Stockholms Dartförbund (StDF) 2018/2019
Division 3B - Omgång 15 - 190207



Tabell Division 3B

Omg. 15
190207
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Engelbrekt 14 10 2 2 +35 +84 22
2 Gröna Lyktan 14 10 2 2 +28 +75 22
3 Steel Tons 13 7 5 1 +28 +81 19
4 DVAI 13 9 0 4 +33 +63 18
5 Hammarby 14 7 3 4 +7 +29 17
6 Västertorp 14 4 5 5 -9 -19 13
7 Bergsfolket 14 4 4 6 -1 0 12
8 ACDC 13 4 1 8 -16 -44 9
9 Solna AIK 13 3 3 7 -26 -67 9
10 Etanol 14 2 2 10 -35 -92 6
11 Ösmo 14 1 1 12 -44 -110 3
 
Lagmatch - Omg. 15 - 190207 Match Set Poäng
Gröna Lyktan - Hammarby 6-3 20-17 2-0
Steel Tons - Västertorp 5-5 19-18 1-1
ACDC - Ösmo 8-1 26-12 2-0
Solna AIK - Etanol 6-3 23-13 2-0
DVAI - Ledig      
Bergsfolket - Engelbrekt 4-6 18-24 0-2
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Klubb  Ton  180  Utgång  Kort Set  Pilsnitt        180 Totalt      Lag Totalt      Topp 20 Totalt      Omgångens 10 bästa
Pilsnitt: Singel  Match  Raka set      Utgång: Singel  Dubbel      Kort Set: Singel  Dubbel      Hög Utgång
Outstanding Player Poäng: Singel  Dubbel  Totalt  Alla Spelare (Singel)      Poängsnitt: Singel  Dubbel  Totalt      Avgörande Dubbel
Match/Set: Singel  Dubbel  Totalt
Division 3B omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Nästa
Spelschema: Division 3B  Korsreferens  Klubb/Lag      Jämför lag      Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag  Historik


Gröna Lyktan - Hammarby   6 - 3   (20 - 17)

Omg. 15
190207
Gröna Lyktan Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Hammarby Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Kaj Hänninen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Lennart Thorell 20  
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1   0.96 - 0.24
Per Höstner         Mikael Häll         0.96 - 0.24
S1 Per Höstner 27
48
22
0
18
58
21
212
 
 
4         Lennart Thorell 25
0
24
141
18
0
24
0
 
 
6         1 - 3 19.16 - 20.47 0.12 - 1.11
S2 Kaj Hänninen 24
40
41
0
24
20
25
0
35
0
2         Mikael Häll 25
0
39
39
26
0
24
156
36
43
3         3 - 2 16.41 - 15.11 0.96 - 0.24
D2 Håkan Lövgren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Denny Johansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Pehr Nilsson         Tomas Rastemo         0 - 0.96
S3 Håkan Lövgren 33
0
45
2
38
0
42
10
29
0
3         Denny Johansson 33
64
45
2
39
18
42
0
30
109
1         3 - 2 13.33 - 12.23 0.96 - 0.24
S4 Pehr Nilsson 33
0
30
40
35
0
38
0
 
 
1         Tomas Rastemo 30
20
32
0
33
112
39
2
 
 
2         3 - 1 14.44 - 13.96 0.96 - 0.12
D3 Daniel Ahlqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Stefan Kilman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Peter Johansson         Jan Johansson         0.96 - 0.24
S5 Daniel Ahlqvist 45
0
36
40
36
14
27
133
 
 
1         Stefan Kilman 42
16
37
0
36
0
29
0
 
 
3         1 - 3 12.62 - 13.81 0.12 - 0.96
S6 Peter Johansson 19
0
21
0
36
0
 
 
 
 
4         Jan Johansson 21
220
18
234
36
16
 
 
 
 
1         3 - 0 19.78 - 13.77 1.2 - 0
    2 15       2 16     6 - 3
(20 - 17)
15.27 - 14.47 8.16 - 5.55


Steel Tons - Västertorp   5 - 5   (19 - 18)

Omg. 15
190207
Steel Tons Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Västertorp Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Stefan Jonsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  1       Carola Storm  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.34 - 0.96
Richard Johansen         Carina Hoffman         0.24 - 0.96
S1 Stefan Jonsson 26
0
30
8
27
28
22
0
22
0
9         Carola Storm 24
197
31
0
27
0
24
40
21
116
5         3 - 2 19.44 - 16.94 0.96 - 0.24
S2 Richard Johansen 32
0
35
0
26
0
 
 
 
 
4         Carina Hoffman 33
40
33
95
27
148
 
 
 
 
          3 - 0 16.16 - 13.12 0.96 - 0
D2 Nils - Magnus Eriksson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Pierre Lindgren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Göran Siegers         Karl-Arne Bäckström         0.96 - 0
S3 Göran Siegers 25
0
35
0
45
2
31
0
 
 
1         Pierre Lindgren 27
238
33
138
45
2
30
56
 
 
1         3 - 1 14.72 - 11.63 0.96 - 0.12
S4 Nils - Magnus Eriksson 27
0
30
0
23
0
 
 
 
 
4         Karl-Arne Bäckström 24
167
30
50
21
292
 
 
 
 
          3 - 0 18.79 - 13.25 0.96 - 0
D3 Viveka Träff  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Lasse Strömberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3   0.12 - 0.96
Jörgen Minster         Jimmy Falk         0.12 - 0.96
S5 Jörgen Minster 30
144
24
144
36
26
 
 
 
 
          Lasse Strömberg 28
0
26
0
34
0
 
 
 
 
2         0 - 3 13.21 - 17.08 0 - 0.96
S6 Viveka Träff 30
95
30
0
33
10
42
2
 
 
2         Jimmy Falk 32
0
27
8
35
0
42
0
 
 
4 1       1 - 3 14.05 - 14.68 0.12 - 1.06
AD Stefan Jonsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Carola Storm  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3    
Göran Siegers         Lasse Strömberg          
      20 1       12 1   5 - 5
(19 - 18)
15.98 - 14.43 6.7 - 6.22


ACDC - Ösmo   8 - 1   (26 - 12)

Omg. 15
190207
ACDC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Ösmo Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Tommy Bäckman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Ulrica Mattsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Christer Svensson         Ann-Charlotte Högberg         0.96 - 0
S1 Tommy Bäckman 32
0
44
0
30
29
40
0
 
 
          Ulrica Mattsson 30
18
45
20
29
0
42
18
 
 
          3 - 1 13.53 - 13.34 0.96 - 0.12
S2 Christer Svensson 32
0
36
0
30
0
 
 
 
 
          Ann-Charlotte Högberg 33
35
33
12
30
36
 
 
 
 
1         3 - 0 15.34 - 14.79 0.96 - 0
D2 Tomi Ilonen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jörgen Lindgren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 2   0.96 - 0.24
Robert Szuta         Stefan Berg         0.96 - 0.24
S3 Tomi Ilonen 28
0
26
0
28
0
 
 
 
 
4         Jörgen Lindgren 30
109
24
201
30
16
 
 
 
 
1         3 - 0 18.33 - 14.01 0.96 - 0
S4 Robert Szuta 30
0
21
100
36
4
26
0
23
0
4         Stefan Berg 27
20
22
0
34
0
27
130
21
87
5         3 - 2 17.65 - 17.31 0.96 - 0.24
D3 Tommie Svensson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Kjell Norberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 - 3   0.24 - 0.96
Roger Andersson         Joakim Skilberg         0.24 - 0.96
S5 Tommie Svensson 36
0
39
15
31
0
24
84
34
0
3         Kjell Norberg 33
52
40
0
30
16
26
0
33
9
2         3 - 2 14.67 - 14.99 0.96 - 0.24
S6 Roger Andersson 35
0
41
0
33
8
30
80
24
0
2         Joakim Skilberg 36
2
39
32
35
0
28
0
24
55
3         3 - 2 14.83 - 14.91 0.96 - 0.24
      13         12     8 - 1
(26 - 12)
15.47 - 14.93 10.08 - 3.24


Solna AIK - Etanol   6 - 3   (23 - 13)

Omg. 15
190207
Solna AIK Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Etanol Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Björn Lysell 20  
 
 
 
 
 
 
 
          Marina Fagrell  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1   1.08 - 0.12
Kurt Svensson         Erik Spade         1.08 - 0.12
S1 Björn Lysell 30
43
27
0
45
5
39
32
36
50
          Erik Spade 28
0
27
89
45
5
42
0
36
0
          2 - 3 13.42 - 13.54 0.24 - 0.96
S2 Kurt Svensson 45
3
38
0
39
0
 
 
 
 
3         Marina Fagrell 45
51
36
18
39
66
 
 
 
 
          3 - 0 12.3 - 11.4 0.96 - 0
D2 Annica Bernergård  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jukka Laitinen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Ola Hesselvall         Monica Lindström         0.96 - 0
S3 Annica Bernergård 42
4
37
0
34
0
33
0
 
 
1         Monica Lindström 43
0
36
3
36
30
30
113
 
 
1         3 - 1 13.7 - 12.81 0.96 - 0.12
S4 Ola Hesselvall 45
47
31
0
43
0
36
77
36
2
          Jukka Laitinen 44
0
33
64
42
16
38
0
34
0
          2 - 3 12.46 - 12.7 0.24 - 0.96
D3 Roger Svensson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Theo Lehtisalo  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 1   0.96 - 0.12
Slavisa Planincic         Magnus Jensen         0.96 - 0.12
S5 Roger Svensson 32
0
38
0
30
18
33
0
 
 
          Magnus Jensen 30
160
39
41
28
0
33
16
 
 
2         3 - 1 14.93 - 13.75 0.96 - 0.12
S6 Slavisa Planincic 40
0
36
18
24
105
30
10
 
 
2         Theo Lehtisalo 42
2
35
0
27
0
29
0
 
 
5         1 - 3 14.39 - 15.05 0.12 - 0.96
    1 6         8     6 - 3
(23 - 13)
13.47 - 13.21 9.48 - 3.6


Bergsfolket - Engelbrekt   4 - 6   (18 - 24)

Omg. 15
190207
Bergsfolket Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Engelbrekt Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
D1 Pär Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Ingvar Jansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 - 0   0.96 - 0
Kenneth Nagelkerke         Rikard Berg         0.96 - 0
S1 Kenneth Nagelkerke 33
60
31
0
42
0
45
2
38
0
6         Ingvar Jansson 32
0
33
20
39
18
45
2
36
4
3         3 - 2 12.93 - 13.3 0.96 - 0.24
S2 Pär Andersson 36
0
45
2
45
2
26
0
26
0
4         Rikard Berg 36
19
45
6
45
10
24
20
27
22
4 1       3 - 2 14.05 - 13.72 0.96 - 0.34
D2 Stefan Persson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Thomas Bergman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Kenneth Mossfeldt         Stefan Ställmark         0 - 0.96
S3 Leif Nilsson 15
80
28
0
45
18
24
2
27
58
7         Thomas Bergman 18
0
27
94
45
18
24
0
29
0
4         2 - 3 16.88 - 16.73 0.24 - 1.11
S4 Klas Hagberg 24
0
42
4
32
0
33
10
27
0
3         Stefan Ställmark 21
112
45
0
30
68
35
0
24
97
2         3 - 2 15.77 - 14.37 0.96 - 0.24
D3 Leif Nilsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Jörgen Hammerman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 - 3   0 - 0.96
Klas Hagberg         Heikki Helelä         0 - 0.96
S5 Kenneth Mossfeldt 24
0
30
16
26
0
42
2
30
16
4         Jörgen Hammerman 21
75
33
0
24
74
44
0
28
0
5         2 - 3 16.26 - 15.71 0.24 - 0.96
S6 Bernt Halling 34
0
18
200
36
14
36
88
 
 
          Heikki Helelä 36
8
18
0
39
0
34
0
 
 
6         1 - 3 13.73 - 15.72 0.12 - 1.11
AD Klas Hagberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          Thomas Bergman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 - 3    
Kenneth Mossfeldt         Jörgen Hammerman          
      24       2 24 1   4 - 6
(18 - 24)
14.85 - 14.79 5.4 - 7.84


Pilsnitt Singel

Omg. 15
190207
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Mats Andersson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 3       1 17 21.47 1.11 1.11 1 2.11 2.11
2 Robert Klaman Västertorp 1 1 0 3 3 0 2       1 21 20.88 1.08 1.08 0.67 1.75 1.75
3 Kristin Bomander Steel Tons 1 1 0 4 3 1 6 1     1 20 20.04 1.18 1.18 1.5 2.68 2.68
4 Anki Nilsson Steel Tons 1 1 0 4 3 1 5         22 19.2 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
5 Theodor Fredriksson DVAI 3 3 0 11 9 2 14 1     2 16 18.86 1.08 3.25 1.27 1.51 4.52
6 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 8 8 0 27 24 3 34 1 1 132 5 19 18.35 1.08 8.63 1.26 1.24 9.89
7 Stefan Jonsson Steel Tons 11 9 2 42 30 12 43       5 19 18.02 0.87 9.6 1.02 0.97 10.62
8 Roland Hägg Hammarby 1 0 1 3 0 3 4           17.68 0 0 1.33 1.33 1.33
9 Per Höstner Gröna Lyktan 11 8 3 39 28 11 41 1 1 114 5 16 17.64 0.82 9.07 1.05 0.92 10.12
10 Robert Olsson Ösmo 3 2 1 11 7 4 13   1 139   22 16.97 0.76 2.29 1.18 1.16 3.47
11 Lennart Thorell Hammarby 12 9 3 50 29 21 43       6 18 16.95 0.8 9.63 0.86 0.87 10.49
12 Michael Oskarsson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 5         27 16.89 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
13 Leif Åström Engelbrekt 10 6 4 38 22 16 33 1 1 131 3 13 16.89 0.71 7.13 0.87 0.8 8
14 Jerry Varis ACDC 1 0 1 4 1 3 5         31 16.71 0.12 0.12 1.25 1.37 1.37
15 Niklas Thelander Bergsfolket 1 1 0 3 3 0 3         27 16.7 0.96 0.96 1 1.96 1.96
16 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 7 4 3 5       1 20 16.67 0.6 1.2 0.71 0.96 1.91
17 Ingo Schank ACDC 5 3 2 21 10 11 17 1 1 170 1 18 16.53 0.76 3.8 0.81 0.92 4.61
18 Maarit Fagerholm Etanol 4 1 3 16 6 10 8       1 21 16.49 0.36 1.44 0.5 0.48 1.94
19 Lasse Strömberg Västertorp 13 13 0 45 39 6 32       1 16 16.46 0.97 12.63 0.71 1.03 13.34
20 Jörgen Hammerman Engelbrekt 14 10 4 51 31 20 36   1 138 2 20 16.28 0.73 10.21 0.71 0.78 10.92
21 Kjell Andersson Engelbrekt 10 6 4 36 22 14 24       3 18 16.19 0.66 6.63 0.67 0.73 7.3
22 Peter Johansson Gröna Lyktan 13 11 2 50 36 14 40       5 19 16.18 0.89 11.52 0.8 0.95 12.32
23 Robert Szuta ACDC 9 4 5 36 17 19 22 1       22 16.18 0.5 4.54 0.61 0.57 5.15
24 Tobias Sandström DVAI 12 8 4 51 29 22 34         22 16.12 0.69 8.28 0.67 0.75 8.95
25 Per Rotmark Hammarby 10 7 3 37 26 11 40 1 1 156 2 17 16.07 0.81 8.12 1.08 0.92 9.2
26 Richard Johansen Steel Tons 3 3 0 11 9 2 10         26 16.02 0.96 2.88 0.91 1.26 3.79
27 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 11 6 5 46 24 22 27 1     1 16 16.02 0.61 6.73 0.59 0.67 7.32
28 Peter Johansson Bergsfolket 8 5 3 33 19 14 25         24 15.89 0.66 5.28 0.76 0.75 6.04
29 Mikael Karlsson Västertorp 6 5 1 24 17 7 22         24 15.87 0.84 5.04 0.92 0.99 5.96
30 Tomi Ilonen ACDC 10 6 4 40 25 15 39         23 15.87 0.66 6.6 0.97 0.76 7.58
31 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 10 9 1 40 29 11 33       2 19 15.83 0.91 9.12 0.82 0.99 9.95
32 Heikki Helelä Engelbrekt 14 13 1 48 39 9 42       3 18 15.79 0.92 12.87 0.88 0.98 13.75
33 Michael Billberg DVAI 12 8 4 49 28 21 46       1 20 15.72 0.69 8.28 0.94 0.77 9.22
34 Viveka Träff Steel Tons 12 6 6 45 25 20 30 1     2 20 15.69 0.58 6.94 0.67 0.63 7.61
35 Jesper Bäckström DVAI 8 6 2 29 19 10 16 1       26 15.68 0.75 5.98 0.55 0.82 6.53
36 John Vaittinen Etanol 1 1 0 5 3 2 2         25 15.65 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
37 Kentha Österberg Etanol 9 6 3 31 20 11 22       1 21 15.47 0.68 6.12 0.71 0.76 6.83
38 Göran Siegers Steel Tons 13 7 6 51 28 23 41       2 20 15.44 0.6 7.8 0.8 0.66 8.6
39 Daniel Larsson Ösmo 5 4 1 19 13 6 10         22 15.41 0.79 3.96 0.53 0.9 4.49
40 Pär Andersson Bergsfolket 11 8 3 41 25 16 20       3 16 15.4 0.74 8.19 0.49 0.79 8.68
41 Thomas Bergman Engelbrekt 13 10 3 52 33 19 41 1 1 116 3 18 15.36 0.82 10.6 0.79 0.88 11.39
42 Mikael Häll Hammarby 8 4 4 32 16 16 16         24 15.33 0.54 4.32 0.5 0.6 4.82
43 Jimmy Falk Västertorp 11 7 4 43 25 18 36 1     1 21 15.29 0.67 7.42 0.84 0.75 8.26
44 Leif Nilsson Bergsfolket 11 3 8 48 19 29 29         25 15.27 0.37 4.08 0.6 0.43 4.68
45 Tomas Rastemo Hammarby 13 7 6 50 27 23 23   2 170 3 21 15.15 0.65 8.5 0.46 0.69 8.96
46 Stellan Lindholm Steel Tons 10 6 4 37 21 16 17 2     1 21 15.14 0.64 6.44 0.46 0.69 6.9
47 Klas Hagberg Bergsfolket 13 10 3 51 34 17 26         22 15.12 0.78 10.08 0.51 0.81 10.59
48 Carola Storm Västertorp 11 2 9 47 19 28 30 1       23 15.11 0.33 3.58 0.64 0.38 4.22
49 Joakim Skilberg Ösmo 4 1 3 16 7 9 6         24 15.06 0.36 1.44 0.38 0.45 1.82
50 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 5 2 3 18 9 9 8         23 15.02 0.46 2.28 0.44 0.54 2.72
51 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 10 4 6 40 16 24 24 1     1 21 14.99 0.45 4.54 0.6 0.51 5.14
52 Stefan Ställmark Engelbrekt 2 0 2 10 4 6 4         30 14.91 0.24 0.48 0.4 0.44 0.88
53 Martin Ljungdahl DVAI 12 9 3 45 30 15 27       1 19 14.89 0.76 9.12 0.6 0.81 9.72
54 Leif Dahlqvist DVAI 1 0 1 3 0 3 2           14.84 0 0 0.67 0.67 0.67
55 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 1 0 1 3 0 3 1           14.79 0 0 0.33 0.33 0.33
56 Ulph Andersson DVAI 13 8 5 49 27 22 34         23 14.69 0.62 8.04 0.69 0.67 8.73
57 Micael Larsson Solna AIK 8 5 3 27 16 11 11         25 14.51 0.61 4.92 0.41 0.67 5.33
58 Roger Andersson ACDC 4 3 1 16 11 5 4         24 14.5 0.78 3.12 0.25 0.84 3.37
59 Leif Juutilainen DVAI 9 3 6 38 14 24 12         22 14.5 0.39 3.48 0.32 0.42 3.8
60 Denny Johansson Hammarby 13 6 7 52 27 25 18   1 111   22 14.41 0.54 6.99 0.35 0.56 7.34
61 Hans Ekström Gröna Lyktan 7 1 6 28 9 19 11       1 19 14.39 0.26 1.8 0.39 0.31 2.19
62 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 11 4 7 44 20 24 24       1 21 14.24 0.45 4.92 0.55 0.5 5.47
63 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 13 8 5 56 31 25 32   1 115 1 19 14.17 0.68 8.79 0.57 0.72 9.36
64 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 8 5 3 31 18 13 10         26 14.14 0.65 5.16 0.32 0.69 5.48
65 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 9 7 2 33 21 12 23         23 14.08 0.75 6.72 0.7 0.82 7.42
66 Pia Airisniemi Etanol 2 1 1 9 4 5 4         24 14.05 0.54 1.08 0.44 0.76 1.52
67 Christer Svensson ACDC 11 4 7 46 20 26 19       1 19 14.03 0.45 4.92 0.41 0.48 5.33
68 Kurt Svensson Solna AIK 11 4 7 37 15 22 18 1       26 14.02 0.39 4.3 0.49 0.44 4.79
69 Theo Lehtisalo Etanol 10 5 5 41 20 21 22         24 13.95 0.54 5.4 0.54 0.59 5.94
70 Roger Pettersson Västertorp 3 2 1 11 7 4 10 1       25 13.87 0.71 2.14 0.91 1.02 3.05
71 Peter Axi DVAI 2 1 1 8 3 5           28 13.83 0.48 0.96 0 0.48 0.96
72 Joanna Höök Västertorp 8 2 6 31 12 19 6         22 13.81 0.33 2.64 0.19 0.35 2.83
73 Ola Hesselvall Solna AIK 8 2 6 30 11 19 7         28 13.79 0.32 2.52 0.23 0.34 2.75
74 Kjell Norberg Ösmo 11 4 7 46 19 27 23         23 13.78 0.43 4.68 0.5 0.47 5.18
75 Roger Centerström ACDC 1 0 1 4 1 3 2         32 13.75 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
76 Tommy Bäckman ACDC 10 5 5 38 18 20 18         26 13.73 0.52 5.16 0.47 0.56 5.63
77 Roger Svensson Solna AIK 11 6 5 38 20 18 7         25 13.7 0.55 6 0.18 0.56 6.18
78 Stefan Berg Ösmo 14 5 9 66 29 37 27       1 21 13.7 0.47 6.6 0.41 0.5 7.01
79 Eva Carlson Steel Tons 5 1 4 16 4 12 8         25 13.69 0.22 1.08 0.5 0.32 1.58
80 Rikard Berg Engelbrekt 5 2 3 20 9 11 11 1       27 13.65 0.48 2.38 0.55 0.59 2.93
81 Jan Johansson Hammarby 13 3 10 51 18 33 25         25 13.64 0.3 3.96 0.49 0.34 4.45
82 Magnus Jensen Etanol 11 5 6 43 18 25 8         26 13.58 0.47 5.16 0.19 0.49 5.35
83 Hans Talso Bergsfolket 5 2 3 20 7 13 8 1       30 13.53 0.43 2.14 0.4 0.51 2.54
84 Bo Rydén ACDC 5 2 3 16 6 10 7         30 13.5 0.38 1.92 0.44 0.47 2.36
85 Stig Hägg Solna AIK 8 5 3 27 15 12 6       1 21 13.48 0.61 4.92 0.22 0.64 5.14
86 Jörgen Minster Steel Tons 9 4 5 39 17 22 5       1 19 13.41 0.51 4.56 0.13 0.52 4.69
87 Stefan Kilman Hammarby 11 4 7 45 18 27 13         29 13.37 0.41 4.56 0.29 0.44 4.85
88 Per Österberg ACDC 10 2 8 38 12 26 13         23 13.35 0.26 2.64 0.34 0.3 2.98
89 Ingvar Jansson Engelbrekt 7 4 3 32 16 16 18         25 13.32 0.62 4.32 0.56 0.7 4.88
90 Bernt Halling Bergsfolket 6 3 3 26 12 14 11         27 13.29 0.54 3.24 0.42 0.61 3.66
91 Benny Hejdenberg DVAI 3 2 1 14 7 7 9         25 13.27 0.68 2.04 0.64 0.89 2.68
92 Jan Bosch Engelbrekt 1 0 1 4 1 3 1         33 13.26 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
93 Erik Spade Etanol 10 3 7 42 17 25 2         24 13.19 0.38 3.84 0.05 0.39 3.89
94 Gunilla Gillver Steel Tons 3 2 1 12 8 4 5         30 13.16 0.72 2.16 0.42 0.86 2.58
95 Malin Edman Ösmo 1 0 1 3 0 3             13.14 0 0 0 0 0
96 Björn Lysell Solna AIK 9 2 7 40 17 23 14       1 21 13.09 0.37 3.36 0.35 0.41 3.71
97 Ulrica Mattsson Ösmo 14 1 13 52 11 41 15         24 13.07 0.14 1.92 0.29 0.16 2.21
98 Michael Lexborn ACDC 5 1 4 19 5 14 3         29 13.05 0.24 1.2 0.16 0.27 1.36
99 Karl-Arne Bäckström Västertorp 9 0 9 32 5 27 5         29 12.99 0.07 0.6 0.16 0.08 0.76
100 Ellinor Fagerholm Etanol 9 5 4 36 20 16 12         28 12.98 0.6 5.4 0.33 0.64 5.73
101 Stefan Persson Bergsfolket 1 0 1 5 2 3 2         34 12.98 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
102 Jörgen Lindgren Ösmo 11 5 6 47 21 26 13         28 12.96 0.5 5.52 0.28 0.53 5.8
103 Monica Lindström Etanol 8 2 6 29 9 20 5         29 12.94 0.29 2.28 0.17 0.31 2.45
104 Annica Bernergård Solna AIK 12 6 6 50 23 27 11         28 12.94 0.53 6.36 0.22 0.55 6.58
105 Lillemor Norberg Ösmo 4 0 4 17 5 12 3         29 12.93 0.15 0.6 0.18 0.19 0.78
106 Bo Hansson Bergsfolket 3 0 3 15 6 9 4         30 12.93 0.24 0.72 0.27 0.33 0.99
107 Tommie Svensson ACDC 6 2 4 25 9 16 12         27 12.91 0.38 2.28 0.48 0.46 2.76
108 Anna Henriksson Västertorp 6 1 5 24 8 16 3         26 12.9 0.26 1.56 0.13 0.28 1.69
109 Ida Garamvölgyi ACDC 1 0 1 3 0 3 1           12.88 0 0 0.33 0.33 0.33
110 Slavisa Planincic Solna AIK 11 4 7 40 14 26 16         32 12.85 0.37 4.08 0.4 0.41 4.48
111 Mats Åke Roslund Ösmo 5 2 3 21 9 12 12         29 12.73 0.46 2.28 0.57 0.57 2.85
112 Jan Johansson Bergsfolket 1 1 0 4 3 1           32 12.72 0.96 0.96 0 0.96 0.96
113 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 8 3 5 26 9 17 5         28 12.56 0.36 2.88 0.19 0.38 3.07
114 Jukka Laitinen Etanol 9 2 7 33 8 25 8         34 12.56 0.24 2.16 0.24 0.27 2.4
115 Micael Sjöbeck DVAI 2 0 2 8 2 6 3         45 12.44 0.12 0.24 0.38 0.31 0.61
116 Maria Östlund Ösmo 5 0 5 16 1 15 5           12.42 0.02 0.12 0.31 0.09 0.43
117 Pierre Lindgren Västertorp 8 1 7 30 7 23 13 1       32 12.41 0.19 1.54 0.43 0.25 1.97
118 Malin Pettersson Ösmo 1 0 1 3 0 3 1           12.3 0 0 0.33 0.33 0.33
119 Jan Rickardsson Bergsfolket 3 0 3 11 2 9 2           12.27 0.08 0.24 0.18 0.14 0.42
120 Pierre Nyburg DVAI 1 0 1 5 2 3 1         40 11.98 0.24 0.24 0.2 0.44 0.44
121 Carina Hoffman Västertorp 8 1 7 27 5 22 5         30 11.78 0.15 1.2 0.19 0.17 1.39
122 Marina Fagrell Etanol 10 2 8 33 7 26 11         24 11.68 0.2 2.04 0.33 0.24 2.37
123 Olle Fredriksson Hammarby 1 1 0 4 3 1           38 11.09 0.96 0.96 0 0.96 0.96


Pilsnitt Match

Omg. 15
190207
Spelare Lag 25.0- 24.0- 23.0- 22.0- 21.0- 20.0- 19.0- 18.0- 17.0- 16.0- 15.0- 14.0- 13.0- 12.0- 11.0- 10.0- 9.0- Pilsnitt Match
Högst   Snitt   Median Lägst
1 Stefan Jonsson Steel Tons 1     1   2 1 1   2 2 1           25.91 18.73 18.11 14.48
2 Per Höstner Gröna Lyktan   1       1 1 1 4 2       1       24.64 18.04 17.68 12.94
3 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons       1 1     2 2 2               22.1 18.68 18.11 16.82
4 Theodor Fredriksson DVAI         1       2                 21.64 18.96 17.68 17.54
5 Mats Andersson Steel Tons         1                         21.47 21.47 21.47 21.47
6 Heikki Helelä Engelbrekt         1     1   3 6 2   1       21.47 16.02 15.65 12.94
7 Peter Johansson Gröna Lyktan         1   1   2 3 3 2 1         21.17 16.52 16.34 13.48
8 Robert Klaman Västertorp           1                       20.88 20.88 20.88 20.88
9 Lennart Thorell Hammarby           1 1 1 3 3 2 1           20.47 17.12 16.95 14.9
10 Viveka Träff Steel Tons           1   1 2 1 3 2 2         20.31 16.09 15.49 13.42
11 Kjell Andersson Engelbrekt           1   1   3 2 3           20.11 16.31 16.08 14.04
12 Kristin Bomander Steel Tons           1                       20.04 20.04 20.04 20.04
13 Per Rotmark Hammarby             2 1 2   2 3           19.78 16.53 16.24 14.23
14 Leif Åström Engelbrekt             1 2   4 3             19.78 17.03 16.76 15.47
15 Lasse Strömberg Västertorp             1 2 1 5 3   1         19.6 16.61 16.67 13.07
16 Tobias Sandström DVAI             2 1   2 4 2 1         19.33 16.24 15.83 13.36
17 Theodor Nagelkerke Bergsfolket             1       1             19.27 17.15 17.15 15.03
18 Kentha Österberg Etanol             1 1 1   2 2 1 1       19.27 15.75 15.03 12.8
19 Anki Nilsson Steel Tons             1                     19.2 19.2 19.2 19.2
20 Robert Szuta ACDC             1   2 3 1 1 1         19.03 16.17 16.02 13.16
21 Sergio Dionisio Rocha Ösmo             1       2   2         19.03 15.33 15.09 13.11
22 Jimmy Falk Västertorp             2   2 1 1 3 1 1       19.03 15.79 15.64 12.98
23 Denny Johansson Hammarby               1   3 2 2 3 2       18.56 14.87 14.31 12.12
24 Robert Olsson Ösmo               1   1 1             18.52 17 16.67 15.82
25 Mikael Karlsson Västertorp               1 1 1 1 1 1         18.5 15.99 15.94 13.92
26 Jörgen Hammerman Engelbrekt               2 2 4 4   1         18.44 16.37 16.4 13.96
27 Tomas Rastemo Hammarby               1 1 1 4 3 3         18.4 15.31 15.01 13.38
28 Peter Johansson Bergsfolket               1 1 1 3 2           18.38 15.89 15.17 14.55
29 Thomas Bergman Engelbrekt               1 1 4 3 2 2         18.33 15.65 15.87 13.05
30 Tomi Ilonen ACDC               2   5   2 1         18.33 16.16 16.28 13.55
31 Michael Billberg DVAI               1 1 4 2 3 1         18.06 15.83 15.95 13.79
32 Klas Hagberg Bergsfolket                 2 1 6 1 3         17.89 15.34 15.65 13.09
33 Leif Nilsson Bergsfolket                 1 3 2 3 2         17.81 15.43 15.29 13.32
34 Martin Ljungdahl DVAI                 2 1 2 4 3         17.77 15.06 14.75 13.23
35 Pär Andersson Bergsfolket                 3 2 1 3 2         17.68 15.52 15.99 13.06
36 Micael Larsson Solna AIK                 1 1 1 2 1 2       17.68 14.59 14.64 12.31
37 Jesper Bäckström DVAI                 1 3 2 1 1         17.68 15.78 15.96 13.69
38 Roland Hägg Hammarby                 1                 17.68 17.68 17.68 17.68
39 Katarina Wiklund Gröna Lyktan                 1 5 3 2           17.65 16.02 16.21 14.58
40 Pehr Nilsson Gröna Lyktan                 1     3 3 1       17.48 14.33 14.02 12.81
41 Ulph Andersson DVAI                 1 4 1 3 1 3       17.48 14.98 14.89 12.39
42 Kaj Hänninen Gröna Lyktan                 2 4 1 3           17.36 15.83 16.26 14.16
43 Stefan Berg Ösmo                 1 1   5 3 3 1     17.31 13.9 13.96 11.95
44 Göran Siegers Steel Tons                 2 5 1 4   1       17.28 15.65 16.05 12.79
45 Håkan Lövgren Gröna Lyktan                 1 1 2 5 1 2 1     17.21 14.48 14.66 11.82
46 Leif Juutilainen DVAI                 1   2 2 4         17.2 14.64 14.51 13.23
47 Ingo Schank ACDC                 3 1 1             17.15 16.49 17.08 15.07
48 Kurt Svensson Solna AIK                 1   1 3 5 1       17.1 14.15 13.93 12.3
49 Maarit Fagerholm Etanol                 1 2 1             17.09 16.39 16.59 15.3
50 Stellan Lindholm Steel Tons                 2 2 3   1 2       17.08 15.41 15.93 12.63
51 Mikael Häll Hammarby                   3 2 2 1         16.95 15.42 15.19 13.94
52 Carola Storm Västertorp                   3 2 5   1       16.94 15.1 14.96 12.63
53 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan                   3 2   3 2 1     16.93 14.45 13.84 11.86
54 Tommy Bäckman ACDC                   2 1   5   2     16.89 13.98 13.77 11.1
55 Daniel Larsson Ösmo                   3   2           16.89 15.56 16.04 14.18
56 Michael Oskarsson Steel Tons                   1               16.89 16.89 16.89 16.89
57 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket                   2 3 4   1       16.85 15.02 14.97 12.85
58 Joakim Skilberg Ösmo                   1   3           16.75 15.13 14.8 14.18
59 Jerry Varis ACDC                   1               16.71 16.71 16.71 16.71
60 Niklas Thelander Bergsfolket                   1               16.7 16.7 16.7 16.7
61 Richard Johansen Steel Tons                   2 1             16.63 16.03 16.16 15.3
62 Karl-Arne Bäckström Västertorp                   1   2 2 3   1   16.58 13.36 13.25 10.85
63 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket                   2 1 2 2 2       16.52 14.43 14.68 12.12
64 Theo Lehtisalo Etanol                   1 3 2 2 1 1     16.44 14.08 14.43 11.27
65 Kjell Norberg Ösmo                   2   2 3 3 1     16.38 13.84 13.76 11.35
66 Pia Airisniemi Etanol                   1         1     16.35 14.03 14.03 11.71
67 Jan Johansson Hammarby                   1 1 1 8 2       16.32 13.77 13.54 12.07
68 Slavisa Planincic Solna AIK                   1   1 3 4 2     16.23 13.02 12.36 11.24
69 Magnus Jensen Etanol                   1   2 6 2       16.2 13.67 13.65 12.19
70 Per Österberg ACDC                   1   2 3 3 1     16.18 13.45 13.17 11.97
71 Monica Lindström Etanol                   1   2   2 2 1   16.02 13.04 12.43 10.65
72 Bernt Halling Bergsfolket                   1     2 3       16.02 13.39 13.11 12.12
73 Ellinor Fagerholm Etanol                     1 1 2 3 2     15.92 13.02 12.68 11.46
74 Joanna Höök Västertorp                     2   4 2       15.91 13.83 13.53 12.17
75 Roger Svensson Solna AIK                     2 4 2 1 1 1   15.82 13.67 14.07 10.47
76 Ola Hesselvall Solna AIK                     1 4 1 2       15.81 13.99 14.37 12.26
77 Hans Ekström Gröna Lyktan                     3 2   2       15.81 14.42 14.25 12.57
78 Anna Henriksson Västertorp                     1   2 2 1     15.7 13.24 12.99 11.75
79 John Vaittinen Etanol                     1             15.65 15.65 15.65 15.65
80 Roger Pettersson Västertorp                     1   1 1       15.63 13.97 13.79 12.5
81 Christer Svensson ACDC                     5 3   2 1     15.46 14.2 14.51 11.9
82 Stefan Ställmark Engelbrekt                     1 1           15.45 14.91 14.91 14.37
83 Erik Spade Etanol                     1   5 3 1     15.39 13.23 13.29 11.99
84 Bo Rydén ACDC                     1   2   1     15.38 13.48 13.41 11.7
85 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt                     1 1   3 1 1   15.19 12.76 12.65 10.65
86 Annica Bernergård Solna AIK                     1 2 2 3 4     15.1 12.99 12.71 11.54
87 Roger Andersson ACDC                     1 2 1         15.1 14.41 14.57 13.38
88 Hans Talso Bergsfolket                     1 2 1 1       15.09 13.74 14.01 12.08
89 Eva Carlson Steel Tons                     1 1 2 1       15.03 13.79 13.22 12.9
90 Ingvar Jansson Engelbrekt                     1   3 3       15 13.33 13.3 12.11
91 Björn Lysell Solna AIK                       2 3 2 2     14.9 13.08 13.17 11.85
92 Leif Dahlqvist DVAI                       1           14.84 14.84 14.84 14.84
93 Ann-Charlotte Högberg Ösmo                       1           14.79 14.79 14.79 14.79
94 Tommie Svensson ACDC                       2 1 1 1 1   14.78 13.02 13.21 10.74
95 Jörgen Minster Steel Tons                       3 4 1 1     14.76 13.43 13.35 11.44
96 Marina Fagrell Etanol                       1 1 1 3 3 1 14.75 11.79 11.55 9.88
97 Stig Hägg Solna AIK                       3 3 1 1     14.58 13.54 13.8 11.8
98 Jan Rickardsson Bergsfolket                       1     2     14.57 12.76 11.93 11.78
99 Jukka Laitinen Etanol                       1   6 2     14.53 12.58 12.47 11.51
100 Peter Axi DVAI                       1 1         14.51 13.99 13.99 13.48
101 Ulrica Mattsson Ösmo                       3 6 2 2 1   14.49 13.09 13.26 10.88
102 Lillemor Norberg Ösmo                       1 1 1 1     14.4 13.11 13.08 11.88
103 Benny Hejdenberg DVAI                       1 1   1     14.24 13.23 13.46 11.99
104 Jörgen Lindgren Ösmo                       3 4 2 1 1   14.18 13.09 13.56 10.93
105 Mats Åke Roslund Ösmo                         2 3       13.98 12.9 12.38 12.04
106 Stefan Kilman Hammarby                         9 1 1     13.98 13.34 13.61 11.17
107 Carina Hoffman Västertorp                         3   2 3   13.92 11.87 11.19 10.52
108 Maria Östlund Ösmo                         2 2   1   13.8 12.62 12.73 10.94
109 Rikard Berg Engelbrekt                         5         13.79 13.65 13.67 13.48
110 Bo Hansson Bergsfolket                         1 2       13.78 12.99 12.99 12.2
111 Roger Centerström ACDC                         1         13.75 13.75 13.75 13.75
112 Gunilla Gillver Steel Tons                         2 1       13.68 13.25 13.36 12.7
113 Michael Lexborn ACDC                         3 1 1     13.62 12.94 13.57 11.68
114 Pierre Lindgren Västertorp                         3 2 3     13.43 12.44 12.35 11.63
115 Jan Bosch Engelbrekt                         1         13.26 13.26 13.26 13.26
116 Malin Edman Ösmo                         1         13.14 13.14 13.14 13.14
117 Stefan Persson Bergsfolket                           1       12.98 12.98 12.98 12.98
118 Ida Garamvölgyi ACDC                           1       12.88 12.88 12.88 12.88
119 Jan Johansson Bergsfolket                           1       12.72 12.72 12.72 12.72
120 Micael Sjöbeck DVAI                           2       12.45 12.44 12.44 12.43
121 Malin Pettersson Ösmo                           1       12.3 12.3 12.3 12.3
122 Pierre Nyburg DVAI                             1     11.98 11.98 11.98 11.98
123 Olle Fredriksson Hammarby                             1     11.09 11.09 11.09 11.09


Utgång Antal Pil Singel

Omg. 15
190207
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pil
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Leif Åström Engelbrekt         1         1 1     1 1 1 1   3   2 1 1 4 1         1     2           13 28.41 29 41
2 Per Höstner Gröna Lyktan               1   1   3   1 1 4 2 1 1   4 1   2   1 1 1 2                 1/1 16 26.93 26 37
3 Theodor Fredriksson DVAI               1     1         2 1 2 1           1                         0/1 16 24.44 25 33
4 Pär Andersson Bergsfolket               1         2         4 2 1 1 3 3     3   2     1 1       1   0/3 16 30.12 30 44
5 Lasse Strömberg Västertorp               1           1 2 3   2 4 4 2 3 4 3 2 1 3   1             1 1 1/1 16 29.66 29.5 45
6 Katarina Wiklund Gröna Lyktan               1               2   3 2 2 4 4 1   1   1 1                   2/2 16 28.32 29 36
7 Per Rotmark Hammarby                 1 1         2 2 1 2 1   1 4 1 2 3   2             1   1   1/2 17 29.28 30 44
8 Mats Andersson Steel Tons                 1             1         1                                   17 23.33 24 29
9 Lennart Thorell Hammarby                   1 1 2 2   1 1 3 3 3 2 1 1   1 1   1 1 1 1     1         1/3 18 27.39 26.5 41
10 Heikki Helelä Engelbrekt                   1 1 1       2 1 2 4 4 1 3 4 1 1 1   2   2 2 1   2 1 1   1/1 18 31.08 30 44
11 Thomas Bergman Engelbrekt                   1     2 2 1 2 1   1 1 5 3 2 2 2 1 1 1     1   1   2     1/3 18 29.78 29.5 43
12 Kjell Andersson Engelbrekt                   1     2     1 2 1   2 2 2 1     1 1   2   2     1     1   18 30.59 29.5 45
13 Ingo Schank ACDC                   1       1 1   1 1       1 2           2                   18 28 28 37
14 Stefan Jonsson Steel Tons                     3 2   2 4 3 2 1 4 1 3 1 1   1   1 1                     19 25.63 25 36
15 Peter Johansson Gröna Lyktan                     1 1 3   1 2 1 3 1 3 2 3 3 2   1 1 3     1 1 2         1/1 19 29.43 29 41
16 Kaj Hänninen Gröna Lyktan                     1 1       3 1 2 2 2 1     1     3 2 2 2 2   1   1     2/2 19 31.41 32 43
17 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons                     1   4 1 2 1 3 2 2 2 1 1 1         1 1     1             19 26.46 25.5 40
18 Håkan Lövgren Gröna Lyktan                     1       1 2   2 1 4 4     1 2 1 2 3   1 1       1   1 3/9 19 31.14 29 45
19 Martin Ljungdahl DVAI                     1         1 1 1 1 2 1 3 3 2 1 2 1 2 2   1         1 2 2/3 19 32.43 31.5 45
20 Hans Ekström Gröna Lyktan                     1         1         1 1 1       1 1     1             1/1 19 30.38 30.5 39
21 Christer Svensson ACDC                     1               1   1 1 1 4 4 2 1 1 1             1   1/4 19 32.42 33 44
22 Jörgen Minster Steel Tons                     1                   2     2   1 1 2 1 2   2 2       1 0/1 19 35.41 36 45
23 Jörgen Hammerman Engelbrekt                       1 1   2 1 2 6 2 1 1 2 2 1 3         3       1   2     20 29.84 28 44
24 Viveka Träff Steel Tons                       1 1   2 1 2 1 2 2   3 1   2 2 3   1 1               0/1 20 29.28 30 38
25 Göran Siegers Steel Tons                       1 1   1 1 2 3 1 3 1 3 2   1 1 2 1   1 1       1 1   0/3 20 30.18 29.5 44
26 Michael Billberg DVAI                       1   1 1     1 2 3 2 4 1 3 1   2 1   2 1 1 1         0/1 20 31.04 30 41
27 Kristin Bomander Steel Tons                       1         1         1                                 20 25 25 30
28 Theodor Nagelkerke Bergsfolket                       1         1               1       1                   20 28.75 29 37
29 Tomas Rastemo Hammarby                         3         2 1     2 2 4 2 1 5 1 1     1 2         0/1 21 31.93 32 41
30 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan                         1 1 1 1 1       1   1       4 1     2   2     1 1 2/3 21 33.33 35 45
31 Jimmy Falk Västertorp                         1 1   1     1 4 2 1 1 3 1 1 2 2     2     1       1/1 21 31.25 31.5 42
32 Stefan Berg Ösmo                         1 1           2 4 2   1 1 2   3   4       2   1   5/7 21 33.17 33.5 44
33 Robert Klaman Västertorp                         1 1             1                                   21 24 22 29
34 Kentha Österberg Etanol                         1   1 2 1 1 2 1 2 2   1   2           1     1     2/2 21 29.22 28.5 43
35 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket                         1     2   1 1     2   1 1 2 3               1 1     21 31.69 32.5 44
36 Stellan Lindholm Steel Tons                         1       1 2 2 3 1 2   2 2 1     2     1           1/3 21 30.15 29.5 40
37 Maarit Fagerholm Etanol                         1         1   1       1   1       1                 21 29.83 30 38
38 Stig Hägg Solna AIK                         1         1   1         1 3   2 1         1 1     3/4 21 33.67 34 43
39 Björn Lysell Solna AIK                         1           1           1 1 2   1 2 1     1 1   1 4/5 21 35.92 37 45
40 Tobias Sandström DVAI                           4 1 1 4 3 1 1 2 2   2 1 1 2         2     1     1/2 22 28.93 27.5 43
41 Klas Hagberg Bergsfolket                           2   2     4 2 3 2 4 3 2   1 2 2   1   2         2/3 22 30.97 31 41
42 Robert Szuta ACDC                           1 3 1 1 1 2   1 4   2       1                     22 27.59 27 36
43 Denny Johansson Hammarby                           1   2 1   3   3     3   1 1 2 1 1 1 1   4     1 1/4 22 33.35 33 45
44 Robert Olsson Ösmo                           1   1         1 2     1   1                       22 29 30 35
45 Daniel Larsson Ösmo                           1       2   1 1     2 1     1   2     1   1       22 32.62 32 43
46 Anki Nilsson Steel Tons                           1       2                                         22 24.67 26 26
47 Leif Juutilainen DVAI                           1       1   1 1 1 1 2 1       1       2       1 1/2 22 32.85 32 45
48 Joanna Höök Västertorp                           1       1     1   1 1 1   1 1       1         1 2/4 22 32.9 32.5 45
49 Ulph Andersson DVAI                             1 1     2 1 2 3 5 1 1 1 1 1   1     1     2   3/3 23 32.04 31 44
50 Tomi Ilonen ACDC                             1   2 3 1 3 2   3 1 2   1 2 1 1   1 1           23 30.96 31 41
51 Sergio Dionisio Rocha Ösmo                             1   2 1         1 1           1 2             0/2 23 30.89 31 39
52 Kjell Norberg Ösmo                             1   1 1 1 2       1   1 1 2   1   3 1   1 1   1/3 23 34.22 35.5 44
53 Carola Storm Västertorp                             1     1 2 2 1 2 2 2 2 2 1 1                     23 30.47 31 36
54 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket                             1     1 1 3     1   2   4   1 2     1 2 1     1/4 23 33.9 35 43
55 Per Österberg ACDC                             1               1   1 2 2     1     1       1 2/3 23 34.9 34.5 45
56 Mikael Karlsson Västertorp                               2 1 2   2     3 1   2 1 1   1 1             0/1 24 30.71 31 39
57 Peter Johansson Bergsfolket                               2   2 2 2 4   1 1 1                     1   3/3 24 29.13 28.5 44
58 Theo Lehtisalo Etanol                               1 1 2 2   1     1     1 1   1 1 1     2 2   3/4 24 34 35 44
59 Mikael Häll Hammarby                               1 1 2   1 2 1 1   1     2   1 2   1           24 31.88 30.5 41
60 Roger Andersson ACDC                               1     1   1   1     1 1   1 1   1 1         1/1 24 33.6 34.5 41
61 Joakim Skilberg Ösmo                               1       1 1   1       1   1 1                 24 31.71 31 38
62 Erik Spade Etanol                               1       1     2 1     2 3 2       1 2     1 1/5 24 35.5 36 45
63 Ulrica Mattsson Ösmo                               1         1 1 1   1   1           2       1 2/7 24 34.33 33 45
64 Marina Fagrell Etanol                               1               1 1                   1     3/11 24 33 32.5 43
65 Pia Airisniemi Etanol                               1               1       1                   1/1 24 30.67 32 36
66 Micael Larsson Solna AIK                                 2 2         2 1 1 1 3 1   1   1           1/1 25 32.13 33 40
67 Leif Nilsson Bergsfolket                                 1   2 2 1 2 1   1     1 3 1   2     1     1/1 25 33.11 32 43
68 Jan Johansson Hammarby                                 1     1 1   3 2   1 1 1 3 1           1   2/6 25 33.56 33 44
69 John Vaittinen Etanol                                 1     1               1                     25 29.67 28 36
70 Ingvar Jansson Engelbrekt                                 1       1 3   1       1   2 1     1 1     4/6 25 34.33 34 43
71 Roger Pettersson Västertorp                                 1       1       2 1 1             1         25 33 33 42
72 Roger Svensson Solna AIK                                 1         2 2 3 1 1 1 1 1 1 1   1 1       3/4 25 34 33 42
73 Benny Hejdenberg DVAI                                 1           1 1   1               2       1/2 25 34.33 33 42
74 Eva Carlson Steel Tons                                 1                             1       1   1/1 25 36.33 40 44
75 Jesper Bäckström DVAI                                   2 1 2 1   5 1 1 2     1 1 1             1/1 26 31.44 31 39
76 Kurt Svensson Solna AIK                                   2       3     1   1   1 2 2     1     1 1/2 26 34.86 36 45
77 Tommy Bäckman ACDC                                   1 1     2 2 3         1   2 1       2   3/6 26 34.27 32 44
78 Richard Johansen Steel Tons                                   1   2 1   1 1     2   1                   26 31.22 31 37
79 Pehr Nilsson Gröna Lyktan                                   1   1   1 3 1 2   6     2               1/3 26 33 33 38
80 Magnus Jensen Etanol                                   1   1   1 1         2 3 2 1 3           3/5 26 35.53 37 40
81 Anna Henriksson Västertorp                                   1           1   1   1         2     1   1/2 26 36.29 36 44
82 Niklas Thelander Bergsfolket                                     1   1         1                         27 30 29 34
83 Rikard Berg Engelbrekt                                     1     1   1 1   1         1           3/3 27 32.83 32.5 40
84 Bernt Halling Bergsfolket                                     1     1   1   2         2 2   1       2/4 27 35.7 36.5 42
85 Michael Oskarsson Steel Tons                                     1     1   1                             27 29.67 30 32
86 Tommie Svensson ACDC                                     1       1 1 1 1   1   1 1     1       0/7 27 34.67 34 42
87 Ellinor Fagerholm Etanol                                       2 1 1       1 2   1 1 2 1 1 1 1 1   4/6 28 36.38 37.5 44
88 Jörgen Lindgren Ösmo                                       1 3       1 1 2 2 1 1 1   2     1   5/9 28 35.25 35.5 44
89 Annica Bernergård Solna AIK                                       1 1 1 1 1 2 1 1 1 2 1         2 1 1 6/7 28 35.76 35 45
90 Ola Hesselvall Solna AIK                                       1 1   1   1       2 1         1     3/4 28 34.5 35 43
91 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt                                       1   2         1         1           4/8 28 32.6 30 40
92 Peter Axi DVAI                                       1         1                         1/1 28 30.5 30.5 33
93 Monica Lindström Etanol                                         2 2           1       1     1     2/5 29 33.86 30 43
94 Stefan Kilman Hammarby                                         1 1 3 1     1 2 5       1     1   2/4 29 35.06 36 44
95 Karl-Arne Bäckström Västertorp                                         1   1             1   1           1/4 29 34.5 34.5 40
96 Michael Lexborn ACDC                                         1         1 2           1         0/1 29 34.8 35 41
97 Lillemor Norberg Ösmo                                         1             2   1       1       0/3 29 36.2 36 42
98 Mats Åke Roslund Ösmo                                         1             1         2       1 4/4 29 38.4 41 45
99 Bo Rydén ACDC                                           1 1 1     2   1                 0/1 30 33.33 33.5 37
100 Carina Hoffman Västertorp                                           1 1                             3/9 30 30.5 30.5 31
101 Stefan Ställmark Engelbrekt                                           1   1     1                   1   30 35.5 33.5 45
102 Hans Talso Bergsfolket                                           1       1 2     1       1   1     30 36.86 35 44
103 Gunilla Gillver Steel Tons                                           1       1   1 1 1     1         2/3 30 36 36.5 41
104 Bo Hansson Bergsfolket                                           1         1     3             1 0/1 30 37.33 38 45
105 Jerry Varis ACDC                                             1                               31 31 31 31
106 Slavisa Planincic Solna AIK                                               2     2 2   2 2 1       1   2/4 32 37 37 44
107 Pierre Lindgren Västertorp                                               2       1       1     1     2/5 32 36.6 36 43
108 Jan Johansson Bergsfolket                                               1             1             1/1 32 35.5 35.5 39
109 Roger Centerström ACDC                                               1                             32 32 32 32
110 Jan Bosch Engelbrekt                                                 1                           33 33 33 33
111 Jukka Laitinen Etanol                                                   2       1 1 1   1 1 1   0/2 34 39.25 39.5 44
112 Stefan Persson Bergsfolket                                                   1                   1     34 39 39 44
113 Olle Fredriksson Hammarby                                                           1               2/3 38 38 38 38
114 Pierre Nyburg DVAI                                                               1 1           40 40.5 40.5 41
115 Micael Sjöbeck DVAI                                                                         1 1/2 45 45 45 45
116 Jan Rickardsson Bergsfolket                                                                           2/4        
117 Maria Östlund Ösmo                                                                           1/3        


Utgång Antal Pil Dubbel

Omg. 15
190207
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Christer Svensson ACDC                 1        
2 Robert Szuta ACDC                 1        
3 Viveka Träff Steel Tons                   1   1 1
4 Göran Siegers Steel Tons                   1     1
5 Jerry Varis ACDC                     1    
6 Tommie Svensson ACDC                     1    
7 Theodor Fredriksson DVAI                     1    
8 Michael Billberg DVAI                     1    
9 Jörgen Minster Steel Tons                       2  
10 Leif Nilsson Bergsfolket                       1  
11 Björn Lysell Solna AIK                       1  
12 Mikael Häll Hammarby                       1  
13 Kurt Svensson Solna AIK                       1  
14 Kristin Bomander Steel Tons                       1  
15 Lennart Thorell Hammarby                       1  
16 Klas Hagberg Bergsfolket                       1  
17 Thomas Bergman Engelbrekt                         2
18 Leif Åström Engelbrekt                         2
19 Tomi Ilonen ACDC                         2
20 Peter Johansson Gröna Lyktan                         1
21 Kaj Hänninen Gröna Lyktan                         1
22 Stefan Jonsson Steel Tons                         1
23 Gunilla Gillver Steel Tons                         1
24 Jesper Bäckström DVAI                         1
25 Martin Ljungdahl DVAI                         1
26 Tommy Bäckman ACDC                         1
27 Ingo Schank ACDC                         1


Outstanding Player Singel

Omg. 15
190207
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Heikki Helelä Engelbrekt 14 13 1 48 39 9 42       3 18 15.79 0.92 12.87 0.88 0.98 13.75
2 Lasse Strömberg Västertorp 13 13 0 45 39 6 32       1 16 16.46 0.97 12.63 0.71 1.03 13.34
3 Peter Johansson Gröna Lyktan 13 11 2 50 36 14 40       5 19 16.18 0.89 11.52 0.8 0.95 12.32
4 Thomas Bergman Engelbrekt 13 10 3 52 33 19 41 1 1 116 3 18 15.36 0.82 10.6 0.79 0.88 11.39
5 Jörgen Hammerman Engelbrekt 14 10 4 51 31 20 36   1 138 2 20 16.28 0.73 10.21 0.71 0.78 10.92
6 Stefan Jonsson Steel Tons 11 9 2 42 30 12 43       5 19 18.02 0.87 9.6 1.02 0.97 10.62
7 Klas Hagberg Bergsfolket 13 10 3 51 34 17 26         22 15.12 0.78 10.08 0.51 0.81 10.59
8 Lennart Thorell Hammarby 12 9 3 50 29 21 43       6 18 16.95 0.8 9.63 0.86 0.87 10.49
9 Per Höstner Gröna Lyktan 11 8 3 39 28 11 41 1 1 114 5 16 17.64 0.82 9.07 1.05 0.92 10.12
10 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 10 9 1 40 29 11 33       2 19 15.83 0.91 9.12 0.82 0.99 9.95
11 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 8 8 0 27 24 3 34 1 1 132 5 19 18.35 1.08 8.63 1.26 1.24 9.89
12 Martin Ljungdahl DVAI 12 9 3 45 30 15 27       1 19 14.89 0.76 9.12 0.6 0.81 9.72
13 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 13 8 5 56 31 25 32   1 115 1 19 14.17 0.68 8.79 0.57 0.72 9.36
14 Michael Billberg DVAI 12 8 4 49 28 21 46       1 20 15.72 0.69 8.28 0.94 0.77 9.22
15 Per Rotmark Hammarby 10 7 3 37 26 11 40 1 1 156 2 17 16.07 0.81 8.12 1.08 0.92 9.2
16 Tomas Rastemo Hammarby 13 7 6 50 27 23 23   2 170 3 21 15.15 0.65 8.5 0.46 0.69 8.96
17 Tobias Sandström DVAI 12 8 4 51 29 22 34         22 16.12 0.69 8.28 0.67 0.75 8.95
18 Ulph Andersson DVAI 13 8 5 49 27 22 34         23 14.69 0.62 8.04 0.69 0.67 8.73
19 Pär Andersson Bergsfolket 11 8 3 41 25 16 20       3 16 15.4 0.74 8.19 0.49 0.79 8.68
20 Göran Siegers Steel Tons 13 7 6 51 28 23 41       2 20 15.44 0.6 7.8 0.8 0.66 8.6
21 Jimmy Falk Västertorp 11 7 4 43 25 18 36 1     1 21 15.29 0.67 7.42 0.84 0.75 8.26
22 Leif Åström Engelbrekt 10 6 4 38 22 16 33 1 1 131 3 13 16.89 0.71 7.13 0.87 0.8 8
23 Viveka Träff Steel Tons 12 6 6 45 25 20 30 1     2 20 15.69 0.58 6.94 0.67 0.63 7.61
24 Tomi Ilonen ACDC 10 6 4 40 25 15 39         23 15.87 0.66 6.6 0.97 0.76 7.58
25 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 9 7 2 33 21 12 23         23 14.08 0.75 6.72 0.7 0.82 7.42
26 Denny Johansson Hammarby 13 6 7 52 27 25 18   1 111   22 14.41 0.54 6.99 0.35 0.56 7.34
27 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 11 6 5 46 24 22 27 1     1 16 16.02 0.61 6.73 0.59 0.67 7.32
28 Kjell Andersson Engelbrekt 10 6 4 36 22 14 24       3 18 16.19 0.66 6.63 0.67 0.73 7.3
29 Stefan Berg Ösmo 14 5 9 66 29 37 27       1 21 13.7 0.47 6.6 0.41 0.5 7.01
30 Stellan Lindholm Steel Tons 10 6 4 37 21 16 17 2     1 21 15.14 0.64 6.44 0.46 0.69 6.9
31 Kentha Österberg Etanol 9 6 3 31 20 11 22       1 21 15.47 0.68 6.12 0.71 0.76 6.83
32 Annica Bernergård Solna AIK 12 6 6 50 23 27 11         28 12.94 0.53 6.36 0.22 0.55 6.58
33 Jesper Bäckström DVAI 8 6 2 29 19 10 16 1       26 15.68 0.75 5.98 0.55 0.82 6.53
34 Roger Svensson Solna AIK 11 6 5 38 20 18 7         25 13.7 0.55 6 0.18 0.56 6.18
35 Peter Johansson Bergsfolket 8 5 3 33 19 14 25         24 15.89 0.66 5.28 0.76 0.75 6.04
36 Mikael Karlsson Västertorp 6 5 1 24 17 7 22         24 15.87 0.84 5.04 0.92 0.99 5.96
37 Theo Lehtisalo Etanol 10 5 5 41 20 21 22         24 13.95 0.54 5.4 0.54 0.59 5.94
38 Jörgen Lindgren Ösmo 11 5 6 47 21 26 13         28 12.96 0.5 5.52 0.28 0.53 5.8
39 Ellinor Fagerholm Etanol 9 5 4 36 20 16 12         28 12.98 0.6 5.4 0.33 0.64 5.73
40 Tommy Bäckman ACDC 10 5 5 38 18 20 18         26 13.73 0.52 5.16 0.47 0.56 5.63
41 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 8 5 3 31 18 13 10         26 14.14 0.65 5.16 0.32 0.69 5.48
42 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 11 4 7 44 20 24 24       1 21 14.24 0.45 4.92 0.55 0.5 5.47
43 Magnus Jensen Etanol 11 5 6 43 18 25 8         26 13.58 0.47 5.16 0.19 0.49 5.35
44 Christer Svensson ACDC 11 4 7 46 20 26 19       1 19 14.03 0.45 4.92 0.41 0.48 5.33
45 Micael Larsson Solna AIK 8 5 3 27 16 11 11         25 14.51 0.61 4.92 0.41 0.67 5.33
46 Kjell Norberg Ösmo 11 4 7 46 19 27 23         23 13.78 0.43 4.68 0.5 0.47 5.18
47 Robert Szuta ACDC 9 4 5 36 17 19 22 1       22 16.18 0.5 4.54 0.61 0.57 5.15
48 Stig Hägg Solna AIK 8 5 3 27 15 12 6       1 21 13.48 0.61 4.92 0.22 0.64 5.14
49 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 10 4 6 40 16 24 24 1     1 21 14.99 0.45 4.54 0.6 0.51 5.14
50 Ingvar Jansson Engelbrekt 7 4 3 32 16 16 18         25 13.32 0.62 4.32 0.56 0.7 4.88
51 Stefan Kilman Hammarby 11 4 7 45 18 27 13         29 13.37 0.41 4.56 0.29 0.44 4.85
52 Mikael Häll Hammarby 8 4 4 32 16 16 16         24 15.33 0.54 4.32 0.5 0.6 4.82
53 Kurt Svensson Solna AIK 11 4 7 37 15 22 18 1       26 14.02 0.39 4.3 0.49 0.44 4.79
54 Jörgen Minster Steel Tons 9 4 5 39 17 22 5       1 19 13.41 0.51 4.56 0.13 0.52 4.69
55 Leif Nilsson Bergsfolket 11 3 8 48 19 29 29         25 15.27 0.37 4.08 0.6 0.43 4.68
56 Ingo Schank ACDC 5 3 2 21 10 11 17 1 1 170 1 18 16.53 0.76 3.8 0.81 0.92 4.61
57 Theodor Fredriksson DVAI 3 3 0 11 9 2 14 1     2 16 18.86 1.08 3.25 1.27 1.51 4.52
58 Daniel Larsson Ösmo 5 4 1 19 13 6 10         22 15.41 0.79 3.96 0.53 0.9 4.49
59 Slavisa Planincic Solna AIK 11 4 7 40 14 26 16         32 12.85 0.37 4.08 0.4 0.41 4.48
60 Jan Johansson Hammarby 13 3 10 51 18 33 25         25 13.64 0.3 3.96 0.49 0.34 4.45
61 Carola Storm Västertorp 11 2 9 47 19 28 30 1       23 15.11 0.33 3.58 0.64 0.38 4.22
62 Erik Spade Etanol 10 3 7 42 17 25 2         24 13.19 0.38 3.84 0.05 0.39 3.89
63 Leif Juutilainen DVAI 9 3 6 38 14 24 12         22 14.5 0.39 3.48 0.32 0.42 3.8
64 Richard Johansen Steel Tons 3 3 0 11 9 2 10         26 16.02 0.96 2.88 0.91 1.26 3.79
65 Björn Lysell Solna AIK 9 2 7 40 17 23 14       1 21 13.09 0.37 3.36 0.35 0.41 3.71
66 Bernt Halling Bergsfolket 6 3 3 26 12 14 11         27 13.29 0.54 3.24 0.42 0.61 3.66
67 Robert Olsson Ösmo 3 2 1 11 7 4 13   1 139   22 16.97 0.76 2.29 1.18 1.16 3.47
68 Roger Andersson ACDC 4 3 1 16 11 5 4         24 14.5 0.78 3.12 0.25 0.84 3.37
69 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 8 3 5 26 9 17 5         28 12.56 0.36 2.88 0.19 0.38 3.07
70 Roger Pettersson Västertorp 3 2 1 11 7 4 10 1       25 13.87 0.71 2.14 0.91 1.02 3.05
71 Per Österberg ACDC 10 2 8 38 12 26 13         23 13.35 0.26 2.64 0.34 0.3 2.98
72 Rikard Berg Engelbrekt 5 2 3 20 9 11 11 1       27 13.65 0.48 2.38 0.55 0.59 2.93
73 Mats Åke Roslund Ösmo 5 2 3 21 9 12 12         29 12.73 0.46 2.28 0.57 0.57 2.85
74 Joanna Höök Västertorp 8 2 6 31 12 19 6         22 13.81 0.33 2.64 0.19 0.35 2.83
75 Tommie Svensson ACDC 6 2 4 25 9 16 12         27 12.91 0.38 2.28 0.48 0.46 2.76
76 Ola Hesselvall Solna AIK 8 2 6 30 11 19 7         28 13.79 0.32 2.52 0.23 0.34 2.75
77 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 5 2 3 18 9 9 8         23 15.02 0.46 2.28 0.44 0.54 2.72
78 Benny Hejdenberg DVAI 3 2 1 14 7 7 9         25 13.27 0.68 2.04 0.64 0.89 2.68
79 Kristin Bomander Steel Tons 1 1 0 4 3 1 6 1     1 20 20.04 1.18 1.18 1.5 2.68 2.68
80 Michael Oskarsson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 5         27 16.89 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
81 Gunilla Gillver Steel Tons 3 2 1 12 8 4 5         30 13.16 0.72 2.16 0.42 0.86 2.58
82 Hans Talso Bergsfolket 5 2 3 20 7 13 8 1       30 13.53 0.43 2.14 0.4 0.51 2.54
83 Monica Lindström Etanol 8 2 6 29 9 20 5         29 12.94 0.29 2.28 0.17 0.31 2.45
84 Jukka Laitinen Etanol 9 2 7 33 8 25 8         34 12.56 0.24 2.16 0.24 0.27 2.4
85 Marina Fagrell Etanol 10 2 8 33 7 26 11         24 11.68 0.2 2.04 0.33 0.24 2.37
86 Bo Rydén ACDC 5 2 3 16 6 10 7         30 13.5 0.38 1.92 0.44 0.47 2.36
87 Anki Nilsson Steel Tons 1 1 0 4 3 1 5         22 19.2 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
88 Ulrica Mattsson Ösmo 14 1 13 52 11 41 15         24 13.07 0.14 1.92 0.29 0.16 2.21
89 Hans Ekström Gröna Lyktan 7 1 6 28 9 19 11       1 19 14.39 0.26 1.8 0.39 0.31 2.19
90 Mats Andersson Steel Tons 1 1 0 3 3 0 3       1 17 21.47 1.11 1.11 1 2.11 2.11
91 Pierre Lindgren Västertorp 8 1 7 30 7 23 13 1       32 12.41 0.19 1.54 0.43 0.25 1.97
92 Niklas Thelander Bergsfolket 1 1 0 3 3 0 3         27 16.7 0.96 0.96 1 1.96 1.96
93 Maarit Fagerholm Etanol 4 1 3 16 6 10 8       1 21 16.49 0.36 1.44 0.5 0.48 1.94
94 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 7 4 3 5       1 20 16.67 0.6 1.2 0.71 0.96 1.91
95 Joakim Skilberg Ösmo 4 1 3 16 7 9 6         24 15.06 0.36 1.44 0.38 0.45 1.82
96 Robert Klaman Västertorp 1 1 0 3 3 0 2       1 21 20.88 1.08 1.08 0.67 1.75 1.75
97 Anna Henriksson Västertorp 6 1 5 24 8 16 3         26 12.9 0.26 1.56 0.13 0.28 1.69
98 Eva Carlson Steel Tons 5 1 4 16 4 12 8         25 13.69 0.22 1.08 0.5 0.32 1.58
99 Pia Airisniemi Etanol 2 1 1 9 4 5 4         24 14.05 0.54 1.08 0.44 0.76 1.52
100 Carina Hoffman Västertorp 8 1 7 27 5 22 5         30 11.78 0.15 1.2 0.19 0.17 1.39
101 Jerry Varis ACDC 1 0 1 4 1 3 5         31 16.71 0.12 0.12 1.25 1.37 1.37
102 John Vaittinen Etanol 1 1 0 5 3 2 2         25 15.65 0.96 0.96 0.4 1.36 1.36
103 Michael Lexborn ACDC 5 1 4 19 5 14 3         29 13.05 0.24 1.2 0.16 0.27 1.36
104 Roland Hägg Hammarby 1 0 1 3 0 3 4           17.68 0 0 1.33 1.33 1.33
105 Bo Hansson Bergsfolket 3 0 3 15 6 9 4         30 12.93 0.24 0.72 0.27 0.33 0.99
106 Olle Fredriksson Hammarby 1 1 0 4 3 1           38 11.09 0.96 0.96 0 0.96 0.96
107 Peter Axi DVAI 2 1 1 8 3 5           28 13.83 0.48 0.96 0 0.48 0.96
108 Jan Johansson Bergsfolket 1 1 0 4 3 1           32 12.72 0.96 0.96 0 0.96 0.96
109 Stefan Ställmark Engelbrekt 2 0 2 10 4 6 4         30 14.91 0.24 0.48 0.4 0.44 0.88
110 Lillemor Norberg Ösmo 4 0 4 17 5 12 3         29 12.93 0.15 0.6 0.18 0.19 0.78
111 Karl-Arne Bäckström Västertorp 9 0 9 32 5 27 5         29 12.99 0.07 0.6 0.16 0.08 0.76
112 Leif Dahlqvist DVAI 1 0 1 3 0 3 2           14.84 0 0 0.67 0.67 0.67
113 Stefan Persson Bergsfolket 1 0 1 5 2 3 2         34 12.98 0.24 0.24 0.4 0.64 0.64
114 Roger Centerström ACDC 1 0 1 4 1 3 2         32 13.75 0.12 0.12 0.5 0.62 0.62
115 Micael Sjöbeck DVAI 2 0 2 8 2 6 3         45 12.44 0.12 0.24 0.38 0.31 0.61
116 Pierre Nyburg DVAI 1 0 1 5 2 3 1         40 11.98 0.24 0.24 0.2 0.44 0.44
117 Maria Östlund Ösmo 5 0 5 16 1 15 5           12.42 0.02 0.12 0.31 0.09 0.43
118 Jan Rickardsson Bergsfolket 3 0 3 11 2 9 2           12.27 0.08 0.24 0.18 0.14 0.42
119 Jan Bosch Engelbrekt 1 0 1 4 1 3 1         33 13.26 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
120 Ida Garamvölgyi ACDC 1 0 1 3 0 3 1           12.88 0 0 0.33 0.33 0.33
121 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 1 0 1 3 0 3 1           14.79 0 0 0.33 0.33 0.33
122 Malin Pettersson Ösmo 1 0 1 3 0 3 1           12.3 0 0 0.33 0.33 0.33
123 Malin Edman Ösmo 1 0 1 3 0 3             13.14 0 0 0 0 0


Outstanding Player Dubbel

Omg. 15
190207
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Lasse Strömberg Västertorp 13 13 0 53 39 14   1 117     0.97 12.63
2 Thomas Bergman Engelbrekt 13 11 2 49 37 12 1     2 21 0.88 11.38
3 Peter Johansson Gröna Lyktan 13 10 3 55 36 19 1     1 21 0.81 10.54
4 Michael Billberg DVAI 12 10 2 50 34 16       1 19 0.85 10.2
5 Tomas Rastemo Hammarby 14 9 5 60 36 24           0.69 9.72
6 Denny Johansson Hammarby 14 9 5 60 36 24           0.69 9.72
7 Jörgen Hammerman Engelbrekt 14 10 4 49 31 18           0.69 9.72
8 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 13 9 4 51 31 20           0.7 9.12
9 Ulph Andersson DVAI 13 9 4 51 30 21           0.69 9
10 Tobias Sandström DVAI 12 9 3 47 29 18           0.74 8.88
11 Stellan Lindholm Steel Tons 10 9 1 36 27 9           0.86 8.64
12 Per Höstner Gröna Lyktan 11 8 3 43 28 15 1         0.75 8.26
13 Stefan Jonsson Steel Tons 11 7 4 47 29 18 1 1 112 1 21 0.73 8.05
14 Jörgen Lindgren Ösmo 11 8 3 46 27 19           0.73 8.04
15 Per Rotmark Hammarby 10 8 2 36 26 10           0.79 7.92
16 Tomi Ilonen ACDC 10 8 2 38 24 14       2 21 0.79 7.92
17 Martin Ljungdahl DVAI 12 7 5 47 27 20   1 111 1 21 0.64 7.71
18 Leif Åström Engelbrekt 10 7 3 43 27 16       2 21 0.77 7.68
19 Kjell Andersson Engelbrekt 11 7 4 44 26 18 1         0.67 7.42
20 Stefan Berg Ösmo 14 7 7 55 26 29           0.52 7.32
21 Jan Johansson Hammarby 13 7 6 45 24 21           0.54 7.08
22 Pär Andersson Bergsfolket 11 7 4 42 24 18           0.64 7.08
23 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 8 7 1 27 21 6           0.84 6.72
24 Heikki Helelä Engelbrekt 9 7 2 30 21 9           0.75 6.72
25 Stefan Kilman Hammarby 11 6 5 47 24 23           0.59 6.48
26 Klas Hagberg Bergsfolket 13 6 7 47 23 24       1 20 0.5 6.48
27 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 11 6 5 39 21 18 2     1 21 0.59 6.44
28 Göran Siegers Steel Tons 13 5 8 53 26 27       2 18 0.49 6.39
29 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 11 6 5 45 23 22           0.58 6.36
30 Lennart Thorell Hammarby 12 6 6 47 22 25       1 20 0.53 6.36
31 Jesper Bäckström DVAI 8 6 2 32 21 11       1 21 0.78 6.24
32 Christer Svensson ACDC 11 5 6 48 25 23       1 17 0.56 6.15
33 Leif Juutilainen DVAI 9 6 3 37 21 16           0.68 6.12
34 Viveka Träff Steel Tons 12 5 7 50 22 28       3 18 0.5 6.03
35 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 10 5 5 45 24 21           0.59 5.88
36 Annica Bernergård Solna AIK 12 5 7 49 23 26           0.48 5.76
37 Ulrica Mattsson Ösmo 14 5 9 57 22 35           0.4 5.64
38 Pierre Lindgren Västertorp 10 5 5 38 20 18           0.54 5.4
39 Slavisa Planincic Solna AIK 11 5 6 44 20 24           0.49 5.4
40 Kjell Norberg Ösmo 11 4 7 50 22 28 1         0.47 5.14
41 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 8 5 3 32 17 15           0.63 5.04
42 Hans Talso Bergsfolket 7 5 2 25 17 8           0.72 5.04
43 Carola Storm Västertorp 11 5 6 43 17 26           0.46 5.04
44 Roger Svensson Solna AIK 11 4 7 48 21 27           0.45 4.92
45 Magnus Jensen Etanol 11 4 7 47 20 27           0.44 4.8
46 Tommy Bäckman ACDC 10 4 6 42 19 23       1 21 0.48 4.8
47 Robert Szuta ACDC 9 4 5 38 18 20       1 17 0.52 4.71
48 Theo Lehtisalo Etanol 10 4 6 44 19 25           0.47 4.68
49 Mikael Häll Hammarby 8 4 4 34 17 17       1 20 0.57 4.56
50 Jimmy Falk Västertorp 9 4 5 38 17 21           0.49 4.44
51 Carina Hoffman Västertorp 9 4 5 37 16 21           0.48 4.32
52 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 9 4 5 31 15 16           0.47 4.2
53 Peter Johansson Bergsfolket 5 4 1 22 14 8           0.82 4.08
54 Eva Carlson Steel Tons 5 4 1 21 14 7           0.82 4.08
55 Tommie Svensson ACDC 7 3 4 31 15 16   1 112 1 19 0.55 3.87
56 Erik Spade Etanol 10 3 7 41 17 24           0.38 3.84
57 Jörgen Minster Steel Tons 9 3 6 36 14 22       2 20 0.41 3.72
58 Micael Larsson Solna AIK 8 3 5 37 16 21           0.46 3.72
59 Björn Lysell Solna AIK 9 3 6 36 14 22       1 20 0.4 3.6
60 Marina Fagrell Etanol 10 3 7 40 15 25           0.36 3.6
61 Kentha Österberg Etanol 9 3 6 31 13 18   1 119     0.39 3.51
62 Leif Nilsson Bergsfolket 8 3 5 30 13 17       1 20 0.44 3.48
63 Stig Hägg Solna AIK 8 3 5 35 14 21           0.44 3.48
64 Joanna Höök Västertorp 9 3 6 35 14 21           0.39 3.48
65 Ingo Schank ACDC 5 3 2 21 11 10 1     1 21 0.67 3.34
66 Monica Lindström Etanol 8 3 5 32 12 20           0.41 3.24
67 Karl-Arne Bäckström Västertorp 7 3 4 29 12 17           0.46 3.24
68 Ingvar Jansson Engelbrekt 9 3 6 31 12 19           0.36 3.24
69 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 5 3 2 20 12 8           0.65 3.24
70 Daniel Larsson Ösmo 5 3 2 22 11 11           0.62 3.12
71 Kurt Svensson Solna AIK 11 2 9 44 14 30       1 20 0.27 3
72 Theodor Fredriksson DVAI 3 3 0 12 9 3       1 19 1 3
73 Per Österberg ACDC 9 2 7 36 13 23           0.31 2.76
74 Hans Ekström Gröna Lyktan 7 2 5 29 11 18           0.36 2.52
75 Bo Hansson Bergsfolket 6 2 4 23 11 12           0.42 2.52
76 Jukka Laitinen Etanol 8 2 6 31 10 21           0.3 2.4
77 Stefan Persson Bergsfolket 6 2 4 25 10 15           0.4 2.4
78 Anna Henriksson Västertorp 6 2 4 22 9 13           0.38 2.28
79 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 7 2 5 24 9 15           0.33 2.28
80 Mikael Karlsson Västertorp 6 2 4 23 9 14           0.38 2.28
81 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 8 2 6 27 8 19           0.27 2.16
82 Roger Pettersson Västertorp 3 2 1 11 8 3           0.72 2.16
83 Robert Olsson Ösmo 3 2 1 13 8 5           0.72 2.16
84 Gunilla Gillver Steel Tons 3 2 1 9 6 3       1 21 0.68 2.04
85 Micael Sjöbeck DVAI 2 2 0 8 6 2           0.96 1.92
86 Michael Lexborn ACDC 5 2 3 19 6 13           0.38 1.92
87 Ellinor Fagerholm Etanol 9 1 8 36 10 26           0.2 1.8
88 Bo Rydén ACDC 5 2 3 14 4 10           0.34 1.68
89 Ola Hesselvall Solna AIK 8 1 7 29 8 21           0.2 1.56
90 Richard Johansen Steel Tons 3 1 2 15 7 8           0.48 1.44
91 Roger Andersson ACDC 4 1 3 17 7 10           0.36 1.44
92 Maria Östlund Ösmo 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
93 Jan Rickardsson Bergsfolket 4 1 3 15 6 9           0.33 1.32
94 Joakim Skilberg Ösmo 4 1 3 17 6 11           0.33 1.32
95 Benny Hejdenberg DVAI 3 1 2 11 5 6           0.4 1.2
96 Stefan Ställmark Engelbrekt 3 1 2 11 5 6           0.4 1.2
97 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
98 Jerry Varis ACDC 1 1 0 4 3 1       1 19 1.08 1.08
99 Roger Centerström ACDC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
100 Olle Fredriksson Hammarby 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
101 Mats Andersson Steel Tons 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
102 Anki Nilsson Steel Tons 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
103 Michael Oskarsson Steel Tons 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
104 John Vaittinen Etanol 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
105 Robert Klaman Västertorp 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
106 Peter Axi DVAI 2 1 1 8 3 5           0.48 0.96
107 Rikard Berg Engelbrekt 5 0 5 19 4 15           0.1 0.48
108 Pia Airisniemi Etanol 2 0 2 9 3 6           0.18 0.36
109 Jan Johansson Bergsfolket 3 0 3 12 3 9           0.12 0.36
110 Kristin Bomander Steel Tons 1 0 1 4 1 3 1     1 20 0.34 0.34
111 Ida Garamvölgyi ACDC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
112 Roland Hägg Hammarby 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
113 Bernt Halling Bergsfolket 3 0 3 11 2 9           0.08 0.24
114 Maarit Fagerholm Etanol 4 0 4 14 2 12           0.06 0.24
115 Lillemor Norberg Ösmo 4 0 4 14 2 12           0.06 0.24
116 Mats Åke Roslund Ösmo 5 0 5 17 2 15           0.05 0.24
117 Niklas Thelander Bergsfolket 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
118 Leif Dahlqvist DVAI 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
119 Malin Edman Ösmo 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
120 Malin Pettersson Ösmo 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
121 Pierre Nyburg DVAI 1 0 1 3 0 3           0 0
122 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 1 0 1 3 0 3           0 0
123 Jan Bosch Engelbrekt 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 15
190207
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Carola Storm Västertorp 3 3 0 10 9 1
2 Lasse Strömberg Västertorp 5 4 1 19 12 7
3 Lennart Thorell Hammarby 2 2 0 6 6 0
4 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 2 2 0 7 6 1
5 Thomas Bergman Engelbrekt 4 3 1 14 9 5
6 Leif Åström Engelbrekt 2 2 0 8 6 2
7 Tomi Ilonen ACDC 4 3 1 17 10 7
8 Ingo Schank ACDC 2 2 0 9 6 3
9 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 1 1 0 3 3 0
10 John Vaittinen Etanol 1 1 0 3 3 0
11 Leif Juutilainen DVAI 1 1 0 3 3 0
12 Jesper Bäckström DVAI 1 1 0 3 3 0
13 Denny Johansson Hammarby 3 2 1 12 7 5
14 Theo Lehtisalo Etanol 1 1 0 4 3 1
15 Roger Pettersson Västertorp 1 1 0 4 3 1
16 Jörgen Hammerman Engelbrekt 3 2 1 10 6 4
17 Heikki Helelä Engelbrekt 1 1 0 4 3 1
18 Per Höstner Gröna Lyktan 1 1 0 4 3 1
19 Jimmy Falk Västertorp 3 2 1 12 7 5
20 Robert Szuta ACDC 1 1 0 4 3 1
21 Peter Johansson Gröna Lyktan 3 2 1 11 6 5
22 Maarit Fagerholm Etanol 1 1 0 5 3 2
23 Tomas Rastemo Hammarby 4 2 2 17 9 8
24 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 2 1 1 7 4 3
25 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 2 1 1 8 4 4
26 Kentha Österberg Etanol 4 2 2 16 8 8
27 Ellinor Fagerholm Etanol 2 1 1 8 4 4
28 Stefan Jonsson Steel Tons 6 3 3 23 11 12
29 Göran Siegers Steel Tons 4 2 2 15 7 8
30 Klas Hagberg Bergsfolket 7 3 4 27 14 13
31 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 3 1 2 12 6 6
32 Per Rotmark Hammarby 1 0 1 5 2 3
33 Michael Billberg DVAI 1 0 1 5 2 3
34 Tobias Sandström DVAI 1 0 1 5 2 3
35 Daniel Larsson Ösmo 1 0 1 4 1 3
36 Pär Andersson Bergsfolket 3 1 2 12 5 7
37 Viveka Träff Steel Tons 1 0 1 4 1 3
38 Stellan Lindholm Steel Tons 1 0 1 4 1 3
39 Christer Svensson ACDC 1 0 1 4 1 3
40 Erik Spade Etanol 1 0 1 4 1 3
41 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 1 0 1 4 1 3
42 Joanna Höök Västertorp 1 0 1 4 1 3
43 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 1 0 1 3 0 3
44 Roger Svensson Solna AIK 1 0 1 3 0 3
45 Stig Hägg Solna AIK 1 0 1 3 0 3
46 Roger Andersson ACDC 1 0 1 3 0 3
47 Mikael Karlsson Västertorp 1 0 1 3 0 3
48 Tommy Bäckman ACDC 1 0 1 3 0 3
49 Annica Bernergård Solna AIK 2 0 2 6 0 6
50 Micael Larsson Solna AIK 2 0 2 6 0 6
51 Peter Johansson Bergsfolket 3 0 3 12 3 9
52 Stefan Berg Ösmo 3 0 3 11 2 9
53 Ulrica Mattsson Ösmo 3 0 3 11 2 9


Outstanding Player Totalt

Omg. 15
190207
Spelare Lag Singel Dubbel Summa Ranking Poäng
Rank Poäng Rank Poäng Snitt Totalt
1 Lasse Strömberg Västertorp 2 13.34 1 12.63 2 25.97
2 Peter Johansson Gröna Lyktan 3 12.32 3 10.54 1.76 22.86
3 Thomas Bergman Engelbrekt 4 11.39 2 11.38 1.75 22.77
4 Jörgen Hammerman Engelbrekt 5 10.92 7 9.72 1.47 20.64
5 Heikki Helelä Engelbrekt 1 13.75 24 6.72 1.46 20.46
6 Michael Billberg DVAI 14 9.22 4 10.2 1.62 19.42
7 Tomas Rastemo Hammarby 16 8.96 5 9.72 1.33 18.68
8 Stefan Jonsson Steel Tons 6 10.62 13 8.05 1.7 18.67
9 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 13 9.36 8 9.12 1.42 18.48
10 Per Höstner Gröna Lyktan 9 10.12 12 8.26 1.67 18.38
11 Tobias Sandström DVAI 17 8.95 10 8.88 1.49 17.83
12 Ulph Andersson DVAI 18 8.73 9 9 1.36 17.73
13 Martin Ljungdahl DVAI 12 9.72 17 7.71 1.45 17.43
14 Per Rotmark Hammarby 15 9.2 15 7.92 1.71 17.12
15 Klas Hagberg Bergsfolket 7 10.59 26 6.48 1.22 17.07
16 Denny Johansson Hammarby 26 7.34 6 9.72 1.22 17.06
17 Lennart Thorell Hammarby 8 10.49 30 6.36 1.4 16.85
18 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 11 9.89 23 6.72 2.08 16.61
19 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 10 9.95 27 6.44 1.49 16.38
20 Pär Andersson Bergsfolket 19 8.68 22 7.08 1.43 15.76
21 Leif Åström Engelbrekt 22 8 18 7.68 1.57 15.68
22 Stellan Lindholm Steel Tons 30 6.9 11 8.64 1.55 15.54
23 Tomi Ilonen ACDC 24 7.58 16 7.92 1.55 15.5
24 Göran Siegers Steel Tons 20 8.6 28 6.39 1.15 14.99
25 Kjell Andersson Engelbrekt 28 7.3 19 7.42 1.23 14.72
26 Stefan Berg Ösmo 29 7.01 20 7.32 1.02 14.33
27 Jörgen Lindgren Ösmo 38 5.8 14 8.04 1.26 13.84
28 Viveka Träff Steel Tons 23 7.61 34 6.03 1.14 13.64
29 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 27 7.32 35 5.88 1.2 13.2
30 Jesper Bäckström DVAI 33 6.53 31 6.24 1.6 12.77
31 Jimmy Falk Västertorp 21 8.26 50 4.44 1.15 12.7
32 Annica Bernergård Solna AIK 32 6.58 36 5.76 1.03 12.34
33 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 42 5.47 29 6.36 1.08 11.83
34 Jan Johansson Hammarby 60 4.45 21 7.08 0.89 11.53
35 Christer Svensson ACDC 44 5.33 32 6.15 1.04 11.48
36 Stefan Kilman Hammarby 51 4.85 25 6.48 1.03 11.33
37 Roger Svensson Solna AIK 34 6.18 44 4.92 1.01 11.1
38 Theo Lehtisalo Etanol 37 5.94 48 4.68 1.06 10.62
39 Tommy Bäckman ACDC 40 5.63 46 4.8 1.04 10.43
40 Kentha Österberg Etanol 31 6.83 61 3.51 1.15 10.34
41 Kjell Norberg Ösmo 46 5.18 40 5.14 0.94 10.32
42 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 49 5.14 41 5.04 1.02 10.18
43 Magnus Jensen Etanol 43 5.35 45 4.8 0.92 10.15
44 Peter Johansson Bergsfolket 35 6.04 53 4.08 1.26 10.12
45 Leif Juutilainen DVAI 63 3.8 33 6.12 1.1 9.92
46 Slavisa Planincic Solna AIK 59 4.48 39 5.4 0.9 9.88
47 Robert Szuta ACDC 47 5.15 47 4.71 1.1 9.86
48 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 25 7.42 79 2.28 1.08 9.7
49 Mikael Häll Hammarby 52 4.82 49 4.56 1.17 9.38
50 Carola Storm Västertorp 61 4.22 43 5.04 0.84 9.26
51 Micael Larsson Solna AIK 45 5.33 58 3.72 1.13 9.05
52 Stig Hägg Solna AIK 48 5.14 63 3.48 1.08 8.62
53 Jörgen Minster Steel Tons 54 4.69 57 3.72 0.93 8.41
54 Mikael Karlsson Västertorp 36 5.96 80 2.28 1.37 8.24
55 Leif Nilsson Bergsfolket 55 4.68 62 3.48 0.74 8.16
56 Ingvar Jansson Engelbrekt 50 4.88 68 3.24 0.81 8.12
57 Ingo Schank ACDC 56 4.61 65 3.34 1.59 7.95
58 Ulrica Mattsson Ösmo 88 2.21 37 5.64 0.56 7.85
59 Kurt Svensson Solna AIK 53 4.79 71 3 0.71 7.79
60 Erik Spade Etanol 62 3.89 56 3.84 0.77 7.73
61 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 41 5.48 81 2.16 0.96 7.64
62 Daniel Larsson Ösmo 58 4.49 70 3.12 1.52 7.61
63 Hans Talso Bergsfolket 82 2.54 42 5.04 0.76 7.58
64 Ellinor Fagerholm Etanol 39 5.73 87 1.8 0.84 7.53
65 Theodor Fredriksson DVAI 57 4.52 72 3 2.51 7.52
66 Pierre Lindgren Västertorp 91 1.97 38 5.4 0.74 7.37
67 Björn Lysell Solna AIK 65 3.71 59 3.6 0.81 7.31
68 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 69 3.07 52 4.2 0.73 7.27
69 Tommie Svensson ACDC 75 2.76 55 3.87 0.95 6.63
70 Joanna Höök Västertorp 74 2.83 64 3.48 0.7 6.31
71 Marina Fagrell Etanol 85 2.37 60 3.6 0.6 5.97
72 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 77 2.72 69 3.24 1.19 5.96
73 Per Österberg ACDC 71 2.98 73 2.76 0.57 5.74
74 Carina Hoffman Västertorp 100 1.39 51 4.32 0.63 5.71
75 Monica Lindström Etanol 83 2.45 66 3.24 0.71 5.69
76 Eva Carlson Steel Tons 98 1.58 54 4.08 1.13 5.66
77 Robert Olsson Ösmo 67 3.47 83 2.16 1.88 5.63
78 Richard Johansen Steel Tons 64 3.79 90 1.44 1.74 5.23
79 Roger Pettersson Västertorp 70 3.05 82 2.16 1.74 5.21
80 Roger Andersson ACDC 68 3.37 91 1.44 1.2 4.81
81 Jukka Laitinen Etanol 84 2.4 76 2.4 0.53 4.8
82 Hans Ekström Gröna Lyktan 89 2.19 74 2.52 0.67 4.71
83 Gunilla Gillver Steel Tons 81 2.58 84 2.04 1.54 4.62
84 Ola Hesselvall Solna AIK 76 2.75 89 1.56 0.54 4.31
85 Bo Rydén ACDC 86 2.36 88 1.68 0.81 4.04
86 Karl-Arne Bäckström Västertorp 111 0.76 67 3.24 0.4 4
87 Anna Henriksson Västertorp 97 1.69 78 2.28 0.66 3.97
88 Bernt Halling Bergsfolket 66 3.66 113 0.24 0.56 3.9
89 Benny Hejdenberg DVAI 78 2.68 95 1.2 1.29 3.88
90 Michael Oskarsson Steel Tons 80 2.63 103 0.96 3.59 3.59
91 Bo Hansson Bergsfolket 105 0.99 75 2.52 0.44 3.51
92 Rikard Berg Engelbrekt 72 2.93 107 0.48 0.49 3.41
93 Michael Lexborn ACDC 103 1.36 86 1.92 0.66 3.28
94 Anki Nilsson Steel Tons 87 2.21 102 0.96 3.17 3.17
95 Joakim Skilberg Ösmo 95 1.82 94 1.32 0.78 3.13
96 Mats Åke Roslund Ösmo 73 2.85 116 0.24 0.62 3.09
97 Mats Andersson Steel Tons 90 2.11 101 0.96 3.07 3.07
98 Stefan Persson Bergsfolket 113 0.64 77 2.4 0.43 3.04
99 Kristin Bomander Steel Tons 79 2.68 110 0.34 3.02 3.02
100 Theodor Nagelkerke Bergsfolket 94 1.91 97 1.08 1.5 2.99
101 Robert Klaman Västertorp 96 1.75 105 0.96 2.71 2.71
102 Micael Sjöbeck DVAI 115 0.61 85 1.92 1.27 2.54
103 Jerry Varis ACDC 101 1.37 98 1.08 2.45 2.45
104 John Vaittinen Etanol 102 1.36 104 0.96 2.32 2.32
105 Maarit Fagerholm Etanol 93 1.94 114 0.24 0.54 2.18
106 Niklas Thelander Bergsfolket 92 1.96 117 0.12 2.08 2.08
107 Stefan Ställmark Engelbrekt 109 0.88 96 1.2 0.52 2.08
108 Olle Fredriksson Hammarby 106 0.96 100 0.96 1.92 1.92
109 Peter Axi DVAI 107 0.96 106 0.96 0.96 1.92
110 Pia Airisniemi Etanol 99 1.52 108 0.36 0.94 1.88
111 Maria Östlund Ösmo 117 0.43 92 1.32 0.35 1.75
112 Jan Rickardsson Bergsfolket 118 0.42 93 1.32 0.35 1.74
113 Roger Centerström ACDC 114 0.62 99 0.96 1.58 1.58
114 Roland Hägg Hammarby 104 1.33 112 0.24 1.57 1.57
115 Jan Johansson Bergsfolket 108 0.96 109 0.36 0.33 1.32
116 Lillemor Norberg Ösmo 110 0.78 115 0.24 0.25 1.02
117 Leif Dahlqvist DVAI 112 0.67 118 0.12 0.79 0.79
118 Ida Garamvölgyi ACDC 120 0.33 111 0.24 0.57 0.57
119 Malin Pettersson Ösmo 122 0.33 120 0.12 0.45 0.45
120 Pierre Nyburg DVAI 116 0.44 121 0 0.44 0.44
121 Jan Bosch Engelbrekt 119 0.37 123 0 0.37 0.37
122 Ann-Charlotte Högberg Ösmo 121 0.33 122 0 0.33 0.33
123 Malin Edman Ösmo 123 0 119 0.12 0.12 0.12


Match/Set Singel

Omg. 15
190207
Spelare Lag Match Set Spelade
Set/Match
Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Tonsnitt
S V F % S V F % Antal Högsta Antal Kortast
1 Lasse Strömberg Västertorp 13 13 0 100 45 39 6 86.67 3.46 32       1 16 16.46 0.71
2 Heikki Helelä Engelbrekt 14 13 1 92.86 48 39 9 81.25 3.43 42       3 18 15.79 0.88
3 Peter Johansson Gröna Lyktan 13 11 2 84.62 50 36 14 72 3.85 40       5 19 16.18 0.8
4 Klas Hagberg Bergsfolket 13 10 3 76.92 51 34 17 66.67 3.92 26         22 15.12 0.51
5 Thomas Bergman Engelbrekt 13 10 3 76.92 52 33 19 63.46 4 41 1 1 116 3 18 15.36 0.79
6 Jörgen Hammerman Engelbrekt 14 10 4 71.43 51 31 20 60.78 3.64 36   1 138 2 20 16.28 0.71
7 Kaj Hänninen Gröna Lyktan 10 9 1 90 40 29 11 72.5 4 33       2 19 15.83 0.82
8 Stefan Jonsson Steel Tons 11 9 2 81.82 42 30 12 71.43 3.82 43       5 19 18.02 1.02
9 Martin Ljungdahl DVAI 12 9 3 75 45 30 15 66.67 3.75 27       1 19 14.89 0.6
10 Lennart Thorell Hammarby 12 9 3 75 50 29 21 58 4.17 43       6 18 16.95 0.86
11 Nils - Magnus Eriksson Steel Tons 8 8 0 100 27 24 3 88.89 3.38 34 1 1 132 5 19 18.35 1.26
12 Per Höstner Gröna Lyktan 11 8 3 72.73 39 28 11 71.79 3.55 41 1 1 114 5 16 17.64 1.05
13 Pär Andersson Bergsfolket 11 8 3 72.73 41 25 16 60.98 3.73 20       3 16 15.4 0.49
14 Tobias Sandström DVAI 12 8 4 66.67 51 29 22 56.86 4.25 34         22 16.12 0.67
15 Michael Billberg DVAI 12 8 4 66.67 49 28 21 57.14 4.08 46       1 20 15.72 0.94
16 Håkan Lövgren Gröna Lyktan 13 8 5 61.54 56 31 25 55.36 4.31 32   1 115 1 19 14.17 0.57
17 Ulph Andersson DVAI 13 8 5 61.54 49 27 22 55.1 3.77 34         23 14.69 0.69
18 Kenneth Nagelkerke Bergsfolket 9 7 2 77.78 33 21 12 63.64 3.67 23         23 14.08 0.7
19 Per Rotmark Hammarby 10 7 3 70 37 26 11 70.27 3.7 40 1 1 156 2 17 16.07 1.08
20 Jimmy Falk Västertorp 11 7 4 63.64 43 25 18 58.14 3.91 36 1     1 21 15.29 0.84
21 Göran Siegers Steel Tons 13 7 6 53.85 51 28 23 54.9 3.92 41       2 20 15.44 0.8
22 Tomas Rastemo Hammarby 13 7 6 53.85 50 27 23 54 3.85 23   2 170 3 21 15.15 0.46
23 Jesper Bäckström DVAI 8 6 2 75 29 19 10 65.52 3.63 16 1       26 15.68 0.55
24 Kentha Österberg Etanol 9 6 3 66.67 31 20 11 64.52 3.44 22       1 21 15.47 0.71
25 Tomi Ilonen ACDC 10 6 4 60 40 25 15 62.5 4 39         23 15.87 0.97
26 Kjell Andersson Engelbrekt 10 6 4 60 36 22 14 61.11 3.6 24       3 18 16.19 0.67
27 Leif Åström Engelbrekt 10 6 4 60 38 22 16 57.89 3.8 33 1 1 131 3 13 16.89 0.87
28 Stellan Lindholm Steel Tons 10 6 4 60 37 21 16 56.76 3.7 17 2     1 21 15.14 0.46
29 Katarina Wiklund Gröna Lyktan 11 6 5 54.55 46 24 22 52.17 4.18 27 1     1 16 16.02 0.59
30 Roger Svensson Solna AIK 11 6 5 54.55 38 20 18 52.63 3.45 7         25 13.7 0.18
31 Viveka Träff Steel Tons 12 6 6 50 45 25 20 55.56 3.75 30 1     2 20 15.69 0.67
32 Annica Bernergård Solna AIK 12 6 6 50 50 23 27 46 4.17 11         28 12.94 0.22
33 Denny Johansson Hammarby 13 6 7 46.15 52 27 25 51.92 4 18   1 111   22 14.41 0.35
34 Mikael Karlsson Västertorp 6 5 1 83.33 24 17 7 70.83 4 22         24 15.87 0.92
35 Peter Johansson Bergsfolket 8 5 3 62.5 33 19 14 57.58 4.13 25         24 15.89 0.76
36 Pehr Nilsson Gröna Lyktan 8 5 3 62.5 31 18 13 58.06 3.88 10         26 14.14 0.32
37 Micael Larsson Solna AIK 8 5 3 62.5 27 16 11 59.26 3.38 11         25 14.51 0.41
38 Stig Hägg Solna AIK 8 5 3 62.5 27 15 12 55.56 3.38 6       1 21 13.48 0.22
39 Ellinor Fagerholm Etanol 9 5 4 55.56 36 20 16 55.56 4 12         28 12.98 0.33
40 Theo Lehtisalo Etanol 10 5 5 50 41 20 21 48.78 4.1 22         24 13.95 0.54
41 Tommy Bäckman ACDC 10 5 5 50 38 18 20 47.37 3.8 18         26 13.73 0.47
42 Jörgen Lindgren Ösmo 11 5 6 45.45 47 21 26 44.68 4.27 13         28 12.96 0.28
43 Magnus Jensen Etanol 11 5 6 45.45 43 18 25 41.86 3.91 8         26 13.58 0.19
44 Stefan Berg Ösmo 14 5 9 35.71 66 29 37 43.94 4.71 27       1 21 13.7 0.41
45 Daniel Larsson Ösmo 5 4 1 80 19 13 6 68.42 3.8 10         22 15.41 0.53
46 Ingvar Jansson Engelbrekt 7 4 3 57.14 32 16 16 50 4.57 18         25 13.32 0.56
47 Mikael Häll Hammarby 8 4 4 50 32 16 16 50 4 16         24 15.33 0.5
48 Robert Szuta ACDC 9 4 5 44.44 36 17 19 47.22 4 22 1       22 16.18 0.61
49 Jörgen Minster Steel Tons 9 4 5 44.44 39 17 22 43.59 4.33 5       1 19 13.41 0.13
50 Kenneth Mossfeldt Bergsfolket 10 4 6 40 40 16 24 40 4 24 1     1 21 14.99 0.6
51 Daniel Ahlqvist Gröna Lyktan 11 4 7 36.36 44 20 24 45.45 4 24       1 21 14.24 0.55
52 Christer Svensson ACDC 11 4 7 36.36 46 20 26 43.48 4.18 19       1 19 14.03 0.41
53 Kjell Norberg Ösmo 11 4 7 36.36 46 19 27 41.3 4.18 23         23 13.78 0.5
54 Stefan Kilman Hammarby 11 4 7 36.36 45 18 27 40 4.09 13         29 13.37 0.29
55 Kurt Svensson Solna AIK 11 4 7 36.36 37 15 22 40.54 3.36 18 1       26 14.02 0.49
56 Slavisa Planincic Solna AIK 11 4 7 36.36 40 14 26 35 3.64 16         32 12.85 0.4
57 Richard Johansen Steel Tons 3 3 0 100 11 9 2 81.82 3.67 10         26 16.02 0.91
58 Theodor Fredriksson DVAI 3 3 0 100 11 9 2 81.82 3.67 14 1     2 16 18.86 1.27
59 Roger Andersson ACDC 4 3 1 75 16 11 5 68.75 4 4         24 14.5 0.25
60 Ingo Schank ACDC 5 3 2 60 21 10 11 47.62 4.2 17 1 1 170 1 18 16.53 0.81
61 Bernt Halling Bergsfolket 6 3 3 50 26 12 14 46.15 4.33 11         27 13.29 0.42
62 Per-Erik Fagerberg Engelbrekt 8 3 5 37.5 26 9 17 34.62 3.25 5         28 12.56 0.19
63 Leif Juutilainen DVAI 9 3 6 33.33 38 14 24 36.84 4.22 12         22 14.5 0.32
64 Erik Spade Etanol 10 3 7 30 42 17 25 40.48 4.2 2         24 13.19 0.05
65 Leif Nilsson Bergsfolket 11 3 8 27.27 48 19 29 39.58 4.36 29         25 15.27 0.6
66 Jan Johansson Hammarby 13 3 10 23.08 51 18 33 35.29 3.92 25         25 13.64 0.49
67 Gunilla Gillver Steel Tons 3 2 1 66.67 12 8 4 66.67 4 5         30 13.16 0.42
68 Roger Pettersson Västertorp 3 2 1 66.67 11 7 4 63.64 3.67 10 1       25 13.87 0.91
69 Robert Olsson Ösmo 3 2 1 66.67 11 7 4 63.64 3.67 13   1 139   22 16.97 1.18
70 Benny Hejdenberg DVAI 3 2 1 66.67 14 7 7 50 4.67 9         25 13.27 0.64
71 Sergio Dionisio Rocha Ösmo 5 2 3 40 18 9 9 50 3.6 8         23 15.02 0.44
72 Rikard Berg Engelbrekt 5 2 3 40 20 9 11 45 4 11 1       27 13.65 0.55
73 Mats Åke Roslund Ösmo 5 2 3 40 21 9 12 42.86 4.2 12         29 12.73 0.57
74 Hans Talso Bergsfolket 5 2 3 40 20 7 13 35 4 8 1       30 13.53 0.4
75 Bo Rydén ACDC 5 2 3 40 16 6 10 37.5 3.2 7         30 13.5 0.44
76 Tommie Svensson ACDC 6 2 4 33.33 25 9 16 36 4.17 12