.28 0.44 0.54 2.72
51 Martin Ljungdahl DVAI 18 13 5 68 44 24 40       2 19 14.98 0.74 13.32 0.59 0.77 13.91
52 Stellan Lindholm Steel Tons 12 6 6 45 23 22 19 3     2 20 14.98 0.57 6.9 0.42 0.61 7.32
53 Richard Johansen Steel Tons 10 5 5 43 23 20 29         24 14.96 0.58 5.76 0.67 0.64 6.43
54 Mikael Karlsson Västertorp 10 8 2 40 27 13 30         24 14.95 0.8 8.04 0.75 0.88 8.79
55 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 15 8 7 61 29 32 38 1     2 21 14.94 0.57 8.62 0.62 0.62 9.24
56 Ulph Andersson DVAI 19 10 9 72 36 36 47         23 14.93 0.54 10.32 0.65 0.58 10.97
57 Göran Siegers Steel Tons 20 12 8 79 45 34 54       2 20 14.92 0.64 12.84 0.68 0.68 13.52
58 Leif Dahlqvist DVAI 1 0 1 3 0 3 2           14.84 0 0 0.67 0.67 0.67
59 Robert Klaman Västertorp 3 2 1 13 8 5 6       1 21 14.79 0.76 2.28 0.46 0.91 2.74
60 Robin Nilsson ACDC 1 1 0 3 3 0 2         26 14.72 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
61 Roger Andersson ACDC 10 8 2 39 26 13 12         23 14.64 0.79 7.92 0.31 0.82 8.23
62 Micael Larsson Solna AIK 14 7 7 51 27 24 25         25 14.54 0.53 7.44 0.49 0.57 7.93
63 Hans Ekström Gröna Lyktan 11 5 6 46 21 25 22       1 19 14.34 0.51 5.64 0.48 0.56 6.12
64 Joakim Skilberg Ösmo 10 4 6 40 19 21 13         24 14.24 0.47 4.68 0.33 0.5 5.01
65 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 14 4 10 54 21 33 27       1 21 14.24 0.36 5.04 0.5 0.4 5.54
66 Denny Johansson Hammarby 18 9 9 73 38 35 26   1 111   22 14.2 0.56 10.11 0.36 0.58 10.47
67 Kurt Svensson Solna AIK 15 6 9 51 23 28 25 1       26 14.18 0.43 6.46 0.49 0.46 6.95
68 Christer Svensson ACDC 18 9 9 69 35 34 30   2 144 1 19 14.16 0.57 10.27 0.43 0.59 10.7
69 Leif Juutilainen DVAI 11 4 7 46 17 29 13         22 14.1 0.4 4.44 0.28 0.43 4.72
70 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 13 9 4 50 30 20 17         26 14.09 0.69 9 0.34 0.72 9.34
71 Pia Airisniemi Etanol 2 1 1 9 4 5 4         24 14.05 0.54 1.08 0.44 0.76 1.52
72 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 18 12 6 76 44 32 44   1 115 1 19 14.04 0.71 12.75 0.58 0.74 13.33
73 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 10 7 3 38 23 15 24         23 14.04 0.7 6.96 0.63 0.76 7.59
74 Kjell Norberg Ösmo 17 6 11 74 33 41 37         23 14.01 0.44 7.56 0.5 0.47 8.06
75 Stefan Berg Ösmo 20 9 11 88 44 44 39       1 21 13.96 0.54 10.8 0.44 0.56 11.24
76 Roger Svensson Solna AIK 17 9 8 62 32 30 13         25 13.96 0.54 9.24 0.21 0.56 9.45
77 Magnus Jensen Etanol 15 6 9 58 24 34 14         26 13.91 0.43 6.48 0.24 0.45 6.72
78 Stig Hägg Solna AIK 11 6 5 39 21 18 9       1 21 13.85 0.57 6.24 0.23 0.59 6.47
79 Joanna Höök Västertorp 11 4 7 41 18 23 15         22 13.84 0.41 4.56 0.37 0.45 4.93
80 Peter Axi DVAI 2 1 1 8 3 5           28 13.83 0.48 0.96 0 0.48 0.96
81 Tommy Bäckman ACDC 17 7 10 66 28 38 32       1 21 13.81 0.45 7.68 0.48 0.48 8.16
82 Roger Centerström ACDC 1 0 1 4 1 3 2         32 13.75 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
83 Bernt Halling Bergsfolket 10 5 5 44 22 22 19         25 13.73 0.56 5.64 0.43 0.61 6.07
84 Hans Talso Bergsfolket 6 2 4 24 8 16 9 1       30 13.73 0.38 2.26 0.38 0.44 2.64
85 Theo Lehtisalo Etanol 12 5 7 49 22 27 25         24 13.69 0.47 5.64 0.51 0.51 6.15
86 Eva Carlson Steel Tons 5 1 4 16 4 12 8         25 13.69 0.22 1.08 0.5 0.32 1.58
87 Gunilla Gillver Steel Tons 4 3 1 17 11 6 6         28 13.67 0.78 3.12 0.35 0.87 3.47
88 Ola Hesselvall Solna AIK 14 2 12 56 19 37 12         28 13.66 0.25 3.48 0.21 0.26 3.69
89 Ingvar Jansson Engelbrekt 9 5 4 39 20 19 22         22 13.65 0.6 5.4 0.56 0.66 5.96
90 Stefan Ställmark Engelbrekt 8 2 6 33 13 20 9         30 13.59 0.34 2.76 0.27 0.38 3.03
91 Jan Johansson Hammarby 19 5 14 76 27 49 34         25 13.55 0.33 6.24 0.45 0.35 6.69
92 Bo Rydén ACDC 5 2 3 16 6 10 7         30 13.5 0.38 1.92 0.44 0.47 2.36
93 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 5 0 5 18 3 15 4         26 13.49 0.07 0.36 0.22 0.12 0.58
94 Stefan Kilman Hammarby 16 4 12 64 22 42 21       1 21 13.36 0.32 5.16 0.33 0.34 5.49
95 Per Österberg ACDC 16 2 14 61 17 44 22         23 13.34 0.2 3.24 0.36 0.23 3.6
96 Jörgen Minster Steel Tons 15 6 9 62 28 34 8       1 19 13.33 0.47 7.08 0.13 0.48 7.21
97 Rikard Berg Engelbrekt 8 3 5 30 12 18 13 1       27 13.32 0.42 3.34 0.43 0.47 3.77
98 Benny Hejdenberg DVAI 3 2 1 14 7 7 9         25 13.27 0.68 2.04 0.64 0.89 2.68
99 Ulrica Mattsson Ösmo 20 3 17 75 20 55 22         24 13.27 0.21 4.2 0.29 0.22 4.49
100 Jan Bosch Engelbrekt 1 0 1 4 1 3 1         33 13.26 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
101 Erik Spade Etanol 14 4 10 58 23 35 4         24 13.24 0.37 5.16 0.07 0.37 5.23
102 Jörgen Lindgren Ösmo 17 8 9 71 35 36 24         23 13.16 0.53 9 0.34 0.55 9.34
103 Björn Lysell Solna AIK 13 2 11 54 19 35 18       1 21 13.15 0.28 3.6 0.33 0.3 3.93
104 Malin Edman Ösmo 1 0 1 3 0 3             13.14 0 0 0 0 0
105 Bo Hansson Bergsfolket 5 0 5 22 7 15 8         30 13.12 0.17 0.84 0.36 0.24 1.2
106 Slavisa Planincic Solna AIK 15 5 10 57 20 37 20         30 13.08 0.36 5.4 0.35 0.38 5.75
107 Lillemor Norberg Ösmo 6 0 6 23 5 18 4         29 13.08 0.1 0.6 0.17 0.13 0.77
108 Annica Bernergård Solna AIK 19 8 11 74 31 43 19         28 13.04 0.45 8.52 0.26 0.46 8.78
109 Jukka Laitinen Etanol 14 4 10 51 15 36 14         32 12.96 0.3 4.2 0.27 0.32 4.47
110 Ellinor Fagerholm Etanol 14 5 9 54 23 31 17         28 12.95 0.41 5.76 0.31 0.43 6.07
111 Michael Lexborn ACDC 11 3 8 43 15 28 7         22 12.93 0.33 3.6 0.16 0.34 3.76
112 Stefan Persson Bergsfolket 2 0 2 8 2 6 2         34 12.91 0.12 0.24 0.25 0.24 0.49
113 Tommie Svensson ACDC 6 2 4 25 9 16 12         27 12.91 0.38 2.28 0.48 0.46 2.76
114 Ida Garamvölgyi ACDC 1 0 1 3 0 3 1           12.88 0 0 0.33 0.33 0.33
115 Karl-Arne Bäckström Västertorp 11 1 10 40 8 32 5         29 12.87 0.14 1.56 0.13 0.15 1.69
116 Pierre Lindgren Västertorp 12 2 10 47 13 34 23 1       28 12.84 0.24 2.86 0.49 0.28 3.35
117 Anna Henriksson Västertorp 8 1 7 31 9 22 5         26 12.78 0.21 1.68 0.16 0.23 1.84
118 Mats Åke Roslund Ösmo 5 2 3 21 9 12 12         29 12.73 0.46 2.28 0.57 0.57 2.85
119 Jan Johansson Bergsfolket 1 1 0 4 3 1           32 12.72 0.96 0.96 0 0.96 0.96
120 Monica Lindström Etanol 11 3 8 40 12 28 6         29 12.7 0.29 3.24 0.15 0.31 3.39
121 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 9 4 5 30 12 18 5         28 12.68 0.43 3.84 0.17 0.45 4.01
122 Jan Rickardsson Bergsfolket 4 0 4 16 4 12 5         38 12.62 0.12 0.48 0.31 0.2 0.79
123 Micael Sjöbeck DVAI 2 0 2 8 2 6 3         45 12.44 0.12 0.24 0.38 0.31 0.61
124 Maria Östlund Ösmo 5 0 5 16 1 15 5           12.42 0.02 0.12 0.31 0.09 0.43
125 Malin Pettersson Ösmo 1 0 1 3 0 3 1           12.3 0 0 0.33 0.33 0.33
126 Henrik Walters DVAI 1 0 1 3 0 3             12.1 0 0 0 0 0
127 Olle Fredriksson Hammarby 3 2 1 11 7 4 3         35 12.07 0.68 2.04 0.27 0.77 2.31
128 Carina Hoffman Västertorp 10 1 9 33 5 28 5         30 12 0.12 1.2 0.15 0.14 1.35
129 Pierre Nyburg DVAI 1 0 1 5 2 3 1         40 11.98 0.24 0.24 0.2 0.44 0.44
130 Marina Fagrell Etanol 12 2 10 39 7 32 11         24 11.67 0.17 2.04 0.28 0.19 2.32
131 Patrik Skarnäs Solna AIK 1 0 1 4 1 3             11.64 0.12 0.12 0 0.12 0.12


Pilsnitt Match

Omg. 22
190404
Spelare Lag 25.0- 24.0- 23.0- 22.0- 21.0- 20.0- 19.0- 18.0- 17.0- 16.0- 15.0- 14.0- 13.0- 12.0- 11.0- 10.0- 9.0- Pilsnitt Match
Högst   Snitt   Median Lägst
1 Stefan Jonsson Steel Tons 1     1   2 2 2 1 4 3 2           25.91 18.02 16.99 14.48
2 Per Höstner Gröna Lyktan   1       1 4 2 5 2       1       24.64 18.33 18.26 12.94
3 Tommy Lindström Steel Tons       1                           22.43 22.43 22.43 22.43
4 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons       1 1     2 3 2   2           22.1 17.77 17.44 14.41
5 Theodor Fredriksson DVAI         1     2 4   1 1 1         21.64 17.28 17.69 13.32
6 Mats Andersson Steel Tons         1                         21.47 21.47 21.47 21.47
7 Heikki Helelä Engelbrekt         1   1 1 3 4 6 2   2       21.47 16.28 16.15 12.94
8 Peter Johansson Gröna Lyktan         1   1 1 3 3 6 3 1         21.17 16.34 15.77 13.48
9 Robert Klaman Västertorp           1             2         20.88 16 13.58 13.54
10 Lennart Thorell Hammarby           1 2 2 4 3 3 2 1         20.47 16.85 16.92 13.6
11 Roger Pettersson Västertorp           1         1   1 1       20.4 15.58 14.71 12.5
12 Viveka Träff Steel Tons           1 1 1 3 2 3 3 3         20.31 16.17 15.75 13.42
13 Jörgen Hammerman Engelbrekt           1   3 4 4 5   2         20.17 16.62 16.45 13.52
14 Kjell Andersson Engelbrekt           1   1   3 4 3     1     20.11 15.8 15.32 11.89
15 Kristin Bomander Steel Tons           1                       20.04 20.04 20.04 20.04
16 Per Rotmark Hammarby             2 1 2   2 4           19.78 16.37 15.41 14.23
17 Leif Åström Engelbrekt             1 4 1 5 4             19.78 17.15 16.76 15.47
18 Lasse Strömberg Västertorp             1 3 2 5 4 1 2         19.6 16.39 16.5 13.07
19 Tomi Ilonen ACDC             1 4 2 6   3 1         19.52 16.66 16.57 13.55
20 Tobias Sandström DVAI             3 2 1 2 5 3 1         19.39 16.5 15.85 13.36
21 Tomas Rastemo Hammarby             1 1 1 2 6 4 4         19.29 15.42 15.03 13.02
22 Theodor Nagelkerke Bergsfolket             1       1             19.27 17.15 17.15 15.03
23 Kentha Österberg Etanol             1 1 2 2 3 3 1 1       19.27 15.8 15.71 12.8
24 Anki Nilsson Steel Tons             1   2   1             19.2 17.28 17.19 15.52
25 Robert Szuta ACDC             1   3 3 1 1 1         19.03 16.28 16.21 13.16
26 Sergio Dionisio Rocha Ösmo             1       2   2         19.03 15.33 15.09 13.11
27 Jimmy Falk Västertorp             2   2 2 3 4 3 1       19.03 15.46 15.22 12.98
28 Mikael Häll Hammarby               1   3 5 3 1         18.86 15.62 15.26 13.94
29 Jesper Bäckström DVAI               3 1 4 2 3 1         18.8 16.26 16.19 13.69
30 Leif Säkkinen Etanol               1 1                 18.56 18.17 18.17 17.79
31 Denny Johansson Hammarby               1   3 2 4 5 3       18.56 14.55 14.23 12.12
32 Klas Hagberg Bergsfolket               1 2 2 8 2 3 1       18.56 15.43 15.65 12.66
33 Robert Olsson Ösmo               1   1 1             18.52 17 16.67 15.82
34 Mikael Karlsson Västertorp               2 1 1 1 1 3 1       18.5 15.28 14.79 12.08
35 Peter Johansson Bergsfolket               1 1 1 3 4 1         18.38 15.43 15.15 13.57
36 Niklas Thelander Bergsfolket               1   1 1     1       18.33 15.83 16.34 12.3
37 Thomas Bergman Engelbrekt               1 2 5 5 2 2         18.33 15.8 15.87 13.05
38 Carola Storm Västertorp               1 1 4 2 5 2 1       18.17 15.32 15.28 12.63
39 Michael Billberg DVAI               1 1 4 2 4 1 1       18.06 15.52 15.49 12.91
40 Leif Nilsson Bergsfolket                 1 3 5 4 3         17.81 15.27 15.2 13.32
41 Martin Ljungdahl DVAI                 2 2 5 6 3         17.77 15.1 14.99 13.23
42 Pär Andersson Bergsfolket                 4 2 1 3 4 1       17.68 15.21 14.76 12.84
43 Micael Larsson Solna AIK                 1 2 3 3 3 2       17.68 14.67 14.64 12.31
44 Roland Hägg Hammarby                 1                 17.68 17.68 17.68 17.68
45 Katarina Wiklund Gröna Lyktan                 1 5 5 3 1 1       17.65 15.51 15.74 12.62
46 Pehr Nilsson Gröna Lyktan                 1     6 5 1       17.48 14.22 14.12 12.81
47 Ulph Andersson DVAI                 2 6 1 5 2 3       17.48 15.21 14.89 12.39
48 Ingvar Jansson Engelbrekt                 1   1   4 3       17.48 13.8 13.41 12.11
49 Peter Fredriksson DVAI                 2 1 2   2         17.47 15.62 15.66 13.17
50 Magnus Jensen Etanol                 1 1 2 2 6 2 1     17.36 14.02 13.69 11.47
51 Kaj Hänninen Gröna Lyktan                 2 4 2 4 1         17.36 15.54 15.7 13.57
52 Stefan Berg Ösmo                 1 2 2 7 3 4 1     17.31 14.18 14.1 11.95
53 Göran Siegers Steel Tons                 2 6 1 7 2 1 1     17.28 15.16 14.77 11.82
54 Håkan Lövgren Gröna Lyktan                 1 1 2 7 4 2 1     17.21 14.28 14.41 11.82
55 Leif Juutilainen DVAI                 1   2 2 4 2       17.2 14.23 13.96 12.08
56 Ingo Schank ACDC                 3 1 1             17.15 16.49 17.08 15.07
57 Roger Svensson Solna AIK                 1   4 6 2 1 2 1   17.12 14.02 14.22 10.47
58 Kurt Svensson Solna AIK                 2   2 4 5 2       17.1 14.35 14.18 12.3
59 Maarit Fagerholm Etanol                 1 2 3   1         17.09 15.79 15.82 13.95
60 Stellan Lindholm Steel Tons                 2 3 3   1 2 1     17.08 15.19 15.93 11.42
61 Jonny Kuhl Solna AIK                 1                 17.07 17.07 17.07 17.07
62 Kjell Norberg Ösmo                   4 1 2 4 5 1     16.96 14.1 13.76 11.35
63 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan                   3 3 1 4 2 1     16.93 14.39 13.98 11.86
64 Tommy Bäckman ACDC                   2 1 4 7 1 2     16.89 13.93 13.93 11.1
65 Daniel Larsson Ösmo                   3   2           16.89 15.56 16.04 14.18
66 Michael Oskarsson Steel Tons                   1               16.89 16.89 16.89 16.89
67 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket                   3 5 5 1 1       16.85 15.02 15.18 12.85
68 Joakim Skilberg Ösmo                   1 1 5 1 2       16.75 14.37 14.45 12.83
69 Richard Johansen Steel Tons                   3 2 3 2         16.74 15.11 14.99 13.21
70 Jerry Varis ACDC                   2               16.71 16.71 16.71 16.7
71 Bernt Halling Bergsfolket                   2 1   4 3       16.7 13.94 13.41 12.12
72 Christer Svensson ACDC                   1 6 5 3 2 1     16.64 14.36 14.41 11.9
73 Karl-Arne Bäckström Västertorp                   1   2 3 4   1   16.58 13.24 13.25 10.85
74 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket                   2 1 2 3 2       16.52 14.36 14.22 12.12
75 Theo Lehtisalo Etanol                   1 3 2 3 1 2     16.44 13.83 13.93 11.27
76 Pia Airisniemi Etanol                   1         1     16.35 14.03 14.03 11.71
77 Jan Johansson Hammarby                   1 1 2 12 2 1     16.32 13.65 13.49 11.56
78 Slavisa Planincic Solna AIK                   1   3 4 5 2     16.23 13.18 13.15 11.24
79 Per Österberg ACDC                   1   3 7 4 1     16.18 13.44 13.34 11.97
80 Jörgen Lindgren Ösmo                   1 1 3 7 2 2 1   16.16 13.38 13.6 10.93
81 Monica Lindström Etanol                   1   2   4 3 1   16.02 12.74 12.06 10.65
82 Ellinor Fagerholm Etanol                     2 1 3 5 3     15.92 13.04 12.56 11.46
83 Joanna Höök Västertorp                     3 1 4 3       15.91 13.9 13.62 12.17
84 Ola Hesselvall Solna AIK                     1 6 3 4       15.81 13.78 13.94 12.13
85 Hans Ekström Gröna Lyktan                     5 2 1 3       15.81 14.34 14.25 12.32
86 Stig Hägg Solna AIK                     1 4 4 1 1     15.78 13.85 13.94 11.8
87 Anna Henriksson Västertorp                     1   3 2 2     15.7 13.03 12.65 11.71
88 John Vaittinen Etanol                     1             15.65 15.65 15.65 15.65
89 Roger Andersson ACDC                     4 4 2         15.64 14.61 14.64 13.38
90 Bo Hansson Bergsfolket                     1   1 2 1     15.61 13.26 12.99 11.69
91 Michael Lexborn ACDC                     1 1 3 2 4     15.5 12.84 12.32 11.4
92 Stefan Ställmark Engelbrekt                     2 3   1 2     15.45 13.65 14.09 11.72
93 Erik Spade Etanol                     1 1 7 4 1     15.39 13.32 13.5 11.99
94 Ulrica Mattsson Ösmo                     2 4 7 4 2 1   15.39 13.35 13.31 10.88
95 Bo Rydén ACDC                     1   2   1     15.38 13.48 13.41 11.7
96 Jan Johansson Etanol                     1             15.28 15.28 15.28 15.28
97 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt                     1 1 1 3 1 1   15.19 12.85 12.73 10.65
98 Ann-Charlotte Högberg Ösmo                     1 1   3       15.12 13.57 12.77 12.44
99 Annica Bernergård Solna AIK                     1 3 5 5 5     15.1 13.08 12.94 11.47
100 Hans Talso Bergsfolket                     1 3 1 1       15.09 13.93 14.02 12.08
101 Gunilla Gillver Steel Tons                     1   2 1       15.06 13.7 13.52 12.7
102 Eva Carlson Steel Tons                     1 1 2 1       15.03 13.79 13.22 12.9
103 Pierre Lindgren Västertorp                       2 4 2 4     14.95 12.79 12.72 11.08
104 Björn Lysell Solna AIK                       3 4 4 2     14.9 13.16 13.17 11.85
105 Leif Dahlqvist DVAI                       1           14.84 14.84 14.84 14.84
106 Tommie Svensson ACDC                       2 1 1 1 1   14.78 13.02 13.21 10.74
107 Jörgen Minster Steel Tons                       4 7 3 1     14.76 13.39 13.31 11.44
108 Marina Fagrell Etanol                       1 1 1 5 3 1 14.75 11.75 11.55 9.88
109 Lillemor Norberg Ösmo                       2 1 2 1     14.74 13.3 13.18 11.88
110 Robin Nilsson ACDC                       1           14.72 14.72 14.72 14.72
111 Jan Rickardsson Bergsfolket                       1 1   2     14.57 12.93 12.69 11.78
112 Jukka Laitinen Etanol                       4 1 7 2     14.53 12.98 12.66 11.51
113 Peter Axi DVAI                       1 1         14.51 13.99 13.99 13.48
114 Stefan Kilman Hammarby                       1 11 3 1     14.36 13.33 13.59 11.17
115 Carina Hoffman Västertorp                       1 3 1 2 3   14.36 12.14 11.69 10.52
116 Benny Hejdenberg DVAI                       1 1   1     14.24 13.23 13.46 11.99
117 Mats Åke Roslund Ösmo                         2 3       13.98 12.9 12.38 12.04
118 Maria Östlund Ösmo                         2 2   1   13.8 12.62 12.73 10.94
119 Rikard Berg Engelbrekt                         6 1 1     13.79 13.28 13.53 11.91
120 Roger Centerström ACDC                         1         13.75 13.75 13.75 13.75
121 Jan Bosch Engelbrekt                         1         13.26 13.26 13.26 13.26
122 Malin Edman Ösmo                         1         13.14 13.14 13.14 13.14
123 Stefan Persson Bergsfolket                           2       12.98 12.89 12.89 12.81
124 Olle Fredriksson Hammarby                           2 1     12.96 12.17 12.44 11.09
125 Ida Garamvölgyi ACDC                           1       12.88 12.88 12.88 12.88
126 Jan Johansson Bergsfolket                           1       12.72 12.72 12.72 12.72
127 Micael Sjöbeck DVAI                           2       12.45 12.44 12.44 12.43
128 Malin Pettersson Ösmo                           1       12.3 12.3 12.3 12.3
129 Henrik Walters DVAI                           1       12.1 12.1 12.1 12.1
130 Pierre Nyburg DVAI                             1     11.98 11.98 11.98 11.98
131 Patrik Skarnäs Solna AIK                             1     11.64 11.64 11.64 11.64


Utgång Antal Pil Singel

Omg. 22
190404
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pil
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Leif Åström Engelbrekt         1         1 1     3 2 2 2 1 6   3 2 1 4 1 2       2     2           13 28.14 27 41
2 Tommy Lindström Steel Tons           1           1                         1                           14 22.33 20 33
3 Tomas Rastemo Hammarby           1             3   2     2 1 3   2 4 4 2 2 6 1 1     1 2     1   2/3 14 31.08 32 44
4 Katarina Wiklund Gröna Lyktan               1 1             2   3 2 2 5 5 2 1 1   1 2 1     1   1   1   2/4 16 30.03 29.5 44
5 Per Höstner Gröna Lyktan               1   1   4   3 1 6 3 1 2 2 5 1   2 1 2 1 1 2                 1/1 16 26.74 26 37
6 Theodor Fredriksson DVAI               1     1   1 1 1 3 4 4 2   1 2 1   2         1               1/2 16 26.2 26 38
7 Pär Andersson Bergsfolket               1         3 1 1     4 2 1 1 5 4     3   2     1 3 1   1 1 1 1/4 16 31.08 30 45
8 Lasse Strömberg Västertorp               1           1 3 4   2 6 4 3 5 4 3 3 1 3   1             2 1 1/1 16 29.66 29 45
9 Per Rotmark Hammarby                 1 1         2 2 1 3 1   1 4 1 2 3   2     1 1     1   1   1/2 17 29.82 30 44
10 Mats Andersson Steel Tons                 1             1         1                                   17 23.33 24 29
11 Lennart Thorell Hammarby                   1 1 2 3   2 2 4 4 3 3 4 2   1 1   1 1 2 1     1         2/5 18 27.38 27 41
12 Heikki Helelä Engelbrekt                   1 1 1 1   3 3 4 4 4 5 2 3 5 1 1 1   3   3 3 1   2 1 1   1/1 18 30.06 28.5 44
13 Thomas Bergman Engelbrekt                   1     2 2 1 2 2 1 1 2 5 5 4 2 2 1 1 2     1   1   2     1/3 18 29.75 30 43
14 Kjell Andersson Engelbrekt                   1     2     1 2 1   3 2 2 1 1   1 1   2 1 2 1 1 1     1 1/1 18 31.56 30 45
15 Ingo Schank ACDC                   1       1 1   1 1       1 2           2                   18 28 28 37
16 Stefan Jonsson Steel Tons                     3 2   3 4 4 4 3 6 1 6 2 2 2 2 2 2 1     1               19 27.16 27 39
17 Peter Johansson Gröna Lyktan                     1 1 3   1 4 3 3 3 4 3 5 5 2 1 1 1 4     1 1 2         2/3 19 29.18 29 41
18 Kaj Hänninen Gröna Lyktan                     1 1   1   3 1 2 3 2 1   1 1     4 2 3 3 3   1   1     2/3 19 31.68 33.5 43
19 Leif Säkkinen Etanol                     1 1           1 1 1                                   1/1 19 24 26 28
20 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons                     1   4 1 2 2 4 3 2 3 1 1 1 1       2 1 1   1 1     1     19 28.15 26 44
21 Martin Ljungdahl DVAI                     1   1     1 1 1 2 3 4 3 3 5 3 2 3 3 2   1         1 2 2/4 19 31.88 32 45
22 Tomi Ilonen ACDC                     1     1 3 2 5 4 1 4 3 2 4 1 2 1 2 2 1 1 1 1 2           19 29.7 29 41
23 Håkan Lövgren Gröna Lyktan                     1       1 2   3 1 4 5     2 3 1 3 6   2 1 1 1   1   1 5/11 19 32.15 33 45
24 Hans Ekström Gröna Lyktan                     1         1     1   2 1 1 3 1   2 2 1 1 1     1 1     1/2 19 32.95 32.5 43
25 Jörgen Minster Steel Tons                     1           1     1 2 1 1 2   1 2 2 1 2   2 2     3 1 3/5 19 35.32 36 45
26 Christer Svensson ACDC                     1               2   2 3 1 7 4 4 1 2 2   2   1     2   1/4 19 33.29 33 44
27 Viveka Träff Steel Tons                       2 1   2 1 2 2 3 3 1 3 2 1 3 2 4   2 1   1           0/1 20 29.72 30 40
28 Jörgen Hammerman Engelbrekt                       1 1 1 4 1 2 9 2 2 3 5 3 1 4   1     3       2   2 1   20 29.85 29 45
29 Göran Siegers Steel Tons                       1 1   1 2 2 3 1 4 2 3 4   4 2 4 1   1 2 1 2   2 1   1/5 20 31.7 31 44
30 Stellan Lindholm Steel Tons                       1 1   1   1 2 2 3 1 2   2 2 1     2     1           1/4 20 29.36 28.5 40
31 Michael Billberg DVAI                       1   1 1     2 2 4 2 4 1 3 1   2 1 1 2 1 1 1 1 1     1/2 20 31.67 30 43
32 Carola Storm Västertorp                       1     1 1   2 3 4 2 3 3 3 4 2 2 1                   1/2 20 29.84 30 36
33 Kristin Bomander Steel Tons                       1         1         1                                 20 25 25 30
34 Theodor Nagelkerke Bergsfolket                       1         1               1       1                   20 28.75 29 37
35 Jonny Kuhl Solna AIK                       1                   1 1                               20 27 30 31
36 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket                         2 1   3   1 1   1 2 2 1 2 3 5 1     1 1     1 1   0/2 21 31.62 33 44
37 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan                         1 1 1 1 1 1     1   1       4 1     2   2     1 1 2/3 21 32.95 35 45
38 Jimmy Falk Västertorp                         1 1   1     3 4 2 2 2 3 2 1 2 3 1   2     1       2/3 21 31.32 31 42
39 Roger Pettersson Västertorp                         1 1     2       1       2 1 1             1         21 29.9 31 42
40 Maarit Fagerholm Etanol                         1 1       1   2       1 1 2       1               1/1 21 29.6 30 38
41 Stefan Berg Ösmo                         1 1         1 3 6 2 3 2 2 4   4   5     1 2   1 1 5/8 21 33.21 33 45
42 Robert Klaman Västertorp                         1 1             1     1   1       1   1     1       21 32.38 33 43
43 Kentha Österberg Etanol                         1   1 2 1 3 4 1 2 3   4   2 1         1     1   1 2/2 21 29.93 29 45
44 Mikael Häll Hammarby                         1     2 1 3 1 2 2 1 1   2     3   2 2   1           21 30.96 29.5 41
45 Tommy Bäckman ACDC                         1         1 1     2 2 4   4 2   1   2 2     1 2   3/8 21 34.24 34 44
46 Stig Hägg Solna AIK                         1         1   1 1   2   1 4 1 2 2         1 1     3/5 21 33.39 34 43
47 Björn Lysell Solna AIK                         1           1           2 1 3   1 2 1     1 1   1 4/6 21 35.67 35 45
48 Stefan Kilman Hammarby                         1             1 1 2 3 1 1   1 2 5       1     1   2/6 21 33.65 34 44
49 Tobias Sandström DVAI                           5 2 1 4 6 1 3 2 2 1 2 2 1 2       1 3     2     1/2 22 29.38 28 43
50 Klas Hagberg Bergsfolket                           3 1 2   1 4 2 6 3 4 3 4 1 2 3 4 1 2   2         2/5 22 31.27 31 41
51 Robert Szuta ACDC                           1 3 1 2 2 2 1 1 4   2       1                     22 27.4 27 36
52 Denny Johansson Hammarby                           1   2 1   3 1 3 2 1 3   1 2 4 1 2 1 1 2 4     1 2/5 22 33.69 34.5 45
53 Anki Nilsson Steel Tons                           1   1 1 2 1 1   2 1     1                       1/1 22 27.55 27 34
54 Robert Olsson Ösmo                           1   1         1 2     1   1                       22 29 30 35
55 Ingvar Jansson Engelbrekt                           1     1       1 3   1   1   1   3 1 1   1 1     4/6 22 34.13 35 43
56 Daniel Larsson Ösmo                           1       2   1 1     2 1     1   2     1   1       22 32.62 32 43
57 Leif Juutilainen DVAI                           1       1   1 1 2 1 2 1       1       2 1     1 2/5 22 33.27 32 45
58 Joanna Höök Västertorp                           1       1   1 1 1 1 2 1   1 1       1   1   1 1 3/5 22 33.67 32 45
59 Michael Lexborn ACDC                           1             2     1   1 3       1 1 2     1   2/4 22 35.08 35 44
60 Kjell Norberg Ösmo                             2   2 1 1 3 3 1   1 1 1 2 3   1 1 3 1 1 1 1   3/9 23 33.13 33.5 44
61 Jesper Bäckström DVAI                             1 1 1 4 4 2 2 3 6 1 2 3 1   1 1 2             2/2 23 30.34 30 39
62 Leif Nilsson Bergsfolket                             1 1 1   2 2 1 4 1 1 1 1 1 1 4 2   2     1     3/3 23 32.56 32 43
63 Ulph Andersson DVAI                             1 1   2 4 1 3 3 7 2 1 2 1 1   1     1     2   3/4 23 31.27 31 44
64 Roger Andersson ACDC                             1 1     2 1 2 1 2 1 1 3 1 1 1 2 1 2 1         2/2 23 32.92 33.5 41
65 Sergio Dionisio Rocha Ösmo                             1   2 1         1 1           1 2             0/2 23 30.89 31 39
66 Niklas Thelander Bergsfolket                             1   2   1   2 1       1             1     1     23 30.7 29 44
67 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket                             1   1 1 1 3     1   2   4   2 2     1 2 1     1/5 23 33.64 35 43
68 Per Österberg ACDC                             1       1       1   1 2 2 1   3     1       1 3/7 23 34.86 35 45
69 Jerry Varis ACDC                             1       1       1                 1             23 30.25 29 40
70 Jörgen Lindgren Ösmo                             1         1 4 2     3 2 2 3 2 1 1   3 1 1 1   7/13 23 34.82 35 44
71 Mikael Karlsson Västertorp                               2 1 2 3 2 1 1 3 1 1 2 1 1   1 1 1   1     1 1/3 24 31.62 31 45
72 Peter Johansson Bergsfolket                               2   2 3 2 4   1 2 1     1 2   1         1   3/3 24 30.64 29 44
73 Richard Johansen Steel Tons                               1 3 1   3 1   2 3 1 2 2   1 1   1 1         0/2 24 31.43 32 41
74 Theo Lehtisalo Etanol                               1 1 2 2   1     1     1 1 1 2 1 1     2 2   3/5 24 34.37 36 44
75 Peter Fredriksson DVAI                               1 1 2   3         3 1 1         2 1           24 31.6 33 41
76 Ulrica Mattsson Ösmo                               1 1       2 1 1   2   1 1 1       5       1 3/10 24 34.82 35 45
77 Erik Spade Etanol                               1       2     4 1   1 3 4 2       1 2     1 1/7 24 34.68 35 45
78 Joakim Skilberg Ösmo                               1       1 1 1 2   1 1 3   2 1     2 1       2/2 24 34.18 35 42
79 Marina Fagrell Etanol                               1               1 1                   1     3/11 24 33 32.5 43
80 Pia Airisniemi Etanol                               1               1       1                   1/1 24 30.67 32 36
81 Micael Larsson Solna AIK                                 2 2 1 2 1 1 2 1 3 2 3 2   1 1 1 1         1/3 25 32.31 33 41
82 Jan Johansson Hammarby                                 2     1 1   4 3   1 2 1 3 1   1   1   1   5/9 25 33.73 33 44
83 Roger Svensson Solna AIK                                 1 1       3 3 5 1 2 2 1 2 2 1   1 1       6/8 25 33.58 32.5 42
84 Bernt Halling Bergsfolket                                 1   3 1   1   1   3   2   1 2 3   1       3/6 25 34.11 34 42
85 John Vaittinen Etanol                                 1     1               1                     25 29.67 28 36
86 Benny Hejdenberg DVAI                                 1           1 1   1               2       1/2 25 34.33 33 42
87 Eva Carlson Steel Tons                                 1                             1       1   1/1 25 36.33 40 44
88 Kurt Svensson Solna AIK                                   3       4 1 1 2   1   1 4 2     1     1 2/3 26 34.1 33 45
89 Magnus Jensen Etanol                                   1 1 1 2 1 2 1   1   2 3 2 1 3           3/6 26 34.05 36 40
90 Ann-Charlotte Högberg Ösmo                                   1 1                                     1/2 26 26.5 26.5 27
91 Pehr Nilsson Gröna Lyktan                                   1   1   2 4 2 4 2 6     2 1   2 1 1     1/3 26 34.28 34 43
92 Robin Nilsson ACDC                                   1         1                             1/1 26 28.5 28.5 31
93 Anna Henriksson Västertorp                                   1           1   1   1 1       2     1   1/3 26 36.38 36.5 44
94 Rikard Berg Engelbrekt                                     1     1 1 1 1   1 1       1           4/5 27 33 32.5 40
95 Michael Oskarsson Steel Tons                                     1     1   1                             27 29.67 30 32
96 Tommie Svensson ACDC                                     1       1 1 1 1   1   1 1     1       0/7 27 34.67 34 42
97 Ellinor Fagerholm Etanol                                       3 1 1       1 2   1 1 2 1 1 1 1 2   5/9 28 36.33 37.5 44
98 Annica Bernergård Solna AIK                                       2 1 2 1 1 2 1 3 2 2 1   1     2 2 1 7/9 28 35.67 35 45
99 Ola Hesselvall Solna AIK                                       2 1   1   1 1 1 1 2 2 1       1     5/8 28 34.71 35.5 43
100 Pierre Lindgren Västertorp                                       1 2   1 3       2       1     1     2/6 28 33.45 32 43
101 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt                                       1   2         1   2     1           5/9 28 33.86 35 40
102 Gunilla Gillver Steel Tons                                       1   1       1   1 1 3     1         2/3 28 35.56 37 41
103 Peter Axi DVAI                                       1         1                         1/1 28 30.5 30.5 33
104 Monica Lindström Etanol                                         2 2           2       1     1 1   3/6 29 35.22 36 44
105 Karl-Arne Bäckström Västertorp                                         1   1             1   1 1         3/6 29 35.8 38 41
106 Jan Johansson Etanol                                         1   1                               29 30 30 31
107 Lillemor Norberg Ösmo                                         1             2   1       1       0/3 29 36.2 36 42
108 Mats Åke Roslund Ösmo                                         1             1         2       1 4/4 29 38.4 41 45
109 Stefan Ställmark Engelbrekt                                           2   1 3   2     1 1     1     1 1/3 30 35.42 34 45
110 Bo Hansson Bergsfolket                                           2         1     3             1 0/2 30 36.29 38 45
111 Bo Rydén ACDC                                           1 1 1     2   1                 0/1 30 33.33 33.5 37
112 Carina Hoffman Västertorp                                           1 1                             3/9 30 30.5 30.5 31
113 Slavisa Planincic Solna AIK                                           1   4     2 2   2 2 1       1 1 4/7 30 36.44 36 45
114 Hans Talso Bergsfolket                                           1     1 1 2     1       1   1     30 36.38 35 44
115 Jukka Laitinen Etanol                                               1   2 1 1 1 1 2 1   1 1 1   2/4 32 37.92 38 44
116 Jan Johansson Bergsfolket                                               1             1             1/1 32 35.5 35.5 39
117 Roger Centerström ACDC                                               1                             32 32 32 32
118 Jan Bosch Engelbrekt                                                 1                           33 33 33 33
119 Stefan Persson Bergsfolket                                                   1                   1     34 39 39 44
120 Olle Fredriksson Hammarby                                                     1   1 2               3/4 35 37 37.5 38
121 Jan Rickardsson Bergsfolket                                                           1               3/5 38 38 38 38
122 Pierre Nyburg DVAI                                                               1 1           40 40.5 40.5 41
123 Micael Sjöbeck DVAI                                                                         1 1/2 45 45 45 45
124 Patrik Skarnäs Solna AIK                                                                           1/1        
125 Maria Östlund Ösmo                                                                           1/3        
126 Henrik Walters DVAI                                                                           0/1        


Utgång Antal Pil Dubbel

Omg. 22
190404
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Peter Johansson Gröna Lyktan                 1       1
2 Katarina Wiklund Gröna Lyktan                 1        
3 Christer Svensson ACDC                 1        
4 Robert Szuta ACDC                 1        
5 Viveka Träff Steel Tons                   1   1 1
6 Göran Siegers Steel Tons                   1     1
7 Theodor Fredriksson DVAI                     1   1
8 Jerry Varis ACDC                     1    
9 Tommie Svensson ACDC                     1    
10 Michael Billberg DVAI                     1    
11 Stefan Jonsson Steel Tons                       2 2
12 Jörgen Minster Steel Tons                       2  
13 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons                       2  
14 Leif Nilsson Bergsfolket                       1  
15 Björn Lysell Solna AIK                       1  
16 Mikael Häll Hammarby                       1  
17 Kurt Svensson Solna AIK                       1  
18 Kristin Bomander Steel Tons                       1  
19 Lasse Strömberg Västertorp                       1  
20 Robert Klaman Västertorp                       1  
21 Lennart Thorell Hammarby                       1  
22 Klas Hagberg Bergsfolket                       1  
23 Tomi Ilonen ACDC                         3
24 Gunilla Gillver Steel Tons                         2
25 Thomas Bergman Engelbrekt                         2
26 Leif Åström Engelbrekt                         2
27 Kaj Hänninen Gröna Lyktan                         1
28 Roger Andersson ACDC                         1
29 Ulph Andersson DVAI                         1
30 Peter Fredriksson DVAI                         1
31 Jesper Bäckström DVAI                         1
32 Martin Ljungdahl DVAI                         1
33 Tommy Bäckman ACDC                         1
34 Tobias Sandström DVAI                         1
35 Ingo Schank ACDC                         1


Outstanding Player Singel

Omg. 22
190404
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Heikki Helelä Engelbrekt 20 18 2 76 55 21 73 1     4 18 16.13 0.9 18.01 0.96 0.95 18.97
2 Stefan Jonsson Steel Tons 18 15 3 71 50 21 61 1 1 125 5 19 17.47 0.89 15.95 0.86 0.93 16.81
3 Jörgen Hammerman Engelbrekt 20 15 5 77 48 29 55   1 138 2 20 16.51 0.76 15.25 0.71 0.8 15.96
4 Peter Johansson Gröna Lyktan 19 14 5 77 51 26 60       5 19 16.05 0.8 15.12 0.78 0.84 15.9
5 Lasse Strömberg Västertorp 18 15 3 64 48 16 48       1 16 16.21 0.83 14.91 0.75 0.87 15.66
6 Klas Hagberg Bergsfolket 19 15 4 75 50 25 45         22 15.15 0.79 15 0.6 0.82 15.6
7 Per Höstner Gröna Lyktan 16 12 4 55 40 15 60 2 1 114 6 16 18.01 0.82 13.13 1.09 0.89 14.22
8 Martin Ljungdahl DVAI 18 13 5 68 44 24 40       2 19 14.98 0.74 13.32 0.59 0.77 13.91
9 Tomi Ilonen ACDC 17 12 5 69 44 25 68 1     1 19 16.41 0.75 12.7 0.99 0.81 13.69
10 Thomas Bergman Engelbrekt 17 12 5 67 41 26 51 2 1 116 3 18 15.56 0.76 12.86 0.76 0.8 13.62
11 Göran Siegers Steel Tons 20 12 8 79 45 34 54       2 20 14.92 0.64 12.84 0.68 0.68 13.52
12 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 18 12 6 76 44 32 44   1 115 1 19 14.04 0.71 12.75 0.58 0.74 13.33
13 Lennart Thorell Hammarby 18 11 7 77 41 36 64       7 18 16.72 0.69 12.39 0.83 0.73 13.22
14 Pär Andersson Bergsfolket 15 12 3 57 37 20 38       4 16 15.12 0.81 12.15 0.67 0.85 12.82
15 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 11 0 39 33 6 41 2 1 132 5 19 17.35 1.06 11.61 1.05 1.15 12.66
16 Tomas Rastemo Hammarby 19 10 9 76 40 36 40   2 170 4 14 15.25 0.64 12.13 0.53 0.67 12.66
17 Jesper Bäckström DVAI 14 12 2 53 37 16 39 1       23 16.08 0.84 11.74 0.74 0.89 12.48
18 Leif Åström Engelbrekt 15 10 5 60 36 24 61 2 1 131 3 13 17.02 0.75 11.31 1.02 0.82 12.33
19 Tobias Sandström DVAI 17 11 6 72 41 31 52         22 16.4 0.68 11.52 0.72 0.72 12.24
20 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 13 11 2 52 36 16 39       2 19 15.49 0.86 11.16 0.75 0.92 11.91
21 Stefan Berg Ösmo 20 9 11 88 44 44 39       1 21 13.96 0.54 10.8 0.44 0.56 11.24
22 Michael Billberg DVAI 14 10 4 56 34 22 49       1 20 15.45 0.73 10.2 0.88 0.79 11.07
23 Ulph Andersson DVAI 19 10 9 72 36 36 47         23 14.93 0.54 10.32 0.65 0.58 10.97
24 Viveka Träff Steel Tons 17 9 8 63 36 27 42 2     3 20 15.8 0.6 10.28 0.67 0.64 10.95
25 Christer Svensson ACDC 18 9 9 69 35 34 30   2 144 1 19 14.16 0.57 10.27 0.43 0.59 10.7
26 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 16 9 7 67 34 33 42 1     2 16 15.41 0.62 9.88 0.63 0.66 10.51
27 Denny Johansson Hammarby 18 9 9 73 38 35 26   1 111   22 14.2 0.56 10.11 0.36 0.58 10.47
28 Per Rotmark Hammarby 11 8 3 41 29 12 43 1 1 156 2 17 15.93 0.83 9.08 1.05 0.92 10.13
29 Jimmy Falk Västertorp 17 8 9 66 33 33 45 2     1 21 15.16 0.53 9.08 0.68 0.57 9.76
30 Roger Svensson Solna AIK 17 9 8 62 32 30 13         25 13.96 0.54 9.24 0.21 0.56 9.45
31 Theodor Fredriksson DVAI 10 8 2 38 26 12 36 1     3 16 16.95 0.84 8.41 0.95 0.94 9.36
32 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 13 9 4 50 30 20 17         26 14.09 0.69 9 0.34 0.72 9.34
33 Jörgen Lindgren Ösmo 17 8 9 71 35 36 24         23 13.16 0.53 9 0.34 0.55 9.34
34 Kentha Österberg Etanol 14 8 6 51 30 21 37       1 21 15.64 0.61 8.52 0.73 0.66 9.25
35 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 15 8 7 61 29 32 38 1     2 21 14.94 0.57 8.62 0.62 0.62 9.24
36 Kjell Andersson Engelbrekt 13 8 5 47 28 19 31       3 18 15.65 0.66 8.55 0.66 0.71 9.21
37 Mikael Karlsson Västertorp 10 8 2 40 27 13 30         24 14.95 0.8 8.04 0.75 0.88 8.79
38 Annica Bernergård Solna AIK 19 8 11 74 31 43 19         28 13.04 0.45 8.52 0.26 0.46 8.78
39 Carola Storm Västertorp 16 6 10 66 33 33 41 1     1 20 15.23 0.49 7.78 0.62 0.53 8.4
40 Roger Andersson ACDC 10 8 2 39 26 13 12         23 14.64 0.79 7.92 0.31 0.82 8.23
41 Tommy Bäckman ACDC 17 7 10 66 28 38 32       1 21 13.81 0.45 7.68 0.48 0.48 8.16
42 Kjell Norberg Ösmo 17 6 11 74 33 41 37         23 14.01 0.44 7.56 0.5 0.47 8.06
43 Micael Larsson Solna AIK 14 7 7 51 27 24 25         25 14.54 0.53 7.44 0.49 0.57 7.93
44 Peter Johansson Bergsfolket 11 7 4 44 25 19 32         24 15.45 0.65 7.2 0.73 0.72 7.93
45 Leif Nilsson Bergsfolket 16 6 10 68 30 38 42         23 15.18 0.45 7.2 0.62 0.49 7.82
46 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 10 7 3 38 23 15 24         23 14.04 0.7 6.96 0.63 0.76 7.59
47 Stellan Lindholm Steel Tons 12 6 6 45 23 22 19 3     2 20 14.98 0.57 6.9 0.42 0.61 7.32
48 Jörgen Minster Steel Tons 15 6 9 62 28 34 8       1 19 13.33 0.47 7.08 0.13 0.48 7.21
49 Kurt Svensson Solna AIK 15 6 9 51 23 28 25 1       26 14.18 0.43 6.46 0.49 0.46 6.95
50 Magnus Jensen Etanol 15 6 9 58 24 34 14         26 13.91 0.43 6.48 0.24 0.45 6.72
51 Jan Johansson Hammarby 19 5 14 76 27 49 34         25 13.55 0.33 6.24 0.45 0.35 6.69
52 Mikael Häll Hammarby 13 5 8 54 24 30 34       1 21 15.46 0.46 6 0.63 0.51 6.63
53 Stig Hägg Solna AIK 11 6 5 39 21 18 9       1 21 13.85 0.57 6.24 0.23 0.59 6.47
54 Richard Johansen Steel Tons 10 5 5 43 23 20 29         24 14.96 0.58 5.76 0.67 0.64 6.43
55 Theo Lehtisalo Etanol 12 5 7 49 22 27 25         24 13.69 0.47 5.64 0.51 0.51 6.15
56 Robert Szuta ACDC 10 5 5 40 20 20 25 1       22 16.29 0.55 5.5 0.63 0.61 6.13
57 Hans Ekström Gröna Lyktan 11 5 6 46 21 25 22       1 19 14.34 0.51 5.64 0.48 0.56 6.12
58 Ellinor Fagerholm Etanol 14 5 9 54 23 31 17         28 12.95 0.41 5.76 0.31 0.43 6.07
59 Bernt Halling Bergsfolket 10 5 5 44 22 22 19         25 13.73 0.56 5.64 0.43 0.61 6.07
60 Ingvar Jansson Engelbrekt 9 5 4 39 20 19 22         22 13.65 0.6 5.4 0.56 0.66 5.96
61 Slavisa Planincic Solna AIK 15 5 10 57 20 37 20         30 13.08 0.36 5.4 0.35 0.38 5.75
62 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 14 4 10 54 21 33 27       1 21 14.24 0.36 5.04 0.5 0.4 5.54
63 Stefan Kilman Hammarby 16 4 12 64 22 42 21       1 21 13.36 0.32 5.16 0.33 0.34 5.49
64 Erik Spade Etanol 14 4 10 58 23 35 4         24 13.24 0.37 5.16 0.07 0.37 5.23
65 Anki Nilsson Steel Tons 4 4 0 17 12 5 20         22 17.17 0.96 3.84 1.18 1.25 5.02
66 Joakim Skilberg Ösmo 10 4 6 40 19 21 13         24 14.24 0.47 4.68 0.33 0.5 5.01
67 Peter Fredriksson DVAI 7 4 3 28 15 13 18 1       24 15.42 0.61 4.3 0.64 0.71 4.94
68 Joanna Höök Västertorp 11 4 7 41 18 23 15         22 13.84 0.41 4.56 0.37 0.45 4.93
69 Leif Juutilainen DVAI 11 4 7 46 17 29 13         22 14.1 0.4 4.44 0.28 0.43 4.72
70 Ingo Schank ACDC 5 3 2 21 10 11 17 1 1 170 1 18 16.53 0.76 3.8 0.81 0.92 4.61
71 Ulrica Mattsson Ösmo 20 3 17 75 20 55 22         24 13.27 0.21 4.2 0.29 0.22 4.49
72 Daniel Larsson Ösmo 5 4 1 19 13 6 10         22 15.41 0.79 3.96 0.53 0.9 4.49
73 Jukka Laitinen Etanol 14 4 10 51 15 36 14         32 12.96 0.3 4.2 0.27 0.32 4.47
74 Roger Pettersson Västertorp 4 3 1 16 10 6 13 1     1 21 15.35 0.81 3.22 0.81 1.01 4.03
75 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 9 4 5 30 12 18 5         28 12.68 0.43 3.84 0.17 0.45 4.01
76 Björn Lysell Solna AIK 13 2 11 54 19 35 18       1 21 13.15 0.28 3.6 0.33 0.3 3.93
77 Rikard Berg Engelbrekt 8 3 5 30 12 18 13 1       27 13.32 0.42 3.34 0.43 0.47 3.77
78 Michael Lexborn ACDC 11 3 8 43 15 28 7         22 12.93 0.33 3.6 0.16 0.34 3.76
79 Ola Hesselvall Solna AIK 14 2 12 56 19 37 12         28 13.66 0.25 3.48 0.21 0.26 3.69
80 Niklas Thelander Bergsfolket 4 3 1 13 10 3 9         23 15.24 0.75 3 0.69 0.92 3.69
81 Tommy Lindström Steel Tons 1 1 0 3 3 0 7       2 14 22.43 1.35 1.35 2.33 3.68 3.68
82 Per Österberg ACDC 16 2 14 61 17 44 22         23 13.34 0.2 3.24 0.36 0.23 3.6
83 Gunilla Gillver Steel Tons 4 3 1 17 11 6 6         28 13.67 0.78 3.12 0.35 0.87 3.47
84 Robert Olsson Ösmo 3 2 1 11 7 4 13   1 139   22 16.97 0.76 2.29 1.18 1.16 3.47
85 Monica Lindström Etanol 11 3 8 40 12 28 6         29 12.7 0.29 3.24 0.15 0.31 3.39
86 Pierre Lindgren Västertorp 12 2 10 47 13 34 23 1       28 12.84 0.24 2.86 0.49 0.28 3.35
87 Maarit Fagerholm Etanol 7 2 5 27 11 16 16 1     1 21 15.86 0.39 2.74 0.59 0.48 3.33
88 Leif Säkkinen Etanol 2 2 0 8 6 2 9       2 19 18.08 1.08 2.16 1.13 1.64 3.29
89 Stefan Ställmark Engelbrekt 8 2 6 33 13 20 9         30 13.59 0.34 2.76 0.27 0.38 3.03
90 Mats Åke Roslund Ösmo 5 2 3 21 9 12 12         29 12.73 0.46 2.28 0.57 0.57 2.85
91 Tommie Svensson ACDC 6 2 4 25 9 16 12         27 12.91 0.38 2.28 0.48 0.46 2.76
92 Robert Klaman Västertorp 3 2 1 13 8 5 6       1 21 14.79 0.76 2.28 0.46 0.91 2.74
93 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 5 2 3 18 9 9 8         23 15.02 0.46 2.28 0.44 0.54 2.72
94 Benny Hejdenberg DVAI 3 2 1 14 7 7 9         25 13.27 0.68 2.04 0.64 0.89 2.68
95 Kristin Bomander Steel Tons 1 1 0 4 3 1 6 1     1 20 20.04 1.18 1.18 1.5 2.68 2.68
96 Hans Talso Bergsfolket 6 2 4 24 8 16 9 1       30 13.73 0.38 2.26 0.38 0.44 2.64
97 Michael Oskarsson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 5         27 16.89 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
98 Bo Rydén ACDC 5 2 3 16 6 10 7         30 13.5 0.38 1.92 0.44 0.47 2.36
99 Marina Fagrell Etanol 12 2 10 39 7 32 11         24 11.67 0.17 2.04 0.28 0.19 2.32
100 Olle Fredriksson Hammarby 3 2 1 11 7 4 3         35 12.07 0.68 2.04 0.27 0.77 2.31
101 Jerry Varis ACDC 2 1 1 7 4 3 8         23 16.71 0.54 1.08 1.14 1.11 2.22
102 Mats Andersson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 3       1 17 21.47 1.11 1.11 1 2.11 2.11
103 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 7 4 3 5       1 20 16.67 0.6 1.2 0.71 0.96 1.91
104 Anna Henriksson Västertorp 8 1 7 31 9 22 5         26 12.78 0.21 1.68 0.16 0.23 1.84
105 Karl-Arne Bäckström Västertorp 11 1 10 40 8 32 5         29 12.87 0.14 1.56 0.13 0.15 1.69
106 Robin Nilsson ACDC 1 1 0 3 3 0 2         26 14.72 0.96 0.96 0.67 1.63 1.63
107 Eva Carlson Steel Tons 5 1 4 16 4 12 8         25 13.69 0.22 1.08 0.5 0.32 1.58
108 Pia Airisniemi Etanol 2 1 1 9 4 5 4         24 14.05 0.54 1.08 0.44 0.76 1.52
109 John Vaittinen Etanol 1 1 0 5 3 2 2         25 15.65 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
110 Carina Hoffman Västertorp 10 1 9 33 5 28 5         30 12 0.12 1.2 0.15 0.14 1.35
111 Roland Hägg Hammarby 1 0 1 3 0 3 4           17.68 0 0 1.33 1.33 1.33
112 Jonny Kuhl Solna AIK 1 1 0 4 3 1 1       1 20 17.07 1.08 1.08 0.25 1.33 1.33
113 Bo Hansson Bergsfolket 5 0 5 22 7 15 8         30 13.12 0.17 0.84 0.36 0.24 1.2
114 Jan Johansson Etanol 1 0 1 5 2 3 4         29 15.28 0.24 0.24 0.8 1.04 1.04
115 Peter Axi DVAI 2 1 1 8 3 5           28 13.83 0.48 0.96 0 0.48 0.96
116 Jan Johansson Bergsfolket 1 1 0 4 3 1           32 12.72 0.96 0.96 0 0.96 0.96
117 Jan Rickardsson Bergsfolket 4 0 4 16 4 12 5         38 12.62 0.12 0.48 0.31 0.2 0.79
118 Lillemor Norberg Ösmo 6 0 6 23 5 18 4         29 13.08 0.1 0.6 0.17 0.13 0.77
119 Leif Dahlqvist DVAI 1 0 1 3 0 3 2           14.84 0 0 0.67 0.67 0.67
120 Roger Centerström ACDC 1 0 1 4 1 3 2         32 13.75 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
121 Micael Sjöbeck DVAI 2 0 2 8 2 6 3         45 12.44 0.12 0.24 0.38 0.31 0.61
122 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 5 0 5 18 3 15 4         26 13.49 0.07 0.36 0.22 0.12 0.58
123 Stefan Persson Bergsfolket 2 0 2 8 2 6 2         34 12.91 0.12 0.24 0.25 0.24 0.49
124 Pierre Nyburg DVAI 1 0 1 5 2 3 1         40 11.98 0.24 0.24 0.2 0.44 0.44
125 Maria Östlund Ösmo 5 0 5 16 1 15 5           12.42 0.02 0.12 0.31 0.09 0.43
126 Jan Bosch Engelbrekt 1 0 1 4 1 3 1         33 13.26 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
127 Ida Garamvölgyi ACDC 1 0 1 3 0 3 1           12.88 0 0 0.33 0.33 0.33
128 Malin Pettersson Ösmo 1 0 1 3 0 3 1           12.3 0 0 0.33 0.33 0.33
129 Patrik Skarnäs Solna AIK 1 0 1 4 1 3             11.64 0.12 0.12 0 0.12 0.12
130 Malin Edman Ösmo 1 0 1 3 0 3             13.14 0 0 0 0 0
131 Henrik Walters DVAI 1 0 1 3 0 3             12.1 0 0 0 0 0


Outstanding Player Dubbel

Omg. 22
190404
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Lasse Strömberg Västertorp 18 17 1 70 51 19 1 1 117 1 20 0.93 16.69
2 Stefan Jonsson Steel Tons 18 13 5 77 48 29 1 1 112 4 20 0.79 14.29
3 Ulph Andersson DVAI 20 14 6 82 48 34       1 21 0.71 14.28
4 Peter Johansson Gröna Lyktan 19 13 6 78 49 29 1     2 17 0.74 14.05
5 Martin Ljungdahl DVAI 18 13 5 67 45 22   1 111 1 21 0.75 13.47
6 Thomas Bergman Engelbrekt 17 13 4 64 44 20 1     2 21 0.79 13.42
7 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 18 13 5 70 44 26           0.73 13.08
8 Tobias Sandström DVAI 17 13 4 68 42 26       1 21 0.76 12.96
9 Jörgen Hammerman Engelbrekt 19 13 6 67 42 25 1         0.68 12.94
10 Tomas Rastemo Hammarby 20 11 9 87 48 39           0.62 12.36
11 Stefan Berg Ösmo 20 12 8 78 42 36           0.61 12.24
12 Tomi Ilonen ACDC 17 12 5 66 39 27       3 21 0.72 12.24
13 Michael Billberg DVAI 14 12 2 56 40 16       1 19 0.87 12.12
14 Per Höstner Gröna Lyktan 16 11 5 65 40 25 1         0.72 11.5
15 Denny Johansson Hammarby 19 10 9 83 45 38           0.6 11.4
16 Jesper Bäckström DVAI 14 11 3 52 37 15 1     1 21 0.8 11.26
17 Jan Johansson Hammarby 19 11 8 69 37 32           0.58 11.04
18 Leif Åström Engelbrekt 15 10 5 59 37 22       2 21 0.71 10.68
19 Klas Hagberg Bergsfolket 19 10 9 70 36 34       1 20 0.55 10.44
20 Theodor Fredriksson DVAI 10 10 0 35 30 5 1     2 19 0.99 9.94
21 Jörgen Lindgren Ösmo 17 9 8 72 37 35           0.58 9.84
22 Göran Siegers Steel Tons 20 8 12 81 39 42       2 18 0.49 9.75
23 Stellan Lindholm Steel Tons 12 10 2 45 31 14           0.81 9.72
24 Lennart Thorell Hammarby 18 9 9 71 34 37       1 20 0.53 9.6
25 Jimmy Falk Västertorp 15 9 6 65 33 32 1         0.63 9.46
26 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 15 8 7 65 37 28       1 17 0.63 9.39
27 Viveka Träff Steel Tons 17 8 9 69 33 36       3 18 0.54 9.15
28 Heikki Helelä Engelbrekt 13 9 4 48 31 17           0.7 9.12
29 Pär Andersson Bergsfolket 14 9 5 53 30 23           0.64 9
30 Per Rotmark Hammarby 11 9 2 40 29 11           0.81 8.88
31 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 9 2 37 27 10       2 20 0.81 8.88
32 Kjell Andersson Engelbrekt 13 8 5 54 31 23 1         0.66 8.62
33 Annica Bernergård Solna AIK 19 7 12 80 35 45           0.44 8.4
34 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 14 8 6 57 29 28           0.59 8.28
35 Stefan Kilman Hammarby 16 7 9 68 32 36           0.5 8.04
36 Carola Storm Västertorp 16 8 8 62 27 35           0.5 8.04
37 Christer Svensson ACDC 18 6 12 75 34 41       1 17 0.44 7.83
38 Slavisa Planincic Solna AIK 15 7 8 64 30 34           0.52 7.8
39 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 14 7 7 50 26 24 2     1 21 0.55 7.64
40 Pierre Lindgren Västertorp 13 7 6 52 27 25           0.57 7.44
41 Leif Juutilainen DVAI 11 7 4 46 25 21           0.65 7.2
42 Tommy Bäckman ACDC 17 6 11 69 29 40       1 21 0.42 7.2
43 Mikael Häll Hammarby 13 6 7 55 28 27       1 20 0.54 7.08
44 Kjell Norberg Ösmo 17 5 12 76 32 44 1         0.41 6.94
45 Ulrica Mattsson Ösmo 20 6 14 78 27 51           0.34 6.84
46 Björn Lysell Solna AIK 13 6 7 51 24 27       1 20 0.51 6.6
47 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 14 6 8 53 25 28           0.47 6.6
48 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 14 6 8 56 25 31           0.47 6.6
49 Joanna Höök Västertorp 13 6 7 52 24 28           0.5 6.48
50 Leif Nilsson Bergsfolket 11 6 5 44 22 22       1 20 0.58 6.36
51 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 13 6 7 47 22 25           0.48 6.24
52 Peter Johansson Bergsfolket 8 6 2 33 21 12           0.77 6.12
53 Micael Larsson Solna AIK 14 5 9 61 26 35           0.44 6.12
54 Joakim Skilberg Ösmo 10 6 4 39 21 18           0.61 6.12
55 Roger Svensson Solna AIK 17 4 13 74 29 45           0.35 5.88
56 Magnus Jensen Etanol 15 5 10 61 24 37           0.39 5.88
57 Robert Szuta ACDC 10 5 5 43 21 22       1 17 0.57 5.67
58 Stig Hägg Solna AIK 11 5 6 47 22 25           0.51 5.64
59 Richard Johansen Steel Tons 10 5 5 42 21 21           0.55 5.52
60 Carina Hoffman Västertorp 12 5 7 50 21 29           0.46 5.52
61 Jörgen Minster Steel Tons 15 4 11 61 22 39       2 20 0.35 5.28
62 Kurt Svensson Solna AIK 15 4 11 59 23 36       1 20 0.35 5.28
63 Per Österberg ACDC 15 4 11 60 24 36           0.35 5.28
64 Ingvar Jansson Engelbrekt 12 5 7 41 18 23           0.43 5.16
65 Peter Fredriksson DVAI 6 5 1 22 17 5       1 21 0.86 5.16
66 Hans Talso Bergsfolket 8 5 3 28 17 11           0.63 5.04
67 Theo Lehtisalo Etanol 12 4 8 52 21 31           0.41 4.92
68 Kentha Österberg Etanol 14 4 10 50 19 31   1 119     0.35 4.83
69 Roger Andersson ACDC 10 4 6 40 19 21       1 21 0.48 4.8
70 Hans Ekström Gröna Lyktan 11 4 7 43 17 26           0.4 4.44
71 Anna Henriksson Västertorp 9 4 5 36 16 20           0.48 4.32
72 Mikael Karlsson Västertorp 9 4 5 37 16 21           0.48 4.32
73 Stefan Ställmark Engelbrekt 8 4 4 31 16 15           0.54 4.32
74 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 9 4 5 32 15 17           0.47 4.2
75 Karl-Arne Bäckström Västertorp 8 4 4 34 15 19           0.53 4.2
76 Eva Carlson Steel Tons 5 4 1 21 14 7           0.82 4.08
77 Erik Spade Etanol 14 3 11 54 18 36           0.28 3.96
78 Tommie Svensson ACDC 7 3 4 31 15 16   1 112 1 19 0.55 3.87
79 Anki Nilsson Steel Tons 4 4 0 14 12 2           0.96 3.84
80 Marina Fagrell Etanol 12 3 9 47 16 31           0.31 3.72
81 Bo Hansson Bergsfolket 9 3 6 35 15 20           0.4 3.6
82 Ola Hesselvall Solna AIK 14 2 12 55 18 37           0.24 3.36
83 Stefan Persson Bergsfolket 8 3 5 32 13 19           0.42 3.36
84 Ingo Schank ACDC 5 3 2 21 11 10 1     1 21 0.67 3.34
85 Monica Lindström Etanol 11 3 8 41 12 29           0.29 3.24
86 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 5 3 2 20 12 8           0.65 3.24
87 Daniel Larsson Ösmo 5 3 2 22 11 11           0.62 3.12
88 Roger Pettersson Västertorp 4 3 1 16 11 5           0.78 3.12
89 Gunilla Gillver Steel Tons 4 3 1 14 9 5       2 21 0.78 3.12
90 Ellinor Fagerholm Etanol 14 2 12 54 15 39           0.21 3
91 Robert Klaman Västertorp 3 3 0 10 9 1       1 20 1 3
92 Jukka Laitinen Etanol 13 2 11 48 12 36           0.2 2.64
93 Niklas Thelander Bergsfolket 4 2 2 16 9 7           0.57 2.28
94 Michael Lexborn ACDC 11 2 9 40 9 31           0.21 2.28
95 Robert Olsson Ösmo 3 2 1 13 8 5           0.72 2.16
96 Maarit Fagerholm Etanol 7 2 5 26 8 18           0.31 2.16
97 Jerry Varis ACDC 2 2 0 8 6 2       1 19 1.02 2.04
98 Leif Säkkinen Etanol 2 2 0 9 6 3           0.96 1.92
99 Micael Sjöbeck DVAI 2 2 0 8 6 2           0.96 1.92
100 Bo Rydén ACDC 5 2 3 14 4 10           0.34 1.68
101 Jan Rickardsson Bergsfolket 5 1 4 20 8 12           0.31 1.56
102 Bernt Halling Bergsfolket 5 1 4 20 7 13           0.29 1.44
103 Maria Östlund Ösmo 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
104 Lillemor Norberg Ösmo 6 1 5 22 6 16           0.22 1.32
105 Jan Johansson Bergsfolket 4 1 3 16 6 10           0.33 1.32
106 Olle Fredriksson Hammarby 3 1 2 12 5 7           0.4 1.2
107 Benny Hejdenberg DVAI 3 1 2 11 5 6           0.4 1.2
108 Jan Johansson Etanol 1 1 0 4 3 1   1 118     1.11 1.11
109 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
110 Roger Centerström ACDC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
111 Mats Andersson Steel Tons 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
112 Michael Oskarsson Steel Tons 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
113 John Vaittinen Etanol 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
114 Peter Axi DVAI 2 1 1 8 3 5           0.48 0.96
115 Henrik Walters DVAI 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
116 Rikard Berg Engelbrekt 8 0 8 30 6 24           0.09 0.72
117 Pia Airisniemi Etanol 2 0 2 9 3 6           0.18 0.36
118 Kristin Bomander Steel Tons 1 0 1 4 1 3 1     1 20 0.34 0.34
119 Ida Garamvölgyi ACDC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
120 Roland Hägg Hammarby 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
121 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 5 0 5 17 2 15           0.05 0.24
122 Mats Åke Roslund Ösmo 5 0 5 17 2 15           0.05 0.24
123 Leif Dahlqvist DVAI 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
124 Tommy Lindström Steel Tons 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
125 Malin Edman Ösmo 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
126 Malin Pettersson Ösmo 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
127 Jonny Kuhl Solna AIK 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
128 Pierre Nyburg DVAI 1 0 1 3 0 3           0 0
129 Jan Bosch Engelbrekt 1 0 1 3 0 3           0 0
130 Robin Nilsson ACDC 1 0 1 3 0 3           0 0
131 Patrik Skarnäs Solna AIK 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 22
190404
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Tomi Ilonen ACDC 8 6 2 34 21 13
2 Carola Storm Västertorp 5 4 1 18 13 5
3 Lasse Strömberg Västertorp 9 6 3 35 21 14
4 Lennart Thorell Hammarby 2 2 0 6 6 0
5 Roger Pettersson Västertorp 2 2 0 7 6 1
6 Jesper Bäckström DVAI 2 2 0 7 6 1
7 Leif Åström Engelbrekt 2 2 0 8 6 2
8 Stefan Jonsson Steel Tons 8 5 3 31 17 14
9 Ingo Schank ACDC 2 2 0 9 6 3
10 Klas Hagberg Bergsfolket 9 5 4 35 20 15
11 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 3 2 1 12 8 4
12 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 5 3 2 20 12 8
13 John Vaittinen Etanol 1 1 0 3 3 0
14 Leif Juutilainen DVAI 1 1 0 3 3 0
15 Tomas Rastemo Hammarby 5 3 2 22 12 10
16 Denny Johansson Hammarby 3 2 1 12 7 5
17 Theo Lehtisalo Etanol 1 1 0 4 3 1
18 Jörgen Hammerman Engelbrekt 3 2 1 10 6 4
19 Heikki Helelä Engelbrekt 1 1 0 4 3 1
20 Michael Lexborn ACDC 1 1 0 4 3 1
21 Robin Nilsson ACDC 1 1 0 4 3 1
22 Thomas Bergman Engelbrekt 5 3 2 17 9 8
23 Tommy Lindström Steel Tons 1 1 0 5 3 2
24 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 2 1 1 7 4 3
25 Viveka Träff Steel Tons 2 1 1 7 4 3
26 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 7 4 3
27 Jimmy Falk Västertorp 4 2 2 17 9 8
28 Robert Szuta ACDC 2 1 1 9 5 4
29 Per Rotmark Hammarby 2 1 1 10 5 5
30 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 2 1 1 8 4 4
31 Peter Johansson Gröna Lyktan 4 2 2 16 8 8
32 Per Höstner Gröna Lyktan 2 1 1 8 4 4
33 Ellinor Fagerholm Etanol 2 1 1 8 4 4
34 Theodor Fredriksson DVAI 2 1 1 8 4 4
35 Roger Andersson ACDC 2 1 1 7 3 4
36 Maarit Fagerholm Etanol 2 1 1 9 4 5
37 Göran Siegers Steel Tons 4 2 2 15 7 8
38 Kurt Svensson Solna AIK 1 0 1 5 2 3
39 Tobias Sandström DVAI 1 0 1 5 2 3
40 Daniel Larsson Ösmo 1 0 1 4 1 3
41 Kentha Österberg Etanol 5 2 3 20 9 11
42 Pär Andersson Bergsfolket 3 1 2 12 5 7
43 Stellan Lindholm Steel Tons 1 0 1 4 1 3
44 Christer Svensson ACDC 1 0 1 4 1 3
45 Erik Spade Etanol 1 0 1 4 1 3
46 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 1 0 1 4 1 3
47 Joanna Höök Västertorp 1 0 1 4 1 3
48 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 1 0 1 3 0 3
49 Roger Svensson Solna AIK 1 0 1 3 0 3
50 Mikael Karlsson Västertorp 1 0 1 3 0 3
51 Ingvar Jansson Engelbrekt 1 0 1 3 0 3
52 Joakim Skilberg Ösmo 1 0 1 3 0 3
53 Tommy Bäckman ACDC 1 0 1 3 0 3
54 Michael Billberg DVAI 2 0 2 9 3 6
55 Stig Hägg Solna AIK 2 0 2 7 1 6
56 Ulrica Mattsson Ösmo 4 1 3 16 5 11
57 Peter Johansson Bergsfolket 3 0 3 12 3 9
58 Stefan Berg Ösmo 5 1 4 19 5 14
59 Micael Larsson Solna AIK 4 0 4 14 2 12
60 Annica Bernergård Solna AIK 4 0 4 13 1 12


Outstanding Player Totalt

Omg. 22
190404
Spelare Lag Singel Dubbel Summa Ranking Poäng
Rank Poäng Rank Poäng Snitt Totalt
1 Lasse Strömberg Västertorp 5 15.66 1 16.69 1.8 32.35
2 Stefan Jonsson Steel Tons 2 16.81 2 14.29 1.73 31.1
3 Peter Johansson Gröna Lyktan 4 15.9 4 14.05 1.58 29.95
4 Jörgen Hammerman Engelbrekt 3 15.96 9 12.94 1.45 28.9
5 Heikki Helelä Engelbrekt 1 18.97 28 9.12 1.4 28.09
6 Martin Ljungdahl DVAI 8 13.91 5 13.47 1.52 27.38
7 Thomas Bergman Engelbrekt 10 13.62 6 13.42 1.59 27.04
8 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 12 13.33 7 13.08 1.47 26.41
9 Klas Hagberg Bergsfolket 6 15.6 19 10.44 1.3 26.04
10 Tomi Ilonen ACDC 9 13.69 12 12.24 1.53 25.93
11 Per Höstner Gröna Lyktan 7 14.22 14 11.5 1.61 25.72
12 Ulph Andersson DVAI 23 10.97 3 14.28 1.26 25.25
13 Tobias Sandström DVAI 19 12.24 8 12.96 1.48 25.2
14 Tomas Rastemo Hammarby 16 12.66 10 12.36 1.25 25.02
15 Jesper Bäckström DVAI 17 12.48 16 11.26 1.7 23.74
16 Stefan Berg Ösmo 21 11.24 11 12.24 1.17 23.48
17 Göran Siegers Steel Tons 11 13.52 22 9.75 1.16 23.27
18 Michael Billberg DVAI 22 11.07 13 12.12 1.66 23.2
19 Leif Åström Engelbrekt 18 12.33 18 10.68 1.53 23.01
20 Lennart Thorell Hammarby 13 13.22 24 9.6 1.27 22.82
21 Denny Johansson Hammarby 27 10.47 15 11.4 1.15 21.87
22 Pär Andersson Bergsfolket 14 12.82 29 9 1.45 21.82
23 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 15 12.66 31 8.88 1.96 21.54
24 Viveka Träff Steel Tons 24 10.95 27 9.15 1.18 20.1
25 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 26 10.51 26 9.39 1.24 19.9
26 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 20 11.91 39 7.64 1.4 19.55
27 Theodor Fredriksson DVAI 31 9.36 20 9.94 1.93 19.3
28 Jimmy Falk Västertorp 29 9.76 25 9.46 1.13 19.22
29 Jörgen Lindgren Ösmo 33 9.34 21 9.84 1.13 19.18
30 Per Rotmark Hammarby 28 10.13 30 8.88 1.73 19.01
31 Christer Svensson ACDC 25 10.7 37 7.83 1.03 18.53
32 Kjell Andersson Engelbrekt 36 9.21 32 8.62 1.19 17.83
33 Jan Johansson Hammarby 51 6.69 17 11.04 0.93 17.73
34 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 35 9.24 34 8.28 1.1 17.52
35 Annica Bernergård Solna AIK 38 8.78 33 8.4 0.9 17.18
36 Stellan Lindholm Steel Tons 47 7.32 23 9.72 1.42 17.04
37 Carola Storm Västertorp 39 8.4 36 8.04 1.03 16.44
38 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 32 9.34 51 6.24 1.2 15.58
39 Tommy Bäckman ACDC 41 8.16 42 7.2 0.9 15.36
40 Roger Svensson Solna AIK 30 9.45 55 5.88 0.9 15.33
41 Kjell Norberg Ösmo 42 8.06 44 6.94 0.88 15
42 Leif Nilsson Bergsfolket 45 7.82 50 6.36 0.89 14.18
43 Kentha Österberg Etanol 34 9.25 68 4.83 1.01 14.08
44 Micael Larsson Solna AIK 43 7.93 53 6.12 1 14.05
45 Peter Johansson Bergsfolket 44 7.93 52 6.12 1.28 14.05
46 Mikael Häll Hammarby 52 6.63 43 7.08 1.05 13.71
47 Slavisa Planincic Solna AIK 61 5.75 38 7.8 0.9 13.55
48 Stefan Kilman Hammarby 63 5.49 35 8.04 0.85 13.53
49 Mikael Karlsson Västertorp 37 8.79 72 4.32 1.31 13.11
50 Roger Andersson ACDC 40 8.23 69 4.8 1.3 13.03
51 Magnus Jensen Etanol 50 6.72 56 5.88 0.84 12.6
52 Jörgen Minster Steel Tons 48 7.21 61 5.28 0.83 12.49
53 Kurt Svensson Solna AIK 49 6.95 62 5.28 0.82 12.23
54 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 62 5.54 48 6.6 0.87 12.14
55 Stig Hägg Solna AIK 53 6.47 58 5.64 1.1 12.11
56 Richard Johansen Steel Tons 54 6.43 59 5.52 1.2 11.95
57 Leif Juutilainen DVAI 69 4.72 41 7.2 1.08 11.92
58 Robert Szuta ACDC 56 6.13 57 5.67 1.18 11.79
59 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 46 7.59 74 4.2 1.07 11.79
60 Joanna Höök Västertorp 68 4.93 49 6.48 0.88 11.41
61 Ulrica Mattsson Ösmo 71 4.49 45 6.84 0.57 11.33
62 Joakim Skilberg Ösmo 66 5.01 54 6.12 1.11 11.13
63 Ingvar Jansson Engelbrekt 60 5.96 64 5.16 0.86 11.12
64 Theo Lehtisalo Etanol 55 6.15 67 4.92 0.92 11.07
65 Pierre Lindgren Västertorp 86 3.35 40 7.44 0.77 10.79
66 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 75 4.01 47 6.6 0.71 10.61
67 Hans Ekström Gröna Lyktan 57 6.12 70 4.44 0.96 10.56
68 Björn Lysell Solna AIK 76 3.93 46 6.6 0.81 10.53
69 Peter Fredriksson DVAI 67 4.94 65 5.16 1.44 10.1
70 Erik Spade Etanol 64 5.23 77 3.96 0.66 9.19
71 Ellinor Fagerholm Etanol 58 6.07 90 3 0.65 9.07
72 Per Österberg ACDC 82 3.6 63 5.28 0.56 8.88
73 Anki Nilsson Steel Tons 65 5.02 79 3.84 2.21 8.86
74 Ingo Schank ACDC 70 4.61 84 3.34 1.59 7.95
75 Hans Talso Bergsfolket 96 2.64 66 5.04 0.7 7.68
76 Daniel Larsson Ösmo 72 4.49 87 3.12 1.52 7.61
77 Bernt Halling Bergsfolket 59 6.07 102 1.44 0.63 7.51
78 Stefan Ställmark Engelbrekt 89 3.03 73 4.32 0.74 7.35
79 Roger Pettersson Västertorp 74 4.03 88 3.12 1.79 7.15
80 Jukka Laitinen Etanol 73 4.47 92 2.64 0.51 7.11
81 Ola Hesselvall Solna AIK 79 3.69 82 3.36 0.5 7.05
82 Carina Hoffman Västertorp 110 1.35 60 5.52 0.57 6.87
83 Monica Lindström Etanol 85 3.39 85 3.24 0.6 6.63
84 Tommie Svensson ACDC 91 2.76 78 3.87 0.95 6.63
85 Gunilla Gillver Steel Tons 83 3.47 89 3.12 1.65 6.59
86 Anna Henriksson Västertorp 104 1.84 71 4.32 0.68 6.16
87 Michael Lexborn ACDC 78 3.76 94 2.28 0.55 6.04
88 Marina Fagrell Etanol 99 2.32 80 3.72 0.5 6.04
89 Niklas Thelander Bergsfolket 80 3.69 93 2.28 1.49 5.97
90 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 93 2.72 86 3.24 1.19 5.96
91 Karl-Arne Bäckström Västertorp 105 1.69 75 4.2 0.49 5.88
92 Robert Klaman Västertorp 92 2.74 91 3 1.91 5.74
93 Eva Carlson Steel Tons 107 1.58 76 4.08 1.13 5.66
94 Robert Olsson Ösmo 84 3.47 95 2.16 1.88 5.63
95 Maarit Fagerholm Etanol 87 3.33 96 2.16 0.78 5.49
96 Leif Säkkinen Etanol 88 3.29 98 1.92 2.6 5.21
97 Bo Hansson Bergsfolket 113 1.2 81 3.6 0.4 4.8
98 Rikard Berg Engelbrekt 77 3.77 116 0.72 0.41 4.49
99 Jerry Varis ACDC 101 2.22 97 2.04 2.13 4.26
100 Bo Rydén ACDC 98 2.36 100 1.68 0.81 4.04
101 Benny Hejdenberg DVAI 94 2.68 107 1.2 1.29 3.88
102 Stefan Persson Bergsfolket 123 0.49 83 3.36 0.38 3.85
103 Tommy Lindström Steel Tons 81 3.68 124 0.12 3.8 3.8
104 Michael Oskarsson Steel Tons 97 2.63 112 0.96 3.59 3.59
105 Olle Fredriksson Hammarby 100 2.31 106 1.2 1.17 3.51
106 Mats Åke Roslund Ösmo 90 2.85 122 0.24 0.62 3.09
107 Mats Andersson Steel Tons 102 2.11 111 0.96 3.07 3.07
108 Kristin Bomander Steel Tons 95 2.68 118 0.34 3.02 3.02
109 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 103 1.91 109 1.08 1.5 2.99
110 Micael Sjöbeck DVAI 121 0.61 99 1.92 1.27 2.54
111 Jan Rickardsson Bergsfolket 117 0.79 101 1.56 0.34 2.35
112 John Vaittinen Etanol 109 1.36 113 0.96 2.32 2.32
113 Jan Johansson Bergsfolket 116 0.96 105 1.32 0.46 2.28
114 Jan Johansson Etanol 114 1.04 108 1.11 2.15 2.15
115 Lillemor Norberg Ösmo 118 0.77 104 1.32 0.35 2.09
116 Peter Axi DVAI 115 0.96 114 0.96 0.96 1.92
117 Pia Airisniemi Etanol 108 1.52 117 0.36 0.94 1.88
118 Maria Östlund Ösmo 125 0.43 103 1.32 0.35 1.75
119 Robin Nilsson ACDC 106 1.63 130 0 1.63 1.63
120 Roger Centerström ACDC 120 0.62 110 0.96 1.58 1.58
121 Roland Hägg Hammarby 111 1.33 120 0.24 1.57 1.57
122 Jonny Kuhl Solna AIK 112 1.33 127 0.12 1.45 1.45
123 Henrik Walters DVAI 131 0 115 0.96 0.96 0.96
124 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 122 0.58 121 0.24 0.16 0.82
125 Leif Dahlqvist DVAI 119 0.67 123 0.12 0.79 0.79
126 Ida Garamvölgyi ACDC 127 0.33 119 0.24 0.57 0.57
127 Malin Pettersson Ösmo 128 0.33 126 0.12 0.45 0.45
128 Pierre Nyburg DVAI 124 0.44 128 0 0.44 0.44
129 Jan Bosch Engelbrekt 126 0.37 129 0 0.37 0.37
130 Malin Edman Ösmo 130 0 125 0.12 0.12 0.12
131 Patrik Skarnäs Solna AIK 129 0.12 131 0 0.12 0.12


Match/Set Singel

Omg. 22
190404
Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Tonsnitt
S V F % S V F % Antal Högsta Antal Kortast
1 Heikki Helelä Engelbrekt 20 18 2 90 76 55 21 72.37 3.8 73 1     4 18 16.13 0.96
2 Stefan Jonsson Steel Tons 18 15 3 83.33 71 50 21 70.42 3.94 61 1 1 125 5 19 17.47 0.86
3 Lasse Strömberg Västertorp 18 15 3 83.33 64 48 16 75 3.56 48       1 16 16.21 0.75
4 Klas Hagberg Bergsfolket 19 15 4 78.95 75 50 25 66.67 3.95 45         22 15.15 0.6
5 Jörgen Hammerman Engelbrekt 20 15 5 75 77 48 29 62.34 3.85 55   1 138 2 20 16.51 0.71
6 Peter Johansson Gröna Lyktan 19 14 5 73.68 77 51 26 66.23 4.05 60       5 19 16.05 0.78
7 Martin Ljungdahl DVAI 18 13 5 72.22 68 44 24 64.71 3.78 40       2 19 14.98 0.59
8 Jesper Bäckström DVAI 14 12 2 85.71 53 37 16 69.81 3.79 39 1       23 16.08 0.74
9 Pär Andersson Bergsfolket 15 12 3 80 57 37 20 64.91 3.8 38       4 16 15.12 0.67
10 Per Höstner Gröna Lyktan 16 12 4 75 55 40 15 72.73 3.44 60 2 1 114 6 16 18.01 1.09
11 Tomi Ilonen ACDC 17 12 5 70.59 69 44 25 63.77 4.06 68 1     1 19 16.41 0.99
12 Thomas Bergman Engelbrekt 17 12 5 70.59 67 41 26 61.19 3.94 51 2 1 116 3 18 15.56 0.76
13 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 18 12 6